Konkurs fotograficzny tematyczny - CHWILO TRWAJ

Podforum związane z konkursem fotograficznym tematycznym (propozycje tematów do fotografowania, wątki konkursowe tematyczne).

Moderator: GTW

Wybierz najciekawsze zdjęcie:

ZDJęCIE 1
2
2%
ZDJęCIE 2
1
1%
ZDJęCIE 3
2
2%
ZDJęCIE 4
1
1%
ZDJęCIE 5
1
1%
ZDJęCIE 6
6
5%
ZDJęCIE 7
1
1%
ZDJęCIE 8
2
2%
ZDJęCIE 9
3
3%
ZDJęCIE 10
13
11%
ZDJęCIE 11
1
1%
ZDJęCIE 12
5
4%
ZDJęCIE 13
9
8%
ZDJęCIE 14
4
3%
ZDJęCIE 15
4
3%
ZDJęCIE 16
1
1%
ZDJęCIE 17
0
Brak głosów
ZDJęCIE 18
10
9%
ZDJęCIE 19
2
2%
ZDJęCIE 20
0
Brak głosów
ZDJęCIE 21
0
Brak głosów
ZDJęCIE 22
8
7%
ZDJęCIE 23
20
17%
ZDJęCIE 24
1
1%
ZDJęCIE 25
15
13%
ZDJęCIE 26
4
3%
 
Liczba głosów : 116

Postautor: looky » śr kwie 11, 2012 9:30 pm

Nie jestem ekspertem w dziedzinie fotografii, ale postaram się przekazać moje subiektywne opinie i odczucia co do każdego zdjęcia.
Jak dla mnie mało jest zdjęć rzeczywiście pasujących do tematu, ale może po wynikach konkursu na "Zimowy Pejzaż" ludzie stwierdzili, że można przysyłać byle co, żeby tylko było ;)


Lecimy:
1. Całująca się para na schodach - widok dość powszechny i nie porywa to zdjęcie na dłużej. Poza poprawnym wykonaniem raczej nic więcej.

2. Zdjęcie słabe technicznie, strasznie przytłacza ta chmura i za bardzo kontrastuje z prześwietloną częścią nieba. Brakuje mi ostrości na tym zdjęciu - nie chciałbym, żeby ta chwila trwała... ;)

3. £adne kolorystycznie i technicznie zdjęcie, brakuje mi troszkę ostrości na owadzie, ale domyślam się, że samo zrobienie zdjęcia było nie lada wyczynem, więc nie jest to dyskwalifikujące jak dla mnie. Brakuje mi nawiązania do tytułu konkursu.

4. Jak dla mnie kompletny brak związku z tytułem konkursu, ile ma trwać ta chwila i ile czasu facet ma siedzieć na zimnym betonie ;) ?

5. Zdjęcie ciekawe, ale bez szału. Nie bardzo wiem na czym skupić uwagę: na kobiecie, na drzewach czy na budynku?

6. Na tym zdjęciu podoba mi się ujęcie dymu po zgaszeniu świeczki, sprawia wrażenie gęstego, ciężkiego. Zwyczajnie ładne zdjęcie.

7. i 8. Co to wogóle jest? Jakieś zielsko na wodzie, generalnie bałagan na zdjęciu i znowu brak związku z tematem.

9. Jedno z ciekawszych zdjęć, w fajny sposób pokazany zamysł nad czymś, zaduma. Trochę przeszkadza to coś czarne skierowane w szyję. Próbowałem dopatrzyć na zdjęciu w co wpatruje się ten człowiek, ale nie bardzo wiem, chyba za szklanką leży coś w co się patrzy ale pewien nie jestem :)

10. Cholera, coś jest w tym zdjęciu co każe przyjrzeć się mu dłużej, zastanowić. Ciekawe zdjęcie, ale chyba nie na ten konkurs.

11. Ot zwykłe zdjęcie z Górek Szymona. Wygląda jakby było zrobione naturystom po drugiej stronie - z ukrycia, zza krzaków :)

12. Kolejne zdjęcie bez przekazu konkursowego.

13. £adne zdjęcie, trochę do podprostowania. W miły dla oka sposób pokazane hobby człowieka, dla którego ta chwila z pewnością mogłaby trwać długo. Następne ciekawe zdjęcie.

14. £adny kadr z wakacji, fajnie uchwycona kolorystyka nieba i morskich fal. Chwila watra zapamiętania.

15. Hmmm... no jest ręka i co dalej? Chyba nie rozumiem przekazu

16. Konie i nic więcej. Zdjęcie krzywe, prześwietlone i w dodatku chyba coś nie tak jest z kolorami.

17. £adne kolorystycznie zdjęcie. Na minus zasłonięta twarz kobiety i nie do końca pasuje mi jej centralne ułożenie na zdjęciu.

18. Wg mnie zdjęcie najlepiej ze wszystkich oddaje temat konkursu. Taka chwila mogłaby trwać wiecznie. Jeżeli nie jest to efekt Photoshopa to wielkie gratuacje dla autora. Z wielką chęcią napawałbym się takim widokiem na żywo. BRAWO !!!

19. Zdjęcie na czasie, bardziej pasujące do jakiegoś reportażu a nie na ten konkurs. Wydaje mi się, że zamysłem autora było pokazanie krzyży i wizerunków osób na plakatach co zostało popsute przez złapanie ostrości na pierwszym planie (chyba, że się mylę).

20. Ciekawe zdjęcie, fajnie uchwycony moment. Szkoda, że odbicie w kropli nie może być większe i wyraźniejsze :)

21. Nieudolna "podróbka" zdjęcia nr 17. ;) Nie trafia do mnie.

22. Coś jest w tym zdjęciu co przyciąga oko na dłużej, może to chęć ogarnięcia panującego chaosu na zdjęciu, może przemyślenia co do przekazu zdjęcia czy odgadnięcia elementów występujących na fotografii. Ciekawe zdjęcie.

23. Wydaje mi się, że gdzieś już to zdjęcie u nas widziałem, drugi mój faworyt konkursowy. Właściwie nie ma do czego się przyczepić. Brawo za pomysł i oczywiście perfekcyjne wykonanie.

24. Jak dla mnie przypadkowo strzelona fota, jedna z koleżanek nie zainteresowana tym czym dwie pozostałe. No i albo zrobione komórką, albo za bardzo skompresowane przy zapisywaniu, kiepska jakość zdjęcia.

25. Strasznie przekombinowane zdjęcie i brak związku z tematem konkursu. Do kosza.

26. Ciekawie uchwycona bańka i nic więcej, przeszkadza zwłaszcza kobieta po lewej.

Mój głos wędruje na zdjęcie nr 18. :good:
Pozdrawiam
£ukasz Rakowski


GG: 1195018

Drodzy Ludzie Tego świata,
Nie chcę zabrzmieć dziwkarsko, ale korzystajcie ze mnie kiedy chcecie.

Z poważaniem,
Gramatyka
Awatar użytkownika
looky
 
Posty: 1886
Rejestracja: czw lis 29, 2007 7:36 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: natucha » czw kwie 12, 2012 12:36 pm

świetne zdjęcia
natucha
 
Posty: 2
Rejestracja: czw kwie 12, 2012 12:34 pm

Postautor: Sylwia » czw kwie 12, 2012 3:48 pm

natucha pisze:świetne zdjęcia

Które ?
pozdrawiam
Sylwia

"w życiu piękne są tylko chwile"

zapraszam na mój fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Sylwia
 
Posty: 407
Rejestracja: pt paź 02, 2009 2:08 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne

Postautor: vampirita » czw kwie 12, 2012 4:19 pm

Jeśli ktoś - słowami - mógłby ocenić zdjęcie nr 6, to bardzo proszę o opinię. :)
vampirita
 
Posty: 1
Rejestracja: wt kwie 03, 2012 8:23 pm

Postautor: natucha » czw kwie 12, 2012 7:37 pm

((-;Sylwia;-)) pisze:
natucha pisze:świetne zdjęcia

Które ?


18, 22, 23
natucha
 
Posty: 2
Rejestracja: czw kwie 12, 2012 12:34 pm

Postautor: wdolinski » czw kwie 12, 2012 7:46 pm

Przy poprzednich edycjach konkursu było wiele niejasności, które niestety nie zostały wyjasnione. I oto teraz zbieramy kwiatki. Mamy nowych forumowiczów, którzy są tu od krótkiego czasu bardzo aktywni a pojawili się bez najmniejszego przedstawienia się czy powitania. Kolego Kucyk proszę, napisz czy nie mam racji? A dlaczego są tak aktywni to łatwo się domyślić! Wracając do wątku chce napisać, że wszystkie zdjęcia mi się podobaja a na które zagłosuję? Ja już nie głosuję.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: Kucyk » czw kwie 12, 2012 8:22 pm

woytazo pisze:Kolego Kucyk proszę, napisz czy nie mam racji?

He, oczywistą oczywistością jest że Kolega rację ma. Dlatego i ja postanowiłem oddać ciepły mocz (z pianą na trzy palce*) na ów konkursowy bałagan po tym jak się zachowali co poniektórzy.

vampirita Pijesz coś?

natucha Lubisz kebab?

didik2 Czym pachniesz?

mimii Masz siusiaka?

pieczar123 Ty już wiesz co... 8)


*) Przypomniał mi się dowcip nawiązujący zarówno do tego co powyżej napissałem, jak i do znanej reklamy piwa:
W szalecie kompletnie zalany gość staje przed rzędem pisuarów i puszcza ostry strumień który zamiast do porcelany trafia na kafelki po których spływa w dół. Na podłodze tworzy się wielka, zółta kałuża z obfitą pianką. Z okienka wyglądają dwie babcie klozetowe, z których jedna mówi do drugiej tonem znawcy:
- Pił Tyskie: leje tylko po ściance a piana na dwa palce!...
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: wdolinski » czw kwie 12, 2012 8:44 pm

Kucyk pisze:He, oczywistą oczywistością jest że Kolega rację ma.



Kolego Kucyk to jedno zdanie jest dla mnie wiecej warte niż Puchar za wygranie trzech kolejnych edycji tego konkursu. Jeszcze raz dzięki wielkie.
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: carotte(n) » czw kwie 12, 2012 9:19 pm

natucha pisze:
((-;Sylwia;-)) pisze:
natucha pisze:świetne zdjęcia

Które ?


18, 22, 23


Bo...
Ponieważ...
Dlatego że...

?
:?
M.N
Awatar użytkownika
carotte(n)
 
Posty: 112
Rejestracja: pn paź 19, 2009 6:26 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: WielkiGęgacz » czw kwie 12, 2012 10:59 pm

Wycinek z regulaminu.

"9. Ponadto "z urzędu" usuwane będą posty:
+ krótkie i nie wnoszące nic poza stwierdzeniem w stylu "popieram!" czy "też tak myślę", "

To w takim razie szanowny redaktorze forum czemu post carotte(n) nadal istnieje.
Regulamin działa wybiórczo?

Po za tym Netykieta, którą to, wycieracie sobie mordę w regulaminie obowiązuje również administratorów.
Informuje się autora postu o jego usunięciu. !
Ostatnio zmieniony czw kwie 12, 2012 11:14 pm przez WielkiGęgacz, łącznie zmieniany 1 raz
Pozdrawiam
WG
Awatar użytkownika
WielkiGęgacz
 
Posty: 414
Rejestracja: wt lis 03, 2009 4:56 pm
Lokalizacja: ...:::z Bloków:::...

Postautor: Redakcja » czw kwie 12, 2012 11:02 pm

WielkiGęgacz, co do rozmowy na temat konkursu lub zdjęć wniosło Twoje "gęganie", które zostało usunięte?
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Postautor: WielkiGęgacz » czw kwie 12, 2012 11:09 pm

Dużo...

Bo...
Ponieważ...
Dlatego że...

:!:
Pozdrawiam
WG
Awatar użytkownika
WielkiGęgacz
 
Posty: 414
Rejestracja: wt lis 03, 2009 4:56 pm
Lokalizacja: ...:::z Bloków:::...

Postautor: stentonik » pt kwie 13, 2012 6:38 am

Te Redaktor, przypominam że redaktorujesz na forum PIASECZYńSKIM a nie na swoim ziomalskim z Pipidowa Wielkiego więc odzywaj się jak kultura nakazuje i z szacunkiem do sąsiada mojego. No!
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: anuleksa » pt kwie 13, 2012 6:44 am

WielkiGęgacz catotte(n) ironizowała do natuchy, że brak jest uzasadnienia "świetności zdjęć", a jedynie podane są numery :wink:
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » pt kwie 13, 2012 7:55 am

anuleksa pisze:WielkiGęgacz catotte(n) ironizowała do natuchy, że brak jest uzasadnienia "świetności zdjęć", a jedynie podane są numery :wink:


Czekaj, wytrzeźwieje to skuma ;)
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

PoprzedniaNastępna

Wróć do Konkurs Fotograficzny ZDJĘCIE TEMATYCZNE

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron