Konkurs fotograficzny Sportowe Piaseczno - Piaseczyńska Mila

Wskazówki, opinie w temacie zdjęć, aparatów fotograficznych, sposobie fotografowania, książki fotograficzne itp. Wszystko co jest związane z teorią fotografii.

Moderator: GTW

Postautor: ola » sob maja 28, 2011 9:06 am

Martin pisze:"Organizator zastrzega sobie prawo zmiany postanowień niniejszego Regulaminu w przypadku zmian przepisów prawnych lub innych istotnych zdarzeń mających wpływ na organizowanie Konkursu."


Ale taki zapis nie pozwala na zmianę wszystkich zapisów i nie jest "furtką" do zmiany regulaminu bo organizatorom się tam podoba, jest tylko zapisem pozwalającym na zmianę regulaminu w sytuacjach kryzysowych i tak jak jest wskazane w przypadku zmiany wymogów prawa.
Organizator, zarówno konkursu jak i kazdej innej promocji, jeśli chce zmienic regulamin musi to zapisac precyzyjnie.
Na podstawie przywołanego przez Ciebie zapisu, nie mozna zmienić regulaminu i np. jeśli ktos nie zgodził sie na publikację zdjęcia na jakimś portalu, albo wykorzystania go do celów reklamowych, to organizator nie może sobie sam bez zgody autora zmienic tego zapisu.

Tego typu klazule, nie są lekiem na wszystko
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Konkurs fotograficzny Sportowe Piaseczno - Piaseczyńska Mila

Postautor: Martin » sob maja 28, 2011 10:36 am

Olu, nie jestem prawnikiem, w związku z tym nie wypowiem się na ten temat. Tekst skopiowałem dla przykładu z regulaminu, który jest wykorzystywany przy konkursach fotograficznych, na łamach serwisu fotograficznego SwiatObrazu.pl Osobiście jestem bardziej przekonany do krótszego zapisu, który jest stosowany w regulaminie konkursu tematycznego na tym forum mieszkańców: "Regulamin może ulec zmianie". Cytując zapis, bardziej chodziło o odniesienie się do wspomnianego przez Piotra punktu: "15. Ogłoszenie wyników nastąpi 26 maja 2011 r.", gdzie Organizator nie ogłosił wyników 26 maja, a nastąpi to kilka dni później tj.: 29 maja o godz. 18.00, podczas Pikniku Rodzinnego w piaseczyńskim Parku.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » sob maja 28, 2011 3:04 pm

Ale moim zdaniem w tej sytuacji organizator nie może się powoływac na ten zapis. Jeśli chodzi o sposób podania wyników, termin. Bo z tego co napisałeś zmiana terminu nie wynika ze zmiany prawa, ani w przyczyn niezależnych od organizatora...

Martin pisze:"Regulamin może ulec zmianie".


Co do tego zapisu nie będe się wypowiadac, ale powiem jedno jest on bardzo niekorzystny dla uczestników konkursu.
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: via » ndz maja 29, 2011 6:10 am

Taka mała ciekawostka :)

Regulamin konkursu "Moja sportowa Praga"

http://www.warszawa-wilenska.pl/_files/ ... _praga.pdf

Regulamin konkursu "SPORTOWE PIASECZNO - PIASECZYńSKA MILA KONSTYTUCYJNA"

http://www.powiat-piaseczynski.info/reg ... ucyjna.pdf
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Konkurs fotograficzny Sportowe Piaseczno - Piaseczyńska Mila

Postautor: Martin » ndz maja 29, 2011 12:16 pm

Piotrek, organizatorem konkursu "Moja sportowa Praga", była firma Sport Evolution (info w podlinkowanym przez Ciebie regulaminie), czyli ta sama firma, która współorganizowała bieg Piaseczyńska Mila Konstytucyjna. Wejdź sobie na stronę: www.mila-piaseczno.pl
Obrazek
Organizatorzy dogadali się między sobą i GOSiR skorzystał z zapisów regulaminu, który był przy konkursie "Moja sportowa Praga".
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Apco » ndz maja 29, 2011 12:16 pm

a czy przynajmniej nadeslane zdjecia beda dzisiaj zaprezentowane?
Apco
 
Posty: 159
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 11:38 am

Postautor: Martin » ndz maja 29, 2011 12:17 pm

Apco pisze:a czy przynajmniej nadeslane zdjecia beda dzisiaj zaprezentowane?

Tak, zdjęcia są zaprezentowane na wystawie, którą możecie obejrzeć dziś od godz. 12.00, w Parku przy Chyliczkowskiej w Piasecznie. Zapraszam.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Apco » ndz maja 29, 2011 12:18 pm

i to jest dobra wiadomosc :)
Apco
 
Posty: 159
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 11:38 am

Postautor: via » pn maja 30, 2011 7:31 am

Konkurs zakończony, wyniki ogłoszone, uczestnicy nagrodzeni. Ten konkurs mamy więc za sobą.... i jak odczucia po konkursie ?

Ja odnoszę wrażenie, że kolejne edycje mogą się odbywać bez regulaminu. Wydaje mi się, że nikt go nie czytał, a tym bardziej nie stosował :druciaki:
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Konkurs fotograficzny Sportowe Piaseczno - Piaseczyńska Mila

Postautor: Martin » pn maja 30, 2011 8:33 am

Piotrek, byłeś wczoraj na wręczeniu nagród i miałeś możliwość zgłoszenia wszystkich swoich zastrzeżeń - bezpośrednio do Organizatora konkursu. Jeżeli tego nie zrobiłeś a chciałbyś, to daj znać - prześlę do Ciebie mailem lub przy pomocy PW, bezpośredni kontakt do osób odpowiedzialnych za organizację konkursu.
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Konkurs fotograficzny Sportowe Piaseczno - Piaseczyńska

Postautor: via » pn maja 30, 2011 8:42 am

Martin pisze:Piotrek, byłeś wczoraj na wręczeniu nagród i miałeś możliwość zgłoszenia wszystkich swoich zastrzeżeń - bezpośrednio do Organizatora konkursu. Jeżeli tego nie zrobiłeś a chciałbyś, to daj znać - prześlę do Ciebie mailem lub przy pomocy PW, bezpośredni kontakt do osób odpowiedzialnych za organizację konkursu.


Owszem... ale najpierw chciałbym poznać opinię innych uczestników, bo może nie mam racji. Może inni rozwieją moje wątpliwości i nie będzie tematu :)
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » pn maja 30, 2011 11:02 am

Jako, że jestem czepliwa, to mam jedno pytanie ?
Czy przypadkiem osoba ktora zajęła 3 miejsce nie powinna być wyłączona z konkursu ? Przynajmniej tak wynika z Regulaminu ?
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » pn maja 30, 2011 11:03 am

A dokładnie zgodnie z punktem 4 Regulaminu w powiązaniu z punktem 1.
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » pn maja 30, 2011 11:46 am

Mnie jako laureatowi nie wypada teraz krytykować konkursu. Ale mam duże zastrzeżenie do przygotowania zdjęć na wystawę. Swoje zdjęcie przesłałem w formacie 6:9, natomiast wywołane zostało i zaprezentowane w formacie 3:2 lub 4:3. Obrazowo mówiąc, obcięto kilka centymetrów prawą i lewą stronę zdjęcia. Tak być nie powinno.

Obrazek

A tak wyglądał oryginał:

Obrazek
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Konkurs fotograficzny Sportowe Piaseczno

Postautor: Kasia Kondraciuk » pn maja 30, 2011 1:35 pm

Witam serdecznie,

Cieszę się niezmiernie, że wczorajszego popołudnia mogłam pogratulować wszystkim uczestnikom konkursu osobiście.
Czytając Państwa wypowiedzi widzę, że niektórzy czują się lekko rozczarowani szczególnie faktem ogłoszenia wyników wczoraj a nie 26 maja, jak to było napisane pierwotnie w regulaminie, czy zajęciem III miejsca przez p. Tadeusza Rudnickiego.

Już tłumaczę.

Termin ogłoszenia zmieniłam tylko i wyłącznie z uwagi na możliwość wyeksponowania wszystkich uczestników na scenie nie tylko trzech - myślę, że wszystkim było miło gdy wspólnie mogliśmy sobie pogratulować i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Jeśli chodzi o p. Tadeusza obrady Jury rozpoczęłam od poinformowania komisji o fakcie, że p. Rudnicki jest pracownikiem GOSiR ale nie bierze bezpośrednio udziału w przygotowaniach imprezy i w jakikolwiek sposób nie jest powiązany z biegiem - na imprezie był całkiem prywatnie. Po dość długich obradach stwierdziliśmy, że dopuszczamy prace do konkursu.

Mimo wszystko dziękuję za Wasze uwagi, będą mi bardzo pomocne w przyszłym roku gdy 3 maja 2012 znów będziemy się bawić aparatem. :)
Przepraszam za lekkie potknięcia i niedoskonałości. Czekam na cenne sugestie.

Pozdrawiam ciepło. Kasia Kondraciuk
Kasia Kondraciuk
 
Posty: 1
Rejestracja: pn maja 30, 2011 1:01 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wskazówki, opinie, inne konkursy i newsy z branży foto

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron