Konkurs komentarze do komentarzy

Podforum związane z konkursem fotograficznym ZDJęCIE MIESIĄCA / ZDJęCIE ROKU (regulamin, sponsorzy, poszczególne edycje konkursu foto). Konkurs nie jest już organizowany. Wątki konkursowe są nadal widoczne, aby promować autorów wyróżnionych zdjęć.

Moderator: GTW

Konkurs komentarze do komentarzy

Postautor: Martin » czw lis 12, 2009 10:16 pm

W związku z sugestią Grześka w wątku: Konkurs Fotografia Miesiąca

stentonik pisze:Moim zdaniem za szybko sa zamykane tematy konkursowe z kazdego miesiąca. Brakuje mi dyskusji pokonkursowych, komentarzy do komentarzy itd. Ja raczej chłodno oceniam zdjecia i wiem, ze sporo osób chciałoby sie obronic...jakos cięzko jest komentowac komentarze podczas trwania konkursu, bo sie wyda czyje jest zdjęcie. A zamkniecie wątka w dniu ogłoszenia wyników praktycznie pozbawia szans na dyskusję o zdjeciach.


Otwieram dedykowany wątek komentarze do komentarzy. Będziecie mogli tutaj po każdej edycji konkursu, odpowiedzieć na komentarze, które dotyczyły Waszych zdjęć w konkursie. Oczywiście wątek przeznaczony dla osób, które będą chciały odpowiedzieć na uwagi i sugestie zawarte w komentarzach innych.

:fotograf:


p.s. wątek otworzę po obecnie trwającej edycji konkursu.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - PAŹDZIERNIK 2009

Postautor: Martin » pt lis 20, 2009 11:49 pm

Wątek konkursowy: Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - PAŹDZIERNIK 2009

Jeżeli ktoś z autorów zdjęć, które pojawiły się w październikowej edycji konkursu, chce odnieść się do komentarzy do swojego zdjęcia, to zachęcam do napisania tego w tym wątku.

:pisze:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Marcin KANIA » pt lis 20, 2009 11:54 pm

GRATULUJę :good:

ZDJęCIE 5 - Jesień :)

Pozdrawiam :D
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Konkurs komentarze do komentarzy

Postautor: Martin » pt lis 20, 2009 11:56 pm

Marcin, może chciałbyś odnieść się do komentarzy jakie pojawiły się do Twojego zdjęcia? 8)
Jak na Twój debiut w konkursie, całkiem niezłą ilość głosów otrzymało Twoje zdjęcie.
Ostatnio zmieniony sob lis 21, 2009 12:06 am przez Martin, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » sob lis 21, 2009 12:06 am

Dzięki za głosy. Wyrównana to była edycja niezmiernie. Dzieki looky za to, ze mogłem wykorzystac Twój zaciemniony wizerunek na fotce.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - PAŹDZIERNIK 2009

Postautor: Kacha » sob lis 21, 2009 12:34 am

Gratuluję autorom wyróżnionych zdjęć! Czy będzie informacja, kto jest autorem pozostałych zdjęć w konkursie?
Awatar użytkownika
Kacha
 
Posty: 666
Rejestracja: pt lis 20, 2009 1:26 pm
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - PAŹDZIERNIK 200

Postautor: stentonik » sob lis 21, 2009 12:41 am

Kacha pisze:Gratuluję autorom wyróżnionych zdjęć! Czy będzie informacja, kto jest autorem pozostałych zdjęć w konkursie?


No własnie, dobre pytanie :D
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - PAŹDZIERNIK 2009

Postautor: Kacha » sob lis 21, 2009 12:45 am

Nowa jestem i może gdzieś jest to napisane, ale kto pyta nie błądzi :)
Awatar użytkownika
Kacha
 
Posty: 666
Rejestracja: pt lis 20, 2009 1:26 pm
Lokalizacja: okolice stolicy

Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - PAŹDZIERNIK 2009

Postautor: Martin » sob lis 21, 2009 12:50 am

stentonik pisze:
Kacha pisze:Gratuluję autorom wyróżnionych zdjęć! Czy będzie informacja, kto jest autorem pozostałych zdjęć w konkursie?

No własnie, dobre pytanie :D

Do tej pory nie było to robione, bo nie każdy może sobie tego życzyć. Jednak jeżeli interesuje Was autor jakiegoś konkretnego zdjęcia, a on/ona stwierdzi, że nie ma nic przeciwko, aby się ujawnić, to może warto zapytać w tym wątku...
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Konkurs komentarze do komentarzy

Postautor: daro » sob lis 21, 2009 3:14 am

Nie zamieściłem żadnego zdjęcia w tej edycji, jako że nie zdążyłem :(
Po czasie jednak nie żałuję, jako że dyskusja która rozwinęła się w trakcie głosowania nie należała do najładniejszych. Rozumiem, że każdy chce wygrać, ale czy naprawdę jest to aż tak istotne i trzeba posuwać się do "dziwnych" środków aby swój cel osiągnąć"???

Marcin Kania - jeżeli dobrze zrozumiałem jesteś autorem zdjęcia nr 5 (Jesień)? Rozumiem, że zdenerwowało Cię, że pojawiające się komentarze spowodowały, że w klasyfikacji ogólnej z pierwszej lokaty zostałeś przesunięty na lokatę 4.
Napisz tylko proszę jak się ma do tego Twoja wypowiedź
Marcin KANIA pisze:Na początku w gronie faworytów była 5, ale po "dziwnych komentarzach" związanych z "niebem" faworytem została 10... Uważam, że "dziwne komentarze miały/mają wpływa na obecne głosowanie...
ps. nie jestem autorem 5 i 10
_________________
Marcin KANIA
Dążę do wyznaczonego celu...


Troszkę nieładnie...

Nie chcę już nawiązywać do całej dyskusji, która była dość obszerna, a zarazem nie zawierająca żadnej wartości jeżeli chodzi o zdjęcia. Zgadzam się z opiniami m.in. Wojtka i Grześka, a wcześniej nie chciałem zabierać głosu, jako że zdjęcie mojej lepszej połowy było w czołówce i nie chciałem być posądzony o agitację na rzecz, czy też działania zmierzające do zdeprecjonowania wartości fotek przeciwników.

Mój apel dotyczy całej tej sytuacji - prowadźmy merytorycznie wartościowe dyskusje na temat fotek, a nie na tematy związane ze sprawiedliwością lub ewentualnie niesprawiedliwością panujących zasad. Zwracam się tu przede wszystkim do Marcina Kanii - przystępując do konkursu akceptujesz jego regulamin. Jeżeli jakikolwiek punkt regulaminu wydaje Ci się niesprawiedliwy poddaj go pod dyskusję używając silnych argumentów, a nie argumentów siły. Prośba o unieważnienie głosowania przeprowadzonego zgodnie z regulaminem tylko dlatego, że Twoje zdjęcie zaczyna tracić głosy nie wygląda najlepiej. Wiesz jak to później jest - wątek zostaje zamknięty, a smród pozostanie...
Czasem trzeba po prostu wiedzieć kiedy się wycofać, a przyznanie racji innym niekoniecznie jest oznaką słabości :)

Pozostaje mi mieć nadzieję, że kolejne edycje konkursu będą prowadzone w atmosferze wzajemnego zrozumienia i życzliwości.

Jak najbardziej popieram ukrycie wyników głosowania.
Nie popieram, a wręcz sprzeciwiam się pomysłowi dotyczącego usunięcia możliwości komentowania zdjęć podczas trwającego konkursu.
Wojtek ma rację - wrzucamy tu swoje prace po to aby czegoś się nauczyć. Nie można wyciągnąć wniosków czytając tylko pochlebne opinie. Opinie negatywne dopingują nas do zmian i dzięki nim możemy się rozwijać.
Opinie negatywne na tym forum są naprawdę delikatne i nie powinny nikogo urazić. Jeżeli jednak coś zostało spieprzone to trzeba o tym napisać i już. Jeżeli autor wykorzysta opinię przy następnych fotkach to chwała mu za to. Jeżeli nie wykorzysta to też dobrze. Każdy ma prawo do swojego zdania, ważne aby potrafił je uargumentować.
DaRo (Dariusz Kropacz)

mój FOTOBLOG

Obrazek
Awatar użytkownika
daro
 
Posty: 505
Rejestracja: pn sie 10, 2009 7:56 am
Lokalizacja: Piaseczno

Konkurs komentarze do komentarzy

Postautor: AsgAarD_xxx » sob lis 21, 2009 7:48 am

daro pisze:

Jak najbardziej popieram ukrycie wyników głosowania.[/quote]

Oj, cos mi sie wydaje, ze to dopiero zaczeloby niepotrzebna dyskusje o manipulacjach przy ustalaniu zwyciezcy...
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Konkurs komentarze do komentarzy

Postautor: Marcin KANIA » sob lis 21, 2009 9:05 am

daro pisze:Marcin Kania - jeżeli dobrze zrozumiałem jesteś autorem zdjęcia nr 5 (Jesień)?


NIE JESTEM :!: Martin, proszę o publiczne potwierdzenie...

daro pisze:Pozostaje mi mieć nadzieję, że kolejne edycje konkursu będą prowadzone w atmosferze wzajemnego zrozumienia i życzliwości.


i szacunku do drugiej osoby i jego opinii..., wciąż oczekuję przeprosin i publicznego wycofania się z postawionych mi nieprawdziwych zarzutów...

Gratulacje dla zdjęcia nr 5 :good:

Martin pisze:Jak na Twój debiut w konkursie, całkiem niezłą ilość głosów otrzymało Twoje zdjęcie


TAK, cieszę się. Uzyskałem bardzo dobry wynik :D

Pozdrawiam :D :D :D :D :D

ps. do w/w tematu nie zamierzam już wracać..., zostałem... przecież publicznie olany..., w związku z tym proszę o olanie mojej wypowiedzi :mrgreen:
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Konkurs komentarze do komentarzy

Postautor: Martin » sob lis 21, 2009 9:38 am

Marcin KANIA pisze:
daro pisze:Marcin Kania - jeżeli dobrze zrozumiałem jesteś autorem zdjęcia nr 5 (Jesień)?

NIE JESTEM ! Martin, proszę o publiczne potwierdzenie...

Marcin Kania, NIE jest autorem zdjęcia nr 5

daro pisze:prowadźmy merytorycznie wartościowe dyskusje na temat fotek

Zgadzam się i mam nadzieję, że przy kolejnych edycjach będzie więcej rozmów o samych zdjęciach.

daro pisze:Opinie negatywne na tym forum są naprawdę delikatne i nie powinny nikogo urazić. Jeżeli jednak coś zostało spieprzone to trzeba o tym napisać i już. Jeżeli autor wykorzysta opinię przy następnych fotkach to chwała mu za to. Jeżeli nie wykorzysta to też dobrze. Każdy ma prawo do swojego zdania, ważne aby potrafił je uargumentować.

Podpisuję się pod tym i uważam, że przydałoby się więcej słów krytyki, która mobilizuje, jeżeli ktoś lubi robić zdjęcia. Na temat mojego zdjęcia w konkursie, pojawiło się bardzo dużo słów krytyki, ale mnie to nie zniechęciło, a wręcz przeciwnie. Jestem świadomy, że bardzo długa droga przede mną, a ja jestem na początku tej drogi. Lubię robić zdjęcia i staram się cały czas coś w nich zmieniać, właśnie na podstawie komentarzy. Zauważyłem, że chętniej komentujecie anonimowe zdjęcia, nie wiedząc kto z forum jest autorem danego zdjęcia. Dobrze, że zdjęcia w konkursie nie były podpisane, bo dzięki temu mogłem zapoznać się z Waszymi komentarzami do swojego zdjęcia.

Marcin KANIA pisze:TAK, cieszę się. Uzyskałem bardzo dobry wynik

Dokładnie! Mama nadzieję, że zachęci to Ciebie do zrobienia i przesłania zdjęcia przy następnych edycjach konkursu.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Konkurs komentarze do komentarzy

Postautor: stentonik » sob lis 21, 2009 9:53 am

Martin pisze:Zgadzam się i mam nadzieję, że przy kolejnych edycjach będzie więcej rozmów o samych zdjęciach.



Dokładnie, dajmy juz spokój z kłótniami z Marcinem i wróćmy do zdjeć.

Martin, a która Twoja foteczka była? :D
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: daro » sob lis 21, 2009 9:56 am

Marcin Kania - przepraszam, ale opacznie zrozumiałem Twój i Martina wpis w tym wątku i wydawało mi się, że jasno wynika z tego, że to Ty pstryknąłeś "Jesień". Jak widać wyciągnąłem błędne wnioski, ale potrafię się do tego przyznać.
To naprawdę żaden wstyd przyznać się do błędu :)


Marcin KANIA pisze: i szacunku do drugiej osoby i jego opinii...


...popieram, ale pod warunkiem, że opinia nie jest sprzeczna z powszechnie przyjętymi zasadami współżycia społecznego, a jeżeli jest kontrowersyjna to jest konkretnie uargumentowana.

Co do przeprosin to rozstrzygnijcie sobie to między sobą. Nie chcę zabierać głosu w dyskusji czy one się należą czy też nie.

Marcin KANIA pisze:ps. do w/w tematu nie zamierzam już wracać...


myślę, że faktycznie dobrze byłoby zakończyć ten epizod

Jeżeli Twoja fotka uzyskała dużo głosów (jeśli to nie tajemnica napisz, która jest Twoja) to z jeszcze większym entuzjazmem powinieneś teraz przystąpić do wypadów z aparatem w plener :)
życzę Ci powodzenia w następnych edycjach konkursu :D :D :D
DaRo (Dariusz Kropacz)

mój FOTOBLOG

Obrazek
Awatar użytkownika
daro
 
Posty: 505
Rejestracja: pn sie 10, 2009 7:56 am
Lokalizacja: Piaseczno

Następna

Wróć do Konkurs Fotograficzny ZDJĘCIE MIESIĄCA / ZDJĘCIE ROKU

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron