PhotoWalk PhotoDay Piaseczno

Spotkania mieszkańców powiatu piaseczyńskiego z aparatem w plenerze.

Moderator: GTW

PhotoWalk PhotoDay Piaseczno

Postautor: Martin » czw sie 13, 2009 6:14 pm

PhotoWalk PhotoDay w Piasecznie

Na samym początku tego wątku, chcę zaznaczyć, że tę propozycję spotkań mieszkańców podsunął mi Marek (Amon). Ponieważ mamy na forum dość zgraną społeczność, organizujemy wspólne wyjścia, imprezy itp, a jednocześnie jest trochę ludzi zainteresowanych fotografią (forum fotograficzne) - może rozpoczniemy organizowanie czegoś takiego, co się zwie PhotoWalk albo PhotoDay w Piasecznie?

Obrazek
(fotografia zastępcza, dopóki nie pojawi się jakieś nasze zdjęcie z takich spotkań)

Jak to miałoby wyglądać?

Spotyka się grupa ludzi (jeśli jest zbyt duża, dzielą się na mniejsze grupy, np 10-osobowe). Każdy bierze aparat, jaki ma - małpkę, kompakt, hybrydę, lustrzankę - to nie istotne. I teraz są dwa warianty zabawy:

PhotoWalk - wyznaczana jest wcześniej trasa np 2-3 kilometrowa po Piasecznie lub okolicy. Ludzie przemierzając trasę szukają celów dla swoich zdjęć, ciekawych miejsc, ludzi, zjawisk.

PhotoDay - fotografowanie jakiegoś obiektu - stare ruiny, jakaś fabryka, park etc.

Dobrą porą jest albo wczesna albo wieczorna pora. Proponuję np. sobotę/niedzielę godzina 8:00 - 9:00. Czas trwania ok. 3 godzin.

Na koniec każdy uczestnik wybiera ze swoich zdjęć np. 3, wrzuca się je w jeden temat i wszyscy uczestnicy głosują na najlepsze zdjęcia z wycieczki. Nagroda nie jest ważna - może jej nie być, liczy się zabawa i edukacja.

Marek, brał już udział w podobnych zabawach i można się na nich bardzo dużo nauczyć. Można popatrzeć, podotykać, poużywać sprzętu innych osób, jeśli ma się zamiar kupić jakiś sprzęt. Można podpytać ludzi, którzy znają się na fotografii nieco lepiej o techniki robienia zdjęć. Zabawa jest świetna. Koszty żadne, zabicie czasu w nudną sobotę bezcenne. Można też zrobić sesję plenerową portretu, przy ciekawym słońcu wystarczy zabrać aparaty i dwa styropiany - brzmi może głupio, ale w praktyce świetna zabawa. Wymiana doświadczeń na takich spotkaniach jest bezcenna.

Marek (Amon) ze swojej strony służy pomocą dydaktyczną dot. fotografii. Oczywiście jest amatorem - pasjonatem -- nie profesjonalistą, więc jego wiedza i doświadczenie na niewiele się przyda zaawansowanym fotografom, ale tym początkującym być może tak - na pewno nikomu nie zaszkodzi. Może pokazać na przykładach zastosowanie różnych obiektywów, różnych technik, opowiedzieć o kompozycji czy ekspozycji zdjęcia, trybach ręcznych i automatycznych pracy aparatu, czy o samym sprzęcie. Na wiele pytań może odpowiedzieć, a jeśli nie będzie znał odpowiedzi - może zebrać pytania i odpowiedzieć na forum po konsultacji z profesjonalnymi fotografami. Może, przy takiej zabawie z aparatami w ręku, swoją wiedzą podzieli się np: photozoner, fotomigawka, via..., wtedy każdy bawi się w oddzielnej grupie, a Ci bardziej zaawansowani pomagają.


Pomysł Marka - BARDZO MI SIę SPODOBA£, ale jestem ciekawy jak Wy widzicie takie spotkania w plenerze?

:fotograf:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PhotoWalk albo PhotoDay w Piasecznie

Postautor: stentonik » czw sie 13, 2009 6:39 pm

Ale takie spotkania już się odbywają...
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

PhotoWalk PhotoDay w Piasecznie

Postautor: via » czw sie 13, 2009 6:42 pm

stentonik pisze:Ale takie spotkania już sie odbywają...


Tylko, że Martin w nich nie uczestniczył :mrgreen:
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

PhotoWalk PhotoDay w Piasecznie

Postautor: Amon » czw sie 13, 2009 6:43 pm

No i ja też nie :) To może byście zaprosili :P
Amon
 
Posty: 574
Rejestracja: pn lip 06, 2009 4:22 pm
Lokalizacja: Warszawa

PhotoWalk PhotoDay w Piasecznie

Postautor: Martin » czw sie 13, 2009 6:45 pm

stentonik pisze:Ale takie spotkania już się odbywają

:shock:
via pisze:Tylko, że Martin w nich nie uczestniczył

Dlaczego nie zapraszacie na takie spotkania w plenerze?
O niczym nie wiedziałem? Nie lubicie amatorów?
A może to tylko dla właścicieli lustrzanek?

:roll:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PhotoWalk PhotoDay w Piasecznie

Postautor: Amon » czw sie 13, 2009 6:47 pm

Chyba, że w kilka osób, bez rozgłosu organizują, a mi chodziło o taką bardziej zorganizowaną akcję.
Nie słyszałem o takich spotkaniach w Piasecznie.
Amon
 
Posty: 574
Rejestracja: pn lip 06, 2009 4:22 pm
Lokalizacja: Warszawa

PhotoWalk PhotoDay w Piasecznie

Postautor: via » czw sie 13, 2009 6:48 pm

Martin pisze:O niczym nie wiedziałem? Nie lubicie amatorów?


Oj nie panuje admin nad forum, nie panuje....

przejrzyj kilka kolejnych stron od tej

http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... &start=495
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

PhotoWalk PhotoDay w Piasecznie

Postautor: Martin » czw sie 13, 2009 6:51 pm

Spotkanie w mleczarni a jak wyszło na stacji kolejki wąskotorowej pamiętam. To było na początku, jak tylko powstało podforum o fotografii, a ja wtedy nie byłem tak wkręcony w robienie zdjęć i zakup nowego aparatu. Teraz chętnie wybrałbym się na taki plener, a jak kupię nowy aparat to obowiązkowo ;)
Ostatnio zmieniony czw sie 13, 2009 6:54 pm przez Martin, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PhotoWalk PhotoDay w Piasecznie

Postautor: Amon » czw sie 13, 2009 6:53 pm

No właśnie to temat z kwietnia, a jest sierpień...
Amon
 
Posty: 574
Rejestracja: pn lip 06, 2009 4:22 pm
Lokalizacja: Warszawa

PhotoWalk PhotoDay w Piasecznie

Postautor: via » czw sie 13, 2009 6:56 pm

Amon pisze:No właśnie to temat z kwietnia, a jest sierpień...


A na Sand City Tower nie wchodziliśmy.... a na lotnisku nie było (małych bo małych) spotkań ?

Tak czy inaczej... pomysł jest świetny... jestem za ;)
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Re: PhotoWalk PhotoDay w Piasecznie

Postautor: stentonik » czw sie 13, 2009 6:58 pm

Martin pisze:A może to tylko dla właścicieli lustrzanek?

:roll:


Noo coś Ty. Chyba było gdzieś pisane jak umawialismy się na kolejkę na plener, potem do mleczarni ( nie wypaliło), zapraszałem na forum na lotnisko skorzystała Leeloo i ostatnio photozoner
Ale faktycznie mozna by to jakoś uporzadkować. Dla mnie pomysł fajny, chętnie się poduczę.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

PhotoWalk PhotoDay w Piasecznie

Postautor: Amon » czw sie 13, 2009 7:01 pm

Kwestia znalezienia organizatora, czyli osoby, która:

1. wybierze datę, założy temat i zbierze grupę, grupy
2. znajdzie miejsce
3. wybierze czy ma to być w formie spaceru, czy w formie jednego obiektu
4. wymyśli jakieś zasady, np. ile zdjęć zgłasza się do konkursu
5. przygotuje ankietę

Ja niestety Piaseczna za bardzo nie znam, ale z chęcią poznam. Fajnie jak na takim spotkaniu zjawią się zarówno osoby mniej jak i bardziej doświadczone.
Amon
 
Posty: 574
Rejestracja: pn lip 06, 2009 4:22 pm
Lokalizacja: Warszawa

PhotoWalk PhotoDay w Piasecznie

Postautor: Martin » czw sie 13, 2009 7:16 pm

stentonik pisze:faktycznie mozna by to jakoś uporzadkować

Dlatego powstało osobne podforum: spotkania z aparatem w plenerze, aby tutaj proponować spotkania w plenerze, bo przy wątkach z podziałem zdjęć na kategorie takie propozycje spotkań - gubią się i tak naprawdę idą na nie osoby, które głównie skupiły się na danej wypowiedzi. Musimy to oddzielić i w tej części forum proponować wspólne spotkania z aparatem w plenerze. :)
Amon pisze:Fajnie jak na takim spotkaniu zjawią się zarówno osoby mniej jak i bardziej doświadczone.

Na przykład ja, należę do tych nie doświadczonych / amatorów w dziedzinie fotografii, ale coraz chętniej biorę aparat w rękę i chodzę robiąc zdjęcia. Na razie kompaktem, ale wkrótce się to zmieni...
Amon pisze:1. wybierze datę, założy temat i zbierze grupę, grupy

Myślę, że jeżeli będziemy takie propozycje pisać tylko na podforum spotkania z aparatem w plenerze, to każdy zainteresowany łatwiej do tego trafi i przyłączy się.
Amon pisze:2. znajdzie miejsce

Można zacząć od tych najbliższych miejsc w Piasecznie: Park ze stawem przy Chyliczkowskiej, Górki Szymona w Zalesiu itd.
Amon pisze:3. wybierze czy ma to być w formie spaceru, czy w formie jednego obiektu

Ja preferuję spacery, ale przy kilku osobach - dostosuję się i mogę fotografować obiekt.
Amon pisze:4. wymyśli jakieś zasady, np. ile zdjęć zgłasza się do konkursu

Zasady i regulamin, można napisać wspólnie, tak jak to miało miejsce w przypadku konkursu ZDJęCIE MIESIĄCA: Konkurs Fotografia Miesiąca, gdzie od pomysłu na forum, powstał regulamin i jest organizowany konkurs fotograficzny.
5. przygotuje ankietę

Tym, może się zająć każda osoba, która tworzy nowy wątek na forum, bo każa osoba tworząca nowy wątek, może zakładać ankiety. Jednak, to mogę ogarnąć bez problemu.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PhotoWalk PhotoDay w Piasecznie

Postautor: Artur N. » czw sie 13, 2009 11:46 pm

Amon, miałeś fajny pomysł z tym PhotoWalk PhotoDay w Piasecznie.

:fotograf:
Artur Najdeker
Awatar użytkownika
Artur N.
 
Posty: 852
Rejestracja: sob lut 28, 2009 11:43 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: looky » pt sie 14, 2009 8:00 am

Ja również z chęcia przyłączę się do takiej akcji, chociaż jak zaczną mi się studia to sobota będzie dla mnie praktycznie nie do ogarnięcia (albo szkoła albo praca).
Ale pomysł uważam za świetny :good:
Pozdrawiam
£ukasz Rakowski


GG: 1195018

Drodzy Ludzie Tego świata,
Nie chcę zabrzmieć dziwkarsko, ale korzystajcie ze mnie kiedy chcecie.

Z poważaniem,
Gramatyka
Awatar użytkownika
looky
 
Posty: 1886
Rejestracja: czw lis 29, 2007 7:36 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Następna

Wróć do Spotkania z aparatem w plenerze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron