Piaseczno raj deweloperów a piekło dla mieszkańców Piaseczna

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

MULTI HEKK - INWESTOR SPECJALNY?

Postautor: Martin » czw gru 10, 2009 10:24 pm

krawczynskilukasz pisze:Nasz burmistrz wbrew opinii komisji rady wydał warunki wodno-kanalizacyjne dla Multihekku na nową inwestycje tej firmy umiejscowioną koło tzw. skoczni.

Widocznie Burmistrz ma ochotę trochę namieszać, przed swoim odejściem ze stołka! Teraz sobie wydaje na lewo i prawo pozwolenia, a następnie niech się kolejni samorządowcy i urzędnicy martwią w jaki sposób wytłumaczyć mieszkańcom Piaseczna, że Puławska będzie jeszcze bardziej zakorkowana, właśnie z uwagi na kolejnych zmotoryzowanych mieszkańców, wspaniale usytuowanego bloku! Niech zmieni plan zagospodarowania przestrzennego i wyda pozwolenie na budowę bloków w Jazgarzewie - obok swojego domu, a nie kolejne inwestycje upycha przy Puławskiej! :evil:

@#$%^&*()!@#$ ...no i mnie poniosło, a starałem się być ostatnio spokojny i powstrzymywać się od takich komentarzy!

:klotnia:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: krawczynskilukasz » czw gru 10, 2009 10:30 pm

Uważam, że Zalewski powinien się wytłumaczyć publicznie z tej decyzji, bo ja nie widzę tu działania na korzyść Piaseczna. Ani nie walczy o pieniądze chociaż gmina jest zadłużona po uszy, ani nie myśli o ładzie przestrzennym, ani o komunikacji.
Dziwi mnie spolegliwość zasłużonych piaseczyńskich samorządowców wobec tego inwestora...

ręce opadają :(
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Czy MULTI HEKK wybuduje kolejny blok przy Puławskiej?

Postautor: Martin » czw gru 10, 2009 10:39 pm

Wstawiłem część informacji o tym na łamach serwisu mieszkańców, aby większa ilość osób mogła przeczytać sobie o poczynaniach Burmistrza!

Czy MULTI HEKK wybuduje kolejny blok przy Puławskiej?
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: sanchez » pt gru 11, 2009 12:42 am

Panie £ukaszu i naprawdę pomimo tak bulwersującego problemu nie da się z tym nic zrobić ? Czy naprawdę jedna osoba może tak naciągać prawo ?

Przecież to jeden wielki skandal, zwłaszcza z tą ulgą. Lekko licząc, 119 x 5000 ~ 600 tys. PLN (!)
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: sanchez » pt gru 11, 2009 10:17 am

Ja chciałem zauważyć jeszcze taki fakt, że do tej pory Multi-Hekk jako jeden z niewielu deweloperów kazał opłatę partycypacyjną płacić swoim nabywcom. Oprócz kosztów mieszkania - przyszły właściciel musiał zapłacić koszty opłaty partycypacyjnej. To nie Multi-Hekk ponosił te koszty, więc nie rozumiem, dlaczego Burmistrz tak łaskawym okiem spojrzał na tego inwestora.

Do tego kwestia z parkingami we wspomnianej nieruchomości. Developer otrzymując pozwolenie na budowę, za chwilę dostarczy projekt zamienny, bo się okaże, że nie są w stanie wybudować 2 poziomowego parkingu podziemnego. Nikt w Piasecznie nie wybudował. I nie dlatego, że się nie da, ale dlatego, że jednopoziomowy jest tańszy. Zwykle wymówką jest "kurzawka". Pomijam już fakt, że na "kurzawkę" też są sposoby, bo przy budowie Metra sobie z nią poradzili. Czy wydając pozwolenie na budowę, Starostwo nie mogłoby sprawdzać, czy reczywiście "kurzawka" tam jest i w razie jej wystąpienia, pozwolenia nie wydawać na budowę wg takiego projektu ? Zero miejsc parkingowych na zewnątrz. Efekt będzie taki, że cała ulica będzie zastawiona, Decathlon wokół również. Jak można dopuszczać do takich sytuacji ? Będziecie potem non-stop straż miejską wysyłać, żeby mandaty wlepiała za złe parkowanie ? Skoro w całym Piasecznie wg deweloperów jest "kurzawka", to jaki sens ma po raz kolejny wydawać pozwolenie na budynek z 2 kondygnacjami podziemnymi, skoro jest 99% szans, że i tak on nie powstanie (parking dwupoziomowy podziemny). Szanowny Burmistrzu, Szanowny Starosto. Nie robicie NIC, aby dbać o interesy mieszkańców. A przypominam jedynie, że to ONI głównie utrzymują budżet gminy, a nie wspierani przez Was deweloperzy. Wasze nieróbstwo i wykręcanie się literą prawa, jest dla mnie zwykłym zaniechaniem w obowiązkach.

Przewał jak diabli.

Jak dla mnie - sprawa śmierdzi na kolometr. Działanie na szkodę budżetu gminy (~600 tys. zł) jest aż nadto widoczne. Powodów jednak takiej działalności Burmistrza widzę kilka. Albo Burmistrz ma jakieś niespłacony dług względem Multi-Hekka, albo chce zrobić na złość Radzie Miasta, pokazując kto w Urzędzie ma władzę. No chyba, że czuje zbliżający się koniec jego (szytej grubymi nićmi) kariery i musi się jakoś ustawić. W razie niekorzystnego orzecznictwa sądu lustracyjnego - na co się zapowiada - nie będzie mógł pełnić fukcji publicznych. Obym się mylił, ale trochę czasu mu jeszcze zostało więc niewykluczone, że takich bulwesujących decyzji - może być więcej.

Z całym szacunkiem dla Rady Miasta, ale jeśli dodatkowo za chwilę zaczną mi w mediach płakać, że są bezsilni i nic nie moga zrobić, to tym bardziej uznam ich za nieudolnych darmozjadów. Zacznijcie pracować w końcu razem, na rzecz mieszkańców i swoich wyborców. Burmistrz pokazuje Wam, że prawo jest elastyczne. Skoro on potrafi je naciągać do własnych potrzeb, to chyba Wy też zamiast się między sobą przepychać, powinniście zrobić wszystko, by prawo wykorzystać w słusznym celu. Nie wiem jak inni, ale ja w przyszłej kadencji nie będę głowował na kogoś, kto ma dwie lewe ręce ... a wyborców z podobnym podejściem na tym forum jest (mam nadzieję) całkiem sporo.

P.S. No i czekam oczywiście na kolejny "przepiękny" wywiad TVPiaseczno, w którym Burmistrz będzie miał okazję oczyścić się z zarzutów, oraz popłakać na przeszkadzających mu w pracy Radnych. Sorry za te uszczypliwości, ale same niecenzuralne słowa cisną mi się na usta, więc i tak się hamuję, żeby nie wywalić z grubej rury. :evil:
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: Tulipano_0602 » pt gru 11, 2009 12:16 pm

To może tak sugestia do Urzędu Skarbowego, by prześwietli majątek burmistrza? Pensja burmistrza jest znana. Przypominam, że od majątku z nieujawnionych dochodów płaci się 75% podatku. Dom, samochód, nieruchomości, ruchomości - wszystko powinno być na poziomie dochodów z oficjalnych zarobków.

To już kolejna (trudno z liczyć) szemrana inwestycja.

Znam podobną w mniejszej skali. Inwestor wybudował blok bez wymaganej w projekcie ilości garaży, przerabiał projekt (fikcyjnie, bo nie ma to potwierdzenia w realu) gdzie w lokalach użytkowych wyrysował garaże (faktycznie na lokale użytkowe też nie ma pozwolenia) i będzie to prawdopodobnie próbował jakoś legalizować. Ale skończy to się sprawą dla prokuratora, jeśli urzędnicy mu to klepną. Informacja do PINB o tej sprawie była wielokrotnie dostarczana, ale PINB udaje że deszcz pada. Blok oczywiście jest za duży i te garaże fizycznie się nie zmieszczą, ale papier wszystko przyjmie.

A już mistrzostwo swiata, to ta sprawa która była poruszana w tym wątku niedawno:
http://www.itvpiaseczno.pl/laduj_film.php?id=458

Oczywiście, w razie czego dokumentacja "zaginie" a urzędnicy będą robić wszystko by grać na zwłokę aż blok powstanie.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: krawczynskilukasz » pt gru 11, 2009 1:41 pm

Witam,

Jeżeli chodzi o wydanie ww warunków to radni nie mają żadnego głosu w tej sprawie. Komisje opiniują wnioski i w tej sprawie wydały wnioski jednoznacznie krytyczne. Ta sprawa to działanie samego burmistrza.

Jestem tym faktem totalnie zbulwersowany, ale formalnie nie mogę nic zrobić. Jak sprawa trafi do starostwa, to będę kontrolował proces wydawania pozwolenia na budowę.

Przypomnę, że już raz próbowano w tej kadencji wydać pozowlenie dla tego inwestora bez potrzebnych dokumentów. Sprawa ma finał w sądzie.

Najbardziej irytują mnie wypowiedzi samego burmistrza, gdy mowi ze za nic nie odpowiada i że wszystko co złe to wina radnych. Ta sprawa pokazuje, że tak wcale nie jest. Jednosobowy zarząd gminy na podstawie ustawy sprawuje Burmistrz Zalewski !
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Postautor: Tulipano_0602 » pt gru 11, 2009 1:55 pm

Tylko że, o ile mi wiadomo, urzędnicy (naczelnik) z Wydziału Architektury mają sprawy sądowe (pozwolenia na budowę dla MultiHekk), a Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wyrok sądowy (niezgodny z prawem odbiór osiedla Słowicza). Jak sprawa trafi do Starostwa, nie ma żadnej gwarancji że nie będzie prowadzona po myśli Multi-Hekk i burmistrza.

To nie pierwsza i nie druga sprawa.
Polecam link do TV Piaseczno umieszczony wcześniej.

Ja mam kopie dokumentów z podobnej sprawy. Np pismo podpisane przez mgr inż Ewę Szarzyńską, z-cę naczelnika Wydziału Architektoniczno-Budowlanego, o treści ni mniej ni więcej, tylko:

"Wydział Architektoniczno-Budowlany Startostwa Powiatowego w Piasecznie uprzejmie informuje, że w archiwum tutejszego Starostwa nie odnaleziono dokumentacji projektowej na budynek mieszkalny wielorodzinny zatwierdzonej decyzją nr ..."
(...)
"trudno w chwili obecnej ustalić gdzie należy szukać zaginionej dokumentacji".

Tak można robić, gdy ktoś zbyt uparcie stara się wyjaśnić naruszenia przepisów przy wydawaniu pozwolenia na budowę. O czymś podobnym wspomina poszkodowany pan w filmie z TV Piaseczno. Widać zdarza się częściej.

Pozwolenie Muli-Hekk już ma, jak wynika z artykułu. Gdy ktoś zacznie dochodzić jak je wydano, może dostać takie pismo. To łatwe - copy-paste-print i mamy marudnych obywateli z głowy.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: sanchez » pt gru 11, 2009 1:58 pm

I pomimo Uchwały naprawdę Burmistrz może "ot tak sobie" lekką ręką uszczuplić budżet o 600 tys. PLN nikomu się z tego nie tłumacząc ?

Czyli rozumiem, że ustanowiono prawo, celowo zostawiając furtkę ? Czy moglibyśmy zobaczyć treść tejże Uchwały ?

Czy możnaby treść tej Uchwały, oraz treść wniosku inwestora zamieścić na naszym forum, dając nieco lektury zainteresowanym ?
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: ola » pt gru 11, 2009 2:06 pm

czytając to wszystko to moje wszelkie ideały odnośnie pracy polityka (szeroko rozumianego, posła, burmistrza itp ) gdzieś zostały pogrzebane
zawsze myślałam - oj ja naiwna - że ludzie którzy pełnią takie funkcje powinni dawać jakiś przykład swoim zachowaniem

a odkąd mieszkam w Piasecznie to odechciewa mi sie wszystkiego, bo co nie wyjdzie jakaś kolejna srawa to okazuja sie że ktoś z władz jest w to zamieszany.

i co? potem chcą przekonać ludzi przyjezdnych aby płacili tu podatki, aby integrowali sie i utożsamiali się z tym regionem

na poczatku mialam jak najlepsze intencje, nawet poszliśmy do Burmistrza z jednym pomysłem jak zaktuwować ludzi z regiony Piaseczna, dać im coś co sami by stworzyli. Ale co Burmistrz nie jest tym zainteresowany. Nie wiem czym interesuje sie Burmistrz, a moze i wiem, ale nie warto już o tym pisać..

Zero zainteresowania ze strony władzy, jedyne czym sie interesuje to jak wyciągnąc kasę przez 4 letni okres kadencj

ps. aby nie było że nie doceniam tego że niektózy coś robię m.in rozmawiają z wyborcami
mam tu na myśli udzielającego sie tu Pana £ukasza, mam nadzieje że z czasem będzie wiecej takich osób. Pozdrawiam
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: krawczynskilukasz » pt gru 11, 2009 2:07 pm

Komisje opiniują, ale burmistrz nie jest związany tymi opiniami. Akty prawa miejscowego muszą byc zgodne z ustawą, a ustawodawca wyraźnie stwierdził, że zarząd sprawuje burmistrz.

Proponuje w sprawie dokumnetów kontaktować się z M.Wożniak coijak@onet.eu lub Michałem Szweycerem mszweycer@op.pl ponieważ ja ich nie mam a w urzędzie dostane dopiero po miesiącu jak napisze wniosek i to nie jest pewne:(
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Postautor: krawczynskilukasz » pt gru 11, 2009 2:12 pm

Małgorzata W. nie pracuje już w Starostwie i ma sprawe w sądzie, Jeżeli chodzi o PINB to wojewoda na moją prośbę wnioskował o odwołanie pana S. ale bez skutecznie bo jest to administracja i zespolona i do odwołania potrzebna jest zgoda starosty a tej zgody Jacek Kozłowski nie dostał.

W sprawie PINBu złożyłem wraz z mieszkańcami kilka zawiadomień do prokuratury!
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Postautor: Tulipano_0602 » pt gru 11, 2009 2:23 pm

To może będzie następne zawiadomienie, jeśli PINB przyjmie do użytkowania blok, który powstał w Piasecznie niezgodnie z projektem (brak ilości garaży które są w projekcie i wybudowanie lokali użytkowych na które nie ma pozwolenia). "Zadowoleni" sąsiedzi bloku z całej ulicy czekają tylko, aż to urzędnicy PINB podpiszą i sami zastawią na siebie sidła. PINB był wielokrotnie o tych niezgodnościach informowany (i cała dokumentacja czeka na wypadek sprawy sądowej).

Ale jak widać, zawiadomienia do prokuratury nie robią na urzędnikach wrażenia. Czy ktoś te sprawy umarza czy co? Jaki jest obecnie status sprawy sądowej PINB? Podobno mieli się odwoływać...
Może da zrobić na jakiś stronach www listę takich spraw i akutalizować informacje?
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: krawczynskilukasz » pt gru 11, 2009 2:51 pm

Pan S. został skazany w pierwszej instancji, a wyrok został zaskarżony. Jeżeli chodzi o katalog spraw to ja się nie podejmę upublicznienia go, bo wiele osób tylko czeka aż się wystawię żeby zaciągnąc mnie do sądu ( mam już wezwanie od Centrum, a parę osób obiecało mi pozew).
Ja doradzam składanie zawiadomień do prokuratury okręgowej z wnioskiem o prowadzenie spraw pod jej nadzorem, bo w naszej piaseczyńskiej sprawy ciągną się latami.

Sprawa pani W. miała taki szybki finał bo właśnie była prowadzona pod nadzorem prokuratora okręgowego.
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Postautor: rosin » pt gru 11, 2009 7:07 pm

krawczynskilukasz pisze:... ale formalnie nie mogę nic zrobić. Jak sprawa trafi do starostwa, to będę kontrolował proces wydawania pozwolenia na budowę....


a kto może formalnie coś zrobić?
rosin
 
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 05, 2009 10:37 am

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości