Strona 1 z 1

Jakie nasiona trawy?

Post: ndz mar 25, 2018 8:42 am
autor: dzessie
Trawnik wokół domu, powierzchnia działki to około 8 arów. Większość chcielibyśmy obsiać trawą, aby przyjemnie się po niej chodziło. Możecie polecić coś w tym zakresie?

Trawa sportowa z Iławy jest godna polecenia

Post: ndz mar 25, 2018 1:00 pm
autor: Kacperek
Obrazek

Trawa sportowa z Iławy jest godna polecenia. Ciemnozielona gęsta darń doskonale sprawdza się nie tylko na boiskach sportowych, ale również na terenach rekreacyjnych np. place zabaw, pola namiotowe oraz wszędzie tam, gdzie wymagana jest szczególnie duża odporność na deptanie i intensywne użytkowanie.

Jakie nasiona trawy?

Post: pn mar 26, 2018 9:35 am
autor: pelek
Trawa sportowa jest okey. Wiadomo, do ciągłej eksploatacji.
Pod trawnik użytkowy, a więc taki który nie tylko ma ładnie wyglądać, ale stanowić również miejsce rekreacji, dobrym pomysłem jest mieszanka traw, i powie Ci to niemal każdy ogrodnik. Mieszkanki szybciej się regenerują, rosną, lepiej radzą sobie w naszym klimacie.
Proponuję tutaj jeszcze sprawdzić: http://cnpietrzak.pl/ - mają tam duży wybór mieszanek traw pod różne przeznaczenie.

Re: Jakie nasiona trawy?

Post: czw mar 10, 2022 9:18 pm
autor: migotka
Jestem tego samego zdania co poprzednicy. Posiadanie pięknego trawnika to prawdziwy powód do dumy. Ważne jest oczywiście by odpowiednio o niego zadbać podczas trwania sezonu jak i po. Pierwsze nawożenie w sezonie powinno się wykonywać już na wiosnę, by pobudzić wzrost trawy po rozpoczęciu jej wegetacji. Sam nawóz powinien być bogaty w azot, który stymuluje trawę do rozwoju. Musimy pamiętać, że latem należy powtarzać ten proces ponieważ trawnik jest narażony na wysychanie. Kolejnym ważnym aspketem jest dostarczenie glebie tlenu. Napowietrzenie trawnika nazywa się aeracją i polega na rozluźnieniu gleby poprzez nakłuwanie jej na głębokość około 10 centrymetrów. W perspektywie długoterminowej, korzystniej wyjdzie aerator do trawy na własność, szczególnie przy tak atrakcyjnych cenach - https://jokergroup.pl/produkty/przygoto ... ory/2-3422 Pierwszą aerację najkorzystniej jest przeprowadzić drugiego roku od założenia trawnika.