Zostań fotoreporterem z Powstania

Wskazówki, opinie w temacie zdjęć, aparatów fotograficznych, sposobie fotografowania, książki fotograficzne itp. Wszystko co jest związane z teorią fotografii.

Moderator: GTW

Zostań fotoreporterem z Powstania

Postautor: Ivan » śr lip 28, 2010 10:06 am

Zostań fotoreporterem z Powstania Warszawskiego. 7 sierpnia 2010 roku, na ulicach Warszawy rozegra się fotograficzna gra miejska "Twoja Klisza z Powstania". Każdy kto ma aparat choćby w komórce może spróbować wcielić się w rolę powstańczego fotoreportera.

Obrazek

Grę, której celem jest ożywienie przestrzeni miejskiej i przybliżenie zdarzeń sierpnia 1944 roku, organizuje Muzeum Powstania Warszawskiego. Podczas poprzednich edycji uczestnicy pokonali łącznie trasę ponad 20 km, wykonali około 3000 zdjęć, odkryli niezliczoną ilość nieznanych miejsc powstańczej Warszawy - m.in. kamienicę przy Konopczyńskiego, gdzie mieścił się szpital polowy czy zakamarki Powiśla.

Co roku scenariusz gry jest inny, jedynie założenia i szkielet akcji pozostają te same. Co zdarzy się w trakcie samej gry, zależy już od jej uczestników. Na uczestników tegorocznej edycji czeka ponad 7 km trasa i kilkanaście punktów przywołujących zdarzenia z Powstania Warszawskiego - wśród nich przejście kanałami, budowa barykady, odszyfrowywanie haseł. Wygrywa ten, kto po wypełnieniu wszystkich zadań dotrze do mety. Projekt, jak co roku, będzie miał jeszcze drugi etap. Wszyscy uczestnicy gry mogą wziąć udział w konkursie na najlepsze zdjęcie wykonane podczas gry.

Start 7 sierpnia o godz. 12.00. Szczegóły dotyczące gry znajdują się na stronie www.klisza.1944.pl
Awatar użytkownika
Ivan
 
Posty: 192
Rejestracja: wt lut 02, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: z okolic

Zostań fotoreporterem z Powstania Warszawskiego

Postautor: Martin » śr lip 28, 2010 10:15 am

świetna zabawa, a mnie akurat nie będzie w Warszawie... :rozpacz:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Zostań fotoreporterem z Powstania Warszawskiego

Postautor: Amon » śr lip 28, 2010 11:24 am

Ja niestety również mam zaklepane Mazury Air Show, ale zabawę polecam!
"aparat nie ma znaczenia, każdym jestem w stanie zrobić złe zdjęcie"
Amon
 
Posty: 574
Rejestracja: pn lip 06, 2009 4:22 pm
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Wskazówki, opinie, inne konkursy i newsy z branży foto

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości