Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - PAŹDZIERNIK 2009

Podforum związane z konkursem fotograficznym ZDJęCIE MIESIĄCA / ZDJęCIE ROKU (regulamin, sponsorzy, poszczególne edycje konkursu foto). Konkurs nie jest już organizowany. Wątki konkursowe są nadal widoczne, aby promować autorów wyróżnionych zdjęć.

Moderator: GTW

Najlepsze zdjęcie w edycji październikowej to:

Czas głosowania minął śr lis 11, 2009 11:28 pm

ZDJęCIE 1 - Hej, co mnie podglądasz?
6
4%
ZDJęCIE 2 - Sjesta
22
16%
ZDJęCIE 3 - Poranna, jesienna rosa
7
5%
ZDJęCIE 4 - Droga
0
Brak głosów
ZDJęCIE 5 - Jesień
21
16%
ZDJęCIE 6 - Drzwi otworzy lekka dłoń anioła
7
5%
ZDJęCIE 7 - Gra świateł
4
3%
ZDJęCIE 8 - Night Photographer
23
17%
ZDJęCIE 9 - Uciekając od miejskiej dżungli
14
10%
ZDJęCIE 10 - Czas na grzybobranie
24
18%
ZDJęCIE 11 - Jesień bezdeszczowa to zima wiatrowa
6
4%
 
Liczba głosów : 134

Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - PAŹDZIERNIK 2009

Postautor: Martin » wt paź 20, 2009 9:07 pm

Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - ZDJęCIE PAŹDZIERNIK 2009

Obrazek

Wielkimi krokami zbliża się listopad 2009 roku i w związku z tym zaczynamy VII edycję konkursu fotograficznego Zdjęcie Miesiąca - PAŹDZIERNIK 2009. Informuję, że osoby zainteresowane konkursem, powinny od 1 do 10 listopada 2009 roku, przesłać swoje zdjęcie na adres mailowy: konkurs@powiat-piaseczynski.info Zdjęcia powinny być wykonane w miesiącu październik 2009. Do przesłanego zdjęcia, należy dołączyć: datę i miejsce wykonania zdjęcia, tytuł zdjęcia oraz nick z forum. Więcej informacji znajdziecie w regulaminie: regulamin i nagrody w konkursie na forum ZDJęCIE MIESIĄCA (proszę uważnie czytać regulamin)

Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym!


Wszelkie uwagi do regulaminu oraz konkursu, należy zgłaszać w wątku: Konkurs Fotografia Miesiąca.

Ten wątek, zostanie odblokowany po 10 listopada, kiedy na łamach tego wątku pojawią się zgłoszone zdjęcia i ankieta do głosowania...

:fotograf:
Ostatnio zmieniony pt lis 20, 2009 11:34 pm przez Martin, łącznie zmieniany 3 razy
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - PAŹDZIERNIK 2009

Postautor: Martin » ndz lis 01, 2009 11:20 am

Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca październik 2009

:fotograf:

Wyniki konkursu fotograficznego Zdjęcie Miesiąca
Edycja PAŹDZIERNIK 2009



Obrazek
1 MIEJSCE - Czas na grzybobranie (24 głosy)
Autor: kropaga (Agnieszka)




Obrazek
2 MIEJSCE - Night Photographer (23 głosy)
Autor: stentonik (Grzesiek)




Obrazek
3 MIEJSCE - Sjesta (22 głosy)
Autor: photozoner (Wojtek)




GRATULUJEMY!


:arrow: Wyniki konkursu foto ZDJęCIE MIESIĄCA PAŹDZIERNIK
Ostatnio zmieniony sob lis 21, 2009 12:26 am przez Martin, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Zdjęcia w konkursie Zdjęcie Miesiąca PAŹDZIERNIK 2009

Postautor: Martin » wt lis 10, 2009 11:29 pm

Zdjęcia w konkursie Zdjęcie Miesiąca - PAŹDZIERNIK 2009

Zapoznajcie się ze wszystkimi 11 zdjęciami i wybierzcie, te które najbardziej Wam się spodobało. Na górze tego wątku, znajduje się ankieta, która zawiera odpowiedniki numerów przydzielonych przy zdjęciach. Proszę zaznaczyć opcję, przy numerze zdjęcia, które Wam się spodobało. Zdjęcia oceniane są przez Was, poprzez głosowanie do 20 listopada. Informuję, że numery przydzielone przy zdjęciach, są przydzielone według kolejności otrzymania zgłoszenia i niczego nie sugerują. Konkurs "Zdjęcie Miesiąca", należy traktować jako formę zabawy i możliwością pokazania swoich zdjęć szerszej grupie osób / mieszkańców. Zabawa ma Was zmotywować do robienia lepszych zdjęć i rozwijania swojej pasji. W tej edycji Twoje zdjęcie zajmie np: 7 miejsce, ale przy odpowiedniej motywacji, za miesiąc może okazać się, że Twoja fotka będzie najlepsza! Obejrzyjcie poniższe zdjęcia i zagłosujcie!


Obrazek
ZDJęCIE 1 - Hej, co mnie podglądasz?


Obrazek
ZDJęCIE 2 - Sjesta


Obrazek
ZDJęCIE 3 - Poranna, jesienna rosa


Obrazek
ZDJęCIE 4 - Droga


Obrazek
ZDJęCIE 5 - Jesień
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Zdjęcia w konkursie Zdjęcie Miesiąca PAŹDZIERNIK 2009

Postautor: Martin » wt lis 10, 2009 11:30 pm

Obrazek
ZDJęCIE 6 - Drzwi otworzy lekka dłoń anioła


Obrazek
ZDJęCIE 7 - Gra świateł


Obrazek
ZDJęCIE 8 - Night Photographer


Obrazek
ZDJęCIE 9 - Uciekając od miejskiej dżungli


Obrazek
ZDJęCIE 10 - Czas na grzybobranie



Obrazek
ZDJęCIE 11 - Jesień bezdeszczowa to zima wiatrowa
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: AsgAarD_xxx » śr lis 11, 2009 12:09 am

Moj glos na zdjecie nr 11, choc gdyby jez z fotki nr 1 zostal uchwycony na nieco innym tle, pewnie zaglosowalbym wlasnie na niego. Podpis idealnie oddaje to, co moglby sobie pomyslec jez ;). Niestety, troszeczke zlewa sie z tymi zaroslami, ktore sa wokol niego.
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Schiza » śr lis 11, 2009 1:37 am

AsgAarD_xxx pisze:choc gdyby jez z fotki nr 1 zostal uchwycony na nieco innym tle, pewnie zaglosowalbym wlasnie na niego

trzeba będzie przesadzić jeża!! Dla mnie właśnie jeżyk jest najsympatyczniejszą fotografią tej edycji, chociaż jest i parę perełek :)
Awatar użytkownika
Schiza
 
Posty: 1526
Rejestracja: pt maja 08, 2009 5:38 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - PAŹDZIERNIK 2009

Postautor: iza » śr lis 11, 2009 10:21 am

W mój gust trafiają ZDJęCIE 5 - Jesień (za jesienną kolorystykę), ZDJęCIE 1 - Hej, co mnie podglądasz? (za spojrzenie) oraz ZDJęCIE 10 - Czas na grzybobranie (za ładnego grzyba). Nie znam się na zdjęciach i wytypowałam według własnego gustu.
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Agim6 » śr lis 11, 2009 12:16 pm

a mi trudno się zdecydować...nr 3 i 11 jak narazie najbardziej wpadły mi w oko..
Pozdrawiam
A.
Agim6
 
Posty: 673
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: tutomash » śr lis 11, 2009 12:21 pm

dla mnie najlepsze jest zdjecie nr 11, 9, 5 oraz zdjecie z muchomorem super zdjecia
Awatar użytkownika
tutomash
 
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 8:19 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: jacekwwa » śr lis 11, 2009 12:55 pm

W mojej opinii zdjęcie nr 8 to prawdziwy mistrz. Super kompozycja. Jedyną rzeczą jaka mi przeszkada to zielona plama.
Pozostałe fotki są rzekłbym: ładne ale nie porywające.
Awatar użytkownika
jacekwwa
 
Posty: 36
Rejestracja: śr paź 07, 2009 9:21 pm
Lokalizacja: Józefosław

Postautor: fotomigawka » śr lis 11, 2009 6:48 pm

Bardzo fajny jeżyk ... tylko szkoda, że nie sfotografowany z "żabiej perspektywy" jak np. muchomor na zdj. 10.
Zdjęcia w tej edycji średnie i o dziwo żadnego dziecka i zachodu słońca, ale za to pojawił się zarys samolotu :)
***************************
Wolne terminy 2016 - fotograf na ślub Warszawa Piaseczno / filmowanie ślubu Warszawa Piaseczno
Wymiana, kupno, sprzedaż - pocztówki lotnicze
Fotograf na chrzest - fotograf na chrzciny
Awatar użytkownika
fotomigawka
 
Posty: 476
Rejestracja: pn kwie 14, 2008 8:15 am
Lokalizacja: Piaseczno

Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - PAŹDZIERNIK 2009

Postautor: Martin » śr lis 11, 2009 11:37 pm

Na razie większość z Was głosuje i kilka osób wytypowało / napisało swoje typy. Czy również przy tej edycji konkursu, napiszecie swoje opinie na temat zdjęć w tej edycji, próbując napisać coś od siebie o każdym z powyżej umieszczonych zdjęć? Zachęcam do komentowania przez Was konkursowych zdjęć.


:fotograf:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: looky » czw lis 12, 2009 5:44 pm

No to może ja zacznę...

Zdjęcie nr1 – Fajnie złapany jeż, natomiast uważam, że za bardzo zlewa się z całym tłem.
Zdjęcie nr2 – Jak dla mnie za bardzo przerobione – szumy nie pasują mi ta tym zdjęciu.
Zdjęcie nr3 – Kolorystyka i ostrość bez zarzutu, natomiast chyba za dużo gwiazdek ktoś „powsadzał” na te kropelki ;)
Zdjęcie nr4 – motyw fajny, ale na górze takie mdłe jest
Zdjęcie nr5 – no tu nie mam do czego się przyczepić, kolorystyka super, aż chce się w to miejsce pojechać :) Sam nie wiem co o tej liściastej gałązce twierdzić po prawej stronie na samym przodzie, ale w sumie chyba na plus wychodzi.
Zdjęcie nr6 – £adne zdjęcie, natomiast cmentarze jakoś do mnie nie przemawiają…
Zdjęcie nr7 – Inne niż wszystkie, żywe kolory, ale poza karuzelą na zdjęciu wieje nudą…
Zdjęcie nr8 – Schematy konkursowe całkiem przełamane, coś w sobie to zdjęcie ma, że sprawiło, że dłużej się mu przyglądałem. Wprowadza taki niepokój…
Zdjęcie nr9 – £adne zdjęcie, ciekawa kompozycja. Przydał by się jednak jakiś element, który przełamałby tą przeważającą na zdjęciu zieleń.
Zdjęcie nr10 – £adnie uchwycony grzybek, ciekawy kapelusik – ot tak po prostu :)
Zdjęcie nr11 – Super fota, ładnie oświetlona jedna część brzegu no i to odbicie w wodzie – wręcz bajkowo ;)

Oczywiście nie jestem specem od fotografii i to tylko moje subiektywne opinie, które niekoniecznie muszą odwzorowywać rzeczywistość.

Mój głos na zdjęcie nr8 :good:
Pozdrawiam
£ukasz Rakowski


GG: 1195018

Drodzy Ludzie Tego świata,
Nie chcę zabrzmieć dziwkarsko, ale korzystajcie ze mnie kiedy chcecie.

Z poważaniem,
Gramatyka
Awatar użytkownika
looky
 
Posty: 1886
Rejestracja: czw lis 29, 2007 7:36 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » czw lis 12, 2009 6:18 pm

Jestem zaskoczony tak małą ilościa zdjęć zgłoszonych do konkursu.

1. "Hej co mnie podglądasz" Zdjecie przepalone i przeostrzone az oczy bolą. Zdjęcie słabe technicznie. Robione telefonem komórkowym i niestety to widać.

2."Sjesta". Gdyby zdjęcie miało tytuł "Bałagan w kadrze" to bym napisał, że ok, zgadzam się z autorem. Niestety tytuł to sjesta. O co chodzi? Szum chyba tu nie pasuje w takich ilościach.

3."Poranna jesienna rosa" Dla mnie jedno z trzech najlepszych zdjec w tym konkursie.Podoba mi sie to, że autor ma szacunek dla widza i sie postarał. Na makro sie nie znam, wiec to subiektywana opinia.

4. "Droga" Zero głosów to dobry wynik. Bardzo słabe technicznie zdjęcie.

5."Jesień". Do mnie nie przemawia. Źle obrobione. Nienaturalne niebo, rózne jego kolory przebijają przez drzewa, przekontrastowane nienaturalne, ciemne. Okolica ładna ale nie na tym zdjeciu.

6. "Dzrzwi otworzy..." Drugie z trzech najlepszych wg mnie zdjęć.Podoba mi się klimat tego zdjęcia, mimo, ze za cmentarnymi nie przepadam.

7. "Gra świateł" trzecie z trzech najlepszych wg mnie zdjec w konkursie. Nie trzeba jak widać kombinowac i szukać efektów, zeby zrobić fajne zdjęcie. Prosta i skuteczna gra na froncie aparat-czas-swiatło

8: "Night Photographer". Kadr i tytuł wyraźnie wskazują, że autor nie miał pomysłu na fotkę konkursową i zakombinował. Zdecydowanie autor tej fotki po konkursie powinien sobie wpisać w sygnaturkę "Bad photographer"

9. " Uciekając od..."Płaskie, zielone, bez głębi ostrości słabe zdjęcie.

10. "Czas na grzybobranie" No fajny grzybek, ja bym go bardziej podostrzył, ale zdjecie na tle wiekszości fajne.

11."Jesień..." tu chyba należałoby zdjecie naswietlić do HDR w trzech wersjach i rozjaśnić cienie a przyciemnić światło. Ale przyjemnie sie patrzy na te fotkę.


Zagłosowałem na zdjecie nr 7

pzdr/G.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: looky » czw lis 12, 2009 6:23 pm

stentonik pisze:5."Jesień"(...)Nienaturalne niebo


Nosz patrz - przyglądałem się i przyglądałem i nie zauważyłem...
Rzeczywiście po lewej stronie niebo wygląda jakby ktoś żółtko wylał na niebo ;)
Pozdrawiam
£ukasz Rakowski


GG: 1195018

Drodzy Ludzie Tego świata,
Nie chcę zabrzmieć dziwkarsko, ale korzystajcie ze mnie kiedy chcecie.

Z poważaniem,
Gramatyka
Awatar użytkownika
looky
 
Posty: 1886
Rejestracja: czw lis 29, 2007 7:36 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Następna

Wróć do Konkurs Fotograficzny ZDJĘCIE MIESIĄCA / ZDJĘCIE ROKU

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron