Usypiamy zdjęcie miesiąca a promujemy zdjęcie tematyczne?

Podforum związane z konkursem fotograficznym tematycznym (propozycje tematów do fotografowania, wątki konkursowe tematyczne).

Moderator: GTW

Jaka forma konkursu fotograficznego Ciebie interesuje?

zdjęcie miesiąca
4
10%
zdjęcie tematyczne
9
23%
oba konkursy jednocześnie
26
67%
 
Liczba głosów : 39

Usypiamy zdjęcie miesiąca a promujemy zdjęcie tematyczne?

Postautor: Martin » pt gru 25, 2009 9:06 pm

Wątek powstał w nawiązaniu do rozmowy w wątku:
http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... 5&start=30


stentonik pisze:Czy to jest dodatkowy konkurs czy zmiana formuły dotychczasowego?

Według mnie, konkurs zdjęcie miesiąca jest inny i nie jest powiązany z konkursem tematycznym, dlatego zostało to rozdzielone i stworzone nowe podforum, dedykowane pod konkurs tematyczny. Można po kilku edycjach ocenić jakie jest zainteresowanie tymi konkursami fotograficznymi na forum i zdecydować się na jedną formułę, czyli ten który będzie Wam bardziej odpowiadał. Co o tym myślicie?


---------------------------------------------------------


Przy dwóch formach konkursu (zdjęcie miesiąca oraz zdjęcie tematyczne) i szybko zmieniających się edycjach tematycznych - mogę nie mieć czasu, aby szybko reagować na Wasze kolejne potrzeby tematów / edycji tematycznych konkursu. W związku z tym, mam pytanie: czy ktoś z Was chciałby zostać moderatorem podforum: Konkurs Fotograficzny Tematyczny? Pytanie dotyczy tylko i wyłącznie osób, które są stałymi bywalcami na forum. Oprócz funkcji moderatora podforum konkursowego, stworzyłbym osobie oddzielny adres mailowy do przyjmowania zgłoszeń (zdjęć) do kolejnych edycji tematycznych, a także stworzyłbym moderatorowi możliwość wrzucania zdjęć przez ftp na serwer forum. Dzięki temu, osoba taka - odpowiedzialna byłaby w całości za moderowanie i przeprowadzanie kolejnych edycji konkursu tematycznego. Czy jest ktoś zainteresowany?

:pisze:
Ostatnio zmieniony pt gru 25, 2009 9:50 pm przez Martin, łącznie zmieniany 4 razy
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: konkurs

Postautor: stentonik » pt gru 25, 2009 9:16 pm

Martin pisze:Szybki jesteś - jeszcze nie rozpoczęliśmy pierwszego konkursu tematycznego, a już pojawia się propozycja kolejnego. :D
:


Noo raptem do stycznia zostało 6 dni a w pierwsze dni stycznia mam wolne, potem remanenty, kończenie roku i nie bedzie czasu na fotki, dlatego chciałbym wiedzieć jaki bedzie temat styczniowych fotek.


Martin pisze: czy ktoś z Was chciałby zostać moderatorem podforum: Konkurs Fotograficzny Tematyczny? Czy jest ktoś zainteresowany?


Czyli jednak dwie edycje...Marcin, jesli to mają być dwa równoległe konkursy to jak z nagrodami? Czy tematyczny o prestiż?

Moim skromnym zdaniem powinieneś zdecydowac sie na jeden.

Co do moderowania konkursu to ja moge wziać te robotę, ale niech sie wypowiedzą inni czy dwa równoległe konkursy czy jeden duży...Ja sie troszku gubię, więc proszę o wyrozumiałość :)
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Usypiamy zdjęcie miesiąca a promujemy zdjęcie tematyczne?

Postautor: Martin » pt gru 25, 2009 9:41 pm

stentonik pisze:Czyli jednak dwie edycje...Marcin, jesli to mają być dwa równoległe konkursy to jak z nagrodami? Czy tematyczny o prestiż?

Na razie nagrody były przeznaczone pod konkurs zdjęcie miesiąca i sponsorzy decydowali się do przeznaczenia nagród na ten konkurs. Przy zachowaniu obu form konkursu, to przy konkursie zdjęcie tematyczne - na razie byłby tylko prestiż, a po okresie świątecznym prześlę zapytanie do kilku firm, czy nie chcieliby włączyć się do zabawy w konkurs tematyczny. Jeżeli jednak ZADECYDUJECIE, że ma być tylko jeden KONKURS na ZDJęCIE TEMATYCZNE, to wtedy prześlę zapytanie do obecnych sponsorów, czy są zainteresowani dalszym wspieraniem konkursu, ale w zmienionej formie. Bez ich wsparcia i informacji od nich, nie chcę się na ten temat na razie wypowiadać. Jak tylko będzie podjęta przez WAS decyzja o formach konkursu, to wtedy będę mógł decydować co dalej robimy z nagrodami. Zapewne nie uda się szybko tego wszystkiego przeprowadzić (czas na otrzymanie odpowiedzi od wszystkich dotychczasowych sponsorów) i pierwszy konkurs tematyczny "pejzaż miejski w świątecznym klimacie", przeprowadzimy testowo bez nagrody.

stentonik pisze:Moim skromnym zdaniem powinieneś zdecydowac sie na jeden.

To Wy tworzycie konkursy wysyłając zdjęcia (ja jedynie je koordynuję), więc wszyscy mają prawo do zadecydowania, czy będą brać udział w dwóch formach konkursu fotograficznego, czy chcą jeden konkurs "uśpić" i ten rok organizować jedynie konkursy fotograficzne tematyczne. Decyzja należy do Was.

stentonik pisze:Co do moderowania konkursu to ja moge wziać te robotę, ale niech sie wypowiedzą inni czy dwa równoległe konkursy czy jeden duży...

Miło, że jesteś zainteresowany. Poczekajmy na pozostałych (teraz okres świąteczny, więc mało kto zagląda na forum) i może po świętach poznamy opinie pozostałych osób, które są stałymi bywalcami na podforum fotograficznym. Jak wrócicie ze świąt, to czekamy na Waszą opinię:

Czy dwa równoległe konkursy (zdjęcie miesiąca oraz zdjęcie tematyczne)
czy jeden duży z naciskiem na zdjęcia tematyczne?


Powyżej oddaj swój głos w głosowaniu. Jednocześnie mam prośbę, aby przede wszystkim głosowały osoby, które brały do tej pory udział w konkursie fotograficznym, oraz takie, które planują wziąć udział w nowej formie konkursu fotograficznego, aby głosy oddały Wasze realne zainteresowanie konkursem fotograficznym. Oprócz głosowania zachęcam również do skomentowania tego, jeżeli chcecie wyrazić swoją opinię na ten temat.
Ostatnio zmieniony pt gru 25, 2009 10:47 pm przez Martin, łącznie zmieniany 1 raz
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Usypiamy zdjęcie miesiąca a promujemy zdjęcie tematyczne?

Postautor: zemfiroczka » pt gru 25, 2009 10:37 pm

Martin pisze:Czy dwa równoległe konkursy (zdjęcie miesiąca oraz zdjęcie tematyczne)
czy jeden duży z naciskiem na zdjęcia tematyczne?


Dwa? Wiesz jaki bałagan się może zrobić? Ja optuję za jednym - zdjęcie miesiąca, a każdy miesiąc będzie pod innym hasłem, czyli tak jak już rozprawialiśmy: grudzień to świąteczny pejzaż, styczeń dajmy na to zwierzak w obiektywie, luty coś makro - w ten deseń...
"nie wyciągaj mi tu środkowego palca
nawet nie znasz mnie,
a może i znasz, ale nie do końca(...)
co obchodzi cię jak korzystam z szaleństwa
bez czy w pasach bezpieczeństwa "
Awatar użytkownika
zemfiroczka
 
Posty: 1539
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 1:15 am

Postautor: daro » pt gru 25, 2009 10:48 pm

W związku z tym, że dzieciaki już śpią, a żona zasuwa na gitarze :) mam chwile wolnego czasu więc udzielam się świątecznie tym razem z Opola...

Moim zdaniem warto przez jakiś czas pozostawić obydwa konkursy. Ten który już trwa, ponieważ część osób już się przyzwyczaiła, a poza tym jego formuła jest ciekawa i wydaje mi się, że przez te ponad pół roku dopracowane zostały pewne nieścisłości i szkoda byłoby to zaprzepaścić. Ważne tylko aby ukryć wyniki ankiety podczas konkursu, ale to dotyczy obydwu edycji (Marcin - jak prace w tym temacie?)

Konkurs tematyczny też wydaje się ciekawy, ale jeszcze nie wiemy jak będzie wyglądał, ponieważ na razie jest tylko w fazie planów.

Z czasem można byłoby zdecydować się tylko na jeden z nich, chociaż nie wiem czy jest sens, jeżeli znajdzie się moderator konkursu tematycznego. Jeżeli Grzesiek nie będzie chciał lub nie będzie dawał rady czasowo to ja również mogę się podjąć moderowania aby odciążyć Marcina. Myślę, że kwestia braku nagród nie będzie tu przeszkodą, bo w końcu to zabawa jest najważniejsza. Zresztą z czasem sponsorzy na pewno się znajdą :)

Jeżeli będziemy mieli dwa równoległe konkursy, pozwoli nam to na wrzucanie większej ilości zdjęć, a to zwiększy szanse na dodatkowe komentarze i naukę, więc chociażby dlatego warto.

Reasumując - jestem za pozostawieniem obydwu konkursów. Mogę moderować tematyczny :)
DaRo (Dariusz Kropacz)

mój FOTOBLOG

Obrazek
Awatar użytkownika
daro
 
Posty: 505
Rejestracja: pn sie 10, 2009 7:56 am
Lokalizacja: Piaseczno

Usypiamy zdjęcie miesiąca a promujemy zdjęcie tematyczne?

Postautor: Martin » pt gru 25, 2009 10:58 pm

zemfiroczka pisze:Ja optuję za jednym - zdjęcie miesiąca, a każdy miesiąc będzie pod innym hasłem, czyli tak jak już rozprawialiśmy: grudzień to świąteczny pejzaż, styczeń dajmy na to zwierzak w obiektywie, luty coś makro - w ten deseń...

Czyli jesteś za konkursem na ZDJęCIE TEMATYCZNE. :)

To znaczy, że oddałaś głos w sondzie na konkurs miesiąca, myśląc o konkursie tematycznym? Warto odróżnić te dwa konkursy od siebie i chcąc organizacji konkursów tematycznych (miesięcznych czy innych) - oddać głos na zdjęcie tematyczne.


Przy głosowaniu i wybieraniu opcji w sondzie powyżej - weźcie pod uwagę, że:
zdjęcie miesiąca - to dotychczas przeprowadzany comiesięczny konkurs promujący teren powiatu piaseczyńskiego, czyli posiada ograniczenia terytorialne. Podsumowaniem jest konkurs na ZDJęCIE ROKU. Nie ma ograniczeń tematycznych.
zdjęcie tematyczne - to może być comiesięczny konkurs, jednak również może być organizowany częściej lub rzadziej - w zależności od Waszych pomysłów na konkursy na zdjęcie tematyczne. Konkurs tematyczny, jest bez ograniczeń terytorialnych, a jedynie ograniczony tematem.



daro pisze:Ważne tylko aby ukryć wyniki ankiety podczas konkursu, ale to dotyczy obydwu edycji (Marcin - jak prace w tym temacie?)

Osoby, które są odpowiedzialne za serwis mieszkańców, są w fazie testów nowych rozwiązań (skryptów). Może się okazać, że konkurs fotograficzny, będzie organizowany na oddzielnej podstronie serwisu www.powiat-piaseczynski.info , która będzie dedykowana pod konkurs fotograficzny, głosowanie i komentowanie zdjęć konkursowych. Jednak na razie trwają prace, więc dopóki nie mam od nich konkretnych odpowiedzi - prowadzę dotychczasowe konkursy według dotychczasowego sposobu głosowania.
Ostatnio zmieniony pt gru 25, 2009 11:07 pm przez Martin, łącznie zmieniany 2 razy
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: daro » pt gru 25, 2009 11:01 pm

chyba się trochę namieszało :)
może jeżeli nie chcemy 2 konkursów to zmienić po prostu formułę dotychczasowego, dodając temat :?:
DaRo (Dariusz Kropacz)

mój FOTOBLOG

Obrazek
Awatar użytkownika
daro
 
Posty: 505
Rejestracja: pn sie 10, 2009 7:56 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » pt gru 25, 2009 11:08 pm

Marcin, oj namieszałeś teraz hehehehe!

Chyba najlepiej sie skupić na jednym konkursie tak jak było do tej pory a nowością w nim niech będzie temat narzucany przez Ciebie na każdy miesiąc po mniejszych lub większych naszych sugestiach w wątku z propozycjami.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Usypiamy zdjęcie miesiąca a promujemy zdjęcie tematyczne?

Postautor: Martin » pt gru 25, 2009 11:13 pm

daro pisze:może jeżeli nie chcemy 2 konkursów to zmienić po prostu formułę dotychczasowego, dodając temat

Wolę nie mieszać i oddzielić od siebie oba konkursy, właśnie z uwagi na spore zmiany w regulaminie. Oprócz tego, tak jak wspomniałem powyżej: konkurs na zdjęcie tematycznie, może być organizowany częściej lub rzadziej niż dotychczas przeprowadzany konkurs miesiąca. Oprócz tego główną zasadą przy konkursie ZDJęCIE MIESIĄCA była promocja terenów powiatu piaseczyńskiego. Przy konkursie tematycznym, nie powinno być ograniczeń terytorialnych. Chcę oddzielić te dwa konkursy, aby nie mieszało się nikomu który jest który, dlatego stworzyłem oddzielne podforum: KONKURS FOTOGRAFICZNY NA ZDJęCIE TEMATYCZNE, na którym trzeba będzie dopracować regulamin oraz chętnie widziałbym moderatorów, którzy będą pomocni, jeżeli byłaby organizowana większa ilości konkursów tematycznych - niż raz na miesiąc.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Usypiamy zdjęcie miesiąca a promujemy zdjęcie tematyczne

Postautor: zemfiroczka » pt gru 25, 2009 11:14 pm

Martin pisze:
zemfiroczka pisze:Ja optuję za jednym - zdjęcie miesiąca, a każdy miesiąc będzie pod innym hasłem, czyli tak jak już rozprawialiśmy: grudzień to świąteczny pejzaż, styczeń dajmy na to zwierzak w obiektywie, luty coś makro - w ten deseń...

Czyli jesteś za konkursem na ZDJęCIE TEMATYCZNE. :)

To znaczy, że oddałaś głos w sondzie na konkurs miesiąca, myśląc o konkursie tematycznym? Warto odróżnić te dwa konkursy od siebie i chcąc organizacji konkursów tematycznych (miesięcznych czy innych) - oddać głos na zdjęcie tematyczne.


Czyli, że nie oddałam w ogóle głosu, bo zdjęcie miesiąca* widzi mi się jako zdjęcie tematyczne

* ze zmianą " bez ograniczeń terytorialnych"


daro pisze:może jeżeli nie chcemy 2 konkursów to zmienić po prostu formułę dotychczasowego, dodając temat?


O tym właśnie mówię.
"nie wyciągaj mi tu środkowego palca
nawet nie znasz mnie,
a może i znasz, ale nie do końca(...)
co obchodzi cię jak korzystam z szaleństwa
bez czy w pasach bezpieczeństwa "
Awatar użytkownika
zemfiroczka
 
Posty: 1539
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 1:15 am

Postautor: daro » pt gru 25, 2009 11:17 pm

nadal więc jestem za dwoma :):):)
DaRo (Dariusz Kropacz)

mój FOTOBLOG

Obrazek
Awatar użytkownika
daro
 
Posty: 505
Rejestracja: pn sie 10, 2009 7:56 am
Lokalizacja: Piaseczno

zdjęcie tematyczne

Postautor: Martin » pt gru 25, 2009 11:28 pm

zemfiroczka pisze:zdjęcie miesiąca* widzi mi się jako zdjęcie tematyczne

Zemfi, konkurs na zdjęcie tematycznie, tak jak już wspomniałem - mógłby, ale nie musi być comiesięczny, więc nie chcę naciskać przy konkursie tematycznym, że to ma być konkurs na ZDJęCIE MIESIĄCA TEMATYCZNE, to ma być KONKURS NA ZDJęCIE TEMATYCZNE bez comiesięcznych ograniczeń czasowych. Oddzielam te dwa konkursy, bo przy konkursach tematycznych, może być ograniczona liczba osób, które prześle swoje zdjęcie. Przykład: propozycja Grześka na zdjęcie dotyczące transportu i komunikacji - nie każdy lubi fotografować pociągi, samochody, autobusy czy samoloty, więc nie prześle już zdjęcia na konkurs tematyczny. Nie chcę mieszać, więc dlatego powstała ankieta do głosowania i wyraźcie przy jej pomocy swoją opinię na ten temat. Jednak głosując pamiętajcie, że ZDJęCIE TEMATYCZNE to nie jest ZDJęCIE MIESIĄCA, bo przy zdjęciu tematycznym nie będziemy trzymali się sztywno, że to mają być comiesięczne edycje tematyczne. Będzie pomysł na edycję tematyczną, to będzie organizowany, nie będzie to będziemy czekali na pomysły do kolejnych edycji tematycznych, tak więc nie trzymajcie się tutaj sztywno terminów miesięcznych. Zależy mi także pod tym kątem na dopracowaniu regulaminu: http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... php?t=3558
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: zemfiroczka » pt gru 25, 2009 11:32 pm

Martin pisze:Nie chcę mieszać, więc dlatego powstała ankieta do głosowania i wyraźcie przy jej pomocy swoją opinię na ten temat.


No dobra, idąc tym tokiem - jeżeli będzie więcej głosów na tematyczny, to rezygnujemy z miesięcznego?
"nie wyciągaj mi tu środkowego palca
nawet nie znasz mnie,
a może i znasz, ale nie do końca(...)
co obchodzi cię jak korzystam z szaleństwa
bez czy w pasach bezpieczeństwa "
Awatar użytkownika
zemfiroczka
 
Posty: 1539
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 1:15 am

zdjęcie tematyczne

Postautor: Martin » pt gru 25, 2009 11:40 pm

zemfiroczka pisze:jeżeli będzie więcej głosów na tematyczny, to rezygnujemy z miesięcznego?

TAK! Jeżeli będzie w ankiecie wybrana opcja zdjęcie tematyczne, to konkurs miesięczny będzie "uśpiony" i skupimy się na zdjęciach tematycznych, które NIE muszą być organizowane w comiesięcznym odstępie czasu. Dlatego w regulaminie jest http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... php?t=3558
5. Zdjęcia należy przesyłać w terminie wyznaczonym w tematycznym wątku danej edycji konkursu.



Ja oddałem swój głos na tematyczne zdjęcia, wybierając 2 opcję w sondzie, bo forma konkursu ZDJęCIE MIESIĄCA trochę mi się znudziła i była zbyt duża rozpiętość zdjęć do oceniania w comiesięcznych edycjach, a jak porównywać zdjęcia nie powiązane ze sobą tematycznie? Głosy nie były miarodajne, bo ciężko jest porównywać portret z pejzażem. Przy konkursie na wcześniej określone tematy, głosowanie będzie na zdjęcia tematyczne, więc łatwiej będzie wśród powiązanych tematycznie zdjęć wybrać najlepsze/najciekawsze.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: zdjęcie tematyczne

Postautor: zemfiroczka » pt gru 25, 2009 11:45 pm

Martin pisze:
zemfiroczka pisze:jeżeli będzie więcej głosów na tematyczny, to rezygnujemy z miesięcznego?

TAK! Jeżeli będzie w ankiecie wybrana opcja zdjęcie tematyczne, to konkurs miesięczny będzie "uśpiony" i skupimy się na zdjęciach tematycznych, które NIE muszą być organizowane w comiesięcznym odstępie czasu.


No to super! oddałam na tematyczny wobec tego :)


Martin pisze:Ja oddałem swój głos na tematyczne zdjęcia, wybierając 2 opcję w sondzie, bo forma konkursu ZDJęCIE MIESIĄCA trochę mi się znudziła i była zbyt duża rozpiętość zdjęć do oceniania w comiesięcznych edycjach, a jak porównywać zdjęcia nie powiązane ze sobą tematycznie? Głosy nie były miarodajne, bo ciężko jest porównywać portret z pejzażem. Przy konkursie na wcześniej określone tematy, głosowanie będzie na zdjęcia tematyczne, więc łatwiej będzie wśród takich zdjęć wybrać najlepsze/najciekawsze.


Otóż to! Może się zrobić ciekawiej niż teraz ten misz-masz. A poza tym nie ukrywam - znudziła mnie wszechobecność pejzaży* w każdym miesiącu.


*Abstrahując od tego, że technicznie i kompozycyjnie to naprawdę świetne zdjęcia.
"nie wyciągaj mi tu środkowego palca
nawet nie znasz mnie,
a może i znasz, ale nie do końca(...)
co obchodzi cię jak korzystam z szaleństwa
bez czy w pasach bezpieczeństwa "
Awatar użytkownika
zemfiroczka
 
Posty: 1539
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 1:15 am

Następna

Wróć do Konkurs Fotograficzny ZDJĘCIE TEMATYCZNE

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości