W poszukiwaniu tożsamości. Piaseczno - wczoraj, dziś, jutro

Wskazówki, opinie w temacie zdjęć, aparatów fotograficznych, sposobie fotografowania, książki fotograficzne itp. Wszystko co jest związane z teorią fotografii.

Moderator: GTW

W poszukiwaniu tożsamości. Piaseczno - wczoraj, dziś, jutro

Postautor: ola » pn lis 02, 2009 10:22 am

Witam.

Tak jak obiecywałam, że wrzucę informację jak tylko będę mieć więcej konkretów:

Organizowana w dniach 5-22 listopada br. w Muzeum Regionalnym wystawa
W poszukiwaniu tożsamości. Piaseczno – wczoraj, dziś, jutro” stanowi podsumowanie cyklu wystaw plenerowych zorganizowanych z okazji 580-lecia nadania praw miejskich Piasecznu. Na wystawie zaprezentowane zostaną zbiory (historyczne fotografie, ryciny, eksponaty) Muzeum Regionalnego, współczesne zdjęcia mieszkańców, koncepcje przestrzenne i urbanistyczne oraz ranking najbardziej popularnych pomysłów na inwestycje.


W trakcie trwania wystawy przewidziano trzy spotkania tematyczne w Muzeum Regionalnym poświęcone przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Piaseczna. Do uczestnictwa
w spotkaniach zapraszamy wszystkich mieszkańców zainteresowanych odkrywaniem, wzmacnianiem oraz kreowaniem tożsamości ziemi piaseczyńskiej. Harmonogram spotkań:

5 listopada, g. 18.30 - „Piaseczno wczoraj”, wprowadzenie: Artur Brzychcy, Piaseczyńskie Stowarzyszenie Rycerskie „Eodem Tempore”
13 listopada, g. 18.30 – „Piaseczno dziś”, wprowadzenie: Jacenty Wierzchowski, Klub Turystyki Rowerowej „Pędziwiatr”
19 listopada, g. 18.30 – „Piaseczno jutro”, Daniel Putkiewicz, pełnomocnik burmistrza Piaseczna ds. rozwoju
Wstęp wolny.


Organizatorami wystawy są: Piaseczyńska Grupa Obywatelska, Muzeum Regionalne
w Piasecznie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie. Wparcia finansowego udzielili: Gmina Piaseczno, Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna.

Chciałabym was serdecznie zachęcić do odwiedzenia wystawy, szczególnie że pojawią się zdjęcia kilku forumowiczów :) [/b]
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

W poszukiwaniu tożsamości. Piaseczno - wczoraj, dziś, jutro

Postautor: Martin » pn lis 02, 2009 10:27 am

Dziękuję Olu za informację.

Zaraz umieszczę ją dodatkowo na łamach serwisu www.powiat-piaseczynski.info


ola pisze:13 listopada, g. 18.30 – „Piaseczno dziś”, wprowadzenie: Jacenty Wierzchowski, Klub Turystyki Rowerowej „Pędziwiatr”

:cry: eh... nie podpasował ten termin z Jacentym w tle - będę poza Piasecznem :(
Ostatnio zmieniony pn lis 02, 2009 11:14 am przez Martin, łącznie zmieniany 1 raz
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

W poszukiwaniu tożsamości. Piaseczno - wczoraj, dziś, jutro

Postautor: fotomigawka » pn lis 02, 2009 10:29 am

Dużo tego. To ja chyba jakąś okrojoną informację dostałem. Trzeba wpaść.
***************************
Wolne terminy 2016 - fotograf na ślub Warszawa Piaseczno / filmowanie ślubu Warszawa Piaseczno
Wymiana, kupno, sprzedaż - pocztówki lotnicze
Fotograf na chrzest - fotograf na chrzciny
Awatar użytkownika
fotomigawka
 
Posty: 476
Rejestracja: pn kwie 14, 2008 8:15 am
Lokalizacja: Piaseczno

W poszukiwaniu tożsamości. Piaseczno - wczoraj, dziś, jutro

Postautor: ola » pn lis 02, 2009 10:37 am

fotomigawka pisze:Dużo tego. To ja chyba jakąś okrojoną informację dostałem. Trzeba wpaść.


nie dostałeś włąściwą, ale w tego co wiem, to 5 listopada będzie uroczysta rada i tam dla wybrańców będą zdjecia z konkursu Tożsamość Piaseczna
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

W poszukiwaniu tożsamości. Piaseczno - wczoraj, dziś, jutro

Postautor: Martin » pn lis 02, 2009 11:14 am

Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

W poszukiwaniu tożsamości. Piaseczno - wczoraj, dziś, jutro

Postautor: Martin » czw lis 05, 2009 9:04 am

Dziś 5 listopada, tak więc odświeżam wątek :)
Zachęcam do obejrzenia wystawy w Muzeum Regionalnym.
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

W poszukiwaniu tożsamości. Piaseczno - wczoraj, dziś, jutro

Postautor: Paweł Dobosz » czw lis 05, 2009 1:04 pm

Właśnie :)

zapraszam na pierwsze z trzech spotkań tematycznych (dzisiaj g. 18.30). Będziemy rozmawawiać o historii naszego miasta. Wprowadzenia dokona Artur Brzychcy z Piaseczyńskiego Stowarzyszenia Rycerskiego „Eodem Tempore”.

Ciekaw jestem, jak spodoba się Wam nasza wystawa (wraz z akcjami towarzyszącymi).. Wczoraj (a właściwiej dzisiaj) do 2.30 w nocy czyniliśmy ostatnie przygotowania przed otwarciem. Klimat prawie jak w czasie "nocy muzeów" :)

Liczymy na Wasze opinie, a także na dyskusję w temacie.

pozdrawiam,
Paweł

Pytanie do obeznanych w kwestiach technicznych - jak umieszczać zdjęcia w postach. Rozumiem, że trzeba je wcześniej umieścić na jakimś serwerze. Możecie polecić jakiś konkretny serwis?..
Awatar użytkownika
Paweł Dobosz
 
Posty: 83
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 2:24 pm

W poszukiwaniu tożsamości. Piaseczno - wczoraj, dziś, jutro

Postautor: looky » czw lis 05, 2009 5:59 pm

Paweł Dobosz pisze:Pytanie do obeznanych w kwestiach technicznych - jak umieszczać zdjęcia w postach. Rozumiem, że trzeba je wcześniej umieścić na jakimś serwerze. Możecie polecić jakiś konkretny serwis?..

Paweł - tu masz info jak wstawić zdjęcia na forum
http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?t=2573
Jak coś niejasne będzie wbijaj do mnie na GG albo na forumie pisz to Ci pomogę :good:
Pozdrawiam
£ukasz Rakowski


GG: 1195018

Drodzy Ludzie Tego świata,
Nie chcę zabrzmieć dziwkarsko, ale korzystajcie ze mnie kiedy chcecie.

Z poważaniem,
Gramatyka
Awatar użytkownika
looky
 
Posty: 1886
Rejestracja: czw lis 29, 2007 7:36 pm
Lokalizacja: Piaseczno

W poszukiwaniu tożsamości. Piaseczno - wczoraj, dziś, jutro

Postautor: Paweł Dobosz » pt lis 06, 2009 9:43 pm

Dzięki za wskazówki. Na początek pozwolę sobie przesłać plakat promujący wystawę :)

Obrazek

Wystawę można oglądać od wczoraj. Gorąco zachęcam do odwiedzenia naszego Muzeum Regionalnego. Nie wiadomo kiedy nadarzy się teraz kolejna okazja, żeby zobaczyć tak bogatą ekspozycję, jaką udało nam się zaprezentować w tym roku. Być może dopiero na 590-lecie ;)

Wczoraj odbyło się pierwsze z serii trzech spotkań tematycznych, które dotyczyło historii Piaseczna. Artur Brzychcy opowiedział nam o prapoczątkach naszej miejscowości (XII-XV w.) i o słynnym rycerzu Krystianie z Piaseczna, który walczył pod Grunwaldem. W trakcie dyskusji pojawiło się kilka ciekawostek, jak np. o tym, że w miejscu, w którym aktualnie siedzibę ma Starostwo Powiatowe prawdopodobnie od początku (800 lat!) lokalizowane były dwory rycerskie, następnie siedziby książęce i w końcu pałac (rezydencja królewska), który spłonął w czasie Powstania Kościuszkowskiego.

Zapraszam na następne spotkanie, które odbędzie już za tydzień, w piątek 13-go, o godz. 18.30. Będziemy rozmawiać o Piasecznie współczesnym. Wprowadzenia dokona Jacenty Wierzchowski z Klubu Turystyki Rowerowej "Pędziwiatr".

Wystawę można oglądać w dniach i godzinach otwarcia Muzeum, czyli:
czwartek, piątek, godz. 10-18
sobota, niedziela, godz. 9-15
Awatar użytkownika
Paweł Dobosz
 
Posty: 83
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 2:24 pm

W poszukiwaniu tożsamości. Piaseczno - wczoraj, dziś, jutro

Postautor: Martin » pt lis 06, 2009 9:54 pm

Postaram się w weekend odwiedzić wystawę ;)
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

W poszukiwaniu tożsamości. Piaseczno - wczoraj, dziś, jutro

Postautor: stentonik » pt lis 06, 2009 10:42 pm

Koniecznie, tez zawitam. Dzisiaj mój syn był z klasą (3 klasa podstawówki) w Muzeum Regionalnym na wycieczce i jest zachwycony.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

W poszukiwaniu tożsamości. Piaseczno - wczoraj, dziś, jutro

Postautor: Artur N. » pt lis 06, 2009 11:11 pm

ola pisze:Na wystawie zaprezentowane zostaną zbiory (historyczne fotografie, ryciny, eksponaty) Muzeum Regionalnego, współczesne zdjęcia mieszkańców...

Czy na wystawie są głównie zdjęcia z konkursu http://www.tozsamosc.piaseczno.eu/ czy jeszcze jakieś?
Artur Najdeker
Awatar użytkownika
Artur N.
 
Posty: 852
Rejestracja: sob lut 28, 2009 11:43 pm
Lokalizacja: Piaseczno

W poszukiwaniu tożsamości. Piaseczno - wczoraj, dziś, jutro

Postautor: Paweł Dobosz » sob lis 07, 2009 12:44 am

Poza zdjęciami zwycięzców konkursu "Tożsamość Piaseczna" na wystawie można obejrzeć zdjęcia z konkursu "Moje ulubione miejsce w Piasecznie" (kwiecień/maj 2009), a także fotografie udostępnione przez mieszkańców specjalnie na potrzeby naszej wystawy.
Awatar użytkownika
Paweł Dobosz
 
Posty: 83
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 2:24 pm

Postautor: ola » sob lis 07, 2009 1:52 pm

Artur Najdeker pisze:Czy na wystawie są głównie zdjęcia z konkursu http://www.tozsamosc.piaseczno.eu/ czy jeszcze jakieś?



Artur czytaj dokładnie moją pierwszą wypowiedź,gdzie jest
Chciałabym was serdecznie zachęcić do odwiedzenia wystawy, szczególnie że pojawią się zdjęcia kilku forumowiczów Smile



a z tego co wiem, to nikt z forumowiczów nie brał udziały w konkursie tożsamość Piaseczna

ja planuje wybrać się 10 i 13 :)
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: looky » sob lis 07, 2009 2:55 pm

My może wybierzemy się jutro zobaczyć zdjęcia, bo w czwartek jeszcze ich nie było :)
Na pewno pojawię się 13-tego zobaczyć jak Jacenty się produkuje ;)
Pozdrawiam
£ukasz Rakowski


GG: 1195018

Drodzy Ludzie Tego świata,
Nie chcę zabrzmieć dziwkarsko, ale korzystajcie ze mnie kiedy chcecie.

Z poważaniem,
Gramatyka
Awatar użytkownika
looky
 
Posty: 1886
Rejestracja: czw lis 29, 2007 7:36 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Następna

Wróć do Wskazówki, opinie, inne konkursy i newsy z branży foto

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron