Mam talent dla fotografów - Master Of Photography

Wskazówki, opinie w temacie zdjęć, aparatów fotograficznych, sposobie fotografowania, książki fotograficzne itp. Wszystko co jest związane z teorią fotografii.

Moderator: GTW

Mam talent dla fotografów - Master Of Photography

Postautor: Ireneusz » śr lip 13, 2016 1:25 pm

Obrazek

Wszystkie programy telewizyjne, które mają odkrywać talenty, koncentrują się wokół wokalistów, tancerzy oraz innych artystów. Jeśli na jakimkolwiek pojawiał się fotograf, ludzie od razu twierdzili, że jest to nudne. Czas z tym skończyć! Poznajcie program Master Of Photography.

Program Master Of Photography będzie trwał przez 8 tygodni. Grupa europejskich fotografów będzie miała tyle czasu na przekonanie do swojej twórczości jury, w którego skład będą wchodzili: Rut Bless Luxemburg, Oliviero Toscani oraz Simon Frederick. Prowadząca będzie Isabella Rossellini, a główną siedzibą malowniczy Rzym.

Nagrodą jest nie tylko 150 tysięcy euro oraz sława, ale również obcowanie w każdym z odcinków z gwiazdą fotograficzną światowego formatu jak: Alex Webb, Brude Gilden czy David LaChapelle. W sesjach zdjęciowych, organizowanych co tydzień, udział weźmie 12 utalentowanych fotografów, których zadaniem będzie pokazanie swojej kreatywności.

Obrazek

Po przeczytaniu powyższych akapitów brzmi to całkiem nieźle, prawda? Jednak obejrzyjcie zwiastun. Mam wrażenie, że skończy się to jak „Top Model”, gdzie będzie po prostu medialna sieczka, lanserstwo, a wydawcy zapomną o tym, co naprawdę mieli promować. Nie liczę szczerze mówiąc na objawienie się w tym programie nowego Richarda Avedona.

Z drugiej strony jednak patrząc – to pierwszy tego typu program telewizyjny koncentrujący się na fotografach, a nie gwiazdeczkach przed obiektywem. Czyżby jednak główny nurt „kultury” dostrzegł potencjał w fotografii? Jest to na pewno przełom zwłaszcza, że Europa Środkowa i Wschodnia są mocno zacofane w kwestiach kultury wizualnej. Mam nadzieję, że Master Of Photography pomoże otworzyć ludziom oczy na to, czym jest dobra fotografia.

Program wystartuje 21 lipca i będzie emitowany w telewizji Sky. http://fotoblogia.pl/9167,mam-talent-dl ... o-nas-stac

wideo https://vimeo.com/173614996
strona Master Of Photography: www.masterofphotography.tv
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Wróć do Wskazówki, opinie, inne konkursy i newsy z branży foto

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron