5 września PhotoWalk po Górkach Szymona - nasze zdjęcia

Spotkania mieszkańców powiatu piaseczyńskiego z aparatem w plenerze.

Moderator: GTW

Postautor: via » pn wrz 07, 2009 9:34 am

Martin pisze:Bawiłem się z aparatem w ręku przez weekend w ciągu dnia w warszawskich £azienkach, gdzie były przebłyski słońca i zdecydowanie lepsze zdjęcia zrobiłem niż na Górkach Szymona


Właśnie odkryłeś, że światło w fotografii to podstawa.

Martin pisze:Co do wspomnianego obiektywu, to nie szukam wymówek, po prostu zastanawiam się nad czymś lepszym


Jak na razie to możesz podnieść poziom zdjęć poprzez zdobywanie doświadczenia i uczenie się fotografii, a później przyjdzie czas na zmianę szkła (jak już przestanie wystarczać).

Martin pisze:Exify mam na zdjęciach z aparatu, ale zauważyłem że program w którym edytuję zdjęcia z automatu wycina mi wszelkie dane o zdjęciu


Tak, wiem o tym. Jednak jeżeli oczekujecie jakichś rad, wskazówek dotyczących wykonanych fotografii to takie dane są bardzo przydatne.
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

5 września PhotoWalk po Górkach Szymona - nasze zdjęcia

Postautor: Martin » pn wrz 07, 2009 9:39 am

via pisze:Właśnie odkryłeś, że światło w fotografii to podstawa.

Uczymy się całe życie, a ja fotografii będę się uczył jeszcze długooooo :)
via pisze:Jak na razie to możesz podnieść poziom zdjęć poprzez zdobywanie doświadczenia i uczenie się fotografii

Cały czas to robię i weekend zamiast przy komputerze, spędziłem w plenerze robiąc zdjęcia...
:fotograf:
via pisze:Tak, wiem o tym. Jednak jeżeli oczekujecie jakichś rad, wskazówek dotyczących wykonanych fotografii to takie dane są bardzo przydatne.

Na wskazówki to ja liczę za każdym razem jak umieszczam jakieś zdjęcie na forum. Cały czas się uczę, więc każda wskazówka jest dla mnie bardzo ważna. Również krytyka, a może przede wszystkim krytyka - będzie przyjęta na klatę, bo dzięki krytyce uczymy się robić lepsze zdjęcia. Wieczorem wstawię kilka zdjęć portretowych w innym wątku i będę liczył na jakieś wskazówki pod zdjęciami.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: 5 września PhotoWalk po Górkach Szymona - nasze zdjęcia

Postautor: stentonik » pn wrz 07, 2009 9:50 am

Martin pisze: Jedno wiem po sesji, że na razie średnie zdjęcia wychodzą mi przy kiepskim oświetleniu


Marcin, nie tylko Tobie.

Ja czasami biorę aparat na lotnisko kiedy jest pochmurno, siąpi deszcz i światło jest słabiutkie żeby się uczyć w trudnych warunkach. Robię wtedy różne testy z ustawieniami, zapisuję sobie potem exify, staram się zrobić jak najlepsze zdjęcia, chociaż jest ciężko. Ostatnio zrobiłem prawie 150 klatek i żadne ze zdjęć nie nadawało się do serwisów screnerskich...Kiedy uda mi się zrobić naprawdę doskonałe zdjęcie w złych warunkach to radość jest wielka...
Taki poligon doświadczalny uważam że jest bardzo potrezbny, potem jest o wiele łatwiej fotografować w dobrym świetle.

pzdr/G
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

plener

Postautor: Martin » pn wrz 07, 2009 9:54 am

stentonik pisze:Taki poligon doświadczalny uważam że jest bardzo potrezbny, potem jest o wiele łatwiej fotografować w dobrym świetle.

Zgadzam się i dlatego cały czas robię zdjęcia, w różnych warunkach (ostatnio specjalnie zabrałem aparat do robienia zdjęć w nocy i zrobiłem kilka zdjęć nocą w Warszawie). Warszawa nocą jest piękna, a w Piasecznie niestety nie ma gdzie robić zdjęć w nocy, a szkoda... No ale teraz jadę na kilka dni do Krakowa to porobię sobie zdjęcia przy nocnym oświetleniu w Krakowie - zobaczymy co z tego wyjdzie :)
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: 5 września PhotoWalk na Górkach Szymona

Postautor: Finka » pn wrz 07, 2009 11:44 am

Martin pisze:...bo mam podobne ujęcia, ale całkowicie inaczej wyglądają przez kitowy obiektyw, a do tego te kolorki!


Trzeba było kupić rower :twisted:
A tak na serio - nie masz co narzekać. Sam przyznałeś, że jesteś początkujący z takim sprzętem więc można powiedzieć, że się dopiero rozkręcasz :)
Gosia
...Nie podoba mi się świat, gdzie "właściwe" zdarza się tak rzadko, że uważamy je za "uprzejmość"...
Awatar użytkownika
Finka
 
Posty: 181
Rejestracja: śr lip 16, 2008 12:27 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Mr.P » pn wrz 07, 2009 2:27 pm

Czesc, zdjecia powalaja !!

ja tez jestem mega poczatkujacym /inaczej - nie mam czasu sie uczyc :(/ dlatego w pazdzierniku chetnie sie z Wami wybiore /o ile macie cierpliwosc do glupich pytan :D/
Martin - co zakupiles?

pierwsze na start

te zdjecia sa zrzucone z karty i wklejone tutaj, czy "dotykane" programami graficznymi?
Awatar użytkownika
Mr.P
 
Posty: 143
Rejestracja: pn sie 10, 2009 11:42 am
Lokalizacja: Jazgarzew

Postautor: Martin » pn wrz 07, 2009 5:08 pm

Finka pisze:Trzeba było kupić rower

...ale mi pojechałaś Gosiu :lol:
W pierwszej kolejności wybrałem aparat i na razie nie żałuję, ale na rower też przyjdzie czas.
Finka pisze:Sam przyznałeś, że jesteś początkujący z takim sprzętem więc można powiedzieć, że się dopiero rozkręcasz

Oczywiście, że dopiero się rozkręcam i cały czas pozostanie to w kręgu zabawy fotografią.
Mr.P pisze:ja tez jestem mega poczatkujacym

Nic się nie martw, ja też ;)
Mr.P pisze:w pazdzierniku chetnie sie z Wami wybiore

Myślałem o zdjęciach z modelką, ale coś nikt się nie odezwał - chyba nie ma tym tematem zainteresowania. Zarówno brak odzewu fotografów (amatorów i profesjonalistów) jak i modelek (może któraś z koleżanek na forum ma ochotę pobawić się w sesję zdjęciową, połączoną z ćwiczeniami?). Poczekamy, może ktoś się jeszcze zgłosi :) http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... 4&start=60
Mr.P pisze:Martin - co zakupiles?

Nikon D5000 + obiektyw 18-55 VR www.youtube.com/watch?v=r4KX-edXb3w , ale wybór trwał długo i możesz poczytać o tym w wątku: jaki aparat wybrać?
Mr.P pisze:te zdjecia sa zrzucone z karty i wklejone tutaj, czy "dotykane" programami graficznymi?

U mnie jedynie zmieniony rozmiar zdjęcia, ewentualnie rozjaśnienie/przyciemnienie, zmiana kontrastu, dodanie ramki i podpisu - nic więcej.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: looky » pn wrz 07, 2009 5:54 pm

via pisze:nasuwa mi się tu mała prośba... nie usuwajcie ze zdjęć exif'ów

Nawet nie wiedziałem, że zdjęcia, które wstawiam nie mają exif-ów. Powodem był program, którym znakuję zdjęcia - zapisywał zdjęcie jako nowy plik i stąd brak tych danych. Już zrobiłem tak, żeby były te dane zachowane.
Jeżeli chcesz Piotrek jakiegoś exif-a to daj znać - podeślę na maila.

Martin pisze:ja fotografii będę się uczył jeszcze długooooo

Pouczymy się razem - może w duecie nauka lepiej pójdzie :)

Martin pisze:Na wskazówki to ja liczę za każdym razem jak umieszczam jakieś zdjęcie na forum. Cały czas się uczę, więc każda wskazówka jest dla mnie bardzo ważna. Również krytyka, a może przede wszystkim krytyka - będzie przyjęta na klatę, bo dzięki krytyce uczymy się robić lepsze zdjęcia.

Podzielam Twoje zdanie i liczę na to samo.

stentonik pisze:Ja czasami biorę aparat na lotnisko

Ciekawe, kiedy mnie weźmiesz :wink:

Mr.P pisze:te zdjecia sa zrzucone z karty i wklejone tutaj, czy "dotykane" programami graficznymi

Ja niektóre zdjęcia składam z trzech w jedno, niektóre mają tylko delikatnie podciągnięte oświetlenie, kontrast i nasycenie.

Martin pisze:Myślałem o zdjęciach z modelką, ale coś nikt się nie odezwał

Martin - rozmawialiśmy ostatnio na temat modelki. Mogę porozmawiać z koleżanką, może jej propozycja jest nadal aktualna :mrgreen:
Pozdrawiam
£ukasz Rakowski


GG: 1195018

Drodzy Ludzie Tego świata,
Nie chcę zabrzmieć dziwkarsko, ale korzystajcie ze mnie kiedy chcecie.

Z poważaniem,
Gramatyka
Awatar użytkownika
looky
 
Posty: 1886
Rejestracja: czw lis 29, 2007 7:36 pm
Lokalizacja: Piaseczno

5 września PhotoWalk po Górkach Szymona

Postautor: Martin » pn wrz 07, 2009 6:22 pm

looky pisze:Pouczymy się razem - może w duecie nauka lepiej pójdzie

Z Tobą - zawsze i wszędzie :lol:
looky pisze:
Martin pisze:Na wskazówki to ja liczę za każdym razem jak umieszczam jakieś zdjęcie na forum. Cały czas się uczę, więc każda wskazówka jest dla mnie bardzo ważna. Również krytyka, a może przede wszystkim krytyka - będzie przyjęta na klatę, bo dzięki krytyce uczymy się robić lepsze zdjęcia.

Podzielam Twoje zdanie i liczę na to samo.

Może ktoś nas wysłucha i wreszcie przy naszych zdjęciach pojawi się pouczająca krytyka ;)
looky pisze:Martin - rozmawialiśmy ostatnio na temat modelki. Mogę porozmawiać z koleżanką, może jej propozycja jest nadal aktualna

Ja mam już kilka chętnych kobiet na takie sesje, ale z tego co mi mówiły wolą robienie zdjęć sam na sam - tak więc ja będę miał na kim poćwiczyć... Ale pomyślałem o większej ilości osób do robienia takich zdjęć jednocześnie, a tutaj potrzeba kogoś zdecydowanego, do pozowania przed kilkoma fotografami (amatorami i profesjonalistami). Jeżeli będziesz coś wiedział to daj znać.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: looky » pn wrz 07, 2009 6:27 pm

Martin pisze:z tego co mi mówiły wolą robienie zdjęć sam na sam

Może skuszą się na "trójkącik" :mrgreen: ??
Pozdrawiam
£ukasz Rakowski


GG: 1195018

Drodzy Ludzie Tego świata,
Nie chcę zabrzmieć dziwkarsko, ale korzystajcie ze mnie kiedy chcecie.

Z poważaniem,
Gramatyka
Awatar użytkownika
looky
 
Posty: 1886
Rejestracja: czw lis 29, 2007 7:36 pm
Lokalizacja: Piaseczno

sesja

Postautor: Martin » pn wrz 07, 2009 6:32 pm

looky pisze:
Martin pisze:z tego co mi mówiły wolą robienie zdjęć sam na sam

Może skuszą się na "trójkącik" :mrgreen: ??

:lezacysmieszek: z uwagi na Ciebie - zapytam :lol:
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: looky » pn wrz 07, 2009 6:37 pm

Martin pisze:z uwagi na Ciebie - zapytam

Spoko - dzięki ;)
Pozdrawiam
£ukasz Rakowski


GG: 1195018

Drodzy Ludzie Tego świata,
Nie chcę zabrzmieć dziwkarsko, ale korzystajcie ze mnie kiedy chcecie.

Z poważaniem,
Gramatyka
Awatar użytkownika
looky
 
Posty: 1886
Rejestracja: czw lis 29, 2007 7:36 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Leelooo » wt wrz 08, 2009 8:56 am

Martin pisze:Ale pomyślałem o większej ilości osób do robienia takich zdjęć jednocześnie, _


Ja powiem tak ze wieksza ilosc fotografów mnie rozpraszam i odrazu sie denerwuje ;) I to jest powod mojego braku zainteresowania.....


Martin pisze:tutaj potrzeba kogoś zdecydowanego, do pozowania przed kilkoma fotografami


Trudno znależc taka modelke ;)
Pozdrawiam Marzena


Obrazek
Leelooo
 
Posty: 857
Rejestracja: pn sie 18, 2008 5:41 pm
Lokalizacja: PIASECZNO

Postautor: Finka » wt wrz 08, 2009 9:31 am

Martin pisze:...ale mi pojechałaś Gosiu :lol:


Chyba się nie gniewasz za bardzo, co? :wink: Aż taka złośliwa nie jestem.
Gosia
...Nie podoba mi się świat, gdzie "właściwe" zdarza się tak rzadko, że uważamy je za "uprzejmość"...
Awatar użytkownika
Finka
 
Posty: 181
Rejestracja: śr lip 16, 2008 12:27 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Poprzednia

Wróć do Spotkania z aparatem w plenerze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron