Wiosenny Spacer Fotograficzny

Spotkania mieszkańców powiatu piaseczyńskiego z aparatem w plenerze.

Moderator: GTW

Wiosenny Spacer Fotograficzny

Postautor: Martin » pn mar 05, 2012 6:51 pm

Jak zwykle przy tematach wymagających większego zaangażowania nastała cisza... Wszyscy siedzą, czytają i czekają na gotowe propozycje. :kawka: :mrgreen:
mada pisze:Co do trasy, pozastanawiam się nad tym i propozycje rzuce do Dara

Jak coś wymyślisz, to możesz też tutaj wrzucić, żeby poddać propozycję dyskusji.
mada pisze:Utrzymuje w mocy chęc pomocy, gdyby coś trzeba było

Zawsze przyda się pomoc. :)
Schiza pisze:Może 28-29 kwietnia?

Ciekawa propozycja, ale podobnie jak Jacentemu - wydaje mi się, że w związku z możliwością połączenia dni urlopu z wolnymi dniami i zrobienia sobie bardzo długiego odpoczynku (od 28 kwietnia do 6 maja), mało kto będzie zainteresowany spacerem w tym terminie...
stentonik pisze:A to nic nie ustalone? Chodzi o Piaseczno?

Niestety, jak widać w tym wątku, nie za bardzo wychodzi praca grupowa. Większość raczej woli gotowe propozycje, niż wspólne opracowanie tematu... Przydałaby się większa aktywność i rozmowa wszystkich zainteresowanych w tym temacie. Jeżeli nie będzie dialogu, to wybiorę drugą opcję (sam zaproponuję miejsce oraz termin) lub trzecią opcję tylko, że w innym terminie, niż napisałem w wypowiedzi otwierającej wątek i przyjdzie po prostu ten, kto będzie miał ochotę.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Wiosenny Spacer Fotograficzny

Postautor: Schiza » pn mar 05, 2012 10:50 pm

Martin pisze:Ciekawa propozycja, ale podobnie jak Jacentemu - wydaje mi się, że w związku z możliwością połączenia dni urlopu z wolnymi dniami i zrobienia sobie bardzo długiego odpoczynku (od 28 kwietnia do 6 maja), mało kto będzie zainteresowany spacerem w tym terminie...

No tak, nie pomyślałam, nas pewnie też nie będzie ;P
Awatar użytkownika
Schiza
 
Posty: 1526
Rejestracja: pt maja 08, 2009 5:38 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Wycieczki z przewodnikiem po Warszawie

Postautor: michal_g » wt mar 06, 2012 12:37 am

Martin, jeżeli nie ma chętnych w Piasecznie, to przyjedź na spacer po Warszawie http://utm.info.pl/wycieczki
Awatar użytkownika
michal_g
 
Posty: 305
Rejestracja: pt lut 19, 2010 10:00 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wycieczki z przewodnikiem po Warszawie

Postautor: via » wt mar 06, 2012 7:32 am

michal_g pisze:Martin, jeżeli nie ma chętnych w Piasecznie, to przyjedź na spacer po Warszawie http://utm.info.pl/wycieczki


E..tam... po Warszawie, ja proponuję, korzystając z wolnego, wybrać się do Toscanii.
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Wiosenny Spacer Fotograficzny

Postautor: Mr.P » śr mar 07, 2012 11:25 am

Martin pisze:Możemy przyjąć trzy scenariusze wiosennego spaceru fotograficznego:
1. Wyznaczamy trasę a idąc nią, sami szukamy tematów dla swoich zdjęć, ciekawych miejsc, ludzi, zjawisk.
2. Wyznaczamy miejsce, które chcemy sfotografować (ciekawe budynki / architektura, park / staw, rzeka Jeziorka, Górki Szymona itp itd) i w określonym terminie spotykamy się tam, aby w najciekawszy dla siebie sposób przedstawić na swoich zdjęciach wybrane wspólnie miejsce.
3. 25 marca jedziemy na otwarcie sezonu wiosennego piaseczyńskiej kolei wąskotorowej, czyli topienie marzany i tam robimy tematyczne zdjęcia / reportaż z wycieczki.
.


niestety nie bylo mnie na 1 spacerze. :cry:

zastanawiajac sie jaki bedzie 2gi trzeba zadac sobie pytanie dla kogo jest.

dla mieszkancow ktorzy dobrze znaja okolice i chca tylko w milym towarzystwie robic zdjecia czy dla mieszkancow ktorzy mieszkaja tu duzo krocej i chca poznac okolice.

dla mnie najlepsza opcja bylo by podanie trasy i podanie kilku pkt obowiazkowych taki mix 1 i 2 /moga isc i osoby ktore znaja Piaseczno - moga zatrzymac sie tu czy tam i cyknac fotke a Ci ktorzy nie znaja Piaseczna i okolic beda miec wiecej pewnosci siebie ze sie nie zgubia

termin jak dla mnie niedziela /w soboty pracuje/

i mysle ze po swietach np 15kwietnia /wtedy juz mozna lapac wiosne na calego :)/ w razie deszczu mozna przeniesc na 22. Dlugi weekend zostawimy w spokoju :)

pytanie czy jazdy komunikacja wchodza w gre ? bo moze np jakas Lka wyjechac dalej i troche pochodzi po jakis lakach :) albo start z PKP Piaseczno - wspolny przejazd do ZG i tam juz pieszkom w strone Piaseczna? mysle ze sporo z nas ma karty miejskie /a i koszt dla tych co nie maja nie jakis drastyczny/

co do prowiantu - zrzutka ? nie wiem - mysle ze kazdy kawalek kielbaski i chlebka oraz herbatke moze ze soba nosic a np w przygotowaniu ogniska pomoge organizatora
Awatar użytkownika
Mr.P
 
Posty: 143
Rejestracja: pn sie 10, 2009 11:42 am
Lokalizacja: Jazgarzew

Postautor: WielkiGęgacz » pt mar 09, 2012 7:49 pm

Nie byłem na pierwszym spacerze i nie wiem czy będę na drugim, ale wydaje mnie się, że ograniczanie się do miasta Piaseczna, nie ma sensu.

Nasze okolice niestety nie są zbyt fotogeniczne, mamy Wilanów (Pałac), Konstancin (Tężnia), Powsin (Ogród botaniczny), Czersk (Zamek) , Gassy (Wisła) , Warszawę (Starówka, Muzeum Wojska Polskiego, Centrum do streeta), Kampinos, Kabaty, Park Chojnowski.

Można by zamiast spaceru, zrobić tematyczną "wycieczkę" fotograficzną?
Zakończoną oczywiście chlaniem browarów.
Pozdrawiam
WG
Awatar użytkownika
WielkiGęgacz
 
Posty: 414
Rejestracja: wt lis 03, 2009 4:56 pm
Lokalizacja: ...:::z Bloków:::...

Wiosenny Spacer Fotograficzny

Postautor: Martin » wt mar 13, 2012 3:35 pm

Mr.P pisze:niestety nie bylo mnie na 1 spacerze

Jeżeli ktoś nie był na jesiennym spacerze, a chciałby zobaczyć, którędy przebiegała trasa spaceru, to może zapoznać się z mapą, która obowiązywała na spacerze: piaseczno-w-obiektywie-gra-fotograficzna-trasa-wrzesien-2011.pdf
Mr.P pisze:trzeba zadac sobie pytanie dla kogo jest dla mieszkancow ktorzy dobrze znaja okolice i chca tylko w milym towarzystwie robic zdjecia czy dla mieszkancow ktorzy mieszkaja tu duzo krocej i chca poznac okolice

Sam chciałbym to wiedzieć, dlatego rozpocząłem temat, aby poznać Wasze oczekiwania. Niestety, jak widać po rozmowie w tym wątku, nie ma zbyt wielkiego zainteresowania kolejnym spacerem... Jeżeli tak będzie, to nie ma sensu organizować większych i lepiej zaplanowanych spacerów fotograficznych. Po obserwacji tego tematu, wydaje mi się, że chyba lepiej skupić się na spacerach w mniejszym gronie i najbardziej zainteresowanych osób.
Mr.P pisze:termin jak dla mnie niedziela

Przy niedzielnym terminie, nie będzie możliwości zakończenia spaceru piwem/alkoholem. Jednak jeżeli większość wybierze niedzielny termin, to ja postaram się dostosować.
Mr.P pisze:i mysle ze po swietach np 15 kwietnia /wtedy juz mozna lapac wiosne na calego / w razie deszczu mozna przeniesc na 22

Na obecną chwilę, pasuje mi zaproponowany termin 15 kwietnia.
Mr.P pisze:pytanie czy jazdy komunikacja wchodza w gre ?

Według mnie TAK.
WielkiGęgacz pisze:Nasze okolice niestety nie są zbyt fotogeniczne, mamy Wilanów (Pałac), Konstancin (Tężnia), Powsin (Ogród botaniczny), Czersk (Zamek) , Gassy (Wisła) , Warszawę (Starówka, Muzeum Wojska Polskiego, Centrum do streeta), Kampinos, Kabaty, Park Chojnowski.

Ciekawe propozycje. Co o tych miejscach myślą pozostałe osoby zainteresowane spacerem fotograficznym?
WielkiGęgacz pisze:Można by zamiast spaceru, zrobić tematyczną "wycieczkę" fotograficzną?
Zakończoną oczywiście chlaniem browarów.

Jestem ZA! :)


PROPOZYCJA NA NAJBLIżSZĄ SOBOTę:
W oczekiwaniu na rozmowę w tym wątku, zapraszam wszystkich zainteresowanych tematem spacerów połączonych z fotografowaniem, na sobotni spacer z przewodnikiem po Piasecznie http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... php?t=5177 Taki spacer, to nie tylko okazja do lepszego poznania Piaseczna, ale również do spotkania i spaceru z aparatem w ręku.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Sylwia » wt mar 13, 2012 5:14 pm

Martin pisze:Mr.P napisał:
i mysle ze po swietach np 15 kwietnia /wtedy juz mozna lapac wiosne na calego / w razie deszczu mozna przeniesc na 22

Na obecną chwilę, pasuje mi zaproponowany termin.


Marcin, na 22 kwietnia mamy już plany ;)

Na obecną chwilę mi pasują terminy w maju :) Oprócz tego będzie już ciepło ;)
pozdrawiam
Sylwia

"w życiu piękne są tylko chwile"

zapraszam na mój fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Sylwia
 
Posty: 407
Rejestracja: pt paź 02, 2009 2:08 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne

Postautor: Szkolenie psow » wt lip 03, 2012 8:26 pm

A kiedy znowu planujecie jakies spotkanie ? Chetnie sie podlacze , mam duze braki w robieniu zdjec i chcialabym podpatrzec kogos dobrego w trakcie :wink:
Z tym , ze ja w wiekszosci robie zdjecia psom w ruchu :D
Szkolenie psow
 
Posty: 37
Rejestracja: czw lut 25, 2010 1:18 pm

Postautor: Martin » pt lip 06, 2012 4:15 am

Szkolenie psow pisze:kiedy znowu planujecie jakies spotkanie ?

Od marca niestety nie było odzewu w wątku, więc przestałem już o tym myśleć. Jak widać, nie ma zainteresowania wśród mieszkańców kolejnymi spotkaniami z aparatem w ręku. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany organizacja kolejnego spaceru, to ze swojej strony - mogę pomóc i postaram się sam wziąć udział.

W samym Piasecznie i okolicach, można przyłączyć się do spacerów z przewodnikiem. Godziny spacerów nie są najlepsze na zdjęcia, ale zawsze można chociaż pospacerować w miłym towarzystwie, poznać lepiej Piaseczno oraz okolice, a przy okazji zrobić kilka zdjęć. Więcej informacji w wątku: spacery z przewodnikiem po Piasecznie i okolicy. Następny spacer planowany jest pod koniec lipca. We wspomnianym wątku, na pewno pojawią się informacje na ten temat.

W związku z tym, że wątek zakładany był z myślą o wiosennym spacerze, a mamy już lato, to ten wątek zamykam.
Jeżeli będą zainteresowani organizacją letniego spaceru fotograficznego, to proszę założyć nowy wątek.
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Poprzednia

Wróć do Spotkania z aparatem w plenerze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron