Fotografia podwodna

Wskazówki, opinie w temacie zdjęć, aparatów fotograficznych, sposobie fotografowania, książki fotograficzne itp. Wszystko co jest związane z teorią fotografii.

Moderator: GTW

Fotografia podwodna

Postautor: Małgorzata » czw mar 15, 2012 1:14 pm

Witam - poszukuję informacji na temat fotografii podwodnej. Zdjecia podwodne to cała gama wymagań światła, czasów, przysłon, trudności w ekspozycji... Dobre zdjecie pod wodą (słodka, słona...) to sztuka, która chciałbym choc troche zgłebić. Kto wie gdzie? Pozdrawiam wszystkich najlepszych fotografów wśród nurków i najlepszych nurków wsród fotografów, a tych pośrodku też :D
Małgorzata
 
Posty: 3
Rejestracja: śr mar 14, 2012 10:37 am

Warsztaty Fotografii Podwodnej

Postautor: hipo7 » czw mar 15, 2012 1:20 pm

Małgorzata pisze:informacji na temat fotografii podwodnej


co prawda w W-wie..ale poczatki masz tu:
http://fotografiapodwodna.com.pl/kursy- ... graficzne/
hipo7
 
Posty: 23
Rejestracja: pn gru 19, 2011 12:14 pm

Fotografia podwodna

Postautor: Małgorzata » czw mar 15, 2012 1:27 pm

hipo7 pisze:co prawda w W-wie


Dziekuję bardzo. Wiedziałam, ze moge liczyc na forum - i to szybko. Po tym linku spadłam szybko na ziemię, bo oczyma wyobraźni widziałam siebie w toni Morza Czerwonego wśród zółwi, rai i innych rybek, a tu widzę: kafelki, kafelki, kafelki i scianę basenu... :?
Małgorzata
 
Posty: 3
Rejestracja: śr mar 14, 2012 10:37 am

Fotografia podwodna

Postautor: Paulina » czw mar 15, 2012 2:33 pm

Masz już coś z podwodnych zdjęć na swoim koncie?
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 604
Rejestracja: pn wrz 05, 2011 12:12 pm
Lokalizacja: okolice

Fotografia podwodna

Postautor: Małgorzata » pn mar 19, 2012 8:06 am

Nurkowanie jest jednym z mioch ulubionych zajęć. Cała rodzina nurkuje a ja lubię do tego robic zdjęcia. Owszem, mam cos na swoim koncie, ale chciałbym wiedzieć więcej, posłuchac kogoś doświadczonego w tym zakresie. :)
Małgorzata
 
Posty: 3
Rejestracja: śr mar 14, 2012 10:37 am

Fotografia podwodna

Postautor: Invidia » śr cze 20, 2012 10:50 pm

Jeśli chodzi o zdjęcia podwodne to z pewnością dużo zależy od tego gdzie i na jakiej głębokości będziemy fotografować...
W krajach nazwijmy je "egzotycznych" można zrobić lepsze zdjęcia przy mniejszych nakładach pracy ze względu na większą przejrzystość wody i dostępność ciekawych miejsc na mniejszych głębokościach.
Z moich skromnych doświadczeń z fotografią podwodną mogę stwierdzić, że największym problemem jest "gęstość" wody, która skutecznie zakłóca pracę AF oraz "niszczy" kontrasty( w połączeniu z załamaniami światła). Rozmawiałem z Grekiem, który profesjonalnie fotografuje pod wodą - bez dodatkowych lamp ani rusz. Nie jest to sprzęt tani bo sama obudowa kosztuje ponad 5000zł.
Wracając do moich doświadczeń - do 10 metrów skutecznie robiłem zdjęcia ze światła zastanego ale kontrasty trzeba podkręcać i ostrość.
Invidia
 
Posty: 106
Rejestracja: czw lut 07, 2008 4:57 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: 4bery » czw cze 21, 2012 7:47 am

Tak jak napisano - zależy co chcesz robić. Jeśli zdjęcia na pamiątkę i dla siebie, z Morza Czerwonego to wystarczy jakaś fajna małpka do zdjęć podwodnych, bez obudowy, chyba nawet do 10 m mozna za przyzwoite pieniążki dostać i całkiem fajne zdjęcia zrobić na nurkach czy snoorkach. Jeśli chcesz natomiast naprawdę się pobawić to sprzęt niestety kosztuje, bo same obudowy kosztują tyle co dobry aparat a jeszcze dochodzą lampy.

Poszukaj na forach poświęconych fotografii lub np. Egiptowi - tam jest sporo zdjeć i ludzie wymieniają się uwagami, podaja na jakim sprzęcie i na jakich ustawieniach jest zrobione dane zdjęcie. Poza tym z moich doświadczeń wynika że w prawie każdej bazie nurkowej znajdziesz jakiegoś świra na punkcie fotografowania pod wodą ;-)

Udanych zdjęć i filmów - nie ma nic piękniejszego niż film z "fruwającą" pod wodą mantą ;-)
Awatar użytkownika
4bery
 
Posty: 36
Rejestracja: wt mar 09, 2010 12:20 pm
Lokalizacja: P-no


Wróć do Wskazówki, opinie, inne konkursy i newsy z branży foto

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron