Konkurs komentarze do komentarzy

Podforum związane z konkursem fotograficznym ZDJęCIE MIESIĄCA / ZDJęCIE ROKU (regulamin, sponsorzy, poszczególne edycje konkursu foto). Konkurs nie jest już organizowany. Wątki konkursowe są nadal widoczne, aby promować autorów wyróżnionych zdjęć.

Moderator: GTW

Postautor: teqilaa » ndz lis 22, 2009 4:15 pm

stentonik pisze:czy o chęć dokopania autorowi zdjęcia poprzez ocene jego pracy (teqilka

a pierrrr....jednak nie zakumałes :roll:
jak widac krytyka nie zawsze jest wskazana patrząc na nazbyt emocjonalne podejście do tematu. Mówienie o odczuciach a wytykanie to jednak nie to samo Wojtek. Mogłam mój post ujac tak :"zagłosowałam na fotke sjesta bo:....(tu prosze wstawić to co napisałam o tym zdjęciu). Nigdy nie wezme udziału w konkursie ponieważ ...(i tu prosze wstawic to co do tej pory napisałam)" lepiej?


stentonik pisze:Ale o co wogóle chodzi?

patrz na temat "komentarze do komentarzy" ... choć widze że każdy inaczej to zrozumiał hehehehe

dobra, wiecej nei dam sie sprowokować w tym temacie, obiecuję. Na koniec powiem tylko, ze proponowałabym wieksza wiare w to co sięrobi, ja jestem przkonania o tym co piszę, jesli Ty Wojtek uważasz to za bzdury to tak to potraktuj i rób dalej to co robiłes (Twój post nieco dramatyczny jest w odbiorze). Grzesiek jesli jestes przekonany o słuszności swoich komentarzy to komentuj dalej, dlaczego moje odosobnione zdanie ma to zmienić? bosz wygląda jak klasyczny foch, a to ja baba jestem, tak czy nie? :mrgreen:
ps. chciałbym zdjęcie Sjesta miec w ramce u mnei na scianie, ma zajebisty klimat, lubie takie foty, jest taka szansa i mozliwosci i ew. za ile? :D
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: tutomash » ndz lis 22, 2009 4:41 pm

Gratuluję wszystkim autorom zwycięskich zdjęć.
Zasłużone wygrane, choć myślałem, że wygra Jesień. W tej edycji również wziąłem udział, widać nie poszło mi najlepiej, bo moje zdjęcie nie dostało żadnego głosu (Droga) :rozpacz: .

Jednak nie zraża mnie to zupełnie, fakt w poprzedniej edycji całkiem dobrze mi poszło, a tym razem no cóż dałem ciała po całości. W następnej edycji postaram się wrzucić coś lepszego i bardziej się postarać. Chyba o to chodzi w tym całym konkursie. Wrzucając zdjęcia na konkurs liczymy się z tym, że będą ocenione i co najważniejsze skomentowane, co jest dobre a co jest złe w naszym zdjęciu na co zwrócić uwagę.
Mimo, że nie wygrałem, czy też lepiej nie dostałem nawet 1 głosu to dzięki komentarzom z konkursu, będę wiedzieć na co zwrócić uwagę i czego nie robić. Nie należy się zrażać, kłócić i obrażać, że ktoś źle skomentował moje zdjęcie, każda ocena jest ważna, a krytyka jest jak najbardziej wskazana, to przecież dzięki niej możemy poprawić błędy i podnosić swoje umiejętności.

Szkoda, że mało osób ma chęć komentowania zdjęć, albo sugeruje się opiniami innych i przedstawiając opinie innych, a nie swoją, po prostu kopiuje to co już ktoś napisał o danej fotografii.
Mam nadzieję, że w kolejnej edycji pojawi się więcej zdjęć i chętnych do ich oceniania i komentowania, bo chyba o to chodzi w tym konkursie, żeby mimo przegranej sugerować się opiniami innych na temat swojej fotografii i mieć chęć doskonalenia swoim umiejętności w robieniu zdjęć. :spammer:
Awatar użytkownika
tutomash
 
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 8:19 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » pn lis 23, 2009 11:12 am

ciekawa jestem czyje było zdjęcie

ZDJęCIE 6 - Drzwi otworzy lekka dłoń anioła ???

Ciekwy motyw moim zdaniem . Przyznał się ktoś do tego zdjęcia ?
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Agim6 » śr lis 25, 2009 11:33 am

stentonik pisze:Ja odpuszczam komentowanie i dyskusje na temat obcych fotek, jedynie pogadam o swoich.

Przepraszam jesli moje komentarze kogos uraziły lub obraziły.

Mnie Twoje komentarze nie uraziły ani nie obraziły.
Uważam, że nie powinieneś odpuszczać komentowania zdjęć. Bo niewiele jest osób, które tak "dosadnie" napiszą, co myślą o umieszczonych zdjęciach. Ja tej opinii nie biorę personalnie do siebie, ale do fotek, które zrobiłam. Twoje komentarze naprawde dały mi dużo do myślenia, a tym samym myślę, że wnioski jakieś z tej nauki są ;)
tutomash pisze:Jednak nie zraża mnie to zupełnie, fakt w poprzedniej edycji całkiem dobrze mi poszło, a tym razem no cóż dałem ciała po całości.

Twoje podejście jest jak najbardziej pozytywne, że się nie zraziłeś. Ale z tym, że dałeś ciała w ogóle się nie zgodzę. Jeżeli umieściłeś to zdjęcie, to znaczy, że dla Ciebie miało ono jakieś znaczenie. Dzięki komentarzom dowiedziałeś się co mógłbyś zmienić w następnych fotkach. A dać - dałeś zdjęcie, które też coś wniosło do konkursu. Inni na pewno też czegoś nauczą się dzięki temu ;)
Pozdrawiam
A.
Agim6
 
Posty: 673
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: tutomash » czw lis 26, 2009 12:05 am

Agim6 pisze:dałeś zdjęcie, które też coś wniosło do konkursu. Inni na pewno też czegoś nauczą się dzięki temu

tak jakie nie dawać zdjęcia, na pewno nie prześwietlone, trzeba troche posiedziec nad zdjęciem :oops:
Awatar użytkownika
tutomash
 
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 8:19 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Agim6 » czw lis 26, 2009 8:05 am

tak jakie nie dawać zdjęcia, na pewno nie prześwietlone, trzeba troche posiedziec nad zdjęciem Embarassed

W jednej z poprzednich edycji do mojego zdjęcia też były takie zastrzeżenia z prześwietleniem i od tamtej pory zwracam na to podwójną uwagę.
A co do dłuższego posiedzenia nad zdjęciem to następnym razem tak zrobisz i efekty będą lepsze :)
Pozdrawiam
A.
Agim6
 
Posty: 673
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: via » czw lis 26, 2009 8:29 am

"Przepały" w fotografii nie są niczym złym i niedopuszczalnym. Można je stosować i korzystać z nich do woli. Ale trzeba to robić świadomie.
"Przepalenia" mogą być stosowane jako środek wyrazu, forma estetyki itp. Niedopuszczalne są gdy wychodzą jako błąd ustawienia odpowiedniej ekspozycji dla fotografowanej sceny. A właśnie o takich była mowa w komentarzach do zdjęć.

Wojtek już wcześniej o tym wspomniał, że np. przy fotografii krajobrazowej/pejzażowej rzadko się "przepalenia" stosuje. Oczekujemy tu dobrze/poprawnie naświetlonej sceny.
Co innego w fotografii np. portretowej, martwej naturze. Tu często stosuje się taki zabieg. Powstała nawet technika (głównie portretowego) fotografowania z "przepaleniem" nazwana high-key

przykład (pierwszy lepszy wygrzebany w sieci)....

Obrazek

Nie bójmy się przepałów ale..... używajmy ich z głową :mrgreen:
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Agim6 » czw lis 26, 2009 9:08 am

via pisze:Niedopuszczalne są gdy wychodzą jako błąd ustawienia odpowiedniej ekspozycji dla fotografowanej sceny. A właśnie o takich była mowa w komentarzach do zdjęć.

Ja robiąc zdjęcia swoim kompaktem próbowałam już w różny sposób ujmować sceny krajobrazów i jakoś nie mogę dojść do tego jak pozbyć się tych przepaleń. Nie wiem w jakich funkcjach aparatu to zmienić (bo jestem pewna, że cały czas mam coś źle ustawione) Ale ciągle eksperymentuję i mam nadzieję, że w końcu zrobię świadomie zdjęcie nie przepalone :)

via pisze:przykład (pierwszy lepszy wygrzebany w sieci)....

w tym przypadku rzeczywiście efekt jest niezły..

via pisze:Nie bójmy się przepałów ale..... używajmy ich z głową

no i z tym mam problem, bo mi same z siebie jakoś wychodzą, jeszcze nie opanowałam świadomego ich używania ;)
Pozdrawiam
A.
Agim6
 
Posty: 673
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: newada » pn gru 14, 2009 10:41 am

ola pisze:ciekawa jestem czyje było zdjęcie

ZDJęCIE 6 - Drzwi otworzy lekka dłoń anioła ???

Ciekwy motyw moim zdaniem . Przyznał się ktoś do tego zdjęcia ?


Witam,

Ponieważ konkurs jest już zakończony, myślę, że można się ujawnić ? Chyba, ze ktoś się wstdzi swojgo zdjęcia (ale wtedy, po co je komukolwiek pokazywać ?) Autorem zdjęcia nr 6 jestem ja - Toni (newada)

Pozdrawiam i dziękuję Wszystkim za wspólna zabawę, a szczególnie tym, którzy to moje zdjęcie zauważyli wśród innych :)

Toni
newada
 
Posty: 8
Rejestracja: wt paź 06, 2009 8:35 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: ola » pn gru 14, 2009 3:27 pm

newada pisze:Witam,

Ponieważ konkurs jest już zakończony, myślę, że można się ujawnić ? Chyba, ze ktoś się wstdzi swojgo zdjęcia (ale wtedy, po co je komukolwiek pokazywać ?) Autorem zdjęcia nr 6 jestem ja - Toni (newada)

Pozdrawiam i dziękuję Wszystkim za wspólna zabawę, a szczególnie tym, którzy to moje zdjęcie zauważyli wśród innych


no mi sie podobało to zdjęcie
fajny pomysł :)
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

ZDJęCIE 2009 ROKU W KONKURSIE MIESZKAńCÓW

Postautor: Martin » pn gru 21, 2009 8:29 am

ZDJęCIE 2009 ROKU W KONKURSIE MIESZKAńCÓW
http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... php?t=3475

Obrazek
Zabawa na basenie (autor: stentonik)


GRATULUJę!


p.s. mail informacyjny do zwycięzcy oraz sponsorów, zostanie wysłany wieczorem.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Amon » pn gru 21, 2009 9:03 am

Gratulacje dla autora :good: :good: :good:
"aparat nie ma znaczenia, każdym jestem w stanie zrobić złe zdjęcie"
Amon
 
Posty: 574
Rejestracja: pn lip 06, 2009 4:22 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: stentonik » pn gru 21, 2009 9:33 am

Dziekuję wszystkim tym, którzy głosowali na moje zdjęcie.

Wesołych świąt !
Ostatnio zmieniony pn gru 21, 2009 8:31 pm przez stentonik, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: justynka » pn gru 21, 2009 10:50 am

Gratuluję! :)
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kacha » pn gru 21, 2009 8:32 pm

Gratuluję stentonik!
Awatar użytkownika
Kacha
 
Posty: 666
Rejestracja: pt lis 20, 2009 1:26 pm
Lokalizacja: okolice stolicy

PoprzedniaNastępna

Wróć do Konkurs Fotograficzny ZDJĘCIE MIESIĄCA / ZDJĘCIE ROKU

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron