Konkurs Fotografia Tematyczna

Podforum związane z konkursem fotograficznym tematycznym (propozycje tematów do fotografowania, wątki konkursowe tematyczne).

Moderator: GTW

Pejzaż miejski w świątecznym klimacie.

Postautor: Martin » śr gru 23, 2009 11:18 am

via pisze:Moim zdaniem tak.
Miasto to nie tylko przystrojone ulice i ośnieżone chodniki ale przede wszystkim to co dzieje się za szybami domowych okien czy sklepowych wystaw.

Masz rację. :)

stentonik pisze:No to Martin, powodzenia w selekcji zdjęć

Dopiero teraz zdałem sobie sprawę, że ten temat jest bardzo szeroko rozumiany i faktycznie będę miał niezły problem, jeżeli wśród zgłoszeń pojawi się jakieś zdjęcie, które można podciągnąć pod temat konkursu, a nie uwzględniliśmy tego w rozmowie.

OK, w takim razie w wątku: konkurs tematyczny pejzaż miejski w świątecznym klimacie, uwzględniłem stwierdzenie Piotrka, aby rozwiać poruszone tutaj wątpliwości:

Pejzaż miejski w świątecznym klimacie, to nie tylko przystrojone ulice i ośnieżone chodniki, ale również to co dzieje się za szybami domowych okien czy sklepowych wystaw. Weźcie aparat w rękę i zatrzymajcie świąteczny klimat na swoim zdjęciu.


Jeżeli są jeszcze jakieś uwagi do doprecyzowania tego tematu, to poruszajcie tutaj, abym od 1 stycznia nie miał wątpliwości przyjmując Wasze zdjęcia. :)
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

konkurs tematyczny pejzaż miejski w świątecznym klimacie

Postautor: WielkiGęgacz » śr gru 23, 2009 11:42 am

"Pejzaż miejski w świątecznym klimacie"
Może szukam dziury w całym, ale dla jednego święta to światełka, śnieg, sielska atmosfera z ciężarówką coca-coli w tle czy choinką , dla innego będzie to pogon za zakupami ciągły harmider, nerwy,stres, długie kolejki i walka o choinki.
Nie zapominajmy też o samotności którą również można wpisać w świąteczny klimat, nostalgii, smutku, łez, czy tęsknoty.
Wszystko to i wiele więcej śmiało pasuje do w/w tematu i uprzedzając pytania i wątpliwości ..... Tak tego wszystkiego można doświadczyć na ulicy.

Ile ludzi tyle świąt i każdy przezywa je na własny sposób.

Przepraszam za chaotyczny wpis.
Pozdrawiam
Wielki Gęgacz
Awatar użytkownika
WielkiGęgacz
 
Posty: 414
Rejestracja: wt lis 03, 2009 4:56 pm
Lokalizacja: ...:::z Bloków:::...

konkurs tematyczny pejzaż miejski w świątecznym klimacie

Postautor: Amon » śr gru 23, 2009 11:44 am

Ja bym proponował wrzucać wszystkie fotki, które jakoś tam są związane z tematem, a głosujący już wybiorą te najlepsze.
Martin - po prostu tak z głową :). Widzisz związek - przyjmujesz, nie widzisz - nie przyjmujesz lub pytasz autora co miał na myśli :).
Amon
 
Posty: 574
Rejestracja: pn lip 06, 2009 4:22 pm
Lokalizacja: Warszawa

konkurs tematyczny pejzaż miejski w świątecznym klimacie

Postautor: Martin » śr gru 23, 2009 11:53 am

WielkiGęgacz pisze:Ile ludzi tyle świąt i każdy przezywa je na własny sposób.

Są też tacy, którzy nie obchodzą świąt i patrzą na te wszystkie osoby z boku, więc mogą całkowicie inaczej ująć świąteczny klimat na zdjęciu, czyli tak jak to napisałeś:
WielkiGęgacz pisze:pogon za zakupami ciągły harmider, nerwy,stres, długie kolejki i walka o choinki

Jak widać, interpretacja tematu jest bardzo szeroka. :D

Amon pisze:Ja bym proponował wrzucać wszystkie fotki, które jakoś tam są związane z tematem, a głosujący już wybiorą te najlepsze.
Martin - po prostu tak z głową. Widzisz związek - przyjmujesz, nie widzisz - nie przyjmujesz lub pytasz autora co miał na myśli

Tak też planuję zrobić i sam szukam koncepcji na swoje zdjęcie pasujące do tego tematu. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » pt gru 25, 2009 11:40 am

Moje pytanie, jaki bedzie temat na styczniowe fotografie? Dobrze byłoby podać go z początkiem stycznia. Marcin kiedy planujesz ogłosić ten temat?
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: Martin » pt gru 25, 2009 11:54 am

stentonik pisze:Moje pytanie, jaki bedzie temat na styczniowe fotografie? Dobrze byłoby podać go z początkiem stycznia. Marcin kiedy planujesz ogłosić ten temat?

Już jest wątek: pejzaż miejski w świątecznym klimacie.
Wy teraz robicie zdjęcia i przesyłacie do mnie od 1 do 5 stycznia, następnie kilka dni głosowania np: 5 dni.

Chyba, że Ci chodzi już o kolejną propozycję zdjęć tematycznych? :roll:

Na pierwszej stronie wątku napisałem:
Martin pisze:Nie chciałbym sam podawać pomysłów tematycznych i fajnie, jakbyście wrzucali w tym wątku pomysły na tematy zdjęć do kolejnych edycji.

Tak więc, jeżeli już macie pomysły na następne propozycje do konkursów tematycznych, to napiszcie / zasugerujcie w tym wątku.

:pisze:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » pt gru 25, 2009 12:16 pm

Martin pisze:Już jest wątek: pejzaż miejski w świątecznym klimacie.
Wy teraz robicie zdjęcia i przesyłacie do mnie od 1 do 5 stycznia, następnie kilka dni głosowania np: 5 dni.

Chyba, że Ci chodzi już o kolejną propozycję zdjęć tematycznych? :roll:



No raczej. Zdecydowanie chodzi mi o temat kolejnej edycji na którą zdjęcia będziemy robic juz od stycznia. Moja propozycja: Transport i komunikacja. :)

Druga sprawa, bo w tematach nadal widnieje KONKURS MIESIĄCA a w osobnym NOWYM watku mamy KONKURS FOTOGRAFICZNY TEMATYCZNY. Czy to jest dodatkowy konkurs czy zmiana formuły dotychczasowego? Warto by to uporzadkować...
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: Martin » pt gru 25, 2009 9:47 pm

stentonik pisze:Zdecydowanie chodzi mi o temat kolejnej edycji na którą zdjęcia będziemy robic juz od stycznia.

Szybki jesteś - jeszcze nie rozpoczęliśmy pierwszego konkursu tematycznego, a już pojawia się propozycja kolejnego. :D
stentonik pisze:Moja propozycja: Transport i komunikacja.

Propozycja na zdjęcie tematyczne jest ciekawa i godna uwagi! :)


stentonik pisze:Druga sprawa, bo w tematach nadal widnieje KONKURS MIESIĄCA a w osobnym NOWYM watku mamy KONKURS FOTOGRAFICZNY TEMATYCZNY. Czy to jest dodatkowy konkurs czy zmiana formuły dotychczasowego? Warto by to uporzadkować...

Przeniosłem rozmowę do wątku: usypiamy zdjęcie miesiąca a promujemy zdjęcie tematyczne? i zamieszczam tam również ankietę do głosowania.

:pisze:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » ndz sty 03, 2010 8:54 pm

I jak frekwencja do tematycznego?
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

konkus tematyczny

Postautor: Martin » pn sty 04, 2010 8:37 am

stentonik pisze:I jak frekwencja do tematycznego?

Konkursy są dwa:
Zdjęcie Miesiąca: http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... php?t=2420
Zdjęcie Tematyczne: http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... php?t=3558
a frekwencja słaba, a może nawet BARDZO S£ABA i jak na razie nie ma nawet minimalnej ilości zgłoszeń, która została określona w obu regulaminach:
Minimalna ilość zgłoszonych zdjęć, która jest wymagana do rozpoczęcia danej edycji konkursu/głosowania - wynosi 3.
Przy mniejszej ilości zgłoszeń, konkurs w danym miesiącu - nie odbędzie się.

Jeżeli to się utrzyma i nie zwiększy się liczba przesłanych zdjęć (do 5 stycznia przyjmowanie zdjęć), to nie odbędzie się konkurs tematyczny. Podobnie z konkursem miesiąca, jednak tutaj jest trochę więcej dni (do 10 stycznia przyjmowanie zdjęć). Zastanawiam się tylko nad głosami w ankiecie, która była przeprowadzona w wątku: http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... php?t=3564 i której wyniki, nie odzwierciedlają zainteresowania w postaci przesyłanych zdjęć... :roll:
Ostatnio zmieniony pn sty 04, 2010 8:43 am przez Martin, łącznie zmieniany 1 raz
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » pn sty 04, 2010 8:43 am

No to czekamy na 3 fotkę ;)
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: looky » pn sty 04, 2010 9:34 am

stentonik pisze:No to czekamy na 3 fotkę

Skąd wiesz, że i ja wysłałem ? :roll:

Może ktoś się zmobilizuje i wrzuci jakąś fotkę?
Pozdrawiam
£ukasz Rakowski


GG: 1195018

Drodzy Ludzie Tego świata,
Nie chcę zabrzmieć dziwkarsko, ale korzystajcie ze mnie kiedy chcecie.

Z poważaniem,
Gramatyka
Awatar użytkownika
looky
 
Posty: 1886
Rejestracja: czw lis 29, 2007 7:36 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: via » pn sty 04, 2010 9:55 am

stentonik pisze:No to czekamy na 3 fotkę


A czy może jedno zdjęcie brać udział w obu konkursach ?
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Martin » pn sty 04, 2010 11:50 am

via pisze:czy może jedno zdjęcie brać udział w obu konkursach ?

Dobre pytanie i nie ma tego w regulaminie... co o tym myślicie? :roll:
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Amon » pn sty 04, 2010 12:48 pm

Martin pisze:Dobre pytanie i nie ma tego w regulaminie... co o tym myślicie?


Jak dla mnie może, postaram się coś wysłać... na razie mam tbc - totalny brak czasu.
"aparat nie ma znaczenia, każdym jestem w stanie zrobić złe zdjęcie"
Amon
 
Posty: 574
Rejestracja: pn lip 06, 2009 4:22 pm
Lokalizacja: Warszawa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Konkurs Fotograficzny ZDJĘCIE TEMATYCZNE

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron