Strona 1 z 3

Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - MARZEC 2010

Post: pn lut 22, 2010 9:38 pm
autor: Martin
Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - EDYCJA MARZEC 2010

Obrazek

Wielkimi krokami zbliża się marzec 2010 roku i w związku z tym zaczynamy kolejną edycję konkursu fotograficznego Zdjęcie Miesiąca - MARZEC 2010. Informuję, że osoby zainteresowane konkursem, powinny od 1 do 10 marca 2010 roku, przesłać swoje zdjęcie na adres mailowy: konkurs@powiat-piaseczynski.info Zdjęcia powinny być wykonane w miesiącu luty 2010. Do przesłanego zdjęcia, należy dołączyć: datę i miejsce wykonania zdjęcia, tytuł zdjęcia oraz nick z forum. Więcej informacji znajdziecie w regulaminie: regulamin i nagrody w konkursie na forum ZDJęCIE MIESIĄCA (proszę uważnie czytać regulamin)

Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym!


Wszelkie uwagi do regulaminu oraz konkursu, należy zgłaszać w wątku: Konkurs Fotografia Miesiąca.

Ten wątek, zostanie odblokowany po 10 marca, kiedy na łamach tego wątku pojawią się zgłoszone zdjęcia i ankieta do głosowania...

:fotograf:

Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - MARZEC 2010

Post: pn mar 01, 2010 7:58 am
autor: Martin
Wyniki konkursu fotograficznego Zdjęcie Miesiąca
Edycja MARZEC 2010Obrazek
MIEJSCE 1 - Czekając na lepsze jutro (32 głosy)
Autor: kropaga (Agnieszka)Obrazek
MIEJSCE 2 - Ostatnie dni lutego w warszawskich łazienkach (28 głosów)
Autor: Amon (Marek)Obrazek
MIEJSCE 3 - Wiara (24 głosy)
Autor: adamp (Adam)GRATULUJEMY!

Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - MARZEC 2010

Post: wt mar 09, 2010 10:25 am
autor: Martin
Terminy w konkursie zdjęcie miesiąca:
1-10 marca 2010 - przyjmowanie zdjęć
11-20 marca 2010 - głosowanie na przesłane zdjęcia
20 marca 2010 - zamknięcie głosowania i ogłoszenie wyników
21-22 marca 2010 - wysłanie maili informacyjnych do autorów wyróżnionych zdjęć i sponsorów

Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - MARZEC 2010

Post: czw mar 11, 2010 12:14 am
autor: Martin
Zdjęcia w konkursie Zdjęcie Miesiąca - MARZEC 2010

Zapoznajcie się ze wszystkimi 9 zdjęciami i wybierzcie, te które najbardziej Wam się spodobało. Na górze tego wątku, znajduje się ankieta, która zawiera odpowiedniki numerów przydzielonych przy zdjęciach. Proszę zaznaczyć opcję, przy numerze zdjęcia, które Wam się spodobało. Zdjęcia oceniane są przez Was, poprzez głosowanie do 20 marca. Informuję, że numery przydzielone przy zdjęciach, są przydzielone według kolejności otrzymania zgłoszenia i niczego nie sugerują. Konkurs "Zdjęcie Miesiąca", należy traktować jako formę zabawy i możliwością pokazania swoich zdjęć szerszej grupie osób / mieszkańców. Zabawa ma Was zmotywować do robienia lepszych zdjęć i rozwijania swojej pasji. W tej edycji Twoje zdjęcie zajmie np: 7 miejsce, ale przy odpowiedniej motywacji, za miesiąc może okazać się, że Twoja fotka będzie najlepsza! Obejrzyjcie poniższe zdjęcia i zagłosujcie!Obrazek
ZDJęCIE 1 - Ostatnie dni lutego w warszawskich łazienkach
Obrazek
ZDJęCIE 2 - SeksmisjaObrazek
ZDJęCIE 3 - Urania jedna z muzObrazek
ZDJęCIE 4 - Czekając na lepsze jutroObrazek
ZDJęCIE 5 - Sikorka ModraszkaObrazek
ZDJęCIE 6 - StudniaObrazek
ZDJęCIE 7 - Samiec w szacie godowejObrazek
ZDJęCIE 8 - Wracając na stare śmieciObrazek
ZDJęCIE 9 - Wiara

Post: czw mar 11, 2010 8:31 am
autor: leny
najbardziej podoba mi się fotka nr 9 - Wiara.

Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - MARZEC 2010

Post: czw mar 11, 2010 8:55 am
autor: Ivona
Najlepsze jest zdjęcie nr 9 i szkoda, że nie pojawiło się w konkursie "portret z charakterem". Na to zdjęcie oddałam swój głos.
Podobają mi się jeszcze zdjęcia nr: 1, 2 i 5. :good:

Post: czw mar 11, 2010 10:06 am
autor: looky
O kurczę... - na ostatnim zdjęciu wieje grozą...
A poza tym, to dużo ptactwa w tym konkursie ;)
Trzeba się będzie dobrze zastanowić nad wyborem.

Post: czw mar 11, 2010 10:25 am
autor: stentonik
Portret, pomniki warszawskie, zdjęcia przyrody...Czy nie po to powstał konkurs tematyczny? Zapewne zdjęcia nie łamią regulaminu, bo dopuszcza się fotki spoza powiatu, ale przesłanie konkursu jest zupełnie inne.

Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - MARZEC 2010

Post: czw mar 11, 2010 10:33 am
autor: Ivona
stentonik pisze:Portret, pomniki warszawskie, zdjęcia przyrody...Czy nie po to powstał konkurs tematyczny? Zapewne zdjęcia nie łamią regulaminu, bo dopuszcza się fotki spoza powiatu, ale przesłanie konkursu jest zupełnie inne.

Krótko jestem na forum, ale czytając regulamin, nie zauważyłam, żeby było jakieś wyraźne przesłanie konkursu miesiąca? Jest określone, że
7. Technika wykonania prac jest dowolna. Tematyka zdjęć jest dowolna np.: portret, krajobraz, architektura, transport, zwierzęta itd... Zdjęcie powinno być wykonane na terenie powiatu piaseczyńskiego, dopuszczalne są zdjęcia z terenu Mazowsza. Na forum mieszkańców powiatu piaseczyńskiego - promujemy nasz region i najbliższą okolicę!

Dopuszczalne są różne rodzaje zdjęć oraz zdjęcia z całego Mazowsza.

Post: czw mar 11, 2010 11:04 am
autor: stentonik
Co do tego punktu 7 to zgadzam sie z jego pierwszą częścią o tematyce, ale jak sie mają zdjęcia do drugiej części punktu?
"Zdjęcie powinno być wykonane na terenie powiatu piaseczyńskiego, dopuszczalne są zdjęcia z terenu Mazowsza. Na forum mieszkańców powiatu piaseczyńskiego - promujemy nasz region i najbliższą okolicę!"

Uważam, że częśc "dopuszczalne są zdjęcia z terenu Mazowsza" jest nadinterpretowana.

Zmieńcie więc ten punkt regulaminu, żeby było jasne co i czy wogóle promujemy i albo niech to będą zdjęcia open albo tylko promujące powiat. Ktoś zdziera buty szukając tematu do konkursu w powiecie i przegrywa ze szklanką zrobioną w studiu. I co z tego, że też w powiecie?

Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - MARZEC 2010

Post: czw mar 11, 2010 12:04 pm
autor: Martin
Odnośnie propozycji zmian w regulaminie, to zachęcam do rozmowy w wątku: Konkurs Fotografia Miesiąca. Od początku wspólnie opracowywaliśmy regulamin konkursu Zdjęcie Miesiąca, więc przy pojawiających się wątpliwościach, zachęcam do napisania swoich sugestii.

:pisze:

Jak sami możecie zauważyć, zdjęć jest mało i mam nadzieję, że wiosna zachęci Was do wychodzenia z domu i robienia zdjęć, które chętnie będziecie przesyłali do kolejnych edycji konkursu miesiąca.

:fotograf:

Zachęcam Was, do komentowania, nie tylko Waszego faworyta, na którego oddaliście głos, ale również skomentujcie pozostałe konkursowe zdjęcia. Dzięki w swoim imieniu oraz pozostałych osób, które przesłały swoje zdjęcia na konkurs fotograficzny.

Post: czw mar 11, 2010 1:20 pm
autor: Amon
Napiszę o kilku fotkach.

2. Fajny moment, ale zdjęcie brutalnie przepalone - rada dla autora - uważać na takie wypały :).
5. £adnie uchwycone, ostro. Kto nie robił podobnej fotki ten nie wie, że to nie takie proste ;).
6. Czarna winieta do tej kolorystyki sepii nie pasuje.
9. Bardzo fajne, szkoda, że nie było w portrecie z charakterem.

Post: czw mar 11, 2010 1:31 pm
autor: ola
mi podoba sie 1, 4 i 6

1 - niesamowity klimat
4 - za przekaz
6 - za efekt,kliamt i za to ze jest inne


stentonik pisze:Zmieńcie więc ten punkt regulaminu, żeby było jasne co i czy wogóle promujemy i albo niech to będą zdjęcia open albo tylko promujące powiat. Ktoś zdziera buty szukając tematu do konkursu w powiecie i przegrywa ze szklanką zrobioną w studiu. I co z tego, że też w powiecie?


Podpisuje się, chyba taka była idea powstania konkursów tematycznych, aby w "głównym" konkursie pojawiały sie zdjęcia promujące powiat oraz przemyślane i aby byłą pewność że zestały zrobione na terenie powiatu
Bo wiekszość ze zdjęc mogło byc równie dobrze zrobionych w Piasecznia jak i np. w Bydgoszczy

ZDJęCIE MIESIĄCA

Post: czw mar 11, 2010 3:55 pm
autor: Ivan
Miejsce 1 - foto nr 1
Bardzo ciekawy kadr! Zdjęcie, jest dopracowane w każdym szczególe.

Miejsce 2 - foto nr 9
Magiczny portret. Szkoda, że zdjęcie nie pojawiło się w portrecie z charakterem.

Miejsce 3 - foto nr 5
Piękne zdjęcie Sikorki.

Post: czw mar 11, 2010 4:29 pm
autor: stentonik
To teraz ja:

zdjecie1: Podoba mi się obróbka, przemyslany kadr, budynek w mocnym punkcie - zdjęcie zrobione zawodowo. Chetnie bym to zdjęcie zobaczył w oryginalnej jakości bo w tej jakości i przy dośc mocnej obróbce wyłażą w niektórych miejscach drobne mankamenty.

zdjęcie2: Przepalenie niestety przekreśla to zdjęcie. A szkoda, bo fajny moment i ostrość złapana "na oko" ptaka, więc bardzo dobrze.

zdjęcie3: Zacytuję klasyka: "i nikt nam nie powie, że czarne jest czarne a białe jest białe". To zdjęcie może się obronić bo ta szarość jest całkiem fajna, ale mi osobiście nie odpowiada takie B&W. Poza tym autor mógł się bardziej postarać przy kadrowaniu, ten pomnik ani nie jest w mocnym punkcie ani w środku kadru...Przecież pomnik nigdzie nie odfrunie, więc czasu na zdjęcie jest sporo. Dodatkowo przeszkadza mi to, że zasłonięty wyszedł do połowy ten drugi pomnik z tyłu.

zdjęcie 4: Zdjęcie z tych, które ja akurat lubię. Ale ja tak ostatnio mam, że w fotkach szukam jakiejś idei, przekazu, domysłu i to dla mnie jest najważniejsze. Jesli ktoś chce popisać się krajobrazem lub zdjęciem ptaka, to musi to zrobić bardzo dobrze, w przypadku takich zdjęc jak to, z treścią - technika to sprawa drugorzędna. Chociaż tu też jest fajnie. Zdjęcie bardzo piaseczyńskie, kto zna tę bramę i sytuację ludzi tam mieszkających, ten zrozumie. Kto nie zna, ten nie zagłosuje na to zdjęcie. Mój głos na to zdjęcie.

zdjęcie 5: Moim zdaniem to zdjęcie należałoby oceniać w kategorii "przyroda". W związku z tym, niestety wypada bardzo słabo. Ostrośc bardzo dobra ale co to za kolory? Kolorystyka rodem z ilustrowanki bajek dla dzieci. Zdjęcie statyczne więc ten odcień tła nie może być usprawiedliwieniem. W przypadku zdjęć dokumentalnych podbijanie zbyt duże kolorów oraz kombinowanie z tłem wygląda zdecydowanie niekorzystnie i nienaturalnie.

zdjęcie 6. Studnia. I co? Do mnie ta fotka nie przemawia.

zdjecie7: Zdjęcie krzyczy kolorami i za bardzo przeostrzone. Oczy bolą. Zero związku z rzeczywistością.

zdjęcie8: Dla mnie zbyt dużo chaosu, wzrok nie ma na czym sie zatrzymać na dłużej, brakuje mi motywu przewodniego. Może są wilebiciele takich zdjęć, ale dla mnie w kadrze jest śmietnik.

zdjęcie9: Oczy tej kobiety nie pozwalają mi napisać komentarza. I tak zagłosuję na czwórkę :)