ZDJĘCIA LUDZI / PORTRET

Podforum z podziałem na wątki tematyczne związane z fotografią i zdjęciami mieszkańców powiatu piaseczyńskiego. Fotografie zdjęcia e-mieszkańców. Pochwal się swoimi zdjęciami.

Moderator: GTW

Postautor: WielkiGęgacz » czw sty 19, 2012 7:56 pm

No i co tam Panie Photozoner... Głupio Ci teraz ;)

Ale na poważnie.
Są zdjęcia, w których byle jakie niedociągnięcie techniczne razi od razu w oczy i całkowicie zaburza odbiór fotografii.
Są też takie zdjęcia w których duże błędy nie przeszkadzają i nie rzucają się w oczy, bo zdjęcie broni się samo, przez budowanie klimatu w odbiorze.
Moim zdaniem, bardziej wartościowym jest drugi typ zdjęć, do których z pełną odpowiedzialnością zaliczam przynajmniej TRZY z fotografii wrzuconych przez Ciebie.

Photozoner oczywiście ma rację, i przychylam się do jego opinii, Natomiast Kuc niestety głupoty tym razem lekkie prawi. (imho oczywiście)

Ja oceny Twoich zdjęć nie podejmuję się, bo pewny jestem, że jeszcze nas zaskoczysz. Liczę na więcej fotek, tych lepszych i tych gorszych.

Nie wiem jak inni, ale w mój gust Panie Kolego, żeś się wstrzelił prawie idealnie.
Pozdrawiam
WG
Awatar użytkownika
WielkiGęgacz
 
Posty: 414
Rejestracja: wt lis 03, 2009 4:56 pm
Lokalizacja: ...:::z Bloków:::...

Postautor: leny » czw sty 19, 2012 8:07 pm

Marcin, foty spoko mi się podobają. I bardzo dobrze że ktoś z forum sięga po aparat analogowy. Fajnie to wszystko wygląda, może rzeczywiście lekko kadrowanie poprawić, ale nie od razu Kraków zbudowano.

A dziewczyna w czerwonej sukienuni bardzo ładna.
Awatar użytkownika
leny
 
Posty: 514
Rejestracja: pt cze 12, 2009 8:49 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: photozoner » czw sty 19, 2012 8:32 pm

WielkiGęgacz pisze:No i co tam Panie Photozoner... Głupio Ci teraz ;)

Nie, Panie WielkiGęgacz;), bo wypowiedziałem się o poprzednim secie, który moim zdaniem jest słaby. I to zdanie nadal podtrzymuję. Drugi jest znacznie lepszy (szczególnie 9, 10, 11).
Zdjęcia oceniłem dość krytycznie, bo Autor - jak pisze - posiada ukończone warsztaty z wyróżnieniem i reklamuje się ofertą robienia zdjęć na ślubach, chrzcinach, realizuje indywidualne zlecenia, itp.
To już jest "inna półka", inne wymagania - tym samym inne spojrzenie na prezentowane prace i takie błędy w kadrowaniu w tym przypadku nie powinny mieć miejsca.
Ale to jest tylko moje zdanie.

WielkiGęgacz pisze:Są zdjęcia, w których byle jakie niedociągnięcie techniczne razi od razu w oczy i całkowicie zaburza odbiór fotografii.
Są też takie zdjęcia w których duże błędy nie przeszkadzają i nie rzucają się w oczy, bo zdjęcie broni się samo, przez budowanie klimatu w odbiorze.

Zgadzam się, choć wolę, aby nie było DUżYCH błędów nawet na zdjęciach, na których króluje tzw. klimat.
Awatar użytkownika
photozoner
 
Posty: 752
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:23 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: marcin.sz.fotografia » czw sty 19, 2012 9:08 pm

dziękuję za komentarze :)


jeśli chodzi o kadrowanie , prawie każdy kogo znam robiący zdjęcia cyfrą, nie wypuszcza surowych zdjęć prosto z puszki, zdjęcia są mniej więcej ustawiane najpierw później oczywiście kadrowanie, prostowanie, sprzątanie etc w komputerze . Sam tak robię cyfrowo oczywiście starając się zminimalizować późniejsze poprawki , ale jeżeli czegoś nie da się zrobić w trakcie wiem że zrobi się później , mam też szerszy wybór obiektywów do cyfrówki co zwiększa możliwości . W przypadku analoga tak pięknie już nie ma, co prawda wiadoma sprawa ze zdjęciem można zrobić to samo co i ze zdjęciem z cyfry, zeskanować zrzucić na kompa i wpakować do photoshopa dopiero zaczynając nad nim pracę :)

tylko ja stwierdziłem jaka to jest wtedy fotografia tradycyjna? dla tego staram się nic nie robić z tymi zdjęciami, chyba że pomysł tego wymaga . Ewentualnie konwert na b&w .


Dzięki temu można się więcej nauczyć, i nawet podczas fotografowania cyfrą więcej mysleć w trakcie i robić mniej a mądrzej jednak przyznam szczerze ciężko z tym idzie bo nadal pozostaje zasada , po co robić mało skoro na karcie tyle miejsca i nic to nie kosztuje :D

w przypadku analoga 30 a nawet 15 czy 12 zdjęć może kosztować 100 pln a nawet więcej więc to duża motywacja:)

Jeśli ktoś ma gdzieś na dnie szafu albo w piwnicy starego analoga polecam go odgrzebać i się pobawić, nawet zenitem za 50 pln mozna robić fajne fotki :)

pozdrawiam
marcin.sz.fotografia
 
Posty: 23
Rejestracja: pn sty 17, 2011 7:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Apco » czw sty 19, 2012 9:27 pm

Tradycyjna fotografia rowniez podlega manilulacji i to nie koniecznie cyfrowej. Dlatego ograniczanie sie jedynie do surowego materialu (zarowno w cyfrze jak i analogu) jest bledem.
Zdjecie przed publikacja ma byc dopieszczone!
Apco
 
Posty: 159
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 11:38 am

Postautor: photozoner » czw sty 19, 2012 9:42 pm

marcin.sz.fotografia pisze:...i wpakować do photoshopa dopiero zaczynając nad nim pracę :)

Nie mówimy o obróbce, mówimy o samym kadrowaniu. I przy analogu i przy cyfrze da się poprawnie skadrować.
Nie przekonuje mnie też argument o braku odpowiednich obiektywów. Nie robisz przecież reporterki, gdzie czasami liczą się ułamki sekund i nie ma czasu by ustawić się inaczej, czy tez zmienić szkło.
Tu widzę zdjęcia z modelkami, sesje, gdzie możesz dowolnie kombinować.
W pierwszym secie jest wiele kadrów (3,5,6), gdzie wystarczyłoby ustawić się / obrócić aparat o kilka-kilkanaście centymetrów i moim zdaniem byłoby znacznie lepiej.
Tak czy inaczej szanuję Twoje podejście. Wrzucaj kolejne fotki, bo zapowiada się naprawdę ciekawie.
Awatar użytkownika
photozoner
 
Posty: 752
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:23 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: WielkiGęgacz » czw sty 19, 2012 10:08 pm

Informacji o zawodowym robieniu zdjęć nie doczytałem.
Photozoner, jak już pisałem oczywiście ma rację, watek zawodowy stanowczo podwyższa poprzeczkę i tu zalecałbym lepszą selekcję zdjęć wstawianych przez nowego kolegę.
Swoim zdaniem chciałem podkreślić, ze fotki które marcin.sz.fotografia wstawia. Nie powinny podlegać skrupulatnej ocenie technicznej, bo i nie taka jest ich "natura".
Na pewno błędy podniesione przez Photozonera nie powinny mieć miejsca u osób, które chcą robić zdjęcia zawodowo.
Pozdrawiam
WG
Awatar użytkownika
WielkiGęgacz
 
Posty: 414
Rejestracja: wt lis 03, 2009 4:56 pm
Lokalizacja: ...:::z Bloków:::...

Postautor: marcin.sz.fotografia » czw sty 19, 2012 10:26 pm

Wiem wiem, jednak czasem łatwiejsza jest nawet reporterka którą nota bene bardzo lubię, czekam sobie na moment on się nagle pojawia i niczym się nie martwiąc wyzwalam spust i mam to co mnie interesuje .

Tutaj niby taki moment jest sztucznie stworzony jednak nie tak do końca, szukam najlepszego kadru w którym mogę pokazać daną modelkę, jeśli na początku ona się kiepsko wczuwa albo mam fajne ujęcia jednak właśnie starając się najpierw wszystko ładnie dopasować ostatecznie tracę te kadry to później już mam gdzieś czy jest równo , jak tylko widzę że ona jest pokazana na zdjęciu tak jak chcę to beż większego zastanowienia robię zdjęcie, jeśli mam możliwość poprawić to poprawiam jak nie to zostaje tak jak jest:)

Teraz już wiem że lepiej zrobić wcześniej rozgrzewkę i popracować z modelką na sucho że tak powiem :)


wrzucę jeszcze kilka i to chyba starczy do czasu aż uda się zrobić coś nowego:)

15

Obrazek


16


Obrazek


17


Obrazek



18

Obrazek


pozdrawiam
marcin.sz.fotografia
 
Posty: 23
Rejestracja: pn sty 17, 2011 7:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: WielkiGęgacz » czw sty 19, 2012 11:35 pm

Szanowny marcin.sz.fotografia buduje napięcie....
Dobrze, a dobrze... ;)
Pozdrawiam
WG
Awatar użytkownika
WielkiGęgacz
 
Posty: 414
Rejestracja: wt lis 03, 2009 4:56 pm
Lokalizacja: ...:::z Bloków:::...

Postautor: glavo » sob sty 21, 2012 1:50 pm

co prawda musiałem oglądać" ukradkiem"żeby dziecko nie zauważyło ale dopracowane
glavo
 
Posty: 50
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 9:17 pm
Lokalizacja: Głosków

Postautor: Schiza » czw mar 29, 2012 2:29 pm

marcin.sz.fotografia -dwa ostatnie mi się bardzo podobają-przede wszystkim ze względu na kolorystykę. numerek 17- dobry kadr, dopiero po długim gapieniu się trochę ucięte ręce przeszkadzają w odbiorze. Ale przykuwa uwagę. To ostatnie...ciarki mnie przeszły-ciekawy klimat, ja bym na szopie spróbowała kran wywalic, a nawet posunęłabym się dalej i wannę też zamalowała.
Awatar użytkownika
Schiza
 
Posty: 1526
Rejestracja: pt maja 08, 2009 5:38 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: photozoner » sob gru 01, 2012 4:24 pm

Obrazek
Awatar użytkownika
photozoner
 
Posty: 752
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:23 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Majkel » sob gru 01, 2012 7:34 pm

photozoner, nieustannie prezentujesz wysoki poziom swoich zdjęć. :good:
Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

Postautor: michal_g » sob gru 01, 2012 7:41 pm

photozoner, czyżby analog poszedł w ruch?
Awatar użytkownika
michal_g
 
Posty: 305
Rejestracja: pt lut 19, 2010 10:00 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Paulina » sob gru 01, 2012 10:10 pm

Bardzo ładny portret!!! Co oznacza napis na zdjęciu?
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 604
Rejestracja: pn wrz 05, 2011 12:12 pm
Lokalizacja: okolice

PoprzedniaNastępna

Wróć do Fotografie zdjęcia mieszkańców

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron