Dogrywka w konkursie fotograficznym RUCH NA ZDJęCIU

Podforum związane z konkursem fotograficznym tematycznym (propozycje tematów do fotografowania, wątki konkursowe tematyczne).

Moderator: GTW

Wybierz zdjęcie, które powinno zając 3 miejsce:

ZDJęCIE 1
8
22%
ZDJęCIE 7
17
47%
ZDJęCIE 17
11
31%
 
Liczba głosów : 36

Postautor: Kuchnia Polowa » pt lut 24, 2012 7:40 pm

To głosowanie przypomina Eurowizję.
Mogłoby być tak, że jury ma prawo oddać w sumie tyle głosów ile uzyskało zdjęcie nr.1 wybrane przez forumowiczów.
W tym wypadku byłoby to 15 głosów i jeśli "zawodowcy" w tajnym głosowaniu przyznaliby to np. fotce nr.2 to fota nr.3 byłaby na 2 miejscu, a tak nie ma jej wcale, choć zdaniem "amatorów" powinna wygrać.

W dogrywce oddałam głos na 17.
Anna i Ernest
Awatar użytkownika
Kuchnia Polowa
 
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 14, 2012 5:08 pm
Lokalizacja: Stara Iwiczna/Piaseczno

Postautor: Ireneusz » pt lut 24, 2012 8:32 pm

Dogrywka między 3 dobrymi zdjęciami, z których według mnie każde z nich zasługuje na wyróżnienie w konkursie. Gratuluję autorom tych zdjęć, bez względu na to, które zdjęcie wygra w dogrywce.
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Postautor: glavo » pt lut 24, 2012 8:57 pm

Nie można mnie nazwać profesjonalistą ,sam uważam się za" pstrykacza " .Ale mój wywód odnośnie pewnego zdjęcie, gdzie próbowałem udowodnić że autorowi "nieco" się ono nie udało, jak również próba tego udowodnienia http://www.glavo.w8w.pl/joomla/index.php?/content/view/83/76/ nie odniosła skutku .Zdaniem większości użytkowników (zajęłoby pierwsze miejsce ) doskonale nawiązuje do tematu konkursu? ,wytknięte przeze mnie wady dla innych są zaletą pytanie dlaczego ?. Znam przypadki (nie z tego forum ) gdzie autor wysyłał prywatne wiadomości ,w celu pozyskania osób które by zagłosowało na jego zdjęcie ,jak również autorów. którzy posiadali kilka kont i głosowali na swoje zdjęcia z różnych profili .Czy na pewno wybór większością głosów ,tylko użytkowników jest demokratyczny? czy każdy z głosujących potrafi powiedzieć jakie walory fotograficzne posiada dane zdjęcie .Czy zanim oddamy głos na dane zdjęcie ,potrafimy sobie odpowiedzieć ,jakie powinno posiadać cechy aby nazwać to "fotografią " ? .Czy to tylko pstryk kojarzący się z fajnym miejscem ,ładną osobą ,czy kwiatkiem ,chociaż nieostre ,niedoświetlone lub prześwietlone ,a sam kadr źle skomponowany .
Pomysł z zsumowaniem głosów użytkowników i jury uważam jak najbardziej za udany ,jest to równowaga między ładnością a umiejętnością dostrzegania ładności
glavo
 
Posty: 50
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 9:17 pm
Lokalizacja: Głosków

Postautor: wdolinski » pt lut 24, 2012 9:01 pm

glavo pisze:Czy to tylko pstryk kojarzący się z fajnym miejscem ,ładną osobą ,czy kwiatkiem ,chociaż nieostre ,niedoświetlone lub prześwietlone ,a sam kadr źle skomponowany .


Ja do tej listy bym jeszcze dołożył patriotyzm lokalny.
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: stentonik » pt lut 24, 2012 9:02 pm

Piter, ja już pisałem Wam że niezadowolenie społeczne będzie tylko kwestią czasu i pytałem kto będzie to ludziom tłumaczył kiedy zaczną dociekać i pytać. No i mamy teraz taką sytuację:) Wszystko jest ok, ale te dziewięćdziesiąt kilka osób głosujących na foty może mieć teraz mały dyskomfort, bo teraz wyniki są zupełnie inne. Te zasady rozliczania fot są całkiem dobre i świetnie eliminują ewentualnych oszustów. Ale moim zdaniem powinno to być tak zrobione aby nie zmieniać wyników wyborów po wyborach ;) kiedy wyniki widać jak byk, bo to zawsze będzie źle widziane i wywoła niezdrowe emocje. Rola jury w którym zasiadają specjaliści powinna sprowadzać się do pilnowania prawidłowego przebiegu głosowania i ewentualnie autorskich ocen i skomentowania zdjęć wytypowanych przez użytkowników forum a nie na zmianie tych wyników.

Powinniście to jeszcze raz rozpracować moim zdaniem, bo im więcej zakazów, punktów regulaminu, zmian, kruczków tym to wszystko jest bardziej bez sensu.

A oszuści i martwe konta? No cóż, wszyscy chcieliśmy dobrze. Skoro nie wyszło, nie ma co tego ciągnąć. Moja propozycja, wolny konkurs kto chce niech woła ludzi, znajomych z fejsa i innych.

Za moich czasów, kiedy wygrywały moje foty (fota roku, foty miesiąca) nie było takich problemów bo nawet nie miałem konta na fejsie. Jaki wniosek? Dobre zdjęcia i tak się same obronią ;)))))))

hehehehe ;)
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: stentonik » pt lut 24, 2012 9:09 pm

glavo pisze:Nie można mnie nazwać profesjonalistą ,sam uważam się za" pstrykacza " .Ale mój wywód odnośnie pewnego zdjęcie, gdzie próbowałem udowodnić że autorowi "nieco" się ono nie udało, jak również próba tego udowodnienia http://www.glavo.w8w.pl/joomla/index.php?/content/view/83/76/ nie odniosła skutku .Zdaniem większości użytkowników (zajęłoby pierwsze miejsce ) doskonale nawiązuje do tematu konkursu? ,wytknięte przeze mnie wady dla innych są zaletą pytanie dlaczego ?. Znam przypadki (nie z tego forum ) gdzie autor wysyłał prywatne wiadomości ,w celu pozyskania osób które by zagłosowało na jego zdjęcie ,jak również autorów. którzy posiadali kilka kont i głosowali na swoje zdjęcia z różnych profili .Czy na pewno wybór większością głosów ,tylko użytkowników jest demokratyczny? czy każdy z głosujących potrafi powiedzieć jakie walory fotograficzne posiada dane zdjęcie .Czy zanim oddamy głos na dane zdjęcie ,potrafimy sobie odpowiedzieć ,jakie powinno posiadać cechy aby nazwać to "fotografią " ? .Czy to tylko pstryk kojarzący się z fajnym miejscem ,ładną osobą ,czy kwiatkiem ,chociaż nieostre ,niedoświetlone lub prześwietlone ,a sam kadr źle skomponowany .
Pomysł z zsumowaniem głosów użytkowników i jury uważam jak najbardziej za udany ,jest to równowaga między ładnością a umiejętnością dostrzegania ładności


Co Ty pierdzielisz? Mają wygrywać zdjęcia które się podobają czy które są dobre? Ideałem byłoby jedno i drugie, ale skoro ludzie wolą zdjęcie nawet nieudane technicznie a jury konkursu "poprawia ich" to jaki jest sens uczestniczenia w takim konkursie? To ma byc zabawa dla użytkowników, a nie nauczka czy bura od doświadczonych czy domorosłych "szpeców" od fotografii.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: Kucyk » pt lut 24, 2012 9:12 pm

To popatrzmy na wyniki: zdjęcia 1, 7 i 17 z tylnych, sześciogłosowych i zarazem szóstych pozycji plasują się awansem jurorów w czołówce.
Zdjęcie 13 po "promocji" ma 17 głosów, stając się czwartym - fizycznie osób oddających głos na nie było 3 sztuki, w tym jeden juror.
Zaś (no dobra, wiem że parowóz) zdjęcie 3 nie dostając żadnej zapomogi skisło na miejscu piątym.
Co do pierwszego i drugiego miejsca niby system spełnił swoje zadanie Kolego Via, tylko nadal uważam że decydujący głos w tej chwili mają zawodowcy co widać z powyższej analizy. Tylko pamiętajcie, że Wy patrzycie innym okiem na fotografię parowozu tak, jak ja patrzę innym okiem na parowóz będący na fotografii. To kwestia zboczenia zawodowego.

EDYCJA: Ale doje...chało postów! :shock:
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: via » pt lut 24, 2012 9:27 pm

No i wyszło na to, że zabrakło konsultacji.... społecznych :)
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: glavo » pt lut 24, 2012 9:28 pm

stentonik nie denerwuj się :D w wolnej chwili znajdę Ci przykłady gniotów które wyrosły do rangi super-gniotów tylko poprzez to, że autor trafił do odpowiedniego grona odbiorców tak-zwanego TWA
glavo
 
Posty: 50
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 9:17 pm
Lokalizacja: Głosków

Postautor: Kuchnia Polowa » pt lut 24, 2012 9:32 pm

To po wała wstawiać do konkursu nasze "gnioty". Zrobić selekcję na wstępie i już, a nie mieć w [cenzura] potem wyniki głosowań!
Anna i Ernest
Awatar użytkownika
Kuchnia Polowa
 
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 14, 2012 5:08 pm
Lokalizacja: Stara Iwiczna/Piaseczno

Postautor: stentonik » pt lut 24, 2012 9:39 pm

Kolego glavo, nie interesi mnie to. Daj te przykłady na swoim blogu i poszukaj sobie słuchacza gdzie indziej bo nawał komentarzy w temacie http://www.glavo.w8w.pl/joomla/index.ph ... iew/83/76/ jak widać niewiele Cię nauczył.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: glavo » pt lut 24, 2012 9:42 pm

bo zapewne nie potrafisz odpowiedzieć na tak trudne pytanie ? albo odpowiedz znasz ale nie jest ona po twojej myśli
glavo
 
Posty: 50
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 9:17 pm
Lokalizacja: Głosków

Postautor: Kucyk » pt lut 24, 2012 9:44 pm

stentonik pisze:nawał komentarzy

Widać nie każdy potrafi czytać pomiędzy wierszami, Stento 8)
Ale jak mawiał król Julian:

<object width="420" height="315"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/wMNtzXbTg6w?version=3&amp;hl=pl_PL"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/wMNtzXbTg6w?version=3&amp;hl=pl_PL" type="application/x-shockwave-flash" width="420" height="315" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: Agusia » pt lut 24, 2012 9:47 pm

Kolega glavo po prostu cieszy się, że "gnioty" nie wygrały z jego zdjęciem "arcydziełem", które "pstryknęło mu się".
A tak na poważnie to po prostu ustalmy w końcu dla kogo jest konkurs i 15 pkt dla jury to niestety jest nie adekwatne do ilości osób które głosują na fotki. Jako nie fotograf wybieram zdjęcie które mi się podoba. Nie patrzę na kąt światła, rozmycie, cienie i ustawienie aparatu itp.
Awatar użytkownika
Agusia
 
Posty: 256
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 10:13 pm
Lokalizacja: z Wenus

Postautor: Majkel » pt lut 24, 2012 10:57 pm

Poprzedni konkurs też był z takim samym głosowaniem jury http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... php?t=6052 po którym nie było tylu zaskoczonych, a były wtedy zdjęcia, które nie zostały wzięte pod uwagę do głosowania jury. Punktacja nie jest nowością od tej edycji i była również przy konkursie o barwach jesieni http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... php?t=5921 Wcześniej były dwa konkursy z podwójnym głosowaniem, więc skąd tym razem aż takie Wasze zaskoczenie?
Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

PoprzedniaNastępna

Wróć do Konkurs Fotograficzny ZDJĘCIE TEMATYCZNE

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron