Komentarze do komentarzy w konkursie tematycznym

Podforum związane z konkursem fotograficznym tematycznym (propozycje tematów do fotografowania, wątki konkursowe tematyczne).

Moderator: GTW

Postautor: mak » wt gru 25, 2012 11:55 am

photozoner pisze:
Apco pisze:A wynika z niego fakt, ze glosowanie Uzytkownikow ma bezposrednie przelozenie na wyniki konkursu.

Apco, z całym szacunkiem, kpiny sobie robisz?
Przecież własnie okazało się, że głosowanie Użytkowników nie ma żadnego znaczenia.


Chyba mamy drobne nieporozumienie. Rolą jury nie jest potwierdzanie głosowania Użytkowników. Dzięki głosom Użytkowników zdjęcie nr 17 zajęło drugie miejsce. Nie rozumiem zatem stwierdzenia, że "głosowanie Użytkowników nie ma żadnego znaczenia".
Awatar użytkownika
mak
 
Posty: 110
Rejestracja: wt lip 20, 2010 10:55 pm
Lokalizacja: Złotokłos

Postautor: photozoner » wt gru 25, 2012 12:45 pm

mak pisze:Rolą jury nie jest potwierdzanie głosowania Użytkowników.

Ja to rozumiem, ale moim zdaniem po coś ludzie głosują. Chyba nie po to, aby Jury diametralnie zmieniło wyniki ich głosowania? Jeśli po głosowaniu Użytkowników punktacja kilku zdjęć byłaby wyrównana, to Jury może przeważyć na korzyść jakiegoś zdjęcia. Ale żeby aż tak ingerować jak w tym konkursie?
To może niech Jury samo decyduje i nie zawracać ludziom głowy głosowaniem?

mak pisze:Dzięki głosom Użytkowników zdjęcie nr 17 zajęło drugie miejsce. Nie rozumiem zatem stwierdzenia, że "głosowanie Użytkowników nie ma żadnego znaczenia".

Zdjęcie nr 17 wybroniło się przed Jury jedynie tym, że miało przytłaczającą większość głosów Użytkowników. Inaczej również zostałoby wysłane w kosmos.

No dobrze mak, ale co powiesz w takim razie o przypadku zdjęcia nr 14?
Awatar użytkownika
photozoner
 
Posty: 752
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:23 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: mak » wt gru 25, 2012 1:54 pm

photozoner pisze:Ja to rozumiem, ale moim zdaniem po coś ludzie głosują. Chyba nie po to, aby Jury diametralnie zmieniło wyniki ich głosowania? Jeśli po głosowaniu Użytkowników punktacja kilku zdjęć byłaby wyrównana, to Jury może przeważyć na korzyść jakiegoś zdjęcia. Ale żeby aż tak ingerować jak w tym konkursie?
To może niech Jury samo decyduje i nie zawracać ludziom głowy głosowaniem?


Są konkursy, gdzie użytkownicy/publiczność głosują na początku, potem tylko jury; są i inne, gdzie na końcu głosuje publiczność; w jeszcze innych jest zupełnie odmiennie. Często zdarza się w różnych konkursach, że zwycięzca publiczności i jury jest różny.

W tym konkursie formuła jest taka, jaka jest - znana uczestnikom, głosującym i jury. Czasem głosy jury będą zbieżne z głosami Użytkowników, czasem nie. Szczególnie w tak subiektywnej dziedzinie, jaką jest fotografia, mogą i będą zdarzały się różnice.

Wynik = głosy Użytkowników + głosy jury. Głosy uzupełniają się i wpływają na ostateczną ocenę.

Możemy umówić się inaczej, że głosować będą tylko Użytkownicy, albo tylko jury. Możemy zmienić proporcje punktacji, albo zmienić skład jury na głosujący bardziej zbieżnie z Użytkownikami. Tylko, że to zupełnie inna dyskusja, którą należy podjąć przed konkursem, a nie po ogłoszeniu wyniku, bo komuś się on nie podoba.

photozoner pisze:Zdjęcie nr 17 wybroniło się przed Jury jedynie tym, że miało przytłaczającą większość głosów Użytkowników. Inaczej również zostałoby wysłane w kosmos.


Czyli jednak głosy Użytkowników mają znaczenie :).

photozoner pisze:No dobrze mak, ale co powiesz w takim razie o przypadku zdjęcia nr 14?


Nic ponad to, co już napisałem. Przemówiło do Użytkowników, nie przemówiło do jury. Ostatecznie nie weszło do pierwszej trójki.
Awatar użytkownika
mak
 
Posty: 110
Rejestracja: wt lip 20, 2010 10:55 pm
Lokalizacja: Złotokłos

Postautor: photozoner » czw gru 27, 2012 12:27 pm

mak pisze:Możemy zmienić proporcje punktacji, albo zmienić skład jury na głosujący bardziej zbieżnie z Użytkownikami.
:shock:

mak pisze:Tylko, że to zupełnie inna dyskusja, którą należy podjąć przed konkursem, a nie po ogłoszeniu wyniku, bo komuś się on nie podoba.
A nie była podejmowana już wcześniej?

mak pisze:Czyli jednak głosy Użytkowników mają znaczenie
Jak widać tylko w skrajnych przypadkach.


W takim razie życzę powodzenia, dalszych samych trafnych decyzji i bezgranicznego zaufania Użytkowników.
Awatar użytkownika
photozoner
 
Posty: 752
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:23 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: mak » czw gru 27, 2012 2:18 pm

photozoner pisze:
mak pisze:Możemy zmienić proporcje punktacji, albo zmienić skład jury na głosujący bardziej zbieżnie z Użytkownikami.
:shock:


Przyznaję, że napisałem to z lekką nutą ironii ;), ale to dlatego, że nie rozumiem zarzutów - czyli braku zgodności głosowania jury z głosowaniem Użytkowników. Skąd założenie, że te te głosowania powinny być zbieżne?

photozoner pisze:
mak pisze:Tylko, że to zupełnie inna dyskusja, którą należy podjąć przed konkursem, a nie po ogłoszeniu wyniku, bo komuś się on nie podoba.
A nie była podejmowana już wcześniej?


No chyba właśnie była i ustalone zostały nowe zasady. Ale proszę o korektę, jeśli się mylę...

photozoner pisze:
mak pisze:Czyli jednak głosy Użytkowników mają znaczenie
Jak widać tylko w skrajnych przypadkach.


Nie wiem, czy tylko w skrajnych. Na pewno w konkretnych, które wpasują się w przyjęte zasady punktacji. Ale patrz punkt poprzedni - to dyskusja o zasadach. Taka dyskusja nie nie powinna być prowadzona z kontekście konkretnego wyniku - chociażby ze względu na szacunek dla Uczestników konkursu.

photozoner pisze:W takim razie życzę powodzenia, dalszych samych trafnych decyzji i bezgranicznego zaufania Użytkowników.


"samych trafnych" - czyli zgodnych z głosowaniem Użytkowników, żeby a nuż nie podpaść? ;)
Awatar użytkownika
mak
 
Posty: 110
Rejestracja: wt lip 20, 2010 10:55 pm
Lokalizacja: Złotokłos

Postautor: photozoner » czw gru 27, 2012 2:37 pm

mak pisze: nie rozumiem zarzutów - czyli braku zgodności głosowania jury z głosowaniem Użytkowników. Skąd założenie, że te te głosowania powinny być zbieżne?

mak pisze:"samych trafnych" - czyli zgodnych z głosowaniem Użytkowników, żeby a nuż nie podpaść?
Nie chodzi o zgodność głosowania, o której cały czas piszesz. Gdzie ja napisałem, że głosowania powinny być zbieżne?
Chodzi o to, że Jury ma nieproporcjonalnie dużą siłę głosów w stosunku do Użytkowników.
Awatar użytkownika
photozoner
 
Posty: 752
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:23 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: mak » czw gru 27, 2012 4:08 pm

photozoner pisze:Nie chodzi o zgodność głosowania, o której cały czas piszesz. Gdzie ja napisałem, że głosowania powinny być zbieżne?
Chodzi o to, że Jury ma nieproporcjonalnie dużą siłę głosów w stosunku do Użytkowników.

To inna inszość. Z tego co wiem, to zasady były niedawno dyskutowane. Ale tutaj niech się lepiej wypowiedzą Ci, którzy brali w tym udział.
Awatar użytkownika
mak
 
Posty: 110
Rejestracja: wt lip 20, 2010 10:55 pm
Lokalizacja: Złotokłos

Postautor: Sylwia » czw gru 27, 2012 6:15 pm

Osobiście zgadzam się z Wojtkiem i Michałem. Według mnie najlepsze zdjęcie w tym konkursie to numer 17. Po prostu powalające. Jury chyba brało pod uwagę urodę modelki, a nie kadry, kolory, czy jakość zdjęć...
photozoner pisze:Chodzi o to, że Jury ma nieproporcjonalnie dużą siłę głosów w stosunku do Użytkowników.

Poruszałam już ten temat w poprzednich wątkach, ale niestety nie otrzymałam od jury żadnej odpowiedzi...
pozdrawiam
Sylwia

"w życiu piękne są tylko chwile"

zapraszam na mój fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Sylwia
 
Posty: 407
Rejestracja: pt paź 02, 2009 2:08 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne

Postautor: Apco » czw gru 27, 2012 6:56 pm

To ja moze przypomne geneze owej nieproporcjonalnie duzej sily glosow.
Jury zostalo powolane po przypadkach malo uczciwego procederu, jakim bylo glosowanie osob "z lapanki". Nie jest bowiem problemem skrzykniecie grupy osob i zachecenie ich do zarejestrowania sie i oddania glosu na dane zdjecie. I niestety czesto pojawialy sie takowe anonse na FB, skutkujace rejestrowaniem martwych dusz. Organizator doszedl do wniosku, ze przyjety model glosowania moze nie wyeliminuje, ale znacznie ograniczy ten proceder i suma sumarum taki efekt przynioslo.


Sylwia pisze:Według mnie najlepsze zdjęcie w tym konkursie to numer 17.

Jest to Pani opinia, ktorej Jury nie podzielila
Apco
 
Posty: 159
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 11:38 am

Postautor: Sylwia » pt gru 28, 2012 10:34 pm

Apco pisze:Sylwia napisał:
Według mnie najlepsze zdjęcie w tym konkursie to numer 17.

Jest to Pani opinia, ktorej Jury nie podzielila


Patrząc na wyniki konkursu, to raczej nie tylko moja opinia. Niech Pan spojrzy we wcześniejsze wątki. Sporo osób głosowało na to zdjęcie, bo jest po prostu bardzo dobre !!!
pozdrawiam
Sylwia

"w życiu piękne są tylko chwile"

zapraszam na mój fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Sylwia
 
Posty: 407
Rejestracja: pt paź 02, 2009 2:08 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne

Postautor: Apco » sob gru 29, 2012 9:36 am

Sylwia pisze:Sporo osób głosowało na to zdjęcie, bo jest po prostu bardzo dobre !!!


Faktycznie. Wiec jest to opinia sporej grupy osob, ktorej to opinii Jury nie podzielilo.
Apco
 
Posty: 159
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 11:38 am

Postautor: MrsOstrovia » sob gru 29, 2012 3:29 pm

Gratuluję zwycięzcom! :)

P.S. A tak dorzucając swoje trzy grosze do powyższej dyskusji - ja rozumiem decyzję jury i w pełni ją podzielam. Każdy ma inne kryteria oceniania, trzeba się z tym liczyć.
.
.
.

photo diary: http://mrsostrovia.blogspot.com/

fotografia klasyczna w moim wydaniu: http://mrsostrovia.digart.pl/
Awatar użytkownika
MrsOstrovia
 
Posty: 50
Rejestracja: pn paź 08, 2012 4:29 pm
Lokalizacja: Piaseczno

WYNIKI KONKURSU - UJęCIE ZE SMAKIEM

Postautor: Martin » śr sty 23, 2013 11:49 pm

Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Ireneusz » czw sty 24, 2013 12:16 am

Gratuluję!
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Postautor: weronika » czw sty 24, 2013 12:26 am

Ujęcia są ze smakiem. Brawo. :good:
weronika
 
Posty: 750
Rejestracja: pn lut 11, 2008 10:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Konkurs Fotograficzny ZDJĘCIE TEMATYCZNE

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron