Najwięcej mieszkań buduje się pod Warszawą gdzie zamieszkać?

Dyskusje na wszelkie tematy związane z nieruchomościami: sprzedaż, wynajem, mieszkania, domy, działki itp. Podforum moderowane przez Macieja Michalaka.

Moderator: GTW

Najwięcej mieszkań buduje się pod Warszawą gdzie zamieszkać?

Postautor: kotek » śr lut 10, 2010 7:53 am

Najwięcej mieszkań buduje się pod Warszawą. W Piasecznie i Ząbkach. Gdzie jest korzystniej zamieszkać ?
kotek
 
Posty: 51
Rejestracja: sob paź 17, 2009 7:55 am

Postautor: aga77 » pt mar 12, 2010 8:08 pm

Jasne, ze w Piasecznie! Tu jest wszystko (no moze poza dobrą pracą, chociaż to może tyko ja jej jeszcze nie znalazłam, tu na miejscu oraz rozrywką jak kino, teatr).Odległość do stolicy pozwala na szybkie przemieszczenie się i juz mamy to czego nie znajdujemy na miejscu.
aga77
 
Posty: 33
Rejestracja: pt mar 12, 2010 8:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Karol » sob mar 13, 2010 3:14 am

aga77 pisze:Odległość do stolicy pozwala na szybkie przemieszczenie się


Z centrum Piaseczna 19 km do stolicy, z centrum Ząbek/Ząbków 12 km. Czyli stamtąd bliżej. Dojazd (korki) porównywalne. Okolice Wołomina podobnie zamieszkane, więc wybór ciężki :)
Karol
 
Posty: 378
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 12:11 am

Postautor: ola » sob mar 13, 2010 1:41 pm

Karol pisze:Z centrum Piaseczna 19 km do stolicy, z centrum Ząbek/Ząbków 12 km. Czyli stamtąd bliżej. Dojazd (korki) porównywalne. Okolice Wołomina podobnie zamieszkane, więc wybór ciężki Smile


tylko z Piaseczna do Słuzewca (gdzie jest najwięcej biurowców i prawie wszystkie firmy sie tam przenoszę ) jedziesz pociagiem 18 minut.
a znajoma jeździ z Radzymina do Wołomina (autobusem - prywatnym bo tam nie ma komunikacji ZTM ), potem PKP z Wołomina do Wileńskiej (bo dalej pociągi rano nie chodzę ) potem do metra pl. Wilsona (tramwajem) potem do stacji Pole Mokotowskie i wsiada w tramwaj i już jest na Słuzewcu , po okoł 1.5 do 2 godzin

Koszmar

ps. teraz pozamykane są ulice na Pradze tj. Paryska i Francuska które były skórótem, za chwile będą robisz Most Południowy i remontować jeden w mostów na Wiśle, rozpocznie się remont PKP stadion i budowa 2 lini metra - co spowoduje zamknięcie kolejnych ulic, wiec będzie koszmar

a Piaseczno, moze to nei jest najpiękniejsze miasto, ale komunikacyjnie póki co jest nieźle (zawsze może być lepiej ).
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: aga77 » śr mar 17, 2010 7:54 am

Pomijając dojazdy do stolicy (że są w miarę ok-szczególnie w godzinach rannych lub gdy jeździmy pociągiem, który przyjeżdza na czas) Piaseczno ma inne plusy: obszarowo nie jest największym miastem, dlatego w ścisłym centrum mamy wszystko-sklepy, usługi, szkoły, przedszkola, przychodnie itd.
Oczywiście musi zajść jeszcze wiele zmian, by było jeszcze ładniej, ale cały czas to miasto się rozwija i będzie coraz lepiej.Dużym plusem jest oczywiście "obecność" Auchan.Dla porównania-taki Otwock (bez obrazy)-w którym nic nie ma (totalny koszmar-mieszkałam tam pół roku, jest tam strasznie drogo, brzydko i wszędzie daleko).żebyście wiedzieli jak trudno jest tam sprzedać mieszkanie, brrrrr.
Pozdrawiam.
aga77
 
Posty: 33
Rejestracja: pt mar 12, 2010 8:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ulica Puławska » pt cze 22, 2012 4:28 pm

Karol pisze:
aga77 pisze:Odległość do stolicy pozwala na szybkie przemieszczenie się


Z centrum Piaseczna 19 km do stolicy, z centrum Ząbek/Ząbków 12 km. Czyli stamtąd bliżej. Dojazd (korki) porównywalne. Okolice Wołomina podobnie zamieszkane, więc wybór ciężki :)


Z Piaseczna do centrum Warszawy jest 17 km. Nie patrzcie, że z Ząbek jest 12 km do centrum - tylko że trzeba się przedostać na 2. stronę Wisły.
I tak najwięcej urzędów i firm prywatnych jest na Mokotowie i na Służewcu gdzie jest już teraz ponad 50% wszystkich powierzchni biurowych. I z Piaseczna jest bliżej na Służewiec w 19 minut KM można dojechać , itd.
ulica Puławska
 
Posty: 438
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 7:41 pm
Lokalizacja: ulica Puławska

Postautor: ulica Puławska » pt cze 22, 2012 4:30 pm

Ząbki są ciągle blokowane przez 2 przejazdy kolejowe i całe Ząbki stoją ...
ulica Puławska
 
Posty: 438
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 7:41 pm
Lokalizacja: ulica Puławska

Postautor: nomado » czw lip 19, 2012 8:15 am

Bez zbędnych komentarzy odpowiedź brzmi - w Piasecznie.
Jednak mimo wszystko martwi mnie olbrzymi napływ mieszkańców z roku na rok i brak inwestycji zmierzających ku poszerzaniu ulic, tam gdzie jest to możliwe.

PS: To wcale nie jest brzydkie miasto :)
nomado
 
Posty: 78
Rejestracja: sob kwie 09, 2011 6:27 pm
Lokalizacja: zza rogu.

Postautor: anuleksa » czw lip 19, 2012 8:01 pm

nomado nie wiem zza którego rogu jesteś ;), ale Piaseczno jest okropne. Bloki, apteki, banki, co metr gastronomia, ot co nas wyróżnia :). Ulice się budują, a jakże, między nową Biedronką, a wciśniętym na siłę wieżowcem na ptasiowie (granica gm.Piaseczno i Lesznowola).
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ulica Puławska » czw lip 19, 2012 10:39 pm

anuleksa pisze:nomado nie wiem zza którego rogu jesteś ;), ale Piaseczno jest okropne. Bloki, apteki, banki, co metr gastronomia, ot co nas wyróżnia :). Ulice się budują, a jakże, między nową Biedronką, a wciśniętym na siłę wieżowcem na ptasiowie (granica gm.Piaseczno i Lesznowola).


Trzyfx napisał w innym wątku, że też powstanie kolejny wieżowiec obok istniejącego Wieżowca Klinkiera przy JPII - mieszkańcy będą mieć widok okna w okna. Powstanie ten wieżowiec na terenie istniejącego parkingu.
http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... c&start=30
ulica Puławska
 
Posty: 438
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 7:41 pm
Lokalizacja: ulica Puławska

Postautor: ola » pt lip 20, 2012 12:14 pm

No mnie ten wieżowiec ciut boli :( ale generalnie ja Piaseczno lubię
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: anuleksa » pt lip 20, 2012 9:58 pm

Olu, ciut boli teraz, a za pare lat mogą zajść czynniki powodujące wkurwienie i złość na niewinnych mieszkańców tegoż wieżowca. U mnie tak było z tzw. plombami.
Bloki Al.Róż zostały połączone z blokami Powst.W-wy. I niby nic, ale po latach północna ściana mojego bloku porasta mchem ;), gdyż plomby skutecznie odgrodziły nas od słońca popołudniowego :)
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: nomado » pn lip 23, 2012 2:07 pm

anuleksa pisze:nomado nie wiem zza którego rogu jesteś ;), ale Piaseczno jest okropne. Bloki, apteki, banki, co metr gastronomia, ot co nas wyróżnia :). Ulice się budują, a jakże, między nową Biedronką, a wciśniętym na siłę wieżowcem na ptasiowie (granica gm.Piaseczno i Lesznowola).


Mnie się podoba :) Każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii. Gdyby kazdy był na TAK lub NIE - życie nie miałoby kolorów :P
nomado
 
Posty: 78
Rejestracja: sob kwie 09, 2011 6:27 pm
Lokalizacja: zza rogu.

Postautor: nomado » pn lip 23, 2012 2:10 pm

Trzyfx napisał w innym wątku, że też powstanie kolejny wieżowiec obok istniejącego Wieżowca Klinkiera przy JPII - mieszkańcy będą mieć widok okna w okna. Powstanie ten wieżowiec na terenie istniejącego parkingu.
http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... c&start=30[/quote]

Akurat ten wieżowiec jest paskudny. Widzę go ze swojego okna w oddali. Dziwne, zawsze w nocy, światło świeci się tylko w 2 tych samych miejscach, jakby cały moloch była zamieszkiwany zaledwie przez 2 rodziny.
nomado
 
Posty: 78
Rejestracja: sob kwie 09, 2011 6:27 pm
Lokalizacja: zza rogu.

Postautor: nomado » pn lip 23, 2012 2:10 pm

ola pisze:No mnie ten wieżowiec ciut boli :( ale generalnie ja Piaseczno lubię


Nic dodać nic ująć :)
nomado
 
Posty: 78
Rejestracja: sob kwie 09, 2011 6:27 pm
Lokalizacja: zza rogu.

Następna

Wróć do Nieruchomości Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości