Piaseczno: opinie o państwowych i prywatnych przedszkolach

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Piaseczno: opinie o państwowych i prywatnych przedszkolach

Postautor: justynka » śr lut 20, 2008 1:14 pm

Opinie o państwowych i prywatnych przedszkolach w Piasecznie

Stoję przed wyborem przedszkola w Piasecznie. Nie zauważyłam, żeby był na tym forum Piaseczna jakiś wątek poruszający temat przedszkoli w Piasecznie. Z roku na rok oferta przedszkoli w Piasecznie jest coraz większa i na pewno nie tylko ja mam problem nad wyborem przedszkola. Czy lepiej wybrać państwowe czy prywatne przedszkole? Czy korzystacie z oferty jakiś przedszkoli na terenie Piaseczna? Jakie przedszkole możecie polecić, aby można było zapoznać się bliżej z ich ofertą? Czym trzeba się kierować przy wyborze przedszkola?

Porozmawiajmy o przedszkolach zarówno państwowych jak i prywatnych w Piasecznie. Dzięki temu może stworzy się ciekawy wątek, który również innym rodzicom czytającym te forum pomoże w wyborze przedszkola dla swojego dziecka? Będę wdzięczna za wasze sugestie i wszelkie uwagi o przedszkolach funkcjonujących w naszym regionie.
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

czym trzeba się kierować przy wyborze przedszkola?

Postautor: Jankes » śr lut 20, 2008 1:55 pm

justynka pisze:Czym trzeba się kierować przy wyborze przedszkola?

Raczej nie za wiele ci pomogę przy wyborze przedszkola w Piasecznie, bo nie znam i nie korzystam z przedszkoli. Jednak na pewno mogę napisać, czym bym się kierował gdybym sam miał znaleźć i wybrać przedszkole dla swojego dziecka.

Czym kierowałbym się przy wyborze przedszkola (kolejność losowa):
1. Podpytałbym się o opinie ludzi (zrobiłaś dobry krok pisząc ten wątek). Rodzice korzystający z usług przedszkoli, to na pewno najcenniejsze źródło informacji o przedszkolach.
2. Odległość przedszkola od miejsca zamieszkania. Raczej szukałbym wśród przedszkoli znajdujących się w bliskiej okolicy mojego miejsca zamieszkania. Niektórzy szukają przedszkoli blisko miejsca pracy, ale przecież prace zmienia się częściej niż mieszkanie. Tak, więc ja szukałbym bliżej miejsca zamieszkania.
3. W jakich godzinach pracuje przedszkole. Państwowe w tym wypadku odpadają, bo z tego, co słyszałem państwowe przedszkola są otwarte jak ZUS. Lepsze w tym wypadku okazują się przedszkola prywatne, bo są bardziej elastyczne na godziny otwarcia. Jeżeli często pracujemy dłużej, to zawsze mamy bezpieczeństwo, że dziecko po prostu zostanie dłużej w przedszkolu. Słyszałem, że niektóre przedszkola pobierają dodatkowe opłaty, jeżeli dziecko codziennie siedzi dłużej w przedszkolu, ale nie wiem jak to wygląda w Piasecznie.
4. Jakie zajęcia dodatkowe oferuje przedszkole (język angielski, rytmika, gimnastyka korekcyjna, plastyka, taniec, itp.), lub jaki jest profil przedszkola. Jeżeli przedszkole ma bardzo bogatą ofertę zajęć dodatkowych, to warto zapytać czy te zajęcia są płatne i w jakiej wysokości są opłaty.
5. Jakie są opłaty za przedszkole + koszty ukryte np.: koszty zajęć dodatkowych, wyjazdów, wycieczek przedszkolnych, żywienia itp.
6. Jakie osoby pracują w przedszkolu. Czy to wyszkolona i przygotowana pod kątem dzieci kadra czy osoby z doświadczeniem przy dzieciach, ale bez przygotowania edukacyjnego. Jakie jest podejście pracowników przedszkoli do dzieci. Takie rzeczy wychodzą najczęściej przy spotkaniach adaptacyjnych.
7. Jakie są wymagania stawiane dzieciom przyjmowanym do danego przedszkola (minimalny wiek, umiejętności dziecka).
8. Jak wygląda stołówka dla dzieci. Czy jedzenie jest robione na miejscu, czy dowożone z jakiejś firmy. Wbrew pozorom spotkałem się z tym, że wiele osób zwraca na kuchnię szczególną uwagę. Oprócz tego wiele osób wychowuje swoje dzieci na jaroszy i pytają się o taką kuchnię w przedszkolu.

Wybór przedszkola z pewnością nie jest łatwy, ale powyżej wymieniłem rzeczy na które ja na pewno zwracałbym uwagę.
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: kornelia » śr lut 20, 2008 7:39 pm

Ten problem czeka mnie za jakies dwa lata. na dzien dzisiajeszy wiem tylko tyle ze dostanie sie do przedszkola panstwowego graniczy z cudem.
Awatar użytkownika
kornelia
 
Posty: 222
Rejestracja: pn sty 28, 2008 12:09 pm
Lokalizacja: piaseczno

Postautor: PESTKA35 » śr lut 20, 2008 10:51 pm

Ja moge polecić PRZEDSZKOLE niepubliczne na Stare Iwicznej ,,NUTKA' ,moja młodsza chodziła do tego przedszkola i byłam bardzo zadowolona ,a szukałam długo ,gdyz do panstwowego nie dostała sie .Jak tylko pierwszego dnia MOJE DZIECKO weszło do tej placowki ,to do domu nie chcialo wracać :lol: :lol: :lol: bylo to 4 lata temu....teraz chodzi mój bratanek ,obiadki były domowe ,bo robiła włascielki mama,przedszkolanki z prawdziwego zdarzenia,moja Ola teraz bardzo dobrze radzic sobie w szkole same 6 i angielski perfekt......duzo zajeć dodatkowych
"Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś."
Awatar użytkownika
PESTKA35
 
Posty: 425
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 1:07 pm
Lokalizacja: PIASECZNO

PRZEDSZKOLA W PIASECZNIE

Postautor: Martin » śr lut 20, 2008 11:31 pm

justynka pisze:Stoję przed wyborem przedszkola w Piasecznie

Tak jak wspomniał już Jankes - wybór przedszkola z pewnością nie jest łatwy! Sam miałem ten dylemat 2 lata temu, jednak po ocenie sytuacji i zapoznaniu się z ofertą przedszkoli wybrałem Prywatne Przedszkole Kleks.

Od dwóch lat do Przedszkola Kleks chodzi mój synek i jestem z niego BARDZO zadowolony! Przy wyborze kierowałem się przede wszystkim pozytywnymi opiniami znajomych, odległością z domu (mam kilka kroków), elastycznością godzin pracy przedszkola (opieka nad dziećmi do późnych godzin wieczornych), sporą ilością zajęć dodatkowych no i oczywiście bardzo szybką aklimatyzacją mojego syna.

Jeżeli będziesz chciała lepiej poznać ich ofertę, to zachęcam zainteresowanych do osobistego odwiedzenia przedszkola. Niepubliczne Przedszkole Kleks mieści się przy ul. Jana Pawła II 36 w Piasecznie tel.: (022) 737-00-17 więcej informacji znajdziesz na stronie: www.przedszkole-kleks.pl


Mógłbym sporo napisać o przedszkolu Kleks i oczywiście opinia byłaby tylko pozytywna, jednak nie chcę być posądzony o stronniczość w swojej opinii z racji tego, że mój syn chodzi do tego przedszkola.

Oprócz tego prowadzę serwis informacyjny mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, w związku z tym muszę być otwarty na wszystkie oferty przedszkoli w naszym regionie. Ci, którzy na bieżąco śledzą nasz serwis wiedzą, że już kilka razy opisywałem oferty innych przedszkoli w naszym regionie np.: Niepubliczne Przedszkole Taneczne Piruet w Piasecznie, Przedszkole Skrzatka Oczatka w Konstancinie, oraz Mazowieckie Małe Przedszkole w Jeziórku. Oprócz przedszkoli bardzo chętnie opisujemy również ofertę żłobków np.: Bebiland Prywatny żłobek w Piasecznie.

Bezpośrednio pod wyżej wspomnianymi informacjami, możecie poczytać sobie komentarze internautów, którzy wypowiadają się na tematy przedszkoli i żłobków. Zachęcam Was do zapoznania się z komentarzami. Jeżeli tą informację przeczyta jakiś właściciel przedszkola z Piaseczna lub pozostałych miejscowości z terenu powiatu piaseczyńskiego i chciałby poinformować o swojej ofercie na łamach naszego serwisu, to zachęcam do skontaktowania się z nami wysyłając informację na maila: info@powiat-piaseczynski.info Na wszystkie maile odpowiemy i chętnie umieścimy informację o pozostałych ofertach przedszkoli.

Od ponad roku widzę dość duże zainteresowanie przedszkolami. Ilość przedszkoli w naszym regionie z roku na rok rośnie i jest w czym wybierać. Zwiększa się konkurencja wśród przedszkoli! Gazeta Kurier Południowy co roku przygotowuje Przegląd Przedszkoli Niepublicznych, jednak jak już kiedyś zauważyliśmy i rozmawialiśmy na ten temat na forum: http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... .php?t=735 jest to PRZEGLĄD SPONSOROWANY, za który przedszkola muszą zapłacić, aby być uwzględnionym w rankingu. Jeżeli będzie zainteresowanie wśród właścicieli przedszkoli oraz mieszkańców, to możemy zorganizować taki przegląd przedszkoli na łamach naszego forum oraz serwisu informacyjnego. Oczywiście ZA DARMO!!! W takim rankingu ujęlibyśmy wszystkie rzeczy, które będą was interesowały oraz wasze opinie. NAPISZCIE CO CHCIELIBYśCIE, ABY ZOSTA£O UJęTE W TAKIM ZESTAWIENIU? Dzięki temu powstałby niezależny i nie komercyjny przegląd przedszkoli z regionu powiatu piaseczyńskiego.

Zainteresowanych stworzeniem prywatnego PRZEGLĄDU PRZEDSZKOLI Z TERENU POWIATU PIASECZYńSKIEGO, zapraszam do kontaktu mailowego oraz do rozmowy w tym wątku.


Pomysł tego wątku, który zapoczątkowała Justyna bardzo mi się podoba i chciałbym aby dołączyły do nas kolejne osoby, które mogłyby podzielić się z nami swoimi opiniami o przedszkolach w Piasecznie i okolicach.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PRZEGLĄD PRZEDSZKOLI POWIAT PIASECZYńSKI

Postautor: Jakub » czw lut 21, 2008 7:15 am

Od poprzedniej informacji, o której wspomniałeś w swojej wypowiedzi Martin minęło już z pół roku. Czyżby mieszkańcy i właścicieli przedszkoli nie zgłosili się do tej pory do ciebie? Może nie mają ludzie potrzeby stworzenie tego przeglądu przedszkoli, a przedszkola wolą płacić za sponsorowany przegląd przedszkoli w Kurierze Południowym?

Patrząc na ilość komentarzy pod informacjami o przedszkolach w serwisu, można zauważyć że ludzie chętniej wypowiadają się bardziej anonimowo i boją się odpowiedzialności za napisane przez siebie słowa.Mam nadzieję, że tym razem będzie większy odzew mieszkańców i większa liczba osób korzystających z przedszkoli w naszym regionie, będzie chciała wyrazić swoją opinię.

:pisze:
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

PRZEDSZKOLE PIASECZNO

Postautor: justynka » czw lut 21, 2008 9:36 am

Jankes pisze:Czym kierowałbym się przy wyborze przedszkola (kolejność losowa):

Wielkie dzięki Jankes. Cenne uwagi i informacje!
PESTKA35 pisze:moge polecić PRZEDSZKOLE niepubliczne na Stare Iwicznej NUTKA

Mają jakąś stronę, żeby się zapoznać z tym przedszkolem?
Martin pisze:wybrałem Prywatne Przedszkole Kleks

Dziękuję Martin za informację. Na pewno zapoznam się z informacjami na ich stronie www.przedszkole-kleks.pl oraz postaram się osobiście ich odwiedzić.
Martin pisze:PRZEGLĄD PRZEDSZKOLI Z TERENU POWIATU PIASECZYńSKIEGO

śWIETNY POMYS£! Jestem jak najbardziej zainteresowana takim zestawieniem. Na pewno przydałoby się coś takiego dla osób, które co roku mają podobny problem jak ja. Może w zestawieniu zawszeć te informacje, o których wspomniał Jankes, aby na to zwrócić uwagę. Oprócz tego opis przedszkola, adres, dane kontaktowe. Możliwość komentowania itp.
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

PRZEDSZKOLE PIASECZNO

Postautor: PESTKA35 » czw lut 21, 2008 11:38 am

Martin mówi, ze jego synek chodzi do Kleksa, moja chodziła tylko 2 tygodnie ,nie chciała chodzić ciągnęłam ją, bo było blisko, nie podobało sie jej, ale to było 4 lata temu, może teraz zmieniło sie na korzyść......jak poszła do Nutki to niebo a ziemia,byłam pod wielkim wrażeniem ze moja córka zakochała sie w tym przedszkolu...... :lol:

oto link http://nutka.nazwa.pl
"Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś."
Awatar użytkownika
PESTKA35
 
Posty: 425
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 1:07 pm
Lokalizacja: PIASECZNO

PRZEDSZKOLE PIASECZNO

Postautor: justynka » czw lut 21, 2008 3:21 pm

Dziękuję PESTKA za link!

Będę wdzięczna za kolejne opinie o innych przedszkolach na terenie gminy Piaseczno.
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

PRZEDSZKOLA W PIASECZNIE

Postautor: Kinga Panasiuk » czw lut 21, 2008 9:26 pm

Podoba mi się pomysł stworzenia niezależnego przeglądu przedszkoli w Piasecznie i innych gminach powiatu piaseczyńskiego! Trzymam kciuki, aby został zrealizowany.
Kinga Panasiuk
Awatar użytkownika
Kinga Panasiuk
 
Posty: 676
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 12:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PRZEGLĄDU PRZEDSZKOLI

Postautor: Martin » pt lut 22, 2008 7:29 am

Chciałbym, żebyście w tym wątku sugerowali jakie pozycje powinny być uwzględnione przy przeglądzie. Na etapie tworzenia bazy danych i przygotowywania formularzy, chcę wiedzieć: co chcecie, aby zostało uwzględnione przy każdej pozycji przedszkola np.: opis przedszkola, adres, godziny otwarcia, ceny, zajęcia dodatkowe itp... Czekam na Wasze sugestie i liczę na współpracę.

:pisze:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PRZEGLĄDU PRZEDSZKOLI

Postautor: justynka » pt lut 22, 2008 12:48 pm

Martin pisze:co chcecie, aby zostało uwzględnione przy każdej pozycji przedszkola np.: opis przedszkola, adres, godziny otwarcia, ceny, zajęcia dodatkowe itp

Ma ktoś z Was dostęp do tego numeru, w którym był przegląd przedszkoli niepublicznych. Może wziąć pod uwagę te same pozycje, ale uwzględniając wszystkie przedszkola w regionie? Tak aby mieć pełny podgląd do oferty przedszkoli, a nie tylko tych które zapłaciły Kurierowi.
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

PRZEGLĄDU PRZEDSZKOLI

Postautor: Kinga Panasiuk » pt mar 07, 2008 10:45 pm

justynka pisze:Ma ktoś z Was dostęp do tego numeru, w którym był przegląd przedszkoli niepublicznych.

14 marca w Kurierze Południowym pojawi się kolejny przegląd przedszkoli niepublicznych (PRZEDSZKOLAK NIEPUBLICZNY). W dzisiejszym numerze, na pierwszej stronie jest informacja, że będą informacje: czym kierować się w wyborze przedszkola. Tak więc za tydzień w piątek, każdy będzie mógł zapoznać się z komercyjnym dodatkiem w Kurierze, za który zapłacą przedszkola z naszego regionu. Będziemy wiedzieli, co wzięli pod uwagę robiąc swój płatny przegląd przedszkoli :)
Kinga Panasiuk
Awatar użytkownika
Kinga Panasiuk
 
Posty: 676
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 12:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PRZEDSZKOLA W PIASECZNIE

Postautor: teresa » sob mar 08, 2008 11:44 am

Nie podoba mi się ten przegląd przedszkoli, który co roku serwuje nam Kurier Południowy. Kipi od niego komercja i nie pełna informacja o przedszkolach, które znajdują się w naszym regionie. Robiąc przegląd, każde przedszkole powinno się w nim znaleźć, a nie tylko te które zapłacą gazecie. Komercję na maxa serwuje nam Kurier!

Poczekam, że redaktorzy tego serwisu przygotują nam jakieś alternatywne źródło informacji o przedszkolach w regionie.
Teresa
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

Wybierz najlepsze przedszkole

Postautor: teresa » pt mar 14, 2008 3:38 pm

justynka pisze:Czym trzeba się kierować przy wyborze przedszkola?


Współcześni rodzice wiedzą jak ważny dla dalszego rozwoju i wychowania jest okres pierwszych siedmiu lat życia dziecka, stąd czasem długie poszukiwania odpowiedniego przedszkola.

Czym rodzice powinni kierować się przy wyborze przedszkola?
Bardzo trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź na to pytanie. Kiedyś możliwość wyboru była niewielka. Dziś rodzice mają bardzo wiele możliwości.
Każda rodzina ma własne kryteria wyboru. Przedszkole oprócz troskliwej i fachowej opieki, powinno zapewnić bezpieczeństwo naszym dzieciom, odpowiednio wpływać na ich rozwój oraz być miejscem, do którego dzieci chętnie przychodzą.
- Trudno jest podjąć decyzję podczas jednej wizyty w przedszkolu. Dlatego też bardzo pomocne jest zbieranie opinii od innych rodziców na temat przedszkola. To oni mieli już możliwość bliższego poznania przedszkola. Ich spostrzeżenia są nieocenione - mówi Agnieszka Bolek, dyrektor Przedszkola Akademia Poziomkowa.

Co powinno rodziców interesować podczas pierwszej wizyty w przedszkolu?
Zwróćcie uwagę czy przedszkole jest przyjazne dzieciom. -Podczas pierwszej wizyty pytajcie, pytajcie i jeszcze raz pytajcie. Każde, nawet najbardziej banalne pytanie jest ważne - mówi mama 4-letniej Julki.
Bardzo istotna jest atmosfera tworzona przez ludzi pracujących w przedszkolu. Stąd ważny spokój, rzetelność, prawda, łagodność i ciepło płynące od ludzi, z którymi nasze dziecko będzie przebywało przez część swojego życia. Jest nam dużo łatwiej podjąć odpowiednią decyzję, gdy mamy okazję poznać nauczycielki oraz inne dorosłe osoby przebywające w otoczeniu dzieci. Czy zwracają się do każdego dziecka z należnym mu szacunkiem, są towarzyszami w zabawie i odpowiednio szybko reagują w sytuacjach, gdy dziecko potrzebuje pomocy i wsparcia.
- Oczywiście najlepszą opinię wystawiają przedszkolu dzieci. Dobre przedszkole jest dla nich miejscem radosnej i twórczej zabawy. Słychać w nim gwar, dzieci są uśmiechnięte i zadowolone. Widać, że czują się bardzo dobrze w tym miejscu. A rodzice pozostawiając dzieci wychodzą spokojni o swoje pociechy - mówi Elżbieta Mróz dyrektor Przedszkola Skrzatka Oczatka.

Jak odpowiednio ocenić ofertę zajęć i program przedszkola?
- Zapoznajcie się z programem przedszkola i sprawdźcie czy jest on dostosowany do potrzeb dziecka. Zwróćcie uwagę na to czy przedszkole stale współpracuje z rodzicami przekazując im informacje dotyczące realizacji tego programu - radzi nauczycielka wychowania przedszkolnego.
Powinny zaciekawić nas również prace plastyczne wykonywane przez dzieci. Wyzwalają one wyobraźnię i fantazję dziecięcą. Zobaczmy więc czy prace znajdują się w miejscu widocznym dla rodziców.
- Trzeba ocenić czy oferta zajęć jest dobrana tak, że sprzyja harmonicznemu rozwojowi dziecka, czy jest raczej skierowana do naszej rodzicielskiej ambicji - mówi tata bliźniaków.
Dla dzieci w wieku przedszkolnym dużo, wcale nie znaczy lepiej. Nadmiar może osłabić rozwój dziecka. Przedszkole powinno być miejscem w którym dzieci mogą szczęśliwie spędzać czas. Mogą być aktywne, nawiązywać przyjaźnie i rozwijać się w bezpiecznym i spokojnym rytmie.
Zwróćcie uwagę na to czy zajęcia dydaktyczne i dodatkowe prowadzone są przez osoby przygotowane do pracy z dziećmi.
Ciepła atmosfera, program dostosowany do potrzeb malucha i osoby oddane pracy z dziećmi, to podstawowe oczekiwania, wcale nienadzwyczajne. Tworzą one po prostu dobre warunki życia i rozwoju. Ważne jest, aby poszukać przedszkola najlepszego dla waszego malucha. Radosne, aktywne, twórcze dziecko jest najlepszym kryterium oceny przedszkola.

źródło: Kurier Południowy (14 marzec 2008)

justynka pisze:Ma ktoś z Was dostęp do tego numeru, w którym był przegląd przedszkoli niepublicznych. Może wziąć pod uwagę te same pozycje, ale uwzględniając wszystkie przedszkola w regionie?

Dziś ukazał się ten przegląd przedszkoli niepublicznych (PRZEDSZKOLAK NIEPUBLICZNY) w Kurierze Południowym. Możesz sobie zobaczyć.
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

Następna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość