Jak wybrać obiektyw do aparatu?

Wskazówki, opinie w temacie zdjęć, aparatów fotograficznych, sposobie fotografowania, książki fotograficzne itp. Wszystko co jest związane z teorią fotografii.

Moderator: GTW

Postautor: via » śr sty 27, 2010 8:08 am

suzanna pisze:chciałabym zacząć robić coś bardziej ambitnego mianowicie kręcą mnie portrety


Jeżeli rozpoczynasz przygodę z portretem to potrzebujesz szkiełko które do tego służy.
Ja proponował bym Canon 50mm 1.8. Tanie i w miarę dobre szkło. Na początek zabawy w sam raz :)
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

zoom do Canona

Postautor: Martin » pn cze 14, 2010 3:04 pm

Mam pytanie w imieniu kolegi z pracy, do osób fotografujących Canonem, lub które mogłyby doradzić w wyborze zooma. Kolega fotografuje aparatem Canon EOS 550D, na poziomie amatorskim.

Ma dylemat między obiektywami:
Sigma 18-200 mm f/3.5-6.3 DC OS
a
Canon EF-S 18-200 mm f/3.5-5.6 IS

http://www.optyczne.pl/porownaj.php?co= ... 4&add1=802

Czy kupilibyście któryś z tych 2 obiektywów, czy szukalibyście czegoś innego?
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » pn cze 14, 2010 4:01 pm

Patrząc na cenę obiektywu Canona, to ja innego bym nie szukał :D
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: via » pn cze 14, 2010 9:13 pm

Martin pisze:Czy kupilibyście któryś z tych 2 obiektywów, czy szukalibyście czegoś innego?


zgodnie z tym...
http://www.optyczne.pl/porownaj.php?co=obiektyw&ile=2&add0=394&add1=802


obiektyw Canona kosztuje 0 PLN, a Sigma 2449 PLN, moźe to być argument za kupnem tego pierwszego :mrgreen:
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

zoom do Canona

Postautor: Martin » wt cze 15, 2010 8:14 am

OK, przekażę mu, że za 0 zł nic lepszego nie kupi... :lol:

Grzesiek, od jakiego teleobiektywu zaczynałeś swoją przygodę ze spottingiem?
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: zoom do Canona

Postautor: stentonik » wt cze 15, 2010 8:32 am

Martin pisze:
Grzesiek, od jakiego teleobiektywu zaczynałeś swoją przygodę ze spottingiem?


Zaczynałem od http://www.cyfrowe.pl/aparaty/sigma-70- ... macro.html potem przeszedłem na http://www.cyfrowe.pl/aparaty/sigma-150 ... sm-os.html by teraz cieszyć się http://www.cyfrowe.pl/aparaty/canon-100 ... s-usm.html

Obiektywu o który pytasz nie znam, więc nie pomogę. Portreciarze pewnie mogliby coś powiedzieć więcej.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

zoom do Canona

Postautor: Martin » wt cze 15, 2010 8:47 am

Dzięki w imieniu kolegi. :)
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Jak kupować obiektyw?

Postautor: Martin » pt sie 06, 2010 4:03 pm

Obrazek

Kupując "dobre szkło" musisz wiedzieć, co zamierzasz fotografować. Od tego zależy Twój wybór obiektywu: stało- czy zmiennoogniskowy? Szerokokątny, standardowy czy tele? Jak kupować obiektyw? Poradnik dla kupujących: http://www.jakkupowac.pl/artykul/186/jak-kupowac-obiektyw.html
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: AsgAarD_xxx » ndz paź 03, 2010 8:50 pm

Nie za bardzo się w tym temacie orientuję i nawet nie wiem, gdzie powinienem o to pytać, więc proszę o wyrozumiałość ;).
O co chodzi? Otóż chciałbym się dowiedzieć, jaki aparat (lub obiektyw) będzie najlepszy do robienia zdjęć na meczach piłki nożnej? Na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie lub przy robieniu fotek?
Fotograf ze mnie tragiczny i na 40 moich zdjęć ponad połowa nadaje się do wyrzucenia, bo albo są rozmyte, albo poruszone, albo jeszcze Bóg wie co z nimi nie tak.
Jest jakiś cudowny sposób na to, by nawet taki fotograficzny gamoń jak ja robił dobre zdjęcia? Może jest jakiś obiektyw, który potrafi dobrze uchwycić moment zawodników/ zawodniczek będących w ruchu?
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

zdjęcia w ruchu

Postautor: Martin » wt paź 05, 2010 4:41 pm

Robert, jaki masz teraz aparat? Sam poznaję tajniki robienia zdjęć, ale ja do większości zdjęć, w tym również tych w ruchu, używam swojego teleobiektywu 70-300 mm. Według mnie, do robienia zdjęć, podczas meczów piłki nożnej, warto mieć obiektyw z większym zakresem ogniskowej (teleobiektyw) do robienia m.in. zbliżeń + na pewno przyda się, jakiś standardowy zoom. żeby było, jak najmniej poruszonych zdjęć, to z opcji aparatu, wybieram m.in. autofokus w trybie ciągłym: AF-C.
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: AsgAarD_xxx » pt paź 08, 2010 1:31 pm

W redakcji mamy do dyspozycji aparat Nikon D70. Do tego obiektyw AF Nikkor 70-300 mm.
Czy to jest dobry aparat do tego typu zdjęć? Jaki aparat (lub obiektyw) najlepiej by się sprawdził?
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Apco » czw lis 11, 2010 3:03 am

Tak jak przy wiekszosci fotografiach tematycznych tak i przy fotografii sportowej wazne sa 2 rzeczy: technika (w tym doswiadczenie) i odpowiednie szklo.

Co do techniki wydaje sie ze mozna foto sportowe zrobic na 2 sposoby: zamrozony w ruchu i dynamiczny.

Pierwszy sposob wymaga krotszych czasow a co za tym idzie jasnych szkiel. W drugim wieksza role odgrywa technika i doswiadczenie.

Z tego co piszesz wnioskuje, ze dysponujesz obiektywem ze swiatlem 5,6 na dluzszym koncu (troche ciemno, zwlaszcza przy kiepskiej pogodzie lub przy zdjeciach w hali, w sloncu nie bedzie problemu).

Pod wzgledem tego typu fotografii i nie tylko marzy mi sie obiektyw Sigma 120-300 f2,8 - no ale to jeszcze duzo zaciskania pasa przede mna :)
Apco
 
Posty: 159
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 11:38 am

Poprzednia

Wróć do Wskazówki, opinie, inne konkursy i newsy z branży foto

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

cron