Wspólne Spottowanie EPWA, EPBC

Spotkania mieszkańców powiatu piaseczyńskiego z aparatem w plenerze.

Moderator: GTW

Wspólne Spottowanie EPWA, EPBC

Postautor: ecotango » pn sie 31, 2009 3:42 pm

Proponuje wspólne wyprawy do dwóch najbliższych lotnisk w naszej okolicy. Tutaj można by umawiać się na dany dzień i godzinę.

Jeśli ktoś z Was miałby ochotę wybrać się na EPBC jestem wstanie wprowadzić 2-3 osoby i oprowadzić po hangarach i płycie lotniska.
Awatar użytkownika
ecotango
 
Posty: 262
Rejestracja: czw sty 29, 2009 8:46 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Wspólne Spottowanie EPWA, EPBC

Postautor: via » pn sie 31, 2009 4:06 pm

Jeśli ktos z Was miałby ochotę wybrac się na EPBC


Dla "niewtajemniczonych" poproszę po polsku ;) Dla mnie to EPBC to czarna magia :mrgreen:
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Wspólne Spottowanie EPWA, EPBC

Postautor: ecotango » pn sie 31, 2009 4:31 pm

Sorki, juz tlumacze :), to skroty (kody ICAO) lotnisk

EPBC - Lotnisko Warszawa - Babice
EPWA - Lotnisko Warszawa - Okecie

Okecie daje duzo mozliwosci spottowania, jest duzo fajnych miejsc z ktorych mozna oddac "strzal". Na stronie EPWA Spotters wszystkie te miejsca sa pieknie rozpisane.

Babice daja mozliwosc wejscia na plyte lotniska i popstrykania fotek samolotom z bliska, w hangarah etc.

http://airnews.pl/map.html
Awatar użytkownika
ecotango
 
Posty: 262
Rejestracja: czw sty 29, 2009 8:46 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Wspólne Spottowanie EPWA, EPBC

Postautor: Martin » pn sie 31, 2009 7:50 pm

Nie mam odpowiedniego obiektywu do spottingu, ale chętnie połaziłbym np: w Babicach, bo tam jak wspomniałeś jest możliwość zrobienia zdjęć z bliska, więc dałbym radę przy obecnym kitowym obiektywie. Najważniejsze to wybrać odpowiedni termin... ;)



:fotograf:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Wspólne Spottowanie EPWA, EPBC

Postautor: ecotango » pn sie 31, 2009 8:14 pm

Martin pisze:Nie mam odpowiedniego obiektywu


Tak jak napisales, samoloty stojace na plycie czyt. trawie i te w hangarze mozna smialo pstrykac kitownikiem :). Do betonu czyt. pasa, tez nie jest daleko ;)

Co do terminu to najsamwpierw :) musze ogarnac grafik brata zeby wiedziec jakie terminy wam zaproponowac. Mysle ze na poczatku nastepnego tygodnia dam znac co i jak.

Ale moze znajada sie chetni na ten tydzien zeby skoczyc na EPWA. Ja mam wolne w srode i czwartek wiec jesli sa chetni to mozemy wybrac sie do Soltysa a potem po kolei: pod 33, CARGO, gorka przy 29, i stara wirazowa. Zawsze tak robie jak juz zbiore sie na spottowanie.
"Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczyma utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić "
Awatar użytkownika
ecotango
 
Posty: 262
Rejestracja: czw sty 29, 2009 8:46 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Wspólne Spottowanie EPWA, EPBC

Postautor: Martin » pn sie 31, 2009 9:00 pm

ecotango pisze:Tak jak napisales, samoloty stojace na plycie czyt. trawie i te w hangarze mozna smialo pstrykac kitownikiem

Dlatego ten pomysł mi się podoba, bo jeszcze nie robiłem takich zdjęć, a tym bardziej nowym aparatem.
ecotango pisze:musze ogarnac grafik brata zeby wiedziec jakie terminy wam zaproponowac

OK. Tak jak wspomniałem, u mnie sporo będzie zależało od terminu, bo w tym miesiącu szykuje mi się sporo wyjazdów, więc oby mi podpasowały propozycje.


Pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Wspólne Spottowanie EPWA, EPBC

Postautor: stentonik » pn sie 31, 2009 9:22 pm

Babice brzmią sympatycznie. Chętnie sie zapiszę jesli można na Twoją wycieczkę

ecotango pisze:Ale moze znajada sie chetni na ten tydzien zeby skoczyc na EPWA. Ja mam wolne w srode i czwartek wiec jesli sa chetni to mozemy wybrac sie do Soltysa a potem po kolei: pod 33, CARGO, gorka przy 29, i stara wirazowa. Zawsze tak robie jak juz zbiore sie na spottowanie.


Hmmm, ale jesli chodzi o światło/słońce to chyba zupełnie na odwrót powinno być. Aczkolwiek jestem otwarty na nowe doswiadczenia.
U mnie zaczyna się 3 klasa podstawówki ;) nie znam jeszcze grafiku)jutro się dowiem) ale na wszelkie wspólne wycieczki lotniskowe jestem chętny.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Wspólne Spottowanie EPWA, EPBC

Postautor: ecotango » wt wrz 01, 2009 1:00 am

Stentonik chętnie bym się z Tobą spotkał bo widze że nie tylko lubisz samoloty ale również należysz do tego samego koła wędkarskiego co niegdyś mój tato, być może się znacie :). Po niedzieli daje znak jak wygąda sprawa z Babicami

Martin, kiedyś pisałeś, że chciałbyś wybrać się na locik samolotem, myślę że na miejscu (Babice) idze dogadać się z Pilotami i przewiozą Cie za pół darmo. Będziesz mógł nie tylko na ziemi ale i w powietrzu przetestować swój sprzet.

Z Lotniczym pozdrowieniem Piotr ALT1182
"Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczyma utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić "
Awatar użytkownika
ecotango
 
Posty: 262
Rejestracja: czw sty 29, 2009 8:46 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Wspólne Spottowanie EPWA, EPBC

Postautor: via » wt wrz 01, 2009 7:02 am

Martin pisze:Nie mam odpowiedniego obiektywu do spottingu, ale chętnie połaziłbym np: w Babicach, bo tam jak wspomniałeś jest możliwość zrobienia zdjęć z bliska,


Ja mam podobnie ;)

Na razie dopóki nie padł żaden termin wstępnie wyrażam chęć uczestnictwa w takim wypadzie ;) Jak będzie po ustaleniu terminu zobaczymy.
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Wspólne Spottowanie EPWA, EPBC

Postautor: Amon » wt wrz 01, 2009 7:39 am

Jak mi przypasuje termin, to jeśli można też się wybiorę. Martin - jakby co, mam jakieś tele, na samoloty starczy.
Amon
 
Posty: 574
Rejestracja: pn lip 06, 2009 4:22 pm
Lokalizacja: Warszawa

Wspólne Spottowanie EPWA, EPBC

Postautor: Martin » wt wrz 01, 2009 9:07 am

ecotango pisze:Martin, kiedyś pisałeś, że chciałbyś wybrać się na locik samolotem, myślę że na miejscu (Babice) idze dogadać się z Pilotami i przewiozą Cie za pół darmo. Będziesz mógł nie tylko na ziemi ale i w powietrzu przetestować swój sprzet.

WOW - rewelacja! Piszę się na to. Oczywiście daj znać ile kosztowałby mnie taki przelot za pół darmo, bo muszę rozbić skarbonkę, ale już mi się to podoba i chciałbym przelecieć się z aparatem w ręku.

:fotograf:

Amon pisze:Martin - jakby co, mam jakieś tele, na samoloty starczy.

Super! Jeżeli podpasują nam terminy, to pożyczyłbym Twój tele na kilka zdjęć. Dzięki!
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

EPWA Spotting

Postautor: ecotango » sob paź 10, 2009 11:55 am

Panowie wybiera się ktoś dziś na OKE ? Ja planuje popstrykać kilka fotek. Wyjazd okolo 1430LT (ztm )
"Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczyma utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić "
Awatar użytkownika
ecotango
 
Posty: 262
Rejestracja: czw sty 29, 2009 8:46 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: EPWA Spotting

Postautor: stentonik » sob paź 10, 2009 12:06 pm

ecotango pisze:Panowie wybiera się ktoś dziś na OKE ? Ja planuje popstrykać kilka fotek. Wyjazd okolo 1430LT (ztm )


Kurcze nie wyrobię się. A jutro z rańca?
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: ecotango » sob paź 10, 2009 12:09 pm

Jutro od rana przy garnkach w pracy. Ewentualnie wtorek, środa, mam wolne.
"Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczyma utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić "
Awatar użytkownika
ecotango
 
Posty: 262
Rejestracja: czw sty 29, 2009 8:46 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » sob paź 10, 2009 1:33 pm

ecotango pisze:Jutro od rana przy garnkach w pracy. Ewentualnie wtorek, środa, mam wolne.


No to pasi. Wstepnie jestesmy umówieni. Jutro jak wpadnę na Twoje risotto to sie objawię ;)
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Następna

Wróć do Spotkania z aparatem w plenerze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości