Konkurs komentarze do komentarzy

Podforum związane z konkursem fotograficznym ZDJęCIE MIESIĄCA / ZDJęCIE ROKU (regulamin, sponsorzy, poszczególne edycje konkursu foto). Konkurs nie jest już organizowany. Wątki konkursowe są nadal widoczne, aby promować autorów wyróżnionych zdjęć.

Moderator: GTW

Postautor: Agim6 » sob lis 21, 2009 12:52 pm

fotomigawka pisze:Może moje zdjęcie nie spodobało w Wam się za bardzo, ale odniosę się do niektórych komentarzy do tego zdjęcia

mi się spodobało i zagłosowałam na nie :good:
Pozdrawiam
A.
Agim6
 
Posty: 673
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Konkurs komentarze do komentarzy

Postautor: Kacha » sob lis 21, 2009 2:47 pm

Pojawiły komentarze autorów fotek i już wiem kto jest autorem zdjęcia, które mi się spodobało, ale nie zdążyłam zagłosować. :)
Awatar użytkownika
Kacha
 
Posty: 666
Rejestracja: pt lis 20, 2009 1:26 pm
Lokalizacja: okolice stolicy

Postautor: Schiza » sob lis 21, 2009 3:07 pm

fotomigawka pisze:Schiza napisał:
3."Poranna jesienna rosa" ładne makro..aaale widać ,że te „gwiazdki” zostały dodane.


Jest to zdjęcie prosto z aparatu, więc nie ma mowy o dodaniu gwiazdek w programie graficznym. Efekt taki można uzyskać poprzez mocne przymknięcie przysłony.

oo no proszę - a wydają się być takie równiutkie - w takim razie zwracam honor -zdjęcie bez zarzutów :piwko:
Awatar użytkownika
Schiza
 
Posty: 1526
Rejestracja: pt maja 08, 2009 5:38 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: photozoner » sob lis 21, 2009 3:13 pm

teqilaa pisze:Wojtek, Grzesiek ... powiedzcie mi dlaczego przewijaja sie w konkursie te same osoby?

A skąd ja mam to wiedzieć? W konkursie nie interesują mnie osoby, a zdjęcia.

teqilaa pisze:może tak spojrzec od strony osoby która nie poświeca fotografii az tyle czasu ale ma ochote sie pobawić? dlaczego wszystko ma byc traktowane tak smiertelnie poważnie!

Może nie tyle poważnie, a w miarę odpowiedzialnie. Przypominam, że jest to KONKURS. Jak będę chciał się jedynie pobawić to przyniosę z pleneru 200 zdjęć i schowam do przysłowiowej szuflady.
Dając zdjęcia na forum liczę się z tym, że inni wyrażą swoje opinie. Jedni pozytywne, inni nie. Tym bardziej w konkursie. Co jest w tym takiego dziwnego?

teqilaa pisze:niektóre komentarze ocieraja sie o krytyke "fotografa" a nie zdjęcia, taka subtelna róznica a jednak.

Przykłady poproszę, bo zaczynasz jak Kania. Ja nie zauważyłem, żeby ktos krytykował z powodów personalnych, tym bardziej w konkursie, który z założenia jest anonimowy.

teqilaa pisze:Jesli ktos chce się uczyc jest mnóstwo podkategorii na podforum zdjęciowym a jakos największe komenty i krytyka idzie w konkursie, to naprawde może zniechęcac.

Bo konkurs do czegoś zobowiązuje. A jest w nim najwięcej krytyk i komentarzy dlatego, że zdjęcia są anonimowe, co tym samym podważa to, co napisałaś wcześniej o krytyce fotografa.

teqilaa pisze:Na poczatku Martin ogłaszal to jako zabawe i tak do tego podchodze, obecnie jest to zabawa ale dla mocno zaawansowanych amatorów w objezdżanie totalnych amatorów.

A nie widzisz, że niektórzy chcą i potrafią z krytyk wyciągać wnioski?
Natomiast "objeżdżania" nie zauważyłem, możesz wskazać zdjęcie, które tak straszliwie zostało "objechane"?
Awatar użytkownika
photozoner
 
Posty: 752
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:23 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » sob lis 21, 2009 5:02 pm

teqilaa pisze: jakie mącenie? czy każda wypowiedź odbiegajaca od ogółu to mącenie? he he he nie sadziłam że doczekam sie takiego zarzutu akurat od Ciebie.


Iwonko przepraszam, jeśli Cie uraziłem, nie miałem takiego zamiaru. Po prostu napisałaś

teqilaa pisze:Wojtek, Grzesiek ... niektóre komentarze ocieraja sie o krytyke "fotografa" a nie zdjęcia, taka subtelna róznica a jednak.


więc uznałem to za niepotrzebne dolewanie oliwy do dyskusji, która i tak zabrneła nie w tym kierunku co trzeba.

teqilaa pisze:czyżbys poczuł sie urażony?


Za dużo powiedziane, ot poczułem sie wywołany do tablicy bo troche tych komentarzy popełniłem.


teqilaa pisze:nie kazdy musi się z Toba zgadzać.... jedyna słuszna prawda zawsze wygra, ech.


Nie musisz sie ze mna zgadzać, bo i po co? Jesli sie zgadzasz to jest mi miło. Nie wiem o jaką jedynie słuszna prawdę Ci chodzi, i nie chcę wiedzieć, dla mnie to jakas dziecinada.
Konkurs jest dobrowolny, jest regulamin i jest Martin, który jako szef i ojciec konkursu decyduje co bedzie najlepsze dla zabawy.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: teqilaa » sob lis 21, 2009 5:42 pm

[cenzura]!! wywaliło mi posta :evil: :evil: :evil:
napisze w skrócie!

opinie na temat obecnego wyglądu konkursu nie raz wypowiadałam tak wiec nie rozumiem dlaczego akurat teraz wywołało to takie oburzenie?
Powtórze, nigdzi enie napisałam o atakach personalnych ale że nie raz wg mnie pewna subtelna granica krytyki tylko obrazu została przekroczona. Nie bede tutaj rzucac przykładami, własnie po to zeby nie wyladowac na jednej pólce z mister Kania, gdybym chciała to zrobic zrobiłabym to odrazu. Gdzie dla jednych jest granica dla innych ledwie przedsionek. Chciałm wypiowedziec swoją "subiektywną" ocene a że jest inna niz ogólnie przyjeta, no cóz nie mój problem. Generalnie podeszłam do tematu własnie po to żeby uniknac niepotrzebnego mącenia i ew. pyskówki. Zalezało mi na przekazaniu swoich odczuć an ie dowaleniu temu czy tamtemu. Jesli to dziecinada to ja juz nie wiem w jaki sposób pisac żeby nie zostac posadzonym o macenie, dziecinade itp. Uwazam że moja wypowiedz była bardzo wywazona a że inna on ogólnie panującej? no cóż, tak mam. Mam swoje zdanie i nie zawaham sie go użyć :P
Co do krytyki, nie chodzi mi o krytyke wogóle, ale tylko w kontekscie konkursu. W tej kwestii zdanie mam takie a nie inne. Byłabym mega hipokrytka gdybym negowała krytykowanie wogóle. Kurcze przeciez chyba po to sa te podfora zdjeciowe! sama kiedys nawet sie pokusiłam o wklejenie zdjecia "pod ostrzał" :mrgreen: nie mneij jednak dalej uważam że krytyka zdjec konkursowych troszke odstrasza ew. uczestników.


stentonik pisze:Konkurs jest dobrowolny, jest regulamin i jest Martin, który jako szef i ojciec konkursu decyduje co bedzie najlepsze dla zabawy.


dlatego napisałam że nie wezme wiecej udziału czynnego bo mi sie nie do konca podobaja zasady, moge prawda?

Grzesiek, nie uraziłes mnie, ja az taka wrazliwa nie jestem. Lubie dyskusje i konfrontacje wiec moze to dawac złudne wrażenie "obrażenia". Poza tym nie obrażam sie na ludzi za poglądy, bardziej za ich brak :mrgreen:

Tak wiec jesli ktos poczuł sie urazony to trudno, nie zrozumial sensu mojej wypowiedzi. Jesli chiałby pogadac chętnie przy piwku podyskutuje ba! nawet przykładem może rzucę? :roll: :wink:
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » sob lis 21, 2009 6:05 pm

Ale o co wogóle chodzi?
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: Marcin KANIA » sob lis 21, 2009 7:07 pm

stentonik pisze:Ale o co wogóle chodzi?


Proponuję wrócić do fotografii, po prostu zigno...tfu, olać :mrgreen:

Pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: photozoner » sob lis 21, 2009 9:08 pm

No cóż... dyskusja typu - nie podoba mi się coś, ale nie powiem co, niektóre komentarze mi się nie podobają, ale nie powiem które.
Dla mnie w takim układzie temat jest zakończony.

Wszystkim chcącym poszerzać swoją fotograficzną pasję życzę konstruktywnej krytyki i wynikających z niej coraz lepszych prac.
Wszystkich innych, którzy myślą, że znaleźli sobie tu piaskownicę do zabawy proszę, żeby chociaż postarali się nie przeszkadzać tym, którzy złapali bakcyla fotografii.
Jeśli chcecie tworzyć własne TWA i poziom rodem z N-K, proszę bardzo, ale beze mnie.

Dziękuję Autorowi zdjęcia nr 5 "Jesień" za przyjęcie krytyki - jak to powiedział Grzesiek - na klatę, jednocześnie życząc nie tylko życzliwych krytyk, ale z czasem wielu życzliwych opinii.

Dziękuję wszystkim za głosy na zdjęcie nr2 "Sjesta", a także za komentarze, zarówno te pozytywne jak i krytyczne.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
photozoner
 
Posty: 752
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:23 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: daro » sob lis 21, 2009 10:04 pm

photozoner pisze:Wszystkim chcącym poszerzać swoją fotograficzną pasję życzę konstruktywnej krytyki i wynikających z niej coraz lepszych prac.
Wszystkich innych, którzy myślą, że znaleźli sobie tu piaskownicę do zabawy proszę, żeby chociaż postarali się nie przeszkadzać tym, którzy złapali bakcyla fotografii.
Jeśli chcecie tworzyć własne TWA i poziom rodem z N-K, proszę bardzo, ale beze mnie.


Wojtek - mam nadzieję, że nie jest to pożegnanie :(

Jak wiesz cały czas chcę i cały czas poszerzam swoją fotograficzną pasję i konstruktywnej krytyki się nie boję :) Jeżeli wrzucam jakieś zdjęcie na forum lub przesyłam na konkurs to nawet liczę na to, że usłyszę co się Wam (odbiorcom) w nim nie podoba.

Pewnie, że fajnie przeczytać - "super fotka" itp., bo taki komentarz oznacza, że zdjęcie się komuś spodobało.
Zdecydowanie lepiej przeczytać "super fotka, ponieważ..." - wtedy wiem co konkretnie w tym zdjęciu się ludziom podoba.

Mniej przyjemnie czyta się "spieprzone zdjęcie". Wtedy otrzymujesz komunikat, że komuś z jakiegoś powodu nie przypadło ono do gustu.
Jeżeli natomiast czytam "spieprzone zdjęcie, ponieważ..." to umożliwia mi to naukę i pozwala stawać się coraz lepszym, a do tego właśnie dążę. Tak więc jeżeli chodzi o moje prace - nie krępujcie się. Walcie śmiało, nawet jeżeli ma to być krytyka totalna i zrównująca fotkę z ziemią, ale błagam - powołujcie konkretne argumenty, tak abym z tej krytyki mógł wziąć coś dla siebie.
DaRo (Dariusz Kropacz)

mój FOTOBLOG

Obrazek
Awatar użytkownika
daro
 
Posty: 505
Rejestracja: pn sie 10, 2009 7:56 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » sob lis 21, 2009 10:30 pm

Mysle, że Wojtek ujał sprawę konkretnie i własciwie. Nie ma co sobie psuć nerwów. Posądzanie o manipulację konkursem (Marcin Kania) czy o chęć dokopania autorowi zdjęcia poprzez ocene jego pracy (teqilka) to zbyt powazne zarzuty, żeby mozna było dalej bawić się z przyjemnością w komentowanie fotek. Normalnie weź i napisz cos teraz człowieku. Ja odpuszczam komentowanie i dyskusje na temat obcych fotek, jedynie pogadam o swoich.

Przepraszam jesli moje komentarze kogos uraziły lub obraziły.

Wracam do robienia fotek, wkrótce cos wrzuce w wątkach tematycznych offcors. Mozecie komentować, spoko, ja sie nie obrażę NA PEWNO :piwko:
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: Marcin KANIA » sob lis 21, 2009 10:37 pm

stentonik pisze:Posądzanie o manipulację konkursem


udowodnij :twisted:

napisałem tylko, że komentarze mogły mieć/miały wpływ na trwające głosowanie..., a to nie jest to samo :twisted:

stentonik pisze:Przepraszam jesli moje komentarze kogos uraziły lub obraziły


wreszcie :peace:

Proponuję wrócić do fotografii, po prostu zigno...tfu, olać :mrgreen:

Pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Schiza » sob lis 21, 2009 11:04 pm

dlatego napisałam że nie wezme wiecej udziału czynnego bo mi sie nie do konca podobaja zasady, moge prawda?

Dokładnie tak-nie podobają się zasady konkursu- to się nie bierze w nim udziału-po prostu. Jeśli są ustalone od początku to się ich konsekwentnie trzymajmy, przynajmniej do "zatoczenia pełnego kręgu" 12 miesięcy-myślę, że właśnie wtedy będzie dobry moment na podsumowania , ewentualne zmiany, kontynuację lub jej brak.

daro pisze:Jak wiesz cały czas chcę i cały czas poszerzam swoją fotograficzną pasję i konstruktywnej krytyki się nie boję Smile Jeżeli wrzucam jakieś zdjęcie na forum lub przesyłam na konkurs to nawet liczę na to, że usłyszę co się Wam (odbiorcom) w nim nie podoba.

Pewnie, że fajnie przeczytać - "super fotka" itp., bo taki komentarz oznacza, że zdjęcie się komuś spodobało.
Zdecydowanie lepiej przeczytać "super fotka, ponieważ..." - wtedy wiem co konkretnie w tym zdjęciu się ludziom podoba.

Ja się krytyki nie boję, z resztą również uważam że jest potrzebna. Ten konkurs to dobra zabawa-nawet jeśli zdjęcie się komuś nie podoba-przynajmniej wiesz czemu.
A jak masz tą świadomość możesz co nieco poprawić w sposobie focenia- wtedy jest jeszcze lepsza zabawa-bo twoje zdjęcia moga zostać docenione :)

Opinie są w większości subiektywne,

np. jeżeli ktoś pisze że fota jest prześwietlona-nie koniecznie musi to wynikać z jego wiedzy na temat fotografii-po prostu wali po oczach-żeby coś takiego zauważyć nie trzeba być guru fotografii.
Marcin KANIA pisze:Proponuję wrócić do fotografii, po prostu zigno...tfu, olać

Marcin-z całym szacunkiem..ale jeśli jeszcze raz to zacytujesz to chyba Cię uznam za męski odpowiednik stereotypowej blondynki.. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Schiza
 
Posty: 1526
Rejestracja: pt maja 08, 2009 5:38 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Marcin KANIA » sob lis 21, 2009 11:06 pm

Schiza pisze:Marcin-z całym szacunkiem..ale jeśli jeszcze raz to zacytujesz to chyba Cię uznam za męski odpowiednik stereotypowej blondynki


Hmm... obiecuję poprawę, ponadto wypowiedzi w temacie :good:

Pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: ola » ndz lis 22, 2009 12:44 pm

fotomigawka pisze:Jest to zdjęcie prosto z aparatu, więc nie ma mowy o dodaniu gwiazdek w programie graficznym. Efekt taki można uzyskać poprzez mocne przymknięcie przysłony.
_________________


mi sie podobało :)
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Konkurs Fotograficzny ZDJĘCIE MIESIĄCA / ZDJĘCIE ROKU

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości