26 września PhotoWalk nocą w Warszawie - nasze zdjęcia

Spotkania mieszkańców powiatu piaseczyńskiego z aparatem w plenerze.

Moderator: GTW

Postautor: Amon » pn wrz 28, 2009 7:51 am

Sporo bardzo ładnych zdjęć! Martin jak tak dalej pójdzie, to za rok, dwa... world press photo :).
"aparat nie ma znaczenia, każdym jestem w stanie zrobić złe zdjęcie"
Amon
 
Posty: 574
Rejestracja: pn lip 06, 2009 4:22 pm
Lokalizacja: Warszawa

26 września PhotoWalk nocą w Warszawie

Postautor: Krystian Marciniak » pn wrz 28, 2009 9:53 am

Amon pisze:Sporo bardzo ładnych zdjęć!

Aby nie dublować - podpisuję się pod tym! :)

Muszę przyznać, że Martin na swoich zdjęciach robi widoczne postępy! Brawo!
£ukasz, super panorama Warszawy! Fotka z P-NO - świetny pomysł!

:brawoo: :good:
Awatar użytkownika
Krystian Marciniak
 
Posty: 585
Rejestracja: pt lip 11, 2008 1:40 pm
Lokalizacja: Piaseczno

26 września PhotoWalk nocą w Warszawie

Postautor: krystian » pn wrz 28, 2009 12:37 pm

Zdjęcie z napisem P-NO - super pomysł i realizacja!!! :good:

Panorama Warszawy w wykonaniu Looky - super! :brawoo:

Agnieszka, przy niektórych Twoich zdjęciach nie wiem co konkretnie kadrowałaś np: 1 i 8? Jak na kompakt w Twoich rękach, który widzę na pierwszym zdjęciu wstawionym przez Martina, to całkiem fajne zdjęcia nim wychodzą, jednak odczuwa się różnicę między zdjęciami z kompakta a lustrzanki Martina, bo nie do końca jestem pewien czym zdjęcia robi looky - hybryda czy lustrzanka?

Martin, fajne zdjęcia wychodzą z tego Nikona D5000 i chyba jesteś zadowolony z zakupów? Zrobiłeś bardzo fajne nocne zdjęcia!

Jacenty pisze:Robili robili ale patrząc na zdjęcia wyżej moje to jakieś koszmary.
Więc na razie pozostaną na moim komputerze

Wrzuć coś swojego.

Widzę tylko 4 osoby na zdjęciach. Co z pozostałymi osobami, które deklarowały przyjście na PhotoWalk?
Awatar użytkownika
krystian
 
Posty: 141
Rejestracja: wt sie 21, 2007 3:07 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Agim6 » pn wrz 28, 2009 1:57 pm

krystian pisze:Agnieszka, przy niektórych Twoich zdjęciach nie wiem co konkretnie kadrowałaś np: 1 i 8?

hmm czyli powinnam chyba bardziej zrobic zbliżenia na budynki, które miały być głownym obiektem na zdjęciach. Teraz patrząc na te zdjęcia sama widzę mnóstwo błedów, które zrobiłam, ale cóż...

krystian pisze:Jak na kompakt w Twoich rękach, który widzę na pierwszym zdjęciu wstawionym przez Martina, to całkiem fajne zdjęcia nim wychodzą

... w tym wypadku to nie wina aparatu, ale "oka" ;)
Najlepszy przykład na to, że kompaktem można tez dobre zdjęcia robić jest Martin, bo wcześniej tez robił niezłe zdjęcia jak jeszcze nie miał lustrzanki.

krystian pisze:jednak odczuwa się różnicę między zdjęciami z kompakta a lustrzanki Martina

i wcale mnie to nie dziwi, Martin robi rewelacyjne zdjęcia, może kiedyś i ja dojdę do takiego poziomu ;)
Pozdrawiam
A.
Agim6
 
Posty: 673
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

26 września PhotoWalk nocą w Warszawie

Postautor: krystian » pn wrz 28, 2009 2:37 pm

hmm czyli powinnam chyba bardziej zrobic zbliżenia na budynki, które miały być głownym obiektem na zdjęciach.

Dlatego zapytałem, bo na przykład nie wiem co kadrowałaś przy pierwszym zdjęciu
Agim6 pisze:Obrazek

Czy mur, czy zielony budynek a może Zamek? Wspomniałaś o budynku, ale on jest centralnie na zdjęciu, tak więc w tym przypadku, próbowałbym go skadrować trochę bardziej na lewo i zmieściłoby się trochę więcej Zamku. Albo kadrowałbym go na prawą stronę zdjęcia, dzięki czemu byłoby więcej muru obronnego, który również fajnie prezentuje się na zdjęciu. To tylko moje spojrzenie na zdjęcie i ktoś inny może się z tym nie zgodzić. :roll:

Agnieszko, a gdzie masz te zdjęcie Zamku, które robiłaś jak Martin zrobił Ci te zdjęcie:

Martin pisze:Obrazek


Na wyświetlaczu Twojego aparatu wygląda ciekawie, ale nie umieściłaś zdjęcia na forum :)
Awatar użytkownika
krystian
 
Posty: 141
Rejestracja: wt sie 21, 2007 3:07 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Agim6 » pn wrz 28, 2009 2:59 pm

krystian pisze:Czy mur, czy zielony budynek a może Zamek? Wspomniałaś o budynku, ale on jest centralnie na zdjęciu, tak więc w tym przypadku, próbowałbym go skadrować trochę bardziej na lewo i zmieściłoby się trochę więcej Zamku. Albo kadrowałbym go na prawą stronę zdjęcia, dzięki czemu byłoby więcej muru obronnego, który również fajnie prezentuje się na zdjęciu. To tylko moje spojrzenie na zdjęcie i ktoś inny może się z tym nie zgodzić.

Chodziło mi o zielony budynek i dziękuję Ci za to spostrzeżenie, przy następnych zdjęciach na pewno zwrócę na to uwagę. Właśnie takie sugestie są mi potrzebne, aby jakoś zmierzać do wykonywania lepszych zdjęć :)


krystian pisze:Agnieszko, a gdzie masz te zdjęcie Zamku, które robiłaś jak Martin zrobił Ci te zdjęcie

Jak dotąd nie umieściłam wszystkich zdjęć na forum z sobotniego PhotoWalka, ale postaram się to nadrobić w najbliższym czasie. Zarówno zdjęcia zamku jak i wykonane w nocy jakieś się jeszcze tutaj znajdą..
Pozdrawiam
A.
Agim6
 
Posty: 673
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: looky » pn wrz 28, 2009 4:44 pm

Artur Najdeker pisze:tylko u Martina widzę nocne zdjęcia. Pozostali nie robili zdjęć w nocy? Super pomysł z napisem P-NO

Robili, tylko nie mieli czasu wrzucić więcej - na razie tylko panorama i P-NO ;)
krystian pisze:czym zdjęcia robi looky - hybryda czy lustrzanka?

looky robi zdjęcia aparatem Fuji S5600 ;)
Obrazek
krystian pisze:Widzę tylko 4 osoby na zdjęciach. Co z pozostałymi osobami, które deklarowały przyjście na PhotoWalk?

Niestety reszta nie dotarła. Byliśmy w trójkę i przed nocnymi zdjęciami dołączył z zaskoczki do nas Jacenty :)

Martina zdjęcia rzeczywiście są rewelacyjne - daje rade chłopak :mrgreen:
Mam kilka zdjęć Agnieszki, ale nie są one tak dobre jak Marcina.
To co mi się podobało przy Marcina aparacie to to, że jak mój już nie dawał rady przy zmroku to on sobie cykał fotki w najlepsze :roll:

Postaram się nadrobić zaległości w zdjęciach dzisiaj, najpóźniej jutro :D
Pozdrawiam
£ukasz Rakowski


GG: 1195018

Drodzy Ludzie Tego świata,
Nie chcę zabrzmieć dziwkarsko, ale korzystajcie ze mnie kiedy chcecie.

Z poważaniem,
Gramatyka
Awatar użytkownika
looky
 
Posty: 1886
Rejestracja: czw lis 29, 2007 7:36 pm
Lokalizacja: Piaseczno

26 września PhotoWalk nocą w Warszawie

Postautor: Martin » pn wrz 28, 2009 7:21 pm

Dołączam pamiątkowe zdjęcie grupowe, jakie zrobił nam kolega Michał, o którym wspominałem w wątku Sztafeta Maratońska Ekiden w Warszawie, a Agnieszka i £ukasz mieli okazję poznać go osobiście. Zdjęcie zrobił nam aparatem Pentax K20D.

Obrazek
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

26 września PhotoWalk nocą w Warszawie

Postautor: Martin » pn wrz 28, 2009 7:38 pm

Dzięki wszystkim za miłe słowa, które w moim odczuciu są przesadzone... Gdyby był z nami, ktoś z bardziej doświadczonych fotografów, który ma większe doświadczenie w fotografii ulicznej i nocnej, to marnie wyszedłbym ze swoimi zdjęciami. :lol:
Jacenty pisze:Robili robili ale patrząc na zdjęcia wyżej moje to jakieś koszmary.
Więc na razie pozostaną na moim komputerze

Jacenty, to nie jest wątek konkursowy na zdjęcie miesiąca, tak więc wrzuć jakieś swoje zdjęcia. Chciałbym chociaż kilka obejrzeć.
Amon pisze:Sporo bardzo ładnych zdjęć! Martin jak tak dalej pójdzie, to za rok, dwa... world press photo

Jasne..., lepiej skomentuj od siebie zdjęcia, bo chętnie posłucham cennych uwag, które nasuwają się przy oglądaniu zdjęć. Mi zdjęcia mogą się podobać, ale na pewno komuś coś nie pasuje, a ja chętnie o tym przeczytam, abym mógł uwzględnić to przy kolejnych zdjęciach. Prośbę o uwagi kieruję również do innych osób, które udzielają się na tym podforum.
Krystian Marciniak pisze:Muszę przyznać, że Martin na swoich zdjęciach robi widoczne postępy!

Nie zauważyłem tego, ale miło że ktoś tak uważa ;)
krystian pisze:Martin, fajne zdjęcia wychodzą z tego Nikona D5000 i chyba jesteś zadowolony z zakupów?

Tak, jestem zadowolony z D5000, ale z tego co pamiętam, to Ty również planowałeś zakup tego aparatu?
krystian pisze:Zrobiłeś bardzo fajne nocne zdjęcia!

Ja czuję pewien niedosyt, bo sporo zdjęć, które w aparacie wyglądały OK, po zgraniu i otworzeniu na komputerze nadawały się tylko do usunięcia, bo były poruszone. Statyw przy nocnych zdjęciach to podstawa i jeżeli myślę o kolejnych nocnych photowalkach, to muszę go kupić...
looky pisze:To co mi się podobało przy Marcina aparacie to to, że jak mój już nie dawał rady przy zmroku to on sobie cykał fotki w najlepsze

Jednak Ty miałeś statyw, którego mi bardzo brakowało, ale nadrobię to przy kolejnych nocnych spotkaniach.

:fotograf:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: 26 września PhotoWalk nocą w Warszawie

Postautor: stentonik » pn wrz 28, 2009 8:20 pm

Martin pisze: ale na pewno komuś coś nie pasuje, a ja chętnie o tym przeczytam, abym mógł uwzględnić to przy kolejnych zdjęciach. Prośbę o uwagi kieruję również do innych osób, które udzielają się na tym podforum.


Zdjecia z Waszej wyprawy sa bardzo fajne, ale nasuwa mi się taka refleksja, że...za duzo ich wrzucacie DO WĄTKU stąd ciężko czasem wyłapać perełki i nadążyć z komentarzami.... Juz wyjasniam o co mi chodzi :)

Wszyscy szukamy i próbujemy zrobić ZAJEBISTE fotki i chcemy sie nimi jak najszybciej pochwalić ale wiadomo, nie jest to takie proste. Wątki tego typu są oczywiście bardzo dobre, ale wrzucając wiekszość fotek "jak leci" po szybkiej obróbce na kolanie, mamy to co mamy, czyli misz masz. Oczekujemy komentarzy ale co tu komentować, kiedy większość zdjęć to Wy sami na tle Warszawy, zdjecie z Wami na parkingu, plecy Martina...

Przez to KILKA NAPRAWDE ZAJEBISTYCH FOTEK UMYKA i giną niezuważone i nieskomentowane wśród dobrych ale zwyczajnych zdjęć.

To tylko moje zdanie.

Zdjecia, które mi sie najbardziej podobaja w tym watku:

Agim6 pisze:
11. Obrazek
]



Martin pisze:

Obrazek




looky pisze:
Obrazek

Starówka:

1.Obrazek
2.Obrazek

Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

26 września PhotoWalk nocą w Warszawie

Postautor: Martin » pn wrz 28, 2009 8:26 pm

stentonik pisze:Wątki tego typu są oczywiście bardzo dobre, ale wrzucając wiekszość fotek "jak leci" po szybkiej obróbce na kolanie, mamy to co mamy, czyli misz masz. Oczekujemy komentarzy ale co tu komentować, kiedy większość zdjęć to Wy sami na tle Warszawy, zdjecie z Wami na parkingu, plecy Martina...

Swoje zdjęcia podzieliłem na 3 wypowiedzi, oddzielając je od siebie:
1. uczestnicy spotkania
2. zdjęcia zrobione w ciągu dnia
3. nocne zdjęcia
Jeżeli ktoś nie chce oglądać uczestników, to przechodzi do zdjęć w ciągu dnia, a jak to go znudzi to do nocnych :lol:
Ostatnio zmieniony pn wrz 28, 2009 8:29 pm przez Martin, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » pn wrz 28, 2009 8:29 pm

Aaaa to sorencja, umknęło mi.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Zdjęcia nocne PhotoWalk Starówka

Postautor: looky » pn wrz 28, 2009 8:47 pm

Kilka zdjęć mojego autorstwa ze wspólnego spotkania na nocnym foceniu:

1. Obrazek
2. Obrazek
3. Obrazek
4. Obrazek
5. Obrazek

Jak zwykle liczę na komentarze (zwłaszcza te krytyczne). Dzięki :)
Pozdrawiam
£ukasz Rakowski


GG: 1195018

Drodzy Ludzie Tego świata,
Nie chcę zabrzmieć dziwkarsko, ale korzystajcie ze mnie kiedy chcecie.

Z poważaniem,
Gramatyka
Awatar użytkownika
looky
 
Posty: 1886
Rejestracja: czw lis 29, 2007 7:36 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Zdjęcia nocne PhotoWalk Starówka

Postautor: Martin » pn wrz 28, 2009 8:57 pm

Zdjęcie 4: robiłeś je z tarasu widokowego, czy na placu Piłsudskiego?

Zdjęcie 5: nie ma to jak mieć statyw, dzięki któremu zrobiłeś fajne zdjęcie fontanny.
Mi zdjęcia robione z ręki nie wyszły i są rozmazane, dlatego nic nie umieściłem.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Zdjęcia nocne PhotoWalk Starówka

Postautor: stentonik » pn wrz 28, 2009 9:20 pm

looky pisze:
Jak zwykle liczę na komentarze (zwłaszcza te krytyczne). Dzięki :)


Mnie się kurka wodna strasznie podobają. Tu już trzeba specjalistów, zeby krytykować.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

PoprzedniaNastępna

Wróć do Spotkania z aparatem w plenerze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron