Komunikacja w Gminie Piaseczno

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Postautor: Witold Regner » śr lis 17, 2010 11:37 am

"Do Witolda R. - Urząd nie uczestniczył w przekazaniu zajezdni zakonnikom i nie uczestniczył w sprzedaży więc nie będę wypowiadał się co do dalszych losów."
Szanowny panie Burmistrzu zapewne ja , jak i inni forumowicze jako mieszkańcy tego miasta jestesmy zainteresowani jego losem i bardzo bym prosił o przedstawienie nam własnie tych losów. Prosze nie zapominać że burmistrz jest wybierani przez mieszkańców więc my chcemy wiedziec jak nas reprezentujecie
Pozdrawiam W.R
Witold Regner
 
Posty: 75
Rejestracja: czw kwie 29, 2010 11:33 am
Lokalizacja: Piaseczna

Postautor: Jacenty » śr lis 17, 2010 10:24 pm

Informacyjnie:

W przyszłym tygodniu PKS Warszawa będzie przeprowadzał badania frekwencji w swoich autobusach.

Jak coś więcej będę wiedział to dam znać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Postautor: jezier » śr lis 17, 2010 11:27 pm

Witold Regner pisze:Szanowny Panie wice burmistrzu
ten teren po zajezdni juz dawno został sprzedany za 14 milonów złotych (tak słyszałem) , jakaś firma to kupił i teraz cos tam robi? to powinny wiedzieć :Urząd Miasta i Gminy Piaseczno i Starostwo Powiatowe.
pozdrawiam

Zajezdnia w sierpniu 2007 r. została przekazana zakonowi bonifratrom i siostrom dominikankom z Nowego Miasta. Niecałe 10 hektarów wyceniono na 40 mln zł. Już wiosną 2008 r. tereny zostały sprzedane spółce Provo Investment za ponad 115 mln. zł.
jezier
 
Posty: 68
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 7:56 pm

Postautor: Ireneusz » śr lis 17, 2010 11:35 pm

jezier pisze:Zajezdnia w sierpniu 2007 r. została przekazana zakonowi bonifratrom i siostrom dominikankom z Nowego Miasta. Niecałe 10 hektarów wyceniono na 40 mln zł. Już wiosną 2008 r. tereny zostały sprzedane spółce Provo Investment za ponad 115 mln. zł.

Zgadza się http://www.powiat-piaseczynski.info/inf ... ,1012.html
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Postautor: malarczyk » czw lis 18, 2010 10:20 pm

Szanowny Panie Witoldzie.
Gmina Piaseczno z chwilą przekazania przez TZW. "Komisję Majątkową" terenu zajezdni zakonnikom, nie była stroną w transakcjach.
Jako wiceburmistrz odpowiadam za decyzje związane z władztwem Urzędu.
Reprezentacja nie ma tu nic do rzeczy gdyż ww. teren mimo naszego sprzeciwu, został przekazany, gdyż Komisja wydaje decyzje ostateczne poza władztwem samorządu.
malarczyk
 
Posty: 141
Rejestracja: czw sty 14, 2010 6:50 pm

Postautor: barman » pt lis 19, 2010 9:05 am

Le chyba mogliście państwo sprawę przekazac do prokuratury. Jest wiele gmin, które tak zrobiło. Przecież ta komisja był mnie konstytucyjna. Ale pco?? Przeciez lepiej dusic mieszkańców (np za pomoca strazy miejskiej) niż zająć się naprawde ważnymi sprawami.
barman
 
Posty: 114
Rejestracja: śr paź 17, 2007 8:36 am
Lokalizacja: PIASECZNO

Postautor: Witold Regner » pt lis 19, 2010 12:08 pm

Dziękuję Panie Burmistrzu za wyczerpującą odpowiedź.
No coż drodzy Państwo mleko się rozlało i czas je tylko zetrzeć

Pozdrawiam
Witold Regner
 
Posty: 75
Rejestracja: czw kwie 29, 2010 11:33 am
Lokalizacja: Piaseczna

Postautor: trzyfx » pt lis 19, 2010 2:54 pm

barman pisze:Przeciez lepiej dusic mieszkańców (np za pomoca strazy miejskiej) niż zająć się naprawde ważnymi sprawami.

Serio straż miejska w Piasecznie wlepia jakieś mandaty?
Gdy codziennie widzę setki nieprawidłowo zaparkowanych samochodów i miejsca gdzie leży pełno śmieci to jakoś nie chce mi się w to wierzyć...
trzyfx
 
Posty: 241
Rejestracja: pn mar 05, 2007 2:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Elki spóźniają się na pociąg

Postautor: weronika » pt lis 19, 2010 9:41 pm

Mieszkańcy narzekają na rozkład jazdy uruchomionych w maju nowych linii mikrobusowych, dowożących pasażerów ze Złotokłosu i Bobrowca do piaseczyńskiego dworca kolejowego. „Elki” mijają się z pociągami, na które trzeba czekać nawet po 40 minut. Piaseczyńscy urzędnicy zapewniają, że zwrócą się do Zarządu Transportu Miejskiego o dostosowanie rozkładów jazdy do kursów pociągów. http://kurierpoludniowy.pl/?wyd=pno&pag ... ul&id=6424
weronika
 
Posty: 750
Rejestracja: pn lut 11, 2008 10:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Krótszy skład pociągu w Poniedziałki o 8:04

Postautor: lazy » pn lis 22, 2010 10:32 am

Witam,


Drugi raz z rzędu w Poniedziałek rano pociąg odjeżdżający z Piaseczna do Warszawy o 8:04 przyjeżdża krótszy niż zazwyczaj.

Nie wiem czym mózgi z KM się kierują skracając skład właśnie w poniedziałki (kiedy jeździ najwięcej ludzi) ale zmiana ta jest delikatnie mówiąc nieodpowiedzialna.
Ludzi jest tak dużo że od stacji Piaseczno drzwi pociągu nie chcą się
domykać i pociąg rusza z otwartymi drzwiami, a ludzie trzymają się
jeden drugiego żeby nie wypaść.

Ta sytuacja skończy się w końcu tragedią - albo
ktoś wypadnie z pociągu w czasie jazdy albo zostanie zgnieciony przez
tłum.

Wiem że KM ma w głębokim poważaniu pasażerów i wysyłanie skarg raczej nie ma sensu ale zareagować wg. mnie trzeba - może duża liczba skarg da komuś do myślenia. Ja skargę już wysłałem.

Jeżeli ktoś jeszcze chciałby ją wysłać to podaję dane :

Adres email : skargi@mazowieckie.com.pl
Nr. pociągu: KM 21228

Pamiętajcie że trzeba się podpisać pełnymi danymi, czyli imię, nazwisko oraz adres zamieszkania.
Lazy
lazy
 
Posty: 103
Rejestracja: pn lip 13, 2009 11:35 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: trzyfx » pn lis 22, 2010 2:48 pm

Znalazłem coś takiego:

SPR.58/2010 ogłoszenie z dn.18.11.2010r przetarg nieograniczony
"Remont sanitariatów wraz z odświeżeniem hali głównej w budynku dworca PKP w Piasecznie"
http://piaseczno.eu/index.php?&mnu=315&id=1758
trzyfx
 
Posty: 241
Rejestracja: pn mar 05, 2007 2:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Tulipano_0602 » śr lis 24, 2010 10:42 am

http://piaseczno.eu/index.php?&mnu=315&id=1481

Oj, będzie się korkowało...
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: Loxia » śr lis 24, 2010 11:35 am

Między Radomiem a stolicą ma kursować m.in. pięć par pociągów przyspieszonych, które po drodze zatrzymają się tylko w Warce, Zalesiu Górnym i Piasecznie. Czas przejazdu wyniesie 1 godz. i 50 min. Niestety, na tej trasie nie da się puścić więcej składów z powodu budowy łącznika kolejowego na Lotnisko Chopina.

Więcej... http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95 ... z16C93BC3K

a z Otwocka
Nawet co 7-8 minut mają kursować pociągi podmiejskie z Otwocka do centrum Warszawy. Koleje Mazowieckie kłócą się jednak z Zielonym Mazowszem o nowe rozkłady jazdy, które miało przygotować stowarzyszenie.

Więcej... http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95 ... z16C99vpzC
Magda
+ bąble
Awatar użytkownika
Loxia
 
Posty: 134
Rejestracja: pt mar 05, 2010 2:18 pm

Postautor: Spartacus 999 » śr lis 24, 2010 12:56 pm

Jeżeli czyta to ktoś decyzyjny, to może prywaciarz jakiś piaseczyński mógłby pętelki robić po Piasecznie bo w taką pogodę to aż się nie chce nigdzie d... ruszyć.

LAMINA , JARZĄBKA ALBO POWSTAńCÓW, WOJSKA POLSKIEGO, PKP KOśCIUSZKI i ZNOWU LAMINA np...
[cenzura]!!!
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Postautor: amasoft » czw lis 25, 2010 9:40 am

I jedną do żabieńca ! Ahh to były czasy jak jeszcze PPKS Piaseczno puścił linię Piaseczno - żabieniec - Jastrzębie - Konstancin. Przystanek miałem pod samiutkim domem... No ale cóż, nikt nie jeździł, chociaż buski były nowoczesne i wygodne, więc skasowali interes. Wielka szkoda.
Moje GG: 8932250.
Awatar użytkownika
amasoft
 
Posty: 201
Rejestracja: śr mar 03, 2010 1:21 am
Lokalizacja: żabieniec

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości