ZDJĘCIA LUDZI / PORTRET

Podforum z podziałem na wątki tematyczne związane z fotografią i zdjęciami mieszkańców powiatu piaseczyńskiego. Fotografie zdjęcia e-mieszkańców. Pochwal się swoimi zdjęciami.

Moderator: GTW

Postautor: maniek1 » pt lis 04, 2011 11:42 am

Podpis dobra rzecz, bo gdy chcemy faktycznie do tego wrócić, to w przyszłości z pamięcią może być ciężko, ojj ciężko
wózek widłowy wrocław to dla Ciebie ulga
maniek1
 
Posty: 12
Rejestracja: wt gru 21, 2010 6:56 pm

Postautor: WielkiGęgacz » sob lis 05, 2011 1:41 pm

Nie rozumiem jak można w taki sposób niszczyć swoje zdjęcia.
Bo kradną?
Przykład Stentonika jasno pokazuje, że podpis nie uchroni zdjęcia przed kradzieżą.
Bo przypomina o blogu? :shock: ,
A czy podpis pod każdym postem o nim nie przypomina :?:

Nie rozumiem czemu mają służyć podpisy na zdjęciu. No... chyba, że ktoś jest taki dobry, że bez podpisu w skali 1-10 jego zdjęcie straci 9 pkt.

W przypadku ostatniej fotki Daro, podpis wykonuje dodatkowo funkcję przeciwwagi, bez której, odbiór zdjęcia był by znacząco gorszy. Pytanie tylko, czy o to chodzi w fotografii...?
Pozdrawiam
WG
Awatar użytkownika
WielkiGęgacz
 
Posty: 414
Rejestracja: wt lis 03, 2009 4:56 pm
Lokalizacja: ...:::z Bloków:::...

Re: Daisy w Zalesiu Dolnym

Postautor: Artus » ndz lis 06, 2011 6:58 pm

Daisy w Zalesiu Dolnym


A to nie w żabieńcu? :D
Artus
 
Posty: 52
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 7:49 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: daro » śr lis 09, 2011 5:44 pm

WielkiGęgacz pisze:Nie rozumiem jak można w taki sposób niszczyć swoje zdjęcia.


Nie wiem czy podpis niszczy zdjęcie, sądzę, że jest to indywidualna kwestia każdej osoby, która na taki podpis się decyduje. Jeśli uważasz, że podpis niszczy zdjęcie nie umieszczaj go i sprawa załatwiona :)
Nawet jeśli czasem przeszkadza delikatnie w odbiorze to cóż - każdy z nas świadomie podejmuje tę decyzję analizując zyski i straty...
Mam różne doświadczenia z moimi zdjęciami i z tych doświadczeń wynika, że lepiej aby podpis na zdjęciu był, a jako że zdjęcie jest mojego autorstwa i się go nie wstydzę, podpis umieszczam...

WielkiGęgacz pisze:W przypadku ostatniej fotki Daro, podpis wykonuje dodatkowo funkcję przeciwwagi, bez której, odbiór zdjęcia był by znacząco gorszy. Pytanie tylko, czy o to chodzi w fotografii...?


W fotografii, jak i w każdej innej dziedzinie sztuki, jest tak, że pewne rzeczy nam się podobają, inne nie. Zdaję sobie sprawę z tego, że publikując zdjęcie mogę spotkać się z krytyką. Co więcej nawet tej krytyki pożądam. W związku z tym, że cały czas się uczę i szukam różnych możliwości każdy głos jest dla mnie istotny - także Twój. Także dziękuję za Twoją uwagę.

Odpowiadając natomiast na kwestię dotyczącą podpisu na zdjęciu, które umieściłem. Zamysł tej fotografii był właśnie taki aby w tym miejscu znalazł się podpis. Nie chodzi tu bynajmniej o mój podpis, ale w związku z tym, że ma się tam znaleźć inna treść więc zdjęcie zostało przygotowane właśnie w taki sposób (na zasadzie przeciwwagi) celowo. Czy o to chodzi w fotografii? W tej właśnie o to :)
DaRo (Dariusz Kropacz)

mój FOTOBLOG

Obrazek
Awatar użytkownika
daro
 
Posty: 505
Rejestracja: pn sie 10, 2009 7:56 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: WielkiGęgacz » wt sty 17, 2012 1:07 am

Czytając powyższego posta jednoznacznie zrozumiałem, że niszczysz swoje zdjęcia bo są Twoje i nic nikomu do tego......i super.
Szkoda mi jedynie niektórych Twoich fotografii, spapranych niepotrzebnym podpisem.
Pozdrawiam
WG
Awatar użytkownika
WielkiGęgacz
 
Posty: 414
Rejestracja: wt lis 03, 2009 4:56 pm
Lokalizacja: ...:::z Bloków:::...

Postautor: marcin.sz.fotografia » wt sty 17, 2012 2:33 pm

to i ja coś dorzucę od siebie

1

Obrazek

2

Obrazek

3

Obrazek

4

Obrazek

5

Obrazek

6

Obrazek



7

Obrazek

8


Obrazek
Ostatnio zmieniony czw sty 19, 2012 5:09 pm przez marcin.sz.fotografia, łącznie zmieniany 1 raz
marcin.sz.fotografia
 
Posty: 23
Rejestracja: pn sty 17, 2011 7:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: WielkiGęgacz » wt sty 17, 2012 11:23 pm

Nooo, podoba mnie się...
Czekam na więcej, dwie uwagi mam jedynie.

1. Numeruj fotki będzie łatwiej się odnieść.
2. Kosa jest tempa ;)

Psss.
A czym, że kolega szanowny fotki te sprawił?
Pozdrawiam
WG
Awatar użytkownika
WielkiGęgacz
 
Posty: 414
Rejestracja: wt lis 03, 2009 4:56 pm
Lokalizacja: ...:::z Bloków:::...

Postautor: Majkel » wt sty 17, 2012 11:36 pm

Miły widok. Chyba aparat analogowy poszedł w ruch?
Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

Postautor: photozoner » śr sty 18, 2012 9:08 pm

Niestety na większości zdjęć duże problemy z kadrowaniem. W szczególności zdjęcia 5 i 6 pokazują jak nie należy kadrować.
Awatar użytkownika
photozoner
 
Posty: 752
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:23 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kucyk » śr sty 18, 2012 9:20 pm

Za to co innego pokazują... :wink:

Wróćmy jednak do techniki lub jak kto woli kompozycji. Co Kolega Photozoner sądzi o zdjęciu siódmym?
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: photozoner » śr sty 18, 2012 11:01 pm

Jeśli chodzi o kadr? Moim zdaniem jest ok (podobnie jak 2 i 4), choć dość ciężki w odbiorze.
Wzrok ucieka w lewo, w głąb kadru. Dziewczyna trochę zbyt centralnie (jak na większości zdjęć), chociaż chcąc uchwycić tło z tej perspektywy, to ciężko byłoby ją ustawić inaczej.
Myślę, że warto by było poszukać innych kadrów z tej miejscówki, gdzie tło nie sprawiałoby tyle problemów z ustawieniem modelki.
Awatar użytkownika
photozoner
 
Posty: 752
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:23 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kucyk » czw sty 19, 2012 12:25 pm

Według mnie jest to jedyne dobre zdjęcie z całej zaprezentowanej produkcji.
Jest w porównaniu do innych niebanalne, ciekawie wykorzystana głębia ostrości do uwydatnienia tego co autor uwydatnić chciał, interesujące tło zauważalne, a jednocześnie nie odwracające uwagi.
A reszta zdjęć... No cóż. Idę coś zjeść.
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: marcin.sz.fotografia » czw sty 19, 2012 5:07 pm

Dziękuję za komentarze/ uwagi / opinie .

Co do sprzętu to jak ktoś wyżej wspomniał tak, wszystkie te zdjęcia robione są aparatami tradycyjnymi , poza zdjęciem nr 6 aparatem średnioformatowym, 6-tka jest robiona małym obrazkiem .

Odnośnie kadrowania, np w zdjęciu nr 6 , wiem jakie są błędy niestety brak szerszego obiektywu , statywu , miejsca żeby się cofnąć oraz brak możliwości trzymania dziewczyny długo w kadrze czasem tak się kończy, jednak pomimo że mam innę poprawnie skadrowane zdjęcia tej dziewczyny to i tak to zdjęcie lubię najbardziej :)


Fotografia tradycyjna zdecydowanie dla mnie jest lepsza i wiele więcej uczy, cyfra się robi 150 zdjęć i wybiera 3, tu czasem robię piętnaście i podoba mi się z nich 10-ęć :)

Nie wiem czy są jakieś ograniczenia regulaminu co do wstawianych tutaj zdjęć, można wstawiać fotografie w szerszym zakresie ?

pozdrawiam
marcin.sz.fotografia
 
Posty: 23
Rejestracja: pn sty 17, 2011 7:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kucyk » czw sty 19, 2012 7:07 pm

marcin.sz.fotografia pisze:Nie wiem czy są jakieś ograniczenia regulaminu co do wstawianych tutaj zdjęć

Ograniczeń nie ma, tym niemniej niewskazane jest umieszczanie gniotów. 8)

A teraz pytanie technologiczne: czemu te dziewczyny są przeważnie takie smutne?
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: marcin.sz.fotografia » czw sty 19, 2012 7:36 pm

Kucyk pisze:
marcin.sz.fotografia pisze:Nie wiem czy są jakieś ograniczenia regulaminu co do wstawianych tutaj zdjęć

Ograniczeń nie ma, tym niemniej niewskazane jest umieszczanie gniotów. 8)

A teraz pytanie technologiczne: czemu te dziewczyny są przeważnie takie smutne?


kwestia co dla kogo sztuka a co gniot :)

ja tylko wstawiam to co mam do tej pory a zdjęcia robię dopiero półtora roku .

odnośnie pytania : uśmiechnięte zdjęcia robię tylko swoim dziewczynom do albumu i dzieciom :)

nie widzę jakiegokolwiek przesłania w zdjęciu z cieszącą się panienką, no chyba że jakiś delikatny zalotny uśmiech , ewentualnie reklama jogobelli:)


skoro można to dorzucę jeszcze, trochę mało tu będzie kolorów :)

9

Obrazek


10


Obrazek


11

Obrazek


12

Obrazek



13

Obrazek


i kolorek na koniec :)


14

Obrazek
marcin.sz.fotografia
 
Posty: 23
Rejestracja: pn sty 17, 2011 7:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Fotografie zdjęcia mieszkańców

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron