Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - STYCZEń 2010

Podforum związane z konkursem fotograficznym ZDJęCIE MIESIĄCA / ZDJęCIE ROKU (regulamin, sponsorzy, poszczególne edycje konkursu foto). Konkurs nie jest już organizowany. Wątki konkursowe są nadal widoczne, aby promować autorów wyróżnionych zdjęć.

Moderator: GTW

Wybierz najciekawsze ZDJęCIE MIESIĄCA STYCZEń 2010

ZDJęCIE 1 - Artystyczna mysz
3
3%
ZDJęCIE 2 - Stare dobre czasy
1
1%
ZDJęCIE 3 - Bańka
22
20%
ZDJęCIE 4 - W oczekiwaniu na noc...
25
23%
ZDJęCIE 5 - Złoty brzeg
21
19%
ZDJęCIE 6 - Zimowe mokradło
1
1%
ZDJęCIE 7 - Odcienie zimy
14
13%
ZDJęCIE 8 - W cieniu Zygmunta
14
13%
ZDJęCIE 9 - Dzika ścieżka
1
1%
ZDJęCIE 10 - Tory
1
1%
ZDJęCIE 11 - Czekając na...
5
5%
ZDJęCIE 12 - foto-maki
3
3%
 
Liczba głosów : 111

Postautor: Amon » wt sty 12, 2010 5:46 pm

Hmm a zdjęcie nr. 8 to nie było jeszcze wczoraj w kolorze?
"aparat nie ma znaczenia, każdym jestem w stanie zrobić złe zdjęcie"
Amon
 
Posty: 574
Rejestracja: pn lip 06, 2009 4:22 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: carotte(n) » wt sty 12, 2010 5:59 pm

zdjęcie 7 oraz 8 :good: :brawo:
Ostatnio zmieniony pt sty 15, 2010 9:02 am przez carotte(n), łącznie zmieniany 1 raz
M.N
Awatar użytkownika
carotte(n)
 
Posty: 112
Rejestracja: pn paź 19, 2009 6:26 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: daro » wt sty 12, 2010 7:36 pm

Amon pisze:Hmm a zdjęcie nr. 8 to nie było jeszcze wczoraj w kolorze?


też mi się tak wydaje - nawet jak czytałem komentarze Tomka to pomyślałem, że chyba pomylił fotki - może po prostu wyblakło :D
DaRo (Dariusz Kropacz)

mój FOTOBLOG

Obrazek
Awatar użytkownika
daro
 
Posty: 505
Rejestracja: pn sie 10, 2009 7:56 am
Lokalizacja: Piaseczno

Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - STYCZEń 2010

Postautor: Martin » wt sty 12, 2010 7:58 pm

Amon i Daro, mam ostatnio trochę spraw na głowie (co na pewno widać po mojej obecności na forum) i rano (11 stycznia), w pośpiechu przed pracą, nie były wstawione zdjęcia z ostatecznie otrzymanej wersji plików. Po kilku godzinach wrzuciłem i nadpisałem poprawną wersję wszystkich otrzymanych zdjęć do publikacji w konkursie.



Nie ma zapisów w regulaminie, że nie powinniśmy komentować zdjęć przed zamknięciem głosowania. Komentowanie jest wręcz wskazane. Po zamknięciu głosowania, pojawiają się jedynie gratulacje dla zwycięzców, oraz ewentualne komentarze do komentarzy, więc właśnie teraz od udostępnienia zdjęć, do zamknięcia głosowania - jest czas na komentowanie konkursowych zdjęć. W portalach fotograficznych, jest bardzo dużo ostrej krytyki, jednak właśnie ta krytyka otwiera czasami nasze oczy i ukierunkowuje przy robieniu następnych zdjęć. Słodzenie komuś, że jego zdjęcie jest fajne, robi się zbyt słodkie, dlatego powinny pojawiać się również gorzkie słowa krytyki. Konkurs to zabawa, ale ta zabawa powinna nas czegoś nauczyć, a tylko dzięki komentarzom i uwagom, możemy poprawić nasze zdjęcia i zwracać uwagę na rzeczy, które wcześniej nie były przez nas zauważone.

tutomash pisze:spróbuje skomentować zdjęcia

Dzięki Tomek za skomentowanie wszystkich konkursowych zdjęć!
:piwko:

tutomash pisze:zachęcam innych do komentowania!!, wiem że ostatnia edycja-grudzien była dosyć ostra ze względu na komentarze, ale przecież oprócz samych głosów, autorzy zdjęć czekają też na to żeby się dowiedzieć coś więcej o swoich zdjęciach, co jest złe, co komu się podoba a co nie, na co w przyszłości zwracać uwagę,

dlatego zwracam się z prośbą aby każdy (zwłaszcza ci którzy są bardziej doświadczeni w fotografii) coś napisał na każde z wystawionych zdjęć, może się to przydać zwłaszcza autorom oraz innym którzy chcieli by wziąć udział w konkursie a nie czują się na siłach


Mam podobne zdanie i podpisuję się pod tym co napisał Tomek. Dlatego, zachęcam Was do komentowania zdjęć, a jeżeli ktoś obawia się krytyki swoich zdjęć, to nie powinien ich przesyłać na konkurs. Uważam, że autorzy zdjęć, a przede wszystkim tych, które mają najmniej punktów, chcieliby wiedzieć, dlaczego ich zdjęcie nie zostało przez innych zauważone i docenione. Autor zdjęcia, przesyłając je na konkurs - uważa, że jego zdjęcie jest interesujące i na pewno chciałby wiedzieć, dlaczego według innych nie zasługuje na głosy w głosowaniu? Wszelkie wskazówki i uwagi są bardzo cenne. (to oczywiście tylko moja opinia)

:pisze:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: tutomash » wt sty 12, 2010 9:13 pm

daro pisze:też mi się tak wydaje - nawet jak czytałem komentarze Tomka to pomyślałem, że chyba pomylił fotki - może po prostu wyblakło Very Happy

dziwne jakos nie zauwazylem ze zdjecie bylo kolorowe, widocznie nie zwrocilem duzej uwagi na nie, niezla historia :mrgreen:

Martin pisze:Autor zdjęcia, przesyłając je na konkurs - uważa, że jego zdjęcie jest interesujące i na pewno chciałby wiedzieć, dlaczego według innych nie zasługuje na głosy w głosowaniu? Wszelkie wskazówki i uwagi są bardzo cenne

dokładnie podpisuje się pod tym
Awatar użytkownika
tutomash
 
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 8:19 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: AsgAarD_xxx » wt sty 12, 2010 9:55 pm

Moj glos na zdjecie numer 3.
Ale ogolnie zestaw jakis taki slabiutki. W poprzednich zawsze bylo kilka naprawde super zdjec, a tutaj nie za bardzo bylo z czego wybierac (oczywiscie moim skromnym amatorskim zdaniem).
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

nr 3

Postautor: Artur N. » wt sty 12, 2010 10:01 pm

Oryginalnym pomysłem wyróżnia się zdjęcie nr 3!

:good:
Awatar użytkownika
Artur N.
 
Posty: 852
Rejestracja: sob lut 28, 2009 11:43 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Agim6 » wt sty 12, 2010 11:14 pm

tutomash pisze:zachęcam innych do komentowania!!

Zachęciłeś mnie a raczej zmotywowałeś ;)

Obecna edycja jakoś nie zrobiła na mnie większego wrażenia. W każdej edycji znajdowałam co najmniej jedno zdjęcie, które wyróżniało się ze wszystkich tak, że robiło na mnie największe wrażenie. Tym razem jest odwrotnie, ale mimo to zagłosuję na któreś ze zdjęć.
Martin pisze:ZDJęCIE 1 - Artystyczna mysz

Zdjęcie podoba mi się, jakby nie patrzeć nietypowe na tle wysyłanych do tej pory.

Martin pisze:ZDJęCIE 2 - Stare dobre czasy

za mało ostre jak dla mnie

ZDJęCIE 3 - Bańka

mogłaby być bardziej kolorowa. Czegoś mi brakuje na tym zdjęciu..i szczerze przyznam i może ktoś mi odpowie dlaczego dużo osób tak się zachwyca tym zdjęciem. Piszecie, że głosujecie na to zdjęcie ale napiszcie dlaczego? Jest ok, ale wg mnie nic więcej..


Martin pisze:ZDJęCIE 4 - W oczekiwaniu na noc...

mi się podoba, kolory żywe, ostre, panorama :good:

Martin pisze:ZDJęCIE 5 - Złoty brzeg

Mam wrażenie, że już brało udział w konkursie tylko inaczej przerobione.
Ogólnie podoba mi się, ale chyba robił je "profesjonalista" więc szukałabym tu jeszcze czegoś, albo zupełnie czegoś innego

Martin pisze:ZDJęCIE 6 - Zimowe mokradło

nie mam zdania

Martin pisze:ZDJęCIE 7 - Odcienie zimy

jedno z tych, na które zwróciłam uwagę, a przyciągnęły mnie chyba kolory i motyw ze słońcem. Ja jednak zatytułowałabym "Odcienie jesieni" - tak mi się skojarzyło.
Pytanie do autora: Co chciał nam powiedzieć/pokazać?

Martin pisze:ZDJęCIE 8 - W cieniu Zygmunta

Tytuł mi nie pasuje do zdjęcia. W kolorze byłoby lepiej.

Martin pisze:ZDJęCIE 9 - Dzika ścieżka

Za ciemne u góry, za mało ostre i ta ścieżka jakoś za mało uwydatniona, ale dobry pomysł z nawiązaniem do niej w tytule

Martin pisze:ZDJęCIE 10 - Tory

Hmm...za dużo tego na zdjęciu i tory giną w śniegu ;)

Martin pisze:ZDJęCIE 11 - Czekając na...

Mężczyzna na zdjęciu za ciemny, poza tym chyba poprawne

Martin pisze:ZDJęCIE 12 - foto-maki


tutomash pisze:widzę że pokazał całkiem coś nowego, a mianowicie makro, szkoda że tylko jest tak mało, mógłby być półmisek z sushi wykonany makrem, zdecydowanie za mało jest elementów na tym zdjęcie, ale pomysł fajny

tu zgadzam się z Tomkiem, fajny pomysł, lubię takie zdjęcia, tylko na tym czegoś mi brakuje, może gdyby uchwycić coś innego.

MÓJ głos na 4
Pozdrawiam
A.
Agim6
 
Posty: 673
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - STYCZEń 2010

Postautor: Mariusz » wt sty 12, 2010 11:44 pm

Skąd, aż taki zachwyt zdjęciem nr 3? Czyżby sugerowanie się komentarzem innych? Napiszę coś od siebie, żeby nie było, że tak jak niektórzy sugeruję się powtarzanym zachwytem fotki nr 3. Nie jestem fotografem i sam nie potrafię robić zdjęć, ale wypowiedzieć się chyba może każda osoba z forum? Tutomash i Agim6, również zachęcili mnie do napisania czegoś po ich komentarzach. :)


ZDJęCIE 1 - Artystyczna mysz
Mysz sama w sobie jest OK, jednak tylko jako graffiti. Nie przekonuje mnie jako zdjęcie na tyle, aby na nią zagłosować.

ZDJęCIE 2 - Stare dobre czasy
Brakuje mi na zdjęciu pociągu, bo tory same w sobie do mnie nie trafiają.

ZDJęCIE 3 - Bańka
Przepraszam, jeżeli kogoś rozczaruję, ale nie rozumiem zachwytu zdjęciem. Fotka jedynie wyróżnia się unikalnym pomysłem wśród pejzaży, jakie są zgłoszone w konkursie.

ZDJęCIE 4 - W oczekiwaniu na noc...
Ciekawe zdjęcie i bardzo podoba mi się kolorystyka nieba, która zatrzymuje mnie dłużej przy tym zdjęciu. Domki mało ciekawie wyglądają na zdjęciu i lepiej wyglądałaby na zdjęciu woda niż pole, ale oddaję głos na fotkę nr 4. Brawo dla autora tego zdjęcia!

ZDJęCIE 5 - Złoty brzeg
Czuć rękę kogoś, kto zna się na fotografii i potrafi wykrzesać ze zdjęcia, to co najciekawsze. Zdjęcie super i wyróżnia się wśród wszystkich konkursowych zdjęć, ale bardziej trafiło do mnie mniej profesjonalne zdjęcie nr 4.

ZDJęCIE 6 - Zimowe mokradło
Nie trafia do mnie i nie rozumiem tego zdjęcia.

ZDJęCIE 7 - Odcienie zimy
Kolejne zdjęcie, przy którym nie rozumiem tak wielkiego zachwytu? Może dlatego, że do mnie nie trafia. Jedynie kolor nieba jest bardzo fajny, jednak niebo stanowi tylko 1/4 całego zdjęcia.

ZDJęCIE 8 - W cieniu Zygmunta
Zdjęcie OK, jednak trochę za bardzo zimne w tych czarno białych kolorach.

ZDJęCIE 9 - Dzika ścieżka
Szkoda, że autor zdjęcia nie skupił się bardziej na tym wieżowcu.

ZDJęCIE 10 - Tory
Czy to nie zdjęcie wiaduktu nad Puławską? Szkoda, że tytułowe tory znikły pod śniegiem.

ZDJęCIE 11 - Czekając na...
Nie za bardzo wiem co prezentuje zdjęcie? Jeżeli tego czekającego Pana, to może lepiej wyglądałoby jego zbliżenie?

ZDJęCIE 12 - foto-maki
Lubię sushi. Zdecydowania za mało jest kulinarnych zdjęć w poszczególnych edycjach konkursu na forum, dlatego duży plus ode mnie za tematykę zdjęcia. Szkoda, że tytułowe maki są rozmyte i na drugim planie, to one powinny być wyostrzone a pałeczki i menu rozmyte.


Mój głos oddałem na ZDJęCIE 4 - W oczekiwaniu na noc...!
:good:
Awatar użytkownika
Mariusz
 
Posty: 310
Rejestracja: wt gru 01, 2009 6:39 pm
Lokalizacja: Józefosław

Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - STYCZEń 2010

Postautor: Martin » śr sty 13, 2010 8:37 am

Widzę, że w nocy pojawiły się kolejne komentarze! Dzięki Aga i Mariusz. :)
Ktoś jeszcze podejmie się skomentowania wszystkich konkursowych zdjęć?
:pisze:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - STYCZEń 2010

Postautor: Ivona » śr sty 13, 2010 10:11 am

Przeczytałam Wasze komentarze i nadal najbardziej podoba mi się BAńKA!

:good: :brawo:
Awatar użytkownika
Ivona
 
Posty: 466
Rejestracja: wt sty 12, 2010 2:59 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Agim6 » śr sty 13, 2010 12:03 pm

Ivona pisze:Przeczytałam Wasze komentarze i nadal najbardziej podoba mi się BAńKA!

nie neguję tego, bo o gustach się nie dyskutuje, tylko chciałabym uzyskac bardziej szczegółowe informacje co widzicie w tym zdjęciu, czego ja nie widzę?
Zaintrygowało mnie to, że kilka osób już wyraziło swój zachwyt na temat tego zdjęcia.
Pozdrawiam
A.
Agim6
 
Posty: 673
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Bańka

Postautor: Ivona » śr sty 13, 2010 12:59 pm

Agim6 pisze:co widzicie w tym zdjęciu, czego ja nie widzę?

Agim6, spróbuj zrobić takie zdjęcie i będziesz wiedziała. Próbowałam kilka razy uchwycić ten moment, ale chyba mam za wolny aparat, bo mi nie wychodziło. Nie znam tricków w programach graficznych, ale wydaje mi się, że autor zdjęcia powinien trochę poprawić zdjęcie, żeby nie było widocznych odblasków z lampy błyskowej i je wyostrzyć. Kolorowe zdjęcie, przyciągałoby bardziej wzrok, ale mi i tak się podoba, bo wiem, że nie jest łatwo zrobić takie zdjęcie. Może ktoś zrobił je przez przypadek, to w takim razie zazdroszczę osobie tego przypadku.

Kiedyś sama próbowałam zrobić takie zdjęcie, ale niestety nie udało mi się.

Obrazek

Obrazek

Lub coś takiego http://www.digart.pl/zoom/3560470/Swiat_w_bance_;-).html

Podobają mi się zdjęcia ze światem zamkniętym w bańce mydlanej i dlatego zagłosowałam na zdjęcie nr 3.
Awatar użytkownika
Ivona
 
Posty: 466
Rejestracja: wt sty 12, 2010 2:59 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Agim6 » śr sty 13, 2010 4:13 pm

Ivona dziękuję za szczegółową odpowiedź, właśnie chciałam przeczytać jakąś konkretną argumentację i dzięki Tobie zrozumiałam co bierzesz pod uwagę w głosowaniu na to własnie zzdjęcie.

Ivona pisze:Kolorowe zdjęcie, przyciągałoby bardziej wzrok, ale mi i tak się podoba, bo wiem, że nie jest łatwo zrobić takie zdjęcie.

Przyznam, że gdbyś wysłała na konkurs jedno z powyższych zdjęć być może bym na nie zagłosowała, ale jak już napisałaś właśnie te kolory sprawiają, że zdjęcia takie przyciągają wzrok.
Biorące udział w konkursie jest dla mnie za "mdłe", ale biorąc pod uwagę fakt, że autor zrobił je -a co jest trudne do uchwycenia :good:
Pozdrawiam
A.
Agim6
 
Posty: 673
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - STYCZEń 2010

Postautor: AsgAarD_xxx » śr sty 13, 2010 4:38 pm

Mariusz pisze:Skąd, aż taki zachwyt zdjęciem nr 3? Czyżby sugerowanie się komentarzem innych?


My naprawde nie jestesmy ulomni i nie trzeba nam pokazywac palcem, na ktore zdjecie mamy glosowac ;). A nawet jak ktos pokaze, to po to mamy swoj rozum, zeby sie z tym ewentualnie nie zgodzic :).

Wiadomo, ze jezeli ma sie do wyboru milion pejzazy (z czego niektore zdjecia dosc mocno podrasowane w photoshopie), to nasza uwage bardziej zwroci to jedno, ktore pejzazem nie jest.

Poza tym - jak juz pisalem - ja jestem calkowitym amatorem. Nie znam sie na robieniu zdjec ani na ich obrobce, dlatego oceniam pod katem: podoba mi sie/ nie podoba mi sie, bez zaglebiania sie w technike, jakiej uzyl autor fotki itp.
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Konkurs Fotograficzny ZDJĘCIE MIESIĄCA / ZDJĘCIE ROKU

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron