Wypożyczalnia rowerów w Piasecznie

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Wypożyczalnia rowerów w Piasecznie

Postautor: Filip » czw kwie 27, 2017 7:36 pm

Obrazek

W Piasecznie będą wypożyczalnie rowerów! Podczas ostatniej sesji rady miejskiej radni przeznaczyli 250 tys. zł na system roweru miejskiego. Na razie nie wiadomo, kiedy w gminie pojawią się pierwsze trzy wypożyczalnie.

Wypożyczalnie rowerów od kilku lat z powodzeniem działają na terenie sąsiedniej gminy Konstancin-Jeziorna. Podbiły one także serca warszawiaków, którzy coraz chętniej z nich korzystają. Teraz przyszła pora na Piaseczno. Podczas ostatniej sesji radni wprowadzili do budżetu 250 tys. zł na system wypożyczalni, który ma być rozbudowywany we współpracy z m.st. Warszawa. Mówi się wstępnie o trzech lokalizacjach: wypożyczalnie miałyby powstać w sąsiedztwie dworca PKP, w centrum miasta przy rynku oraz w centrum Józefosławia. – Projekt ten wymaga wielu uzgodnień – mówi wiceburmistrz Daniel Putkiewicz. – Po rozmowach z Warszawą i operatorem wydział infrastruktury przedstawi harmonogram realizacji tego zadania. Nie wiadomo, czy uda się w tym roku uruchomić stacje rowerowe, ale postaramy się zrobić wszystko, aby jak najszybciej służyły one mieszkańcom. piasecznonews.pl/w-piasecznie-beda-wypozyczalnie-rowerow/
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Piaseczyński Rower Miejski wypożyczalnia rowerów Piaseczno

Postautor: Kacperek » czw wrz 21, 2017 5:12 pm

Nadjeżdża Piaseczyński Rower Miejski. Jeszcze w tym roku planowana jest budowa 3 stacji rowerowych, które powstaną przy dworcu PKP Piaseczno, przed Urzędem Miasta i Gminy Piaseczno, a także w Józefosławiu przy ul. Cyraneczki w pobliżu Centrum Kultury. Na każdej stacji będzie dostępne dla mieszkańców po 10 rowerów, co da w całym systemie 30 jednośladów. Systemem będzie zarządzać zewnętrzna firma wyłoniona w przetargu.

W związku z tym na XXXVIII sesji Rady Miejskiej w Piasecznie podjęto uchwałę dotyczącą wysokości opłat za korzystanie z rowerów miejskich. Cennik jest zbieżny z tym, który obowiązuje w Warszawie i w Konstancinie-Jeziornej. Wszystko w celu zapewnienia pełni kompatybilności sąsiednich systemów rowerowych z nowym, który wkrótce powstanie w Piasecznie.

Cennik w Piaseczyński Rower Miejski wyniesie:
1. korzystanie do 20 minut będzie bezpłatne,
2. korzystanie od 21 minut do 60 minut - 1,00 zł,
3. druga godzina najmu - 3,00 zł,
4. trzecia godzina najmu - 5,00 zł,
5. czwarta i każda kolejna godzina najmu - 7,00 zł.

Opłaty dodatkowe:
1. opłata inicjalna - 10,00 zł,
2. opłata za przekroczenie 12 godzinowego najmu roweru - 200,00 zł.

Warto przypomnieć, że na początku września swój system rowerowy uruchomił Pruszków. Mieszkańcy tego miasta mają do swojej dyspozycji 6 stacji i 48 rowerów. W przypadku Pruszkowa system rowerowy nie jest kompatybilny z warszawskim Veturilo.

Autor: Kamil Myszyński
https://www.facebook.com/kamil.myszynsk ... 3760951740
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Piaseczyński Rower Miejski wypożyczalnia rowerów Piaseczno

Postautor: Redakcja » czw lis 30, 2017 6:58 pm

Obrazek

Zainstalowane zostały trzy pierwsze stacje wypożyczania rowerów miejskich w gminie Piaseczno - trwają testy systemu, który uruchomiony zostanie wiosną 2018 roku. Rower, będzie wypożyczyć przy dworcu PKP w Piasecznie, w centrum miasta (pomiędzy Sądem Rejonowym a skwerem Kisiela) oraz przy ul. Cyraneczki róg ul. Julianowskiej w Józefosławiu
http://www.powiat-piaseczynski.info/pia ... er-miejski
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Wypożyczalnia rowerów w Piasecznie

Postautor: Kacperek » śr lut 14, 2018 5:33 pm

PIASECZYŃSKI ROWER MIEJSKI

Obrazek

Wkrótce rozpoczęcie sezonu rowerowego. Radni zgodzili się na zawarcie porozumień z gminą Konstancin-Jeziorna, miastem Warszawa oraz firmą Nextbike Polska, które mają na celu ujednolicenie systemów wypożyczalni rowerów. Dzięki temu będzie można swobodnie podróżować jednośladem między trzema strefami.

Przetarg na obsługę systemu odbył się jesienią ubiegłego roku. Wygrała go firma Nextbike Polska S.A., która obsługuje również stacje rowerowe w Warszawie i Konstancinie-Jeziornie.

– Teraz nasze systemy będą kompatybilne – mówi Łukasz Wyleziński z gminnego biura promocji. Zgodnie z umową, sezon rowerowy trwa od 1 marca do 30 listopada. Jeżeli warunki pogodowe będą sprzyjające, rowery pojawią się na piaseczyńskich stacjach przy dworcu PKP, budynku sądu oraz skrzyżowaniu ulic Cyraneczki i Julianowskiej w Józefosławiu (wszystkie po 15 jednośladów) już za dwa tygodnie. – Jeśli będzie załamanie pogody rowery zostaną dostarczone w późniejszym, ustalonym z gminą terminie – dodaje Łukasz Wyleziński. http://piasecznonews.pl/wkrotce-rozpocz ... owerowego/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Wypożyczalnia rowerów w Piasecznie

Postautor: Beata » śr lut 21, 2018 10:58 am

Obrazek

Na ostatniej sesji radni zagłosowali za zawarciem porozumienia z gminą Konstancin-Jeziorna oraz Warszawą, aby Piaseczyński Rower Miejski (PRM) był kompatybilny z sąsiednimi systemami.

Dokładnie rok temu, 1 marca, napisaliśmy artykuł, w którym zwróciliśmy uwagę, że rower miejski (czyli system wypożyczalni rowerów) w Piasecznie jest bardzo potrzebny. Zakładając, że rowery z piaseczyńskich stacji będzie można zostawiać w warszawskich i konstancińskich, okazuje się, że wystarczy tylko kilka stacji w gminie Piaseczno, aby nasz system wypożyczalni rowerów był bardzo rozbudowany oraz żeby służył podróżom do pracy (od dworca PKP na Służewiec dojedziemy w 40-50 minut, do stacji metra podróż zajmie nam jeszcze mniej czasu), jak i do rekreacji (stacje stoją np. w Konstancinie, Powsinie i Wilanowie).

Już miesiąc później radni podjęli decyzję o przeznaczeniu środków w budżecie na stacje w kilku lokalizacjach, a jeszcze przed zimą w gminie stanęły 3 stacje. Znajdują się one w centrum miasta (pod sądem), przy największym węźle komunikacyjnym (przy dworcu PKP) oraz pod Klubem Kultury w Józefosławiu (miejscowości, z której rowerem szybko dotrzemy do metra Kabaty, Piaseczna i Konstancina).

Na ostatniej sesji radni zdecydowali o porozumieniu między gminą Piaseczno, gminą Konstancin-Jeziorna, miastem stołecznym Warszawa oraz firmą Nextbike – operatorem Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego, wybranym na jesieni. Porozumienie pozwoli użytkownikom zwracać rowery z PRM do Konstancińskiego Roweru Publicznego (KRP) oraz Veturilo (warszawskiego systemu) oraz zwracać do stacji PRM rowery wypożyczone z KRP oraz Veturilo.

Piaseczyński sezon rowerowy będzie trwał od 1 marca do 30 listopada. http://www.przegladpiaseczynski.pl/aktu ... za-tydzien
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PIASECZYŃSKI ROWER MIEJSKI

Postautor: Filip » czw lut 22, 2018 3:13 pm

Strona, na której są informacje na temat Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego https://piaseczynskirower.pl
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Wypożyczalnia rowerów w Piasecznie

Postautor: Filip » czw mar 01, 2018 7:37 pm

Obrazek

Piaseczyński Rower Miejski już jest, chociaż pogoda nie sprzyja wycieczkom rowerowym. ;-)
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Wypożyczalnia rowerów w Piasecznie

Postautor: Kacperek » wt mar 06, 2018 7:29 pm

W Kurierze Mazowieckim było na temat Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego! Obejrzyjcie reportaż: :-)

Obrazek

Wypożyczyć rower w Piasecznie, a oddać w Konstancinie, a nawet w Warszawie? Teraz to możliwe. Nowe rowery miejskie, które z początkiem marca pojawiły się w Piasecznie pasują do systemu Veturilo w sąsiednich miejscowościach: https://warszawa.tvp.pl/36267655/system ... ejne-gminy
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Wypożyczalnia rowerów w Piasecznie

Postautor: pelek » ndz cze 24, 2018 10:01 am

Spoko że takie rzeczy są, dobrze by było, gdyby jeszcze ludzie o to bardziej dbali, bo różnie z tym bywam.
I mimo, że pomysł jest jak najbardziej szczytny, to jeżeli miałbym jeździć jakimś zdezelowanym rowerem, to nie jest to do końca sympatyczne.
Zwłaszcza, że nawet dobrej klasy rowery to nie jest jakiś ekstremalnie duży wydatek. Proponuję sprawdzić np tutaj: https://www.centrumrowerowe.pl/
pelek
 
Posty: 309
Rejestracja: pn sie 31, 2015 9:13 am

Wypożyczalnia rowerów w Piasecznie

Postautor: Kacperek » wt lis 06, 2018 7:30 pm

Obrazek

Nowa wypożyczalnia rowerów na terenie miasta Piaseczno. W ubiegłym tygodniu przy stadionie powstała nowa, czwarta już wypożyczalnia rowerów w ramach Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego. Kolejna ma pojawić się w przyszłym roku w rejonie Górek Szymona w Zalesiu Dolnym.

Stację zamontowano przy bramie wjazdowej na stadion, przy ul. 1 Maja 16. Dziś odbył się jej odbiór techniczny. Jest ona wyposażona w 15 stanowisk dla rowerów i 10 jednośladów. Tym samym, po Dworcu PKP, Józefosławiu i Centrum, jest to kolejna stacja otwarta na terenie gminy. Łącznie w systemie, który jest kompatybilny z wypożyczalniami rowerów w Warszawie i Konstancinie-Jeziornie, działa już 60 stanowisk z 40 rowerami. Jednak to nie koniec, bo już w przyszłym roku – w ramach budżetu obywatelskiego – kolejna stacja ma pojawić się w rejonie Górek Szymona.

– Z wypożyczalni będzie można korzystać do końca listopada – informuje Łukasz Wyleziński z gminnego biura promocji. – Od marca do października odnotowaliśmy około 9000 wypożyczeń. https://piasecznonews.pl/nowa-wypozycza ... ie-miasta/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Stacja rowerowa przy Stadionie Miejskim w Piasecznie

Postautor: Redakcja » czw lis 15, 2018 9:46 pm

Obrazek

Obok Stadionu Miejskiego przy ul. 1 Maja powstała czwarta już stacja Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego
http://www.powiat-piaseczynski.info/pia ... piasecznie
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Piaseczyński Rower Miejski (PRM) skąd i dokąd jeździmy

Postautor: Justi » śr sie 07, 2019 2:20 pm

Obrazek

Z której stacji Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego (PRM) mieszkańcy wypożyczają najwięcej i najmniej rowerów, dokąd jeżdżą, czy rowery służą do rekreacji czy do dojazdów do pracy? Gmina Piaseczno opracowała trasy wypożyczanych rowerów.

W 2018 roku ze stacji PRM przy dworcu PKP wypożyczono 1200 rowerów (oddano 1126), ze stacji Józefosław 3648 rowerów (oddano 2767), ze stacji Centrum przy Sądzie Rejonowym 1526 rowerów (oddano 1192), a ze stacji Stadion 80 rowerów (oddano 62). Należy zaznaczyć, że stację Stadion oddano 6 listopada.

Wypożyczanymi rowerami najczęściej jeżdżono do Warszawy. Z PKP 317 razy, z Centrum 348 razy, a z Józefosławia aż 3394 razy! Zapewne wynika to z odległości – z Józefosławia do stacji przy Metrze Kabaty jest naprawdę blisko, z Piaseczna dojazd rowerem jest dobry dopiero od skrzyżowania Puławskiej z Energetyczną. Natomiast mniej osób decyduje sie na powrót z Warszawy rowerem.Do PKP przyjechało 134 osób, do Centrum 158, a do Józefosławia 2482.

System PRM jest kompatybilny z warszawskim Veturilo, ale także z systemem konstancińskim. Konstancin jako kierunek wycieczek jest jednak dużo rzadziej wybierany niż Warszawa, co może świadczyć o tym, że rowery miejskie służą głównie jako alternatywa dojazdów do pracy. Z PKP do Konstancina-Jeziorny odjechały w 2018 roku 24 rowery (w przeciwnym kierunku 14), z Centrum 103 (w przeciwnym kierunku 84), z Józefosławia 44 (w przeciwnym kierunku 51).

Ilość wypożyczeń rowerów w pierwszym roku (bo PRM funkcjonuje od 1 marca 2018 roku) oraz analiza tras wypożyczających pokazują, że rower miejski w Piasecznie był strzałem w dziesiątkę. Wybór roweru jako alternatywy dla samochodów czy nawet komunikacji miejskiej, głównie w Józefosławiu, udowadnia, że należy inwestować w infrastrukturę rowerową. https://www.przegladpiaseczynski.pl/akt ... -jezdzimy/
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 588
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm


Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron