Kupno mieszkania - jaki deweloper? Jakie osiedle?

Dyskusje na wszelkie tematy związane z nieruchomościami: sprzedaż, wynajem, mieszkania, domy, działki itp. Podforum moderowane przez Macieja Michalaka.

Moderator: GTW

Postautor: MieRah » pn sie 29, 2011 7:37 pm

sanchez pisze:Czy Solidny Deweloper to taki co nie chce usuwać usterek ?
Z tego, co słyszałem, to usunęli większosć zgłaszanych usterek...

sanchez pisze:Czy taki co nie chce przekazać dokumentacji budynku ?
W sensie przekazać plany wspólnocie?

sanchez pisze:Czy taki co nie chce przekazać dokumentacji budynku ?

sanchez pisze: Czy taki który kończy po kolei ze wszystkimi wspólnotami w sądzie ?
Na ten temat niestety nic nie wiem :( Musze się dowiedzieć.


sanchez pisze:Ilość usterek w porówaniu z innymi deweloperami dużo mniejsza, choć i i tak sporo.
No właśnie muszę przyznać, że to mi najbardziej przemawia do wyobraźni, jeśli chodzi o wybór... ;)
MieRah
 
Posty: 12
Rejestracja: pn sie 08, 2011 5:46 pm

Postautor: sanchez » pn sie 29, 2011 8:50 pm

MieRah, nie wiem co słyszałeś i jakie to usterki deweloper pousuwał i gdzie. Fabryka Marzeń wniosła sprawe do sądu z tego powodu. Metropolis - wniósł sprawę do sądu. Central Park - przygotowuje się do wniesienia sprawy do sądu.

Co do dokumentacji - tak. Nie przekazuje wspólnotom dokumetacji. Trzeba o wszystko wojowac. Tony pism, czasu i nerwów. Kończy się to sądzie ...
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: w.ig » czw wrz 01, 2011 8:48 am

As-bud prof - ma na ul. Pawiej 4 bloczki po 50 mieszkań w każdym.
Zamieszkałe jest jakieś 60-70% mieszkań.

Jeżeli chodzi o plusy:
- wybudowane i oddane do użytkowania - można obejrzeć dokładnie mieszkanie i sprawdzić jego stan techniczny.
- cena ma m2 jest niższa niż w Osiedlu Róż, nie wiem jak w porównaniu do innych dev.
- dosyć funkcjonalne rozkłady mieszkań,
- większość mieszkań ma kuchnie w oknem a część nawet samodzielne kuchnie,
- wentylacja grawitacyjna, oddzielna dla każdego mieszkania, bez problemu można podłączać do wentylacji okapy i różne wentylatory.
- garaże na poziomie gruntu (nie grozi podtapianie garaży)
- umiarkowana ilość fuszerek (większość da się wykryć podczas odbioru).
- niektóre mieszkania mają komórki lokatorskie
- mieszkania na parterze mają przypisane tarasy niektóre nawet po 100m2.
- w niektórych pionach dwupokojowe mieszkanie 56m2 łatwo można przerobić na trzypokojowe. To samo tyczy się 75 metrowych mieszkań trzypokojowych.
- teren dookoła zabudowany, więc raczej widoku z okien nic nowego nie zasłoni.
- w tej chwili akceptowalny czynsz 5 zł/m2
- miła obsługa w administracji (chociaż od dewelopera)
- duża winda
- całkiem mili i życzliwi mieszkańcy.
- w bliskiej okolicy pełno sklepików, są przedszkola, apteki przychodnia.

A minusy:
- ul Pawia - przejechać przez nią to koszmar. Na całej długości ruch wahadłowy (a bloki cały czas się budują i zasiedlają - więc będzie tylko gorzej).
- bardzo mało ogólnodostępnych miejsc parkingowych (niestety to dotyczy większości osiedli w Piasecznie)
- jest kilka mieszkań, które zaciekały (nie wiem czy deweloper to już naprawił)
- ściany działowe lubią pękać (pojawiają się na nich rysy a nawet szczeliny). Ponoć to normalne bo budynek nowy i osiada. ściany zewnętrzne nie pękają.
- deweloper niezbyt prędki do usuwania usterek w mieszkaniach. Nie wymiguje się od napraw ale ma inne poczucie czasu i pilności.
- rdzewiejące balkony - deweloper przemalowuje je bez problemu
- tynki gipsowe na klatkach schodowych. Bardzo to ładnie wyglądało na początku ale niestety bardzo łatwo je uszkodzić (przeprowadzki, remonty ...)
- mieszkania dwupokojowe zaczynają się od powierzchni 52 m2 . Miła wielkość ale to niestety kosztuje.

Moim zdaniem dużo lepsza oferta niż to co oferuje Osiedle Róż (tam można jednak znaleźć mniejsze metraże).
Jeżeli ktoś zaakceptuje te okolice i KUPI GARAż dla każdego swego samochodu nie powinien zbytnio narzekać.

Więcej informacji na http://www.kwiatypolskiepiaseczno.fora.pl/
Rozkłady mieszkań http://www.asbp.pl/

A o Osiedlu Róż:
http://osiedleroz.com.pl/forum/
w.ig
 
Posty: 32
Rejestracja: pn lut 26, 2007 8:44 pm

Postautor: MieRah » sob wrz 03, 2011 7:09 pm

sanchez pisze:MieRah, nie wiem co słyszałeś i jakie to usterki deweloper pousuwał i gdzie.
Japan Garden - chodziło o zalewanie garaży - już nie zalewa, z tego, co wiem :)
MieRah
 
Posty: 12
Rejestracja: pn sie 08, 2011 5:46 pm

Postautor: sanchez » ndz wrz 04, 2011 10:49 am

Nie zalewa, bo nie pada ... :lol:
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: MieRah » pn wrz 05, 2011 6:47 pm

Nie no, ja byłem tam przy deszczu (nie ulewie, ale całkiem niezłym) i nie brodziłem w wodzie. Z tego, co mówił przedstawiciel Piekuta, to był problem ze ściekaniem wody z pola, na które była znowu odprowadzana woda z innego osiedla.
MieRah
 
Posty: 12
Rejestracja: pn sie 08, 2011 5:46 pm

Postautor: ola » pn wrz 05, 2011 7:19 pm

Na Bema jest nowe fajne osiedle.
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: wdolinski » pn wrz 05, 2011 8:29 pm

ola pisze:Na Bema jest nowe fajne osiedle.


Link do forum tego osiedla http://osbema.pl/ . Może jest jakiś forumowicz z tego osiedla i napisze coś od siebie?
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: ola » pn wrz 05, 2011 9:45 pm

Ja znam realcje z tzw. 2- ręk, tzn. Bywam tak ale nie mieszkam.
Ja osobiście jak miałabym teraz kupowac mieszkanie to właśnie tak, bo. 1 blisko do pkp i komunikacji a nie słychac pociągu ( przynamniej tam gdzie ja byłam ) a po 2. fajne małe bloki.

Ale może faktycznie lepiej jakby wypowiedział się ktoś kto mieszka
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: wdolinski » pn wrz 05, 2011 10:24 pm

ola pisze:Ja znam realcje z tzw. 2- ręk, tzn. Bywam tak ale nie mieszkam.
Ja osobiście jak miałabym teraz kupowac mieszkanie to właśnie tak, bo. 1 blisko do pkp i komunikacji a nie słychac pociągu ( przynamniej tam gdzie ja byłam ) a po 2. fajne małe bloki.

Ale może faktycznie lepiej jakby wypowiedział się ktoś kto mieszka


Identycznie myśli mój syn, nowopobudowany blok chyba C1 podobał mi się a poza tym nazwa dewelopera nie była mi znana czyli pozytyw bo z reguły o nich pisze się żle.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: MieRah » czw wrz 08, 2011 9:05 pm

sanchez pisze:Nie zalewa, bo nie pada ...

Po ostatnim deszczu też nie zalało ;)


ola pisze:Na Bema jest nowe fajne osiedle.

W którym mniej- więcej miejscu?
MieRah
 
Posty: 12
Rejestracja: pn sie 08, 2011 5:46 pm

Postautor: w.ig » pt wrz 09, 2011 1:38 pm

http://www.arche.pl/oferta/lokalizacja-4

Ubaw po pachy:
Osiedle Bema usytuowane jest niedaleko dworca kolejowego przy ul. Sienkiewicza róg ul. Bema, co gwarantuje bardzo szybką komunikację z centrum Warszawy, zaś do centrum Piaseczna jest około 5 minut.

Ten komfort lokalizacji docenią szczególnie młode małżeństwa, które mają lub planują mieć swoje pociechy. W pobliżu znajdują się szkoły, przedszkola, żłobki i Urząd Miasta oraz przystanek kolejki wąskotorowej.

Atrakcyjne miejsce dla tych, którzy doceniają zalety mieszkania w mieście oraz możliwość korzystania z uroków terenów podmiejskich.


Uwielbiam taki marketing. :rozpacz:

Oglądałem te osiedle jak kończył się etap I czy II. Lecz nie było tam wtedy gotowych wolnych mieszkań w metrażu, który mnie interesował. Z tego co pamiętam cena za m2 była przeciętna a na forum mieszkańcy narzekali na jakieś niewygodne zapisy w umowach sprzedaży. Jednak trochę czasu minęło mogło wiele się zmienić in plus lub in minus. Optycznie osiedle ładnie wygląda.
w.ig
 
Posty: 32
Rejestracja: pn lut 26, 2007 8:44 pm

Postautor: nomado » wt paź 04, 2011 1:17 pm

Już dawno nie zaglądałem na to forum ze względu na to iż mój niniejszy temat został całkowicie olany, a tu proszę :) jednak coś się ruszyło!

@ Japan garden:
O tej inwestycji mogę powiedzieć tyle, że to Piekut, a to już mówi samo za siebie. Proponuję wygooglować informacje na jego temat. Jest masa forów oraz artykułów. Cóż jeszcze mogę powiedzieć. Kiedyś tamtędy przechodziłem (niestety nie ma chodnika) i moim skromnym zdaniem bez auta nie ma jak się stamtąd ruszyć. Do PKP Piaseczno na moje oko autem dojedzie się w ciągu 20 minut.

@ Multi Hekk:
Titanic - i tyle w tym temacie. Dla zainteresowanych odsyłam do wujka Google.

@ As-bud-prof:
Byłem oglądałem. Od razu zniechęciły mnie spękania na ścianach, oraz jakość wykonania ścianek działowych. To zwykłe bloczki gipsowe więc osoby tam mieszkające mieszkają praktycznie z sąsiadami. Nie wiem jak inni ale mnie denerwowałby fakt słuchania lejącej się wody u sąsiada lub zwykłej rozmowy.

@ Osiedle Róż:
Jak dla mnie za drogie - chociaż mieszkania i wykonanie rewelacyjne. Dużym minusem jest tu pojęcie "blokowisko" - takie odebrałem wrażenie będąc na miejscu.


Chcąc kupić mieszkanie odwiedziłem chyba wszystkie możliwe dogodne lokalizacje. Zależało mi na bliskości dworca PKP. Również zastanawiałem się nad osiedlem Bema, ale nie znalazłem tam dogodnego mieszkania. Z wolnych zostały tylko na ostatnim piętrze a skosy mnie nie interesują.

Zdecydowałem się na BUD-RIM
http://www.bud-rim.com.pl/www/resume/resume.htm i Apartamenty Pod Dębem. Do dworca około 10-12 minutek piechotą, zależy jak kto drepta. Póki co jestem zadowolony, jednak zawsze znajdzie się coś co nie jest tak jak powinno być, w sensie (ja bym zrobił to lepiej). Od podanej ceny należy odliczyć sobie 7% - nie wiem dlaczego deweloper nie ujął tej promocji na stronie WWW, ale zniżka dotyczy wszystkich mieszkań. Ogólnie bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie jakość wykonania i użyte materiały. Np tu ścianki działowe zrobione są ze specjalnej dźwiękochłonnej cegły. Klatka schodowa w granicie, ocieplenie budynku 12cm. styropianem itp, itd. Nie będę tu zachwalał i głosił cuda na patyku , aby ktoś nie posądzał mnie o pseudo reklamę. Jeśli ktoś będzie zainteresowany - sam pojedzie i sobie zobaczy.
Oddanie przewiduje się na koniec tego roku, a odbiór końcowy na marzec 2012.


PS: Jeśli jest tu ktoś z przyszłych moich sąsiadów to może założymy osobne forum mieszkańców ? ;)
nomado
 
Posty: 78
Rejestracja: sob kwie 09, 2011 6:27 pm
Lokalizacja: zza rogu.

Postautor: w.ig » pt paź 07, 2011 1:34 pm

nomado pisze:@ As-bud-prof:
Byłem oglądałem. Od razu zniechęciły mnie spękania na ścianach, oraz jakość wykonania ścianek działowych. To zwykłe bloczki gipsowe więc osoby tam mieszkające mieszkają praktycznie z sąsiadami. Nie wiem jak inni ale mnie denerwowałby fakt słuchania lejącej się wody u sąsiada lub zwykłej rozmowy.

Po protestach mieszkańców deweloper poprawiał ściany działowe pomiędzy mieszkaniami (dodał jeszcze jedną warstwę muru). I ściany dobrze tłumią odgłosy. Niestety akcja naprawcza przeprowadzana w połowie 2010 roku objęła tylko mieszkania niewykupione. Jeżeli ktoś z sąsiadem kupili wcześniej mieszkanie to niestety deweloper nie usunął problemu.
Oczywiście przed zakupem warto zweryfikować czy przypadkiem deweloper nie pominął mieszkania lub w najnowszym bloku nie zastosował jeszcze innego rozwiązania (mniej efektywnego).

Niestety pęknięcia ścian to w tych blokach standard.
w.ig
 
Posty: 32
Rejestracja: pn lut 26, 2007 8:44 pm

Postautor: nomado » pn paź 10, 2011 10:38 am

w.ig pisze:
nomado pisze:@ As-bud-prof:
Byłem oglądałem. Od razu zniechęciły mnie spękania na ścianach, oraz jakość wykonania ścianek działowych. To zwykłe bloczki gipsowe więc osoby tam mieszkające mieszkają praktycznie z sąsiadami. Nie wiem jak inni ale mnie denerwowałby fakt słuchania lejącej się wody u sąsiada lub zwykłej rozmowy.

Po protestach mieszkańców deweloper poprawiał ściany działowe pomiędzy mieszkaniami (dodał jeszcze jedną warstwę muru). I ściany dobrze tłumią odgłosy. Niestety akcja naprawcza przeprowadzana w połowie 2010 roku objęła tylko mieszkania niewykupione. Jeżeli ktoś z sąsiadem kupili wcześniej mieszkanie to niestety deweloper nie usunął problemu.
Oczywiście przed zakupem warto zweryfikować czy przypadkiem deweloper nie pominął mieszkania lub w najnowszym bloku nie zastosował jeszcze innego rozwiązania (mniej efektywnego).

Niestety pęknięcia ścian to w tych blokach standard.


Akcja z 2010 roku objęła tylko mieszkania niewykupione? To dopiero dziwne :) Oglądałem te 3 mieszkania w marcu tego roku i moja wcześniejsza wypowiedź odnosi się właśnie do spostrzeżeń z tego okresu.
nomado
 
Posty: 78
Rejestracja: sob kwie 09, 2011 6:27 pm
Lokalizacja: zza rogu.

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nieruchomości Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości