Statyw do aparatu - jaki?

Wskazówki, opinie w temacie zdjęć, aparatów fotograficznych, sposobie fotografowania, książki fotograficzne itp. Wszystko co jest związane z teorią fotografii.

Moderator: GTW

Postautor: Invidia » pt gru 11, 2009 1:17 pm

Ja polecam statywy firmy Benro bo są bardzo dobrej jakości a tańsze od przereklamowanych Manfrotto. Dobre też można znaleźć w ofercie Velbon i Silka ale jednak trochę słabsze moim zdaniem.

Wybór statywu zależy od zastosowania i od sprzętu jaki na nim będzie "siedział"
No i odpowiednia głowica do tego( ja używam głowicy 3d też Benro bo do moich zastosowań jest najlepszym wyborem). Zależnie od preferencji albo kulowa albo 3D.

Mogę wypowiedzieć się na temat mojego modelu Benro a 258 n6
Stabilny, sztywny, przydatna funkcja rozkładania nóg pod różnymi kontami, rozmiar jak dla mnie bardzo dobry - po całkowitym rozsunięciu i wysunięciu kolumny centralnej aparat mam sporo ponad głową czyli ok. 190cm.
Szczegółowe dane techniczne są na stronie producenta.

Nie polecam leciutkich aluminiowych statywów a już na pewno nie z marketu. No chyba, że ktoś tylko do noszenia ze sobą chce ale i tak nie polecam bo nie są stabilne. Używałem takiego i głowicę szlak trafił, nie mówiąc o wyginających się pod ciężarem nogach... :roll:
Invidia
 
Posty: 106
Rejestracja: czw lut 07, 2008 4:57 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: LukaszKo » pt gru 11, 2009 1:34 pm

Statyw raczej stabilny i swoje musi warzyć, ten Velbon wcześniej z linka, mam podobnego, też Velbon, polecam, tylko trzeba sobie dobrać do swojej wysokości żeby kręgosłup nie pękł przy wypatrywaniu momentu. Napewno nie polecam lekkich z marketów, bo jak zawieje wiaterek , to statyw z aparatem łupnie o ziemie a my możemy być trochę daleko od niego by zdążyć złapać.
Awatar użytkownika
LukaszKo
 
Posty: 52
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 7:13 pm

Poprzednia

Wróć do Wskazówki, opinie, inne konkursy i newsy z branży foto

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości