Konkurs: zima w czerni i bieli

Podforum związane z konkursem fotograficznym tematycznym (propozycje tematów do fotografowania, wątki konkursowe tematyczne).

Moderator: GTW

Wybierz najciekawsze zdjęcie tematyczne:

ZDJęCIE 1
1
1%
ZDJęCIE 2
14
13%
ZDJęCIE 3
0
Brak głosów
ZDJęCIE 4
4
4%
ZDJęCIE 5
2
2%
ZDJęCIE 6
4
4%
ZDJęCIE 7
19
17%
ZDJęCIE 8
2
2%
ZDJęCIE 9
15
14%
ZDJęCIE 10
1
1%
ZDJęCIE 11
2
2%
ZDJęCIE 12
8
7%
ZDJęCIE 13
11
10%
ZDJęCIE 14
21
19%
ZDJęCIE 15
5
5%
 
Liczba głosów : 109

zima w czerni i bieli

Postautor: Mariusz » pn lut 08, 2010 7:49 am

AsgAarD_xxx pisze:Moj glos na zdjecie nr 2. Bardzo klimatyczna fotka, w dodatku wyglada mi na normalna, a nie podrasowana w stu programach do obrobki zdjec.

Podpisuję się pod tym.

Oprócz zdjęcia nr 2, podoba mi się zdjęcie nr: 7, 9 i 14.

Bardzo wyrównany konkurs z dużą ilością interesujących zdjęć i może dlatego głosy rozkładają się po kilku zdjęciach.
Mariusz
Awatar użytkownika
Mariusz
 
Posty: 310
Rejestracja: wt gru 01, 2009 6:39 pm
Lokalizacja: Józefosław

Postautor: archidotum » pn lut 08, 2010 10:18 am

podoba mi się zdjęcie nr 9, świetne poczucie przestrzeni i ten cień....jakby cos wielkiego zawisło nad górami:) super
Awatar użytkownika
archidotum
 
Posty: 98
Rejestracja: wt gru 08, 2009 1:32 pm

Postautor: Schiza » pn lut 08, 2010 12:33 pm

ładne zdjęcia, ale osobiście wolę zimowe foty w kolorze. Jak są czarno białe-wydają się być takie same.
Awatar użytkownika
Schiza
 
Posty: 1526
Rejestracja: pt maja 08, 2009 5:38 pm
Lokalizacja: Piaseczno

zima w czerni i bieli

Postautor: Martin » pn lut 08, 2010 6:34 pm

To chyba pierwszy konkurs, z tak bardzo wyrównanym głosowaniem. :)

Czy ktoś z Was, znajdzie chwilę, aby skomentować wszystkie zdjęcia, jakie są zgłoszone do konkursu?
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Amon » pn lut 08, 2010 7:01 pm

Martin pisze:zy ktoś z Was, znajdzie chwilę, aby skomentować wszystkie zdjęcia, jakie są zgłoszone do konkursu?

Mówisz - masz.

W fotografii biało-czarnej dość istotną rolę odgrywają kontrasty. Zdjęcie powinno być biało-czarne, a nie szaro-szare. Dlatego sporo piszę właśnie o kontrastach. Oczywiście jak zawsze w fotografii można od tej zasady robić odstępstwa :).

Opinie są tylko moimi odczuciami i nie mają na celu obrażania nikogo :).

1. Temat zdjęcia jest dość popularny, dlatego w takim zdjęciu warto czymś zaciekawić. Podciągnąłbym kontrast oraz poszukałbym lepszej perspektywy, aby tło nie rozpraszało uwagi. Przepał na górze, nieciekawa lewa strona zdjęcia. Plus za ostrość.
2. £adny kontrast, fajny temat. Główny temat, czyli mężczyzna słabo wyróżnia się z całego zdjęcia. Nie wiem czy zdjęciu nie pomógłby kadr poziomy - cięcie nieco nad latarnią.
3. Zła jakość zdjęcia, temat niezrozumiały. Zdjęcie nie ma czym zainteresować, co widać po ilości oddanych głosów.
4. Fajny temat, fajny kadr. Podniósł bym kontrast leciutko, oraz doświetlił trochę w programie graficznym sam domek. Plus za domek w mocnym punkcie.
5. Podobnie jak w 3. Brak konkretnego tematu zdjęcia.
6. £adny kontrast, niezła jakość. Strumień fajnie umieszczony w kadrze - wpływa na dynamikę zdjęcia. W zasadzie zdjęcie przyzwoite.
7. TU już widać wprawioną rękę. Dobra jakość, dobre kontrasty. Gra świateł i cieni podnosi wartość artystyczną fotki, którą potęguje efekt fisha.
8. Niezłe kontrasty, trochę mało szczegółów w bielach. Co prawda to BW, ale niebo mnie osobiście razi bielą.
9. O tym zdjęciu już pisałem. Oddałem na nie głos za światła/cienie oraz za fajną perspektywę - podoba mi się ta linia utworzona z wózków wyciągu. Koniecznie wyprostował bym to zdjęcie.
10. Pomysł fajny. Jednak za mało się dzieje i w lustrze i poza nim. Nie przyciąga to mojej uwagi.
11. Trochę do poprawy kontrasty - mało bieli. Zdjęcie jest chyba lekko przeostrzone. Kompozycja ciekawa. Szkoda, że w prawym górnym rogu nie znalazł się jakiś kontrapunkt - chmurka, ptaszek, słońce etc.
12. Kontrasty ok, fajne ujęcie lasu. £adny cień przez całą prawie wysokość kadru oraz dobra jakość. Niestety coś z obróbką nie wyszło - zdjęcie ma niebieską poświatę, pień drzewa na środku ma niebieskie plamy.
13. Hmm. Niewątpliwie wpadło tu trochę obróbki graficznej. Całkiem miły klimat, jednak jedną z moich zasad jest - gdzie tylko się da wysteplowywać albo omijać na etapie fotografowania wszelkiego rodzaju kabli. Wolałbym tu dopracowane szczegóły a dopiero potem obróbkę, a nie odwrotnie.
14. To zdjęcie całkiem mi się podoba. Głowa w mocnym punkcie. Foka doświetlona nieco bardziej od brzegów kadru. Może trochę bym podostrzył.
15. Deski są głównym motywem zdjęcia - trochę wzmocnił bym na nich czernie. Napis "Ej weś" bym wystemplował - psuje przekaz. Czy to nie rzeczka w ogrodzie PAN w Powsinie?
"aparat nie ma znaczenia, każdym jestem w stanie zrobić złe zdjęcie"
Amon
 
Posty: 574
Rejestracja: pn lip 06, 2009 4:22 pm
Lokalizacja: Warszawa

zima w czerni i bieli

Postautor: Martin » pn lut 08, 2010 7:08 pm

Amon pisze:Mówisz - masz.

Super, dzięki za poświęcony czas i ciekawy komentarz do konkursowych zdjęć.
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Agim6 » pn lut 08, 2010 8:19 pm

Mój głos na 7.
Pozdrawiam
A.
Agim6
 
Posty: 673
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

zima w czerni i bieli

Postautor: Artur N. » pn lut 08, 2010 10:39 pm

Schiza pisze:osobiście wolę zimowe foty w kolorze. Jak są czarno białe-wydają się być takie same.

Zimą kolor nie jest potrzebny. W konkursie są zróżnicowane zdjęcia i chociaż jest kilka nawiązujących do pejzaży, zrobionych nad Jeziorką, to i tak są różne. Po punktacji widać już pierwszych faworytów, ale czy utrzyma się to do zakończenia głosowania? :)
Awatar użytkownika
Artur N.
 
Posty: 852
Rejestracja: sob lut 28, 2009 11:43 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: archidotum » wt lut 09, 2010 10:19 am

widzę, że opinie forumowiczów mają baaardzo duży wpływ na przebieg głosowania...
Ostatnio zmieniony wt lut 09, 2010 9:54 pm przez archidotum, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
archidotum
 
Posty: 98
Rejestracja: wt gru 08, 2009 1:32 pm

Postautor: Schiza » wt lut 09, 2010 10:26 am

Artur Najdeker pisze:Zimą kolor nie jest potrzebny

wręcz przeciwnie-zima sama w sobie jest monochromatyczna dlatego akcenty kolorystyczne tj. niebieska chłodna tafla wody, czy beżowe zmarznięte drzewa, jeszcze bardziej podkreślają charakter zimy i sprawiają że zdjęcia są ciekawsze. śnieg na czarno białym zdjęciu wygląda po prostu jak śnieg-nie ma ciekawych przejść tonalnych, chyba że ktoś uchwyci ciekawą grę światła i cienia jak np. zdj nr. 12, 7. reszta wydaje mi się po prostu płaska...no poza fajną foczką :) . zdj 10 +za pomysł! zdj 4 +za klimat. zdj nr. 12, 7-najlepsze. Wydaje mi się ,że zdjęcia nt. których nie napisałam znacznie lepiej by wyglądały w kolorze, były by na pewno bardziej czytelne i ciekawsze..
Awatar użytkownika
Schiza
 
Posty: 1526
Rejestracja: pt maja 08, 2009 5:38 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: carotte(n) » wt lut 09, 2010 11:30 am

Marcin KANIA pisze:ps. z kilku zdjęć można wywnioskować kto jest autorem, gdyż niemal identyczne były zamieszczane na tematycznych Wink


i co w związku z tym????
to konkurs 'którego autora lubię' czy konkurs gdzie ocenia się zdjęcia? :|

mój głos na 7.
M.N
Awatar użytkownika
carotte(n)
 
Posty: 112
Rejestracja: pn paź 19, 2009 6:26 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Ivan » wt lut 09, 2010 1:13 pm

Schiza pisze:Wydaje mi się ,że zdjęcia nt. których nie napisałam znacznie lepiej by wyglądały w kolorze, były by na pewno bardziej czytelne i ciekawsze.

Mam podobne zdanie, ale temat był zima w czerni i bieli, więc trzeba było przerobić zdjęcie na B&W. :)
Awatar użytkownika
Ivan
 
Posty: 192
Rejestracja: wt lut 02, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: z okolic

Postautor: fotomigawka » wt lut 09, 2010 3:57 pm

Mój głos na zdjęcie nr. 2 za miły, sentymentalny nastrój i odpowiednie walory B&W :good:
***************************
Wolne terminy 2016 - fotograf na ślub Warszawa Piaseczno / filmowanie ślubu Warszawa Piaseczno
Wymiana, kupno, sprzedaż - pocztówki lotnicze
Fotograf na chrzest - fotograf na chrzciny
Awatar użytkownika
fotomigawka
 
Posty: 476
Rejestracja: pn kwie 14, 2008 8:15 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: piotrpro » śr lut 10, 2010 1:03 am

Sporo fajnych zdjęć, nie jest łatwo zagłosować. Ale nie powiem na które głosuję, żeby nie sugerować nic nikomu. Natomiast ja bym nie demonizował kontrastu w fotografii b-w. Właśnie sztuką dawnych mistrzów fotografii było wykorzystanie pełnej pojemności tonalnej papieru fotograficznego i pokazanie jak największej ilości szczegółów w półtonach. Mocny kontrast stał się wymogiem w momencie wykorzystania zdjęć w prasie, kiedy to przy ówczesnych technikach druku zdjęcie mogło być albo mocno kontrastowe, albo nieczytelne. Prawdą też jest że przez lata ludzie przyzwyczaili się do takich zdjęć, jest ich zdecydowana większość i dlatego dla przeciętnego odbiorcy zdjęcie dopracowane tonalnie wydaje się po prostu mdłe na tle innych. Tym niemniej zrobienie właśnie takiego zdjęcia było sztuką bo trzeba było najpierw poprawnie naświetlić negatyw żeby nie zgubić szczegółów światłach i w cieniach a potem odpowiednio przeprowadzić proces pozytywowy z rozjaśnianiem lub przyciemnianiem pewnych partii odbitki. Przy mocnym kontraście nie ma tego problemu bo tam się celowo gubi te szczegóły. Jak się np. prześwietliło negatyw to zdjęcie kontrastowe jeszcze dało się zrobić i było akceptowalne. No ale to dawne czasy były teraz nie ma problemu z poprawnym naświetleniem lub powtórzeniem zdjęcia jak nie wyjdzie :) Z resztą mocne kontrasty też są ciekawe, to zależy od tematu i tego co się chce przekazać. Sam robiłem grafizację polegającą na kilkakrotnym robieniu stykowo odbitki z odbitki na papierze, żeby zgubić szczegóły. A generalnie gusta są różne i nie ma co dyskutować :)
piotrpro
 
Posty: 2
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 8:22 pm

Postautor: MarcinA » śr lut 10, 2010 5:30 pm

Witam, a ja zagłosowałem na nr. 5, podoba mi się zdecydowanie najbardziej.
pozdrawiam
MarcinA
MarcinA
 
Posty: 12
Rejestracja: wt lut 09, 2010 4:26 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Konkurs Fotograficzny ZDJĘCIE TEMATYCZNE

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron