Konkurs Fotografia Tematyczna

Podforum związane z konkursem fotograficznym tematycznym (propozycje tematów do fotografowania, wątki konkursowe tematyczne).

Moderator: GTW

Konkurs Fotografia Tematyczna

Postautor: Martin » pn gru 14, 2009 1:36 pm

Na podforum konkursowym ZDJęCIE MIESIĄCA pojawiły się propozycje, aby organizować mini konkursy tematyczne: http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... &start=450

via pisze:Może właśnie tędy droga ? Edycje tematyczne, np. mój zwierzak czy coś w ten deseń.


stentonik pisze:Zebrać przez burze mózgów w odpowiednim wątku powiedzmy 3-5 tematów i głosować w szybkiej ankiecie (sondzie) . Temat z największa ilościa głosów wygrywa. I tak co miesiąc ale juz bez tematu wykorzystanego wczesniej.

Moja propozycja na grudzień:
1. Jesień w mieście
2. Portret plenerowy
3. Makro w kolorze

Moja propozycja na styczeń:
1. świąteczne miasto
2. Zima w plenerze
3. czarno-białe inspiracje


Stworzyłem podforum Konkurs Fotograficzny Tematyczny, gdzie będziemy tworzyli wątki tematyczne i umieszczali zdjęcia wykonane w danym temacie, a następnie poddawane szybkiemu głosowaniu. Czy zaczynamy od grudnia 2009, czyli już teraz poddajemy jakiś temat do ujęcia na zdjęciach, czy powracamy do tematu po świętach i robimy od razu propozycje Grześka styczniowe tj.: "świąteczne miasto", "zima w plenerze", "czarno-białe inspiracje"? Może jakieś Wasze propozycje, jak na przykład: "świąteczna ozdoba stroik", "świąteczne dania" itd w nawiązaniu do świąt, które są motywem przewodnim w grudniu? Zachęcam do rozmowy ogólnej i proponowania tematów w tym wątku. Na wybrane przez Was tematy, będą zakładane oddzielne wątki na zdjęcia i głosowanie. Wszelkie uwagi i sugestie są mile widziane.

:pisze: :fotograf:
Ostatnio zmieniony wt sty 12, 2010 9:16 pm przez Martin, łącznie zmieniany 2 razy
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Propozycje do fotografii tematycznej

Postautor: LukaszKo » pn gru 14, 2009 4:53 pm

a moje pytanie to jakim sposobem bedzie wybierany temat , poprzez głosowanie, losowanie, czy "monarchijnie"

co do terminu to niewiem , mamy już grudzień 14, może dać troche czasu z oswojeniem się z tym tematem i od nowego roku zacząć z pełną parą

chociaż z drugiej strony można sobie zawsze popróbować i zobaczyć co z tego wyjdzie, może ktoś już ma zdjęcia

:wink: no to pomogłem :wink:
Awatar użytkownika
LukaszKo
 
Posty: 52
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 7:13 pm

Propozycje do fotografii tematycznej

Postautor: Amon » pn gru 14, 2009 7:30 pm

Mi tam temat obojętny, jak dla mnie może temat wymyślać Marcin :).
Amon
 
Posty: 574
Rejestracja: pn lip 06, 2009 4:22 pm
Lokalizacja: Warszawa

Propozycje do fotografii tematycznej

Postautor: stentonik » pn gru 14, 2009 7:33 pm

Amon pisze:Mi tam temat obojętny, jak dla mnie może temat wymyślać Marcin :).


Podpisuję się.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Propozycje do fotografii tematycznej

Postautor: via » pn gru 14, 2009 8:16 pm

Czyli teraz co miesiąc poczynając od stycznia odbywać się będą konkursy tematyczne, dobrze rozumiem ? Dla mnie bomba ;)

Co do tematów, również podzielam zdanie że może je zapodawać np. Martin. A jak ktoś ma jakiś fajny pomysł może słać Martinowi PW i lobbować :mrgreen: Byle tylko tematy były "na czasie" i pozwalały wcześniej wykonać foto zgodne z tematyką. Rozumiem przez to że już teraz ogłaszamy....przykładowo że w styczniowej edycji obowiązywać będzie tematyka świąteczno/noworoczna. Cykamy fotki w okresie świąt i w styczniu zgłaszamy do konkursu.
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Propozycje do fotografii tematycznej

Postautor: daro » pn gru 14, 2009 8:49 pm

Podpisuję się pod pomysłem Piotrka - niech Prezes zapodaje a jeśli ktoś ma pomysła to wrzuca na PW.

Jakiś regulamin, zasady, cokolwiek się pojawi czy wolna amerykanka?
(dla wyjaśnienia - chodzi np o to czy do konkursu styczniowego zgłaszamy fotki z grudnia czy mogą być np z listopada byle w temacie - nie można wykluczyć, że ktoś już karpia od listopada w wannie moczy :lol: :lol: )
DaRo (Dariusz Kropacz)

mój FOTOBLOG

Obrazek
Awatar użytkownika
daro
 
Posty: 505
Rejestracja: pn sie 10, 2009 7:56 am
Lokalizacja: Piaseczno

Propozycje do fotografii tematycznej

Postautor: zemfiroczka » pn gru 14, 2009 8:54 pm

LukaszKo pisze:jakim sposobem bedzie wybierany temat , poprzez głosowanie, losowanie, czy "monarchijnie"


Może ankieta?
"nie wyciągaj mi tu środkowego palca
nawet nie znasz mnie,
a może i znasz, ale nie do końca(...)
co obchodzi cię jak korzystam z szaleństwa
bez czy w pasach bezpieczeństwa "
Awatar użytkownika
zemfiroczka
 
Posty: 1539
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 1:15 am

Propozycje do fotografii tematycznej

Postautor: stentonik » pn gru 14, 2009 9:48 pm

Marcin rzuca tematy, które mu podajemy robi ankiete a my głosujemy?
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Propozycje do fotografii tematycznej

Postautor: Agim6 » pn gru 14, 2009 10:56 pm

LukaszKo pisze:co do terminu to niewiem , mamy już grudzień 14, może dać troche czasu z oswojeniem się z tym tematem i od nowego roku zacząć z pełną parą

ja bym była za takim rozwiązaniem, aby każdy mógł się przygotować do konkursu..

stentonik pisze:Marcin rzuca tematy, które mu podajemy robi ankiete a my głosujemy?

Uważam, że taki sposób będzie najlepszy, przynajmniej decyzja będzie należała do większości..
Pozdrawiam
A.
Agim6
 
Posty: 673
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Propozycje do fotografii tematycznej

Postautor: fotomigawka » pn gru 14, 2009 11:20 pm

Bardzo fajny pomysł
***************************
Wolne terminy 2016 - fotograf na ślub Warszawa Piaseczno / filmowanie ślubu Warszawa Piaseczno
Wymiana, kupno, sprzedaż - pocztówki lotnicze
Fotograf na chrzest - fotograf na chrzciny
Awatar użytkownika
fotomigawka
 
Posty: 476
Rejestracja: pn kwie 14, 2008 8:15 am
Lokalizacja: Piaseczno

Propozycje do fotografii tematycznej

Postautor: Martin » wt gru 15, 2009 11:34 am

Nie chciałbym sam podawać pomysłów tematycznych i fajnie, jakbyście wrzucali w tym wątku pomysły na tematy zdjęć do kolejnych edycji. Na pewno, musimy nawiązywać do pór roku, wydarzeń itp. Przy grudniowej fotografii tematycznej myślę, że powinniśmy się skupić na okresie świątecznym i ujęciu tego na naszych zdjęciach.

Propozycja na pierwszą edycję konkursu tematycznego:
"pejzaż miejski w świątecznym klimacie".
Napiszcie, czy może być taki temat przewodni?


Jakiś regulamin, zasady, cokolwiek się pojawi czy wolna amerykanka?

Poruszyłeś ważną kwestię i warto również pomyśleć o mini regulaminie, aby każdy od razu wiedział o co chodzi, bez zadawania pytań. Fajnie byłoby, żeby pierwsze edycje były w formie zabawy, a w przypadku sporego zainteresowania (może pojawią się nowe osoby na forum, które pasjonują się fotografią), to pomyślimy o sponsorach jakiś gadżetów dla autorów najlepszych zdjęć. BEZ OGRANICZEń TERYTORIALNYCH i CZASOWYCH, jednak zdjęcia na pewno muszą dotyczyć tematu przewodniego, który będzie wybierany wspólnie (Wasze propozycje). Maksymalna szerokość 900 pix, maksymalna wysokość 700 pix. Dopuszczalne ramki ozdobne. Zastawiam się nad tym, czy zdjęcia mają być przesyłane do mnie mailem i ja je będę umieszczał, czy po prostu ogłosimy start edycji tematycznej i w ciągu 5 dni autorzy sami umieszczą zdjęcia w wątku tematycznym, a po ich umieszczeniu dodam ankietę do głosowania na zdjęcia. Głosowanie będzie trwało max 5 dni. Macie jeszcze jakieś propozycje? :roll:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Propozycje do fotografii tematycznej

Postautor: Agim6 » wt gru 15, 2009 12:00 pm

Wydaje mi się, że lepiej, żeby zdjęcia były umieszone razem, czyli żeby każdy je przesłał do Ciebie i potem razem je umieścisz.
Bo jak kazdy zacznie wrzucać je w ciągu kilku dni to może być bałagan i czy to ma być anonimowy konkurs?
Pozdrawiam
A.
Agim6
 
Posty: 673
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Propozycje do fotografii tematycznej

Postautor: zemfiroczka » wt gru 15, 2009 12:10 pm

stentonik pisze:Marcin rzuca tematy, które mu podajemy robi ankiete a my głosujemy?


Dokładnie tak. Przy czym nie musi ich sam wymyślać - dajmy na to wybiera z puli propozycji z 4 tematy np. wysłanych mu na priv wcześniej.


Martin pisze:Zastawiam się nad tym, czy zdjęcia mają być przesyłane do mnie mailem i ja je będę umieszczał, czy po prostu ogłosimy start edycji tematycznej i w ciągu 5 dni autorzy sami umieszczą zdjęcia w wątku tematycznym, a po ich umieszczeniu dodam ankietę do głosowania na zdjęcia.


Tak jak dotychczas - wszystkie do Ciebie i wrzucasz razem jednego konkretnego dnia.
"nie wyciągaj mi tu środkowego palca
nawet nie znasz mnie,
a może i znasz, ale nie do końca(...)
co obchodzi cię jak korzystam z szaleństwa
bez czy w pasach bezpieczeństwa "
Awatar użytkownika
zemfiroczka
 
Posty: 1539
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 1:15 am

Propozycje do fotografii tematycznej

Postautor: Martin » wt gru 15, 2009 12:40 pm

Agim6 pisze:Wydaje mi się, że lepiej, żeby zdjęcia były umieszone razem, czyli żeby każdy je przesłał do Ciebie i potem razem je umieścisz.

zemfiroczka pisze:Tak jak dotychczas - wszystkie do Ciebie i wrzucasz razem jednego konkretnego dnia.

OK, czyli wolicie anonimowe umieszczanie zdjęć przesłanych do mnie. :D

Co myślicie o temacie przewodnim, jaki zaproponowałem powyżej?

:fotograf:
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Propozycje do fotografii tematycznej

Postautor: zemfiroczka » wt gru 15, 2009 12:51 pm

Martin pisze:Co myślicie o temacie przewodnim, jaki zaproponowałem powyżej?



Pasi!
"nie wyciągaj mi tu środkowego palca
nawet nie znasz mnie,
a może i znasz, ale nie do końca(...)
co obchodzi cię jak korzystam z szaleństwa
bez czy w pasach bezpieczeństwa "
Awatar użytkownika
zemfiroczka
 
Posty: 1539
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 1:15 am

Następna

Wróć do Konkurs Fotograficzny ZDJĘCIE TEMATYCZNE

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron