Zamieszkanie poza miastem Piaseczno i Wasze wrażenia

Dyskusje na wszelkie tematy związane z nieruchomościami: sprzedaż, wynajem, mieszkania, domy, działki itp. Podforum moderowane przez Macieja Michalaka.

Moderator: GTW

Zamieszkanie poza miastem Piaseczno i Wasze wrażenia

Postautor: kotek » pt lut 12, 2010 3:16 pm

Jakie są wrażenie Osób mieszkających w powiecie lub gminie, dalej od miasta. Temat ten pojawia sie ponownie. Czują Oni jednak małą uciążliwość zamieszkiwania w centrum miasta. Dotyczy to poruszania się po mieście . Piaseczno jest juz za bardzo zabudowane. Bliska Lesznowola podobnie.
Czy to są urojone opinie. W końcu Piaseczno nie jest duże.
kotek
 
Posty: 51
Rejestracja: sob paź 17, 2009 7:55 am

Postautor: kotek » pt lut 12, 2010 3:21 pm

Coś mi wyskoczyło i wyszedł tekst pokręcony. Znajomi mieszkający w Piasecznie ,zaczeli ponownie zastanawiać się nad przeniesieniem poza obszar urbanizacji Piaseczna. Stąd moje pytanie do Innych Osób , czy to rzeczywiście jest już problem, uciążliwość codziennego zycia w Piasecznie, bliskiej Lesznowoli, Józefosławia.
kotek
 
Posty: 51
Rejestracja: sob paź 17, 2009 7:55 am

Postautor: Zawodnik » pn lut 22, 2010 11:26 am

To zależy jakich się ma znajomych ;)
Jeden woli chatę w Bieszczadach a inny wsłuchuje się w spuszczaną wodę przez sąsiadów.... Człowiek może się przyzwyczaić do wielu środowisk. Ja cenię sobie Złoty środek.
"A; E; O; U"
Awatar użytkownika
Zawodnik
 
Posty: 89
Rejestracja: wt lut 16, 2010 12:37 pm
Lokalizacja: Księstwo Zalesiańskie

Postautor: aga77 » śr mar 17, 2010 7:56 pm

Nie sądzę by Józefosław był dla kogoś uciążliwy...
Tak do końca nie wiem, czego chcesz się dowiedzieć.
Wiesz, mnóstwo osób chciałoby (wolałoby) mieszkać poza PiASECZNEM, w swoim domku, gdzie cicho, miło i przyjemnie.
Nie każdego jednak na to stać.

Wydaje mi się, że dużo zależy od wieku (czy jesteśmy wolni, czy mamy już rodzinę) i wtedy wybieramy-wydaje mi się, że jak mamy rodzinę, to wolimy mieszkać w samym mieście, by nie tracić czasu na dojazdy, łatwiej jest odebrać dzieci z przedszkola czy szkoły.
Mnie podoba się każda ulica w Chyliczkach, każdy dom-tu jest właśnie miło i przyjemnie.
aga77
 
Posty: 33
Rejestracja: pt mar 12, 2010 8:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Agnieszka_G » czw mar 18, 2010 11:39 am

aga77 pisze:Wiesz, mnóstwo osób chciałoby (wolałoby) mieszkać poza PiASECZNEM, w swoim domku, gdzie cicho, miło i przyjemnie.
Nie każdego jednak na to stać.


bzzzdura - sama jestem przykładem, to nie kwestia kasy ale świadomości wyboru, samozaparcia, przełamania swoich słabości, przewartościowania własnego życia i porzucenie zaściankowości ot tyle i aż tyle jak na polskie społeczeństwo
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

Postautor: aga77 » czw mar 18, 2010 1:54 pm

Bzdura, nie bzdura-delikatna nie jesteś.
Jedni chcą mieszkać w domu, poza miestem, inni wręcz przeciwnie-nie wyobrażają sobie mieszkania w domu.Ja nadal sie upieram, że w tych okolicach trzeba dużo kasy, żeby zrealizować swoje marzenie jakim jest "posiadanie swojego domu".
aga77
 
Posty: 33
Rejestracja: pt mar 12, 2010 8:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Agnieszka_G » czw mar 18, 2010 2:59 pm

aga77 pisze:Bzdura, nie bzdura-delikatna nie jesteś.
Jedni chcą mieszkać w domu, poza miestem, inni wręcz przeciwnie-nie wyobrażają sobie mieszkania w domu.Ja nadal sie upieram, że w tych okolicach trzeba dużo kasy, żeby zrealizować swoje marzenie jakim jest "posiadanie swojego domu".


a bo ja zawsze tak z mostu 8) nigdy nie mów nigdy dopóki nie spróbujesz, a mieszkanie ile kosztuje?
za 35 metrów mieszkania można postawić 120 m dom w stanie deweloperskim + wykończenie, działka to już sprawa indywidualna

czyli marz sobie dalej a ja będę wysiewać warzywka niedługo :D
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

Postautor: leny » czw mar 18, 2010 4:21 pm

Agnieszka_G pisze:za 35 metrów mieszkania można postawić 120 m dom w stanie deweloperskim + wykończenie, działka to już sprawa indywidualna



35 metrów mieszkania kupisz w Piasecznie mniej więcej od 200 tysięcy zł na rynku wtórnym.
Dom o pow. 120 m nigdy w życiu nie postawisz w stanie deweloperskim za taką kasę. Chyba że mylisz pojęcia stanu deweloperskiego. Same instalacje elektryczne i hydrauliczne to bardzo duży wydatek, a gdzie reszta? Za 200 tysięcy to może postawisz dom w stanie surowym i to też z kiepskiego materiału. Aby wykończyć taką powierzchnię to w 120 tysiącach się nie zmieścisz (używając średniej klasy materiały). Dodatkowo kupno działki.
Reasumując to 500 tysięcy to takie minimum aby działać.


Agnieszka_G pisze:czyli marz sobie dalej a ja będę wysiewać warzywka niedługo Very Happy


tylko uważaj żeby Ci pory nie zmarzły ;)
Awatar użytkownika
leny
 
Posty: 514
Rejestracja: pt cze 12, 2009 8:49 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Agnieszka_G » czw mar 18, 2010 5:43 pm

leny pisze:35 metrów mieszkania kupisz w Piasecznie mniej więcej od 200 tysięcy zł na rynku wtórnym.
Dom o pow. 120 m nigdy w życiu nie postawisz w stanie deweloperskim za taką kasę. Chyba że mylisz pojęcia stanu deweloperskiego. Same instalacje elektryczne i hydrauliczne to bardzo duży wydatek, a gdzie reszta? Za 200 tysięcy to może postawisz dom w stanie surowym i to też z kiepskiego materiału. Aby wykończyć taką powierzchnię to w 120 tysiącach się nie zmieścisz (używając średniej klasy materiały). Dodatkowo kupno działki.
Reasumując to 500 tysięcy to takie minimum aby działać.


ja nie piszę o wtórnym, dom na wtórnym jest droższy niż ten który by się samemu budowało

no to powiedz ile kosztują instalacje elektryczne i hydrauliczne dla domu o pow 120 m średnio

stan dew. to stan surowy zamknięty z wyprowadzeniami wod-kan i eletrycznymi

dom z dobrych materiałów ocieplony na max-a ze wszystkim co ma stan deweloperski 120 metrów kosztuje max 200 tyś a bez elewacji 180 tyś, ze palcem w d. w 350 tyś zmieścisz się z działką, nooo chyba że chcesz kupić na zakićkanym Józefosławiu lub zdegradowanej Lesznowoli - to sama działka kosztuje 200-300

chyba że chcesz mieszkać w 35-38 metrach na rynku wtórnym z wielkiej płyty to super inwestycja tylko pogratulować

pory nie zmarzną jak się ma pojęcie i nos ogrodnika :P 8) nie bój bidy

swoją droga ja też tak kiedyś myślałam jak Wy i się nie dziwię, jednak dostałam kopa od losu bolesnego i kosztownego żeby w końcu zrozumieć, że mieszkanie w blokach to nie jest to co mi potrzeba do szczęścia i jaki cel zawsze miałam. Nikogo nie chce przekonywać, bo każdy sam musi do tego dojść, to tak jak z seksualną inicjacją - nikt za Ciebie tego nie zrobi :P
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

Postautor: Agnieszka_G » czw mar 18, 2010 6:11 pm

No proszę mówisz masz http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... php?t=3680 jak darmo prawie 200 tyś 33 metry w Myszce 8) :P tyle ma mój pokój dzienny 8 :P
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

Postautor: leny » czw mar 18, 2010 6:49 pm

Agnieszka_G pisze:ja nie piszę o wtórnym, dom na wtórnym jest droższy niż ten który by się samemu budowało


Napisałem o mieszkaniu z rynku wtórnego.

Instalacja hydrauliczna w domu o takiej powierzchni to koszt w granicach 12-15 tysięcy. W tej cenie nie liczę pieca. Elektryk koszt może nie co mniejszy ok 10 tys. Myślę że jest to najniższa z możliwych cen. Cena obu instalacji może być jeszcze znacznie wyższa, wszystko to kwestia jakości użytych produktów, co w późniejszym czasie przełoży się na bezpieczeństwo i komfort mieszkania w takim budynku. Oczywiście to już wybór właściciela.
Agnieszka_G pisze:
stan dew. to stan surowy zamknięty z wyprowadzeniami wod-kan i eletrycznymi


W stanie deweloperskim powinny wejść jeszcze okna, drzwi zewnętrzne, wylewki, ściany przygotowane do malowania, tak że koszty rosną.


Agnieszka_G pisze:dom z dobrych materiałów ocieplony na max-a ze wszystkim co ma stan deweloperski 120 metrów kosztuje max 200 tyś a bez elewacji 180 tyś, ze palcem w d. w 350 tyś zmieścisz się z działką,


to dość mało realna wizja

Agnieszka_G pisze:chyba że chcesz mieszkać w 35-38 metrach na rynku wtórnym z wielkiej płyty to super inwestycja tylko pogratulować


akurat mieszkam w domu jednorodzinnym i nie myślę o mieszkaniu w bloku, a swoją drogą ta inwestycja to chyba kwestia wyboru, możliwości, itp.
Awatar użytkownika
leny
 
Posty: 514
Rejestracja: pt cze 12, 2009 8:49 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Agnieszka_G » czw mar 18, 2010 7:21 pm

to piszę przeca stan surowy zamknięty 8) wiem co to znaczy SSZ, SSO, stan zero

koszt hydrauliki - więcej ok 20 tyś - mi zamknął się w kwocie z piecem i robocizną 35 tyś, elektryka 6,5 tyś z materiałem (i sobie nie żałowałam) - to koszty stałe od których nie uciekniesz, reszta kwestia szczęścia i łażenia, szukania, wyceniania, tak jak dach który udało mi się zrobić za 12 tyś z robocizną razem z oknami dachowymi, orynnowaniem itp. a planowałam 22 tyś - gdzieś zaoszczędzisz to dołożysz do następnego i tak to działa, poza tym za zwrot z VAT robisz dalsze prace - nigdzie nie napisałam że dom na tip top od razu. Jest jeszcze ogród, ogrodzenie itp. itd. więc w przeciągu kilku lat wydasz więcej niż 500 tyś

jednak jeśli mieszkasz w domu to wiesz, że warto i jeżeli wiedziałabym że dam radę to nawet milion zł wolałabym władować w dom niż mniej w mieszkanie ale póki co u mnie jest ok, bo działkę kupowałam dawno.

ale nie będę zanudzać bo to temat o urokach mieszkania poza miastem - więc są uroki i to była najlepsza życiowa decyzja
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

Postautor: aga77 » pt mar 19, 2010 7:54 am

Dziewczyny-ale polemika, no no!
Dodam od siebie:
Moja imienniczka pisze w kółko o koszcie wybudowania domu.
Wiadomo-lepiej wybudować za 400 tys. niż kupić mniej więcej 50 m.kw. za tą cenę.
Gdyby tylko była działka!!!
Kochana, gdyby każdy tak jak Ty-dawno-kupił działke, to byłoby ok.
Mówimy jednak o chwili obecnej-co się "opłaca"-kupić własne m w bloku, czy wybudować dom.Nawet słowo "opłaca "tu w ogóle nie pasuje.
Mieszkać w domu jest cudownie-pod każdym względem (więc dom to priorytet), ale gdzie ta działka.
Podane przez Ciebie ceny 200-300 tys. za działkę to już dalsze rejony, a jeżeli w Głoskowie taka będzie, to każdy wie jakich mediów tam brakuje...
Lesznowola, czy Prażmów odpada.
Pierwsza działka na granicy Piaseczna i Chyliczek o pow.1000 m.kw. jest w tej chwili do sprzedania i kosztuje 600 tys. (i co spoko?)
Wydać więc 300-400 tys. na działkę i kolejne 400 tys. na dom, to chyba (!) różnica.O tym trzeba myśleć.Nie masz działki to masz podwójny wydatek.
Kogo więc bedzie stać na dom?Tylko tego co zdobędzie te 800 tys.
Dopiero mając do wyboru zakup domu w zabudowie szeregowej (świetne co prawda jest osiedle Empuria przy Polnej w Chyliczkach, ale cenowo-tragedia!), czy wolnostojacego (Ustanów) pokusimy się o rozważenie-kupujemy działkę i budujemy dom, czy "nie bawimy sie w takie rzeczy" i realizujemy ten drugi wariant.
aga77
 
Posty: 33
Rejestracja: pt mar 12, 2010 8:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Agnieszka_G » pt mar 19, 2010 8:47 am

aga77 pisze:Dziewczyny-ale polemika, no no!
Dodam od siebie:
Moja imienniczka pisze w kółko o koszcie wybudowania domu.
Wiadomo-lepiej wybudować za 400 tys. niż kupić mniej więcej 50 m.kw. za tą cenę.
Gdyby tylko była działka!!!
Kochana, gdyby każdy tak jak Ty-dawno-kupił działke, to byłoby ok.
Mówimy jednak o chwili obecnej-co się "opłaca"-kupić własne m w bloku, czy wybudować dom.Nawet słowo "opłaca "tu w ogóle nie pasuje.
Mieszkać w domu jest cudownie-pod każdym względem (więc dom to priorytet), ale gdzie ta działka.
Podane przez Ciebie ceny 200-300 tys. za działkę to już dalsze rejony, a jeżeli w Głoskowie taka będzie, to każdy wie jakich mediów tam brakuje...
Lesznowola, czy Prażmów odpada.


a ja nie mówiłam o działkach na granicy P-na, fakt że teraz są 3-4 razy droższe działki nawet daleko i cena się trzyma, ja rozważałam nawet zamieszkanie w gminie Chynów - im dalej tym lepiej od P-na - mniej chamstwa i drobnomieszczaństwa, ludzie w Ustanowie już narzekają że za dużo domów i nie ma spokoju więc ja się boję, że niedługo to dojdzie do mojej wiochy.
Na szczęście działki sporo podrożały, ma być gaz więc podrożeją jeszcze bardziej. Tak kupiłam dużo wcześniej, ale też mogłam jeszcze wcześniej jednak nie było możliwości odpowiednich. Trzeba myśleć perspektywicznie a nie tylko do obiadu u mamusi w niedzielę.

Najlepszy wariant to by było kupić działkę 5 lat temu i budować się teraz w sezonie 2009/2010 :P
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

Postautor: looky » pt mar 19, 2010 1:37 pm

aga77 pisze:Dziewczyny-ale polemika, no no!

Hę?
Ostatni raz jak widziałem leny-ego wyglądał normalnie - leny, jakąś operację przeszedłeś ;) ?
Pozdrawiam
£ukasz Rakowski


GG: 1195018

Drodzy Ludzie Tego świata,
Nie chcę zabrzmieć dziwkarsko, ale korzystajcie ze mnie kiedy chcecie.

Z poważaniem,
Gramatyka
Awatar użytkownika
looky
 
Posty: 1886
Rejestracja: czw lis 29, 2007 7:36 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Następna

Wróć do Nieruchomości Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron