Kupno mieszkania - jaki deweloper? Jakie osiedle?

Dyskusje na wszelkie tematy związane z nieruchomościami: sprzedaż, wynajem, mieszkania, domy, działki itp. Podforum moderowane przez Macieja Michalaka.

Moderator: GTW

Postautor: wdolinski » czw paź 13, 2011 10:13 pm

w.ig pisze:http://www.arche.pl/oferta/lokalizacja-4

Ubaw po pachy:
Osiedle Bema usytuowane jest niedaleko dworca kolejowego przy ul. Sienkiewicza róg ul. Bema, co gwarantuje bardzo szybką komunikację z centrum Warszawy, zaś do centrum Piaseczna jest około 5 minut.

Ten komfort lokalizacji docenią szczególnie młode małżeństwa, które mają lub planują mieć swoje pociechy. W pobliżu znajdują się szkoły, przedszkola, żłobki i Urząd Miasta oraz przystanek kolejki wąskotorowej.

Atrakcyjne miejsce dla tych, którzy doceniają zalety mieszkania w mieście oraz możliwość korzystania z uroków terenów podmiejskich.


Uwielbiam taki marketing. :rozpacz:

Oglądałem te osiedle jak kończył się etap I czy II. Lecz nie było tam wtedy gotowych wolnych mieszkań w metrażu, który mnie interesował. Z tego co pamiętam cena za m2 była przeciętna a na forum mieszkańcy narzekali na jakieś niewygodne zapisy w umowach sprzedaży. Jednak trochę czasu minęło mogło wiele się zmienić in plus lub in minus. Optycznie osiedle ładnie wygląda.



Wczoraj byłem przy odbiorze mieszkania na tym osiedlu. Syn wziął inzyniera, znawcę budownictwa. Jedyne jego uwagi to lekkie rysy na szybach drzwi balkonowych. Generalnie sam byłem pozytywnie zaskoczony jakością i starannością wykończenia. Pion to pion a poziom na poziomie :D . Ważne też, że do dworca jest tylko kilka minut spacerem.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: nomado » pt paź 14, 2011 7:54 am

woytazo pisze:Wczoraj byłem przy odbiorze mieszkania na tym osiedlu. Syn wziął inzyniera, znawcę budownictwa. Jedyne jego uwagi to lekkie rysy na szybach drzwi balkonowych. Generalnie sam byłem pozytywnie zaskoczony jakością i starannością wykończenia. Pion to pion a poziom na poziomie . Ważne też, że do dworca jest tylko kilka minut spacerem.


Można spytać ile zażyczył sobie inżynier za odbiór?
nomado
 
Posty: 78
Rejestracja: sob kwie 09, 2011 6:27 pm
Lokalizacja: zza rogu.

Postautor: wdolinski » pt paź 14, 2011 8:23 am

250pln, młody bystry chłopak ale sam widziałem, że można było i bez niego, ale przynajmniej obmierzył i sprawdził z rysunkami.
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: nomado » pt paź 14, 2011 9:52 am

woytazo pisze:250pln, młody bystry chłopak ale sam widziałem, że można było i bez niego, ale przynajmniej obmierzył i sprawdził z rysunkami.


Wysłałem Ci PW.
nomado
 
Posty: 78
Rejestracja: sob kwie 09, 2011 6:27 pm
Lokalizacja: zza rogu.

Postautor: george » ndz gru 18, 2011 6:59 pm

Mnie ten temat też trochę dotyczy, co myslicie o kupnie domu od dewelopera np coś takiego Domy Legionowo, bo ja wczesniej szukalem mieszkania, a teraz to sie z zona zastanawiamy czy nie lepiej jednak zamieszkac gdzies na przedmiesciach.. Niby w centrum jest spoko, bo blisko, ale jak już na jakimś osiedlu nieco na uboczu to dojazd i do pracy w centrum nie jest już aż tak kolorowy.. z przedmieść fakt będzie nieco dłużej, bo na wjeździe do miasta może się czasem zakoorkować, chociaż to chyba też zależy od której strony się wjeżdża do Warszawy. Ceny za mieszkania wypadają róźnie, mieszkanie w centrum wychodzi podobnie co kupno domu pod Warszawą... przynajmniej te co ja śledziłem i w takim standardzie jaki nam odpowiada.. a dom na przedmieściach to jednak własna ziemia, cisza i spokój. Jakie jest wasze zdanie?
Ostatnio zmieniony ndz gru 25, 2011 6:18 pm przez george, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
george
 
Posty: 3
Rejestracja: pt gru 16, 2011 12:38 am

Postautor: sanchez » ndz gru 18, 2011 8:07 pm

Moje zdanie jest takie, że może i cena zakupy mieszkania w Centrum jest równa cenie domu na przedmieściach, ale koszty utrzymania tego (później) - raczej takie same nie są.

No i przy domu - niestety jest zdecydowanie więcej roboty. A jak ktoś lubi robotę - to chodzi do roboty :) Do domu przychodzi się żeby odpocząć.

Weź to na uwagę, jak będziesz decydował ... :)
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: argrabi » pn gru 19, 2011 7:10 am

Domek kontra mieszkanie - są plusy dodatnie i plusy ujemne.. Młodzi pewnie wolę mieszkania, bo lubią towarzystwo, ich dzieci też lubią bliskie towarzystwo. Do sąsiada można iść w kapciach.
Ale jak ktoś odpoczywa z gracą lub kosiarką w ręku, lubi sobie grilla odpalić i troszkę zwierzaków potrzymać, to pewnie wybierze domek.
Bo generalnie to obowiązuje zasada zajebiście ważnego pytania
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Postautor: Ocieplenia » czw gru 29, 2011 11:55 am

Witam> przed kupne domku, mieszkania proponuje, w okresie zimowym oczywiście, sprawdzić stan kamera termowizyjną. Wyjdą wszelkie nieszczelności, niedocieplenia... POzdrawiam
Ocieplenia
 
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 28, 2011 11:03 am

Postautor: Dali » ndz lut 12, 2012 5:51 pm

A przyglądał się ktoś z Was bliżej tej inwestycji przy Młynarskiej, w tym takim apartamentowcu o specyficznym wyglądzie? Drogo tam jest? Kto to w ogóle stawia?
Dali
 
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 5:47 pm

Postautor: nomado » pn lut 13, 2012 1:45 pm

Dali pisze:A przyglądał się ktoś z Was bliżej tej inwestycji przy Młynarskiej, w tym takim apartamentowcu o specyficznym wyglądzie? Drogo tam jest? Kto to w ogóle stawia?


Z tego co wiem na Młynarskiej stoi tylko ten wielki wieżowiec, również o specyficznym wyglądzie.
To co kolega zauważył, znajduje się bliżej Puławskiej czy Armii Krajowej?
nomado
 
Posty: 78
Rejestracja: sob kwie 09, 2011 6:27 pm
Lokalizacja: zza rogu.

Postautor: Szabelka » pt lut 17, 2012 4:15 pm

Witam,

czy jest na tym forum ktoś z osiedla Dzikiej Róży? Pytam, ponieważ chcę się tam przeprowadzić i chcę zasięgnąć istotnych dla mnie informacji na temat tego osiedla :)
Szablaste pozdrowienia ;)
Awatar użytkownika
Szabelka
 
Posty: 11
Rejestracja: śr lut 15, 2012 5:28 pm

Postautor: Dali » czw lut 23, 2012 2:32 am

No to jest w takim razie chyba ten wieżowiec ;) No w każdym razie wygląda to ciekawie... Tylko zastanawiam się, czy sensowne rozkłady mieszkań są w czymś takim możliwe...
Dali
 
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 5:47 pm

Postautor: nomado » czw lut 23, 2012 8:57 am

Dali pisze:No to jest w takim razie chyba ten wieżowiec ;) No w każdym razie wygląda to ciekawie... Tylko zastanawiam się, czy sensowne rozkłady mieszkań są w czymś takim możliwe...


W takim razie to nie aż taki nowy budynek :) kilka lat już tam stoi.
Oto link i wszystkie informacje (jeśli to ten budynek)
http://www.sand-city.pl/index.php

Pozdrawiam
N
nomado
 
Posty: 78
Rejestracja: sob kwie 09, 2011 6:27 pm
Lokalizacja: zza rogu.

Postautor: karla50 » sob lut 25, 2012 1:12 pm

No tak ten przy Młynarskiej to developer Artin..na stronce,którą podał nomado faktycznie są wszystkie informacje. Ciekawy budynek:-)
karla50
 
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 25, 2012 1:03 pm

Postautor: nomado » pn lut 27, 2012 3:31 pm

Być może ciekawy, przechodziłem tamtędy pod koniec zeszłego lata i wszystko wokól rzeczywiście wygladało jak wielki plac budowy. Okolica jest chyba średnio sympatyczna. Dodatkowo te skosy i ceny.
Kto co lubi :)
nomado
 
Posty: 78
Rejestracja: sob kwie 09, 2011 6:27 pm
Lokalizacja: zza rogu.

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nieruchomości Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron