Prośba o opinię - osiedle domów przy Markowskiego

Dyskusje na wszelkie tematy związane z nieruchomościami: sprzedaż, wynajem, mieszkania, domy, działki itp. Podforum moderowane przez Macieja Michalaka.

Moderator: GTW

Prośba o opinię - osiedle domów przy Markowskiego

Postautor: kupujący100 » sob wrz 22, 2012 12:04 pm

Witam,
poproszę o informacje dotyczące osiedla domów jednorodzinnych przy Markowskiego - czy warto tam zainwestować w zakup domu? Ktoś może tam mieszka z Państwa albo zna to osiedle - szukam opinii i rekomendacji.
Z góry dziękuje.
kupujący100
 
Posty: 1
Rejestracja: sob wrz 22, 2012 11:59 am

Re: Prośba o opinię - osiedle domów przy Markowskiego.

Postautor: ulica Puławska » sob wrz 22, 2012 1:17 pm

kupujący100 pisze:Witam,
poproszę o informacje dotyczące osiedla domów jednorodzinnych przy Markowskiego - czy warto tam zainwestować w zakup domu? Ktoś może tam mieszka z Państwa albo zna to osiedle - szukam opinii i rekomendacji.
Z góry dziękuje.


Moim zdaniem najlepszym sposobem aby uzyskać opinie o tym osiedlu to spytać się mieszkańców (powiedzą faktycznie jak się mieszka). Ja bym tak zrobił mając świadomość, że mam do wydania ogromne pieniądze.

Pozdrawiam :)
ulica Puławska
 
Posty: 438
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 7:41 pm
Lokalizacja: ulica Puławska

Prośba o opinię - osiedle domów przy Markowskiego

Postautor: julkaka » śr wrz 30, 2015 9:36 am

Mój mąż mieszkał tu jako dziecko , osiedle znam bo często odwiedzamy rodzinę, on ma tu przyjaciół. Osiedle znane jest jako stare domki amerykańskie. Aktualnie obserwuje powolne zmiany w własności , domy kupują młode rodziny z dziećmi lub po prostu młodsi ludzie. Duża część domów ciągle należy do pierwszych już starszych właścicieli.
Ma to swoje wady i zalety.

Zalety są takie ,że domy są bardzo zadbane, wszelkie instalacje etc konserwowane , czyszczone rynny, pielęgnowane ogródki, wymienione okna, ocieplone.
Starsi panowie zamiatają chodniki, tną żywopłoty, dokręcają śrubki. Istnieje duża społeczność ludzie się znają, wymieniają kwiatami , pomagają nawzajem.Integrują nowi ze starymi.Z pierwszych właścicieli to głownie lekarze, inżynierowie, nauczyciele. Jeden z bardzo aktywnie działających radnych jest z tego osiedla.Na uliczkach są spowalniacze . Dużo miejsca do parkowania, chodniki, można spokojnie i bezpiecznie wyjść na spacer wieczorem.Dzieci jeżdżą na rowerach po uliczkach. Blisko do przystanków, w okolicy przedszkola, szkoły, sklepy . To trochę na uboczu dzięki temu jest cicho i spokojnie ale wszędzie super blisko.
Osiedle jest całością i tym samym nie ma opcji ,ze obok będzie blok .

Wady,że styl wnętrz już niedzisiejszy - cześć domów ma ciągle boazerie, dużo roślin doniczkowych, zagracone, w ogrodach trzeba trochę unowocześnić. Kupując dom trzeba założyć ,że będzie potrzebny remont i upewnić się ,że poprzednich właściciele zabiorą wszystkie klamoty. - z drugiej strony kupując dom chcemy coś po swojemu zrobić.

Domy są bardzo łatwe w przeróbce, na osiedlu wielu ludzi ma rożnie, jedni mają dobudowane ogrody zimowe, wielu ma zagospodarowane poddasza, ktoś ma saunne czy basen w piwnicy. Wiem ,że dom który ostatnio zmienił właścicieli jest przerobiony na technologie inteligentnego domu. Sporo osób powiększa salon zabudowując jeden z tarasów-świetna opcja.
Widziałam ,też świetny dom z podwójnym dodatkowym garażem. Mozna miec dom obity sidingiem, inni go zrywaja, sa drewniane .Wszystko jest jednak spójne.
Ogromną zaletą jest zieleń i stare nasadzenia czyli prywatność.

Ja osiedle bardzo polecam, wg mnie najlepsze miejsce do zamieszkania w okolicy.Co jakiś czas widzę na nich banery na sprzedaż , ceny sa atrakcyjne - często można kupić dom w cenie działki.
julkaka
 
Posty: 1
Rejestracja: wt wrz 29, 2015 1:04 pm


Wróć do Nieruchomości Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron