Kupno mieszkania - jaki deweloper? Jakie osiedle?

Dyskusje na wszelkie tematy związane z nieruchomościami: sprzedaż, wynajem, mieszkania, domy, działki itp. Podforum moderowane przez Macieja Michalaka.

Moderator: GTW

Kupno mieszkania - jaki deweloper? Jakie osiedle?

Postautor: nomado » sob kwie 09, 2011 6:31 pm

Tak jak w temacie. Co moglibyście polecić na obecną chwilę ?
nomado
 
Posty: 78
Rejestracja: sob kwie 09, 2011 6:27 pm
Lokalizacja: zza rogu.

Postautor: Spartacus 999 » ndz kwie 10, 2011 1:18 am

Coś blisko PKP :) haha
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Postautor: nomado » ndz kwie 10, 2011 9:27 am

Wielkie dzięki
nomado
 
Posty: 78
Rejestracja: sob kwie 09, 2011 6:27 pm
Lokalizacja: zza rogu.

Postautor: Kropka » śr sie 03, 2011 1:28 pm

o właśnie, dobry temat, bo zastanawiam się nad mieszkaniem na osiedlu Japan Garden. Jak patrzę na mapę do to PKP niezbyt niedaleko chyba ;)

Dopiero zaczynam sie rozglądać, ale na pierwszy rzut oka wygląda ciekawie i ceny akceptowalne...
Kropka
 
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 03, 2011 1:25 pm

Postautor: pminnesota » śr sie 03, 2011 1:37 pm

Kropka pisze: Jak patrzę na mapę do to PKP niezbyt niedaleko chyba


Do linii Siekierkowskiej, która służy jako towarowa - bardzo blisko :) Do Kolei Mazowieckich, już gorzej...
Awatar użytkownika
pminnesota
 
Posty: 732
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 3:41 pm
Lokalizacja: Ze świata :)

Postautor: Kropka » pt sie 05, 2011 12:46 pm

a ile trwałoby podjechanie do KM? :D
Kropka
 
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 03, 2011 1:25 pm

Postautor: MieRah » pn sie 08, 2011 6:27 pm

Jedziesz 739 na Polkolor i piechotką jeden przystanek, tam w 709 i po paru minutach jesteś na PKP Piaseczno. Ewentualnie tym samym 739 do Dąbrowy i w 715 - dojeżdżasz do Jeziorek.

Chociaż najbardziej opłacalne czasowo będzie podjechac tym 739 do metra - nawet wliczając korki na Puławskiej.

Osiedle niczego sobie, firma solidna, myślę, że warto się zainteresować ;)

pminnesota pisze:Do linii Siekierkowskiej, która służy jako towarowa - bardzo blisko
Parę razy słyszałem, że chcieli tam szynobusa puścić. Chyba nawet był jakiś przejazd okolicznościowy do EC Siekierki...
MieRah
 
Posty: 12
Rejestracja: pn sie 08, 2011 5:46 pm

Re: Kupno mieszkania - jaki deweloper? Jakie osiedle?

Postautor: WielkiGęgacz » pn sie 08, 2011 6:59 pm

nomado pisze:Tak jak w temacie. Co moglibyście polecić na obecną chwilę ?


Japan Garden - Piekut - jest całkiem dobrym wykonawcą, chociaż na Kniaziewicza się nie do końca popisał.
Zespół koordynacji inwestycji Artin http://www.sand-city.pl też jest godny polecenia, chociaż tutaj nie każdemu pasuje lokalizacja, ale to już rzecz gustu. Podobni ta sama firma stawiała osiedle Lech.
Co do reszty się nie wypowiadam bo nie wiem.
Na pewno odradzam wszystkie wymysły najpowszechniejszego piaseczyńskiego dewelopera, Multi-Hekk - u / a ?
Pozdrawiam
WG
Awatar użytkownika
WielkiGęgacz
 
Posty: 414
Rejestracja: wt lis 03, 2009 4:56 pm
Lokalizacja: ...:::z Bloków:::...

Postautor: Kropka » wt sie 09, 2011 11:27 am

ok, dzięki za info :)
Kropka
 
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 03, 2011 1:25 pm

Postautor: MieRah » pt sie 12, 2011 6:21 pm

WielkiGęgacz pisze:Japan Garden - Piekut - jest całkiem dobrym wykonawcą, chociaż na Kniaziewicza się nie do końca popisał.
Chodzi o projekt czy o wykonanie?

Jestem żywo zainteresowany tamtym osiedlem, bo znajomi mi polecali tego dewelopera, a szukam czegoś pewnego i solidnego :)
MieRah
 
Posty: 12
Rejestracja: pn sie 08, 2011 5:46 pm

Postautor: archidotum » czw sie 18, 2011 9:12 pm

polecam osiedle Bema ( deweloper Arche) przy sienkiewicza, do pkp 5 min. piechotą. Minusem jest mało kameralny charakter osiedla. Developera poleca, mam od nich mieszkania na dwóch osiedlach (na bema i zagajnikowej)., nie ma się do czego przyczepić.

pozdrawiam
Gosia
Awatar użytkownika
archidotum
 
Posty: 98
Rejestracja: wt gru 08, 2009 1:32 pm

Postautor: sanchez » czw sie 18, 2011 11:41 pm

MieRah pisze:
WielkiGęgacz pisze:Japan Garden - Piekut - jest całkiem dobrym wykonawcą, chociaż na Kniaziewicza się nie do końca popisał.
Chodzi o projekt czy o wykonanie?

Jestem żywo zainteresowany tamtym osiedlem, bo znajomi mi polecali tego dewelopera, a szukam czegoś pewnego i solidnego :)


A które konkretnie ?

Tylko mała dygresja ... Piekut jest solidny ? Czy jego bloki ? Bo to zdecydowanie dwie różne skrajności ...
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: MieRah » czw sie 25, 2011 6:55 pm

Japan Garden konkretnie. ;)


sanchez pisze:Tylko mała dygresja ... Piekut jest solidny ? Czy jego bloki ? Bo to zdecydowanie dwie różne skrajności ...
Z tego, co słyszałem, to nie ma problemów z jakością wykończenia mieszkań, klatki schodowe tez są dobrze wykonane.

Czemu dwie różne skrajności?
MieRah
 
Posty: 12
Rejestracja: pn sie 08, 2011 5:46 pm

Postautor: sanchez » pt sie 26, 2011 9:31 am

Czy Solidny Deweloper to taki co nie chce usuwać usterek ? Czy taki co nie chce przekazać dokumentacji budynku ? Czy taki co wsadza na siłę swojego administratora, a potem mieszkańcy wożą się z jego odwoływaniem ? Czy taki który kończy po kolei ze wszystkimi wspólnotami w sądzie ?

Raczej nie.

Budynki natomiast raczej solidne (no może poza pierwszymi na których uczył się budować i ostatnimi, które robili partacze). Ilość usterek w porówaniu z innymi deweloperami dużo mniejsza, choć i i tak sporo.

Ja bym się w Japan Garden nie pchał. Administrator i Zarządca wsadzony przez dewelopera. Krzywdy raczej nie da mu zrobić. Sporo mieszkań nie sprzedanych, więc wysokie koszty utrzymania, wysokie ceny ogrzewania. Lokalizacja na terenach podmakających, kłopoty z kanalizacją, olbrzymia ilość fuszerek.

Jeśli chodzi o samą współpracę z deweloperem - można wybrać lepszego. Rozejrzyj się na rynku, z pominięciem Multi-Hekk. Znajdziesz napewno.
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: Spartacus 999 » pt sie 26, 2011 11:00 am

Fajne bloki z widokami ma "Osiedle Róż" na Warszawę i £azy cudne widoki, fajne parkingi podziemne dwupoziomowe....ciekawy rozstaw mieszkań, ale Piaseczno w tym rejonie zostało zabudowane Blokowiskami, brak jakiejkolwiek komunikacji wszędzie daleko, z wózkiem ciężko przejechać po chodnikach wszędzie auta, nie ma gdzie się przejść lub posiedzieć, brak parków Placów zabaw 1 restauracja (sypialnia ot co). As-bud prof. to kiepski developer, oszczędny w ściankach działowych za to wysoki standard wykończeń klatek, drzwi okien i podłóg inwestycje są ładnie utrzymane. Koszt tańszy niż osiedle Róż.
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Następna

Wróć do Nieruchomości Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron