Usypiamy zdjęcie miesiąca a promujemy zdjęcie tematyczne?

Podforum związane z konkursem fotograficznym tematycznym (propozycje tematów do fotografowania, wątki konkursowe tematyczne).

Moderator: GTW

Jaka forma konkursu fotograficznego Ciebie interesuje?

zdjęcie miesiąca
4
10%
zdjęcie tematyczne
9
23%
oba konkursy jednocześnie
26
67%
 
Liczba głosów : 39

Re: zdjęcie tematyczne

Postautor: stentonik » sob gru 26, 2009 12:07 am

Martin pisze:skupimy się na zdjęciach tematycznych, które NIE muszą być organizowane w comiesięcznym odstępie czasu.


Czyli, że konkurs może być organizowany co 2 tygodnie albo co dwa miesiące?
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

zdjęcie tematyczne

Postautor: Martin » sob gru 26, 2009 12:11 am

stentonik pisze:Czyli, że konkurs może być organizowany co 2 tygodnie albo co dwa miesiące?

Dokładnie!

Chodzi o to, żeby na siłę nie szukać tematów do konkursu. Nie chcę, żeby było "kombinowanie na siłę" i wymyślanie tematu, bo zbliża się nowy miesiąc, to musimy zrobić konkurs. Będzie pomysł na tematyczny konkurs, wtedy będzie organizowany. Jednak w odstępach minimum 2 tygodniowych, bo potrzebny jest czas na określenie tematu, zrobienie zdjęcia, przesłanie, wstawienie i głosowanie. Terminy będą określane w wątkach konkursów tematycznych. :)
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: zdjęcie tematyczne

Postautor: stentonik » sob gru 26, 2009 12:21 am

zemfiroczka pisze:
Otóż to! Może się zrobić ciekawiej niż teraz ten misz-masz. A poza tym nie ukrywam - znudziła mnie wszechobecność pejzaży* w każdym miesiącu.



I tu możesz sie mylić moja kochana Zemfi, ze zrobi sie ciekawiej. Tak jak Marcin napisał, moja propozycja na temat "Transport i komunikacja" nie każdemu przypadnie do gustu podobnie jak makro albo portret, dlatego narzucanie tematów jest dobre dla kilku osób z tych, które uczestniczyły w konkursie do tej pory. Ja jestem jak najbardziej za konkursem tematycznym, ale im wiecej o tym myślę, tym mam więcej wątpliwości czy to dobry pomysł dla konkursu.

Można założyć, że kilka osób czynnie do tej pory biorących udział w konkursie ZDJęCIE MIESIĄCA na zasadzie "misz-masz" teraz z powodu ograniczeń chociażby technicznych, sprzętowych (obiektyw) lub po prostu dlatego, że nie potrafi lub nie lubi pewnych form fotografii i tematów, nie weźmie udziału w konkursie. Ludzie będą czekali na lepsze, dla siebie tematy a w kazdym będą brali udział tylko nieliczni. Przez to spadnie nam frekwencja. Obym się mylił, ale warto to zauważyć.

Konkurs tematyczny nie bedzie już dla mas a dla elit.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Re: zdjęcie tematyczne

Postautor: zemfiroczka » sob gru 26, 2009 12:38 am

stentonik pisze:
zemfiroczka pisze:
Otóż to! Może się zrobić ciekawiej niż teraz ten misz-masz. A poza tym nie ukrywam - znudziła mnie wszechobecność pejzaży* w każdym miesiącu.



I tu możesz sie mylić moja kochana Zemfi, ze zrobi sie ciekawiej. Tak jak Marcin napisał, moja propozycja na temat "Transport i komunikacja" nie każdemu przypadnie do gustu podobnie jak makro albo portret, dlatego narzucanie tematów jest dobre dla kilku osób z tych, które uczestniczyły w konkursie do tej pory. Ja jestem jak najbardziej za konkursem tematycznym, ale im wiecej o tym myślę, tym mam więcej wątpliwości czy to dobry pomysł dla konkursu.

Można założyć, że kilka osób czynnie do tej pory biorących udział w konkursie ZDJęCIE MIESIĄCA na zasadzie "misz-masz" teraz z powodu ograniczeń chociażby technicznych, sprzętowych (obiektyw) lub po prostu dlatego, że nie potrafi lub nie lubi pewnych form fotografii i tematów, nie weźmie udziału w konkursie. Ludzie będą czekali na lepsze, dla siebie tematy a w kazdym będą brali udział tylko nieliczni. Przez to spadnie nam frekwencja. Obym się mylił, ale warto to zauważyć.

Konkurs tematyczny nie bedzie już dla mas a dla elit.



Drogi Stenciu, dopóki nie sprawdzimy to się nie przekonamy. Proponuję zatem 2-3 edycje pilotażowe i na ich przykładzie określi się, czy taka forma ma szansę bycia.
"nie wyciągaj mi tu środkowego palca
nawet nie znasz mnie,
a może i znasz, ale nie do końca(...)
co obchodzi cię jak korzystam z szaleństwa
bez czy w pasach bezpieczeństwa "
Awatar użytkownika
zemfiroczka
 
Posty: 1539
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 1:15 am

Postautor: Kucyk » ndz gru 27, 2009 8:49 pm

Ja mam takie pytanie okołotematyczne.
Czy możliwe było by rozdzielenie konkursu/konkursów w poszczególnych tematach/miesiącach na te dla profesjonalistów i dla amatorów?
Alternatywnie:
- dla tych, którzy mają sprzęt za sumę cztero- i więcejcyfrową i dla tych którzy są grubo poniżej?
- dla tych co żyją z fotografii i tych co sobie zdjęcia pstrykają ot, choćby komórką?
- dla fotografików i zwykłych mieszkańców powiatu piaseczyńskiego?

Ja się niezbyt czuję na ringu z Adamkiem...
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: stentonik » ndz gru 27, 2009 9:43 pm

Kucyk pisze:
Ja się niezbyt czuję na ringu z Adamkiem...


Bo trzeba duuużo trenować i sparować, sparować, sparować...;)
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: daro » ndz gru 27, 2009 11:54 pm

Kucyk pisze:Ja mam takie pytanie okołotematyczne.
Czy możliwe było by rozdzielenie konkursu/konkursów w poszczególnych tematach/miesiącach na te dla profesjonalistów i dla amatorów?
Alternatywnie:
- dla tych, którzy mają sprzęt za sumę cztero- i więcejcyfrową i dla tych którzy są grubo poniżej?
- dla tych co żyją z fotografii i tych co sobie zdjęcia pstrykają ot, choćby komórką?
- dla fotografików i zwykłych mieszkańców powiatu piaseczyńskiego?

Ja się niezbyt czuję na ringu z Adamkiem...


Jest z tym pewien problem:
- jak rozróżnić profesjonalistę od amatora?
- kto miałby o tym decydować?
- czy jak mam sprzęt za sumę czterocyfrową a pstryknę komórą to mogę wrzucić?
- z tego co wiem (ale mogę się mylić) chyba nikt tu z fotografii nie żyje
- czy fotografik jest niezwykły?
DaRo (Dariusz Kropacz)

mój FOTOBLOG

Obrazek
Awatar użytkownika
daro
 
Posty: 505
Rejestracja: pn sie 10, 2009 7:56 am
Lokalizacja: Piaseczno

Usypiamy zdjęcie miesiąca a promujemy zdjęcie tematyczne?

Postautor: Martin » pn gru 28, 2009 8:54 am

stentonik pisze:Można założyć, że kilka osób czynnie do tej pory biorących udział w konkursie ZDJęCIE MIESIĄCA na zasadzie "misz-masz" teraz z powodu ograniczeń chociażby technicznych, sprzętowych (obiektyw) lub po prostu dlatego, że nie potrafi lub nie lubi pewnych form fotografii i tematów, nie weźmie udziału w konkursie. Ludzie będą czekali na lepsze, dla siebie tematy a w kazdym będą brali udział tylko nieliczni. Przez to spadnie nam frekwencja.

Coś w tym może być... jednak musimy to sprawdzić i przekonamy się po pierwszych edycjach. :)

Kucyk pisze:Czy możliwe było by rozdzielenie konkursu/konkursów w poszczególnych tematach/miesiącach na te dla profesjonalistów i dla amatorów?

Myślałem o tym, ale miałbym problem z tym, o czym wspomniał Darek:
daro pisze:jak rozróżnić profesjonalistę od amatora?

Oczywiście zgodzę się, że od razu widać, kto na forum fotograficznym umieszcza profesjonalnie zrobione i wykonane zdjęcia, jednak większość z tych osób to pasjonaci fotografii, którzy na codzień zajmują się czymś innym, a tylko w wolnej chwili fotografują i zagłębiają się w tajniki dobrej obróbki wykonanych zdjęć. Czy jeżeli ktoś ma swoją stronę internetową ze zdjęciami, powinien być uznany za profesjonalistę? To ciężki temat i nie wiem w jaki sposób miałbym wiedzieć, czy przesłane na konkurs zdjęcie zostało wykonane przez profesjonalistę czy amatora? Kilka osób umieszcza zdjęcia a znamy ich tylko z nicka oraz imienia, na comiesięczne konkursy zdjęcia przesyłały również osoby, które zakładały konta tylko po to aby przesłać zdjęcie na konkurs (bo takie jest wymaganie w regulaminie). Jak weryfikować, czy to profesjonalista czy amator? Oceniać po zdjęciu? Niektórzy pasjonaci/amatorzy, robią lepsze zdjęcia niż profesjonaliści zarabiający na tym pieniądze i utrzymujący się z robienia zdjęć. Zastanawiam się nad tym od kilku edycji konkursu ZDJęCIE MIESIĄCA i jak na razie nie znalazłem odpowiedzi... Chyba, że ktoś z Was zna odpowiedź? :roll:

---------------------------------------

Obrazek

Z wyników głosowania na obecną chwilę wychodzi, że jest spore poparcie dla obu konkursów..., zarówno zdjęciami bez ograniczenia tematycznego, ale z ograniczeniem terytorialnym (zdjęcie miesiąca), jak również zdjęciami wykonanymi zgodnie z podanym wcześniej tematem/tematyką (zdjęcie tematyczne). W związku z tym, nadal będzie kontynuacja konkursu ZDJęCIE MIESIĄCA, jak również zaczynamy nowy drugi konkurs ZDJęCIE TEMATYCZNE. Zobaczymy jakie będzie zainteresowanie konkursami i po pierwszych edycjach ilość zgłoszeń pokaże nam prawdziwe zainteresowanie poszczególnymi konkursami.

ZDJęCIE TEMATYCZNE http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... m.php?f=48
ZDJęCIE MIESIĄCA / ZDJęCIE ROKU http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... m.php?f=41
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kucyk » pn gru 28, 2009 7:45 pm

Wydaję mi się, że sam zgłaszający zdjęcie wybierałby, czy chce być w trampkarzach, czy w pierwszej lidze.
Może to ośmieliło by takich fotopstryków jak ja do zamieszczenia zdjęciówki? Na professional kadra by komentowała przepalenia, kadrowania, obróbki, ogniskowe, itp, a tu była by konkurencja p.t. "fajne", "ładne" czy "podobuje mi się"... Wiecie o co mi chodzi... :roll:
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: Martin » wt gru 29, 2009 9:26 am

Kucyk pisze:Wydaję mi się, że sam zgłaszający zdjęcie wybierałby, czy chce być w trampkarzach, czy w pierwszej lidze. (...) Na professional kadra by komentowała przepalenia, kadrowania, obróbki, ogniskowe, itp, a tu była by konkurencja p.t. "fajne", "ładne" czy "podobuje mi się"... Wiecie o co mi chodzi...

Zobaczę, jakie w 2010 roku będzie zainteresowanie konkursami fotograficznymi na forum i coś pomyślimy...

Kucyk pisze:Może to ośmieliło by takich fotopstryków jak ja do zamieszczenia zdjęciówki?

Uważam, że nie czekając na podział konkursu na amatorski i profesjonalny, powinieneś już teraz przejrzeć swoje zdjęcia i przesłać na początku stycznia coś na konkurs zdjęcie miesiąca styczeń 2010 oraz/lub zdjęcie tematyczne pejzaż miejski w świątecznym klimacie. Zachęcam! :)
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Poprzednia

Wróć do Konkurs Fotograficzny ZDJĘCIE TEMATYCZNE

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron