Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - PAŹDZIERNIK 2009

Podforum związane z konkursem fotograficznym ZDJęCIE MIESIĄCA / ZDJęCIE ROKU (regulamin, sponsorzy, poszczególne edycje konkursu foto). Konkurs nie jest już organizowany. Wątki konkursowe są nadal widoczne, aby promować autorów wyróżnionych zdjęć.

Moderator: GTW

Najlepsze zdjęcie w edycji październikowej to:

Czas głosowania minął śr lis 11, 2009 11:28 pm

ZDJęCIE 1 - Hej, co mnie podglądasz?
6
4%
ZDJęCIE 2 - Sjesta
22
16%
ZDJęCIE 3 - Poranna, jesienna rosa
7
5%
ZDJęCIE 4 - Droga
0
Brak głosów
ZDJęCIE 5 - Jesień
21
16%
ZDJęCIE 6 - Drzwi otworzy lekka dłoń anioła
7
5%
ZDJęCIE 7 - Gra świateł
4
3%
ZDJęCIE 8 - Night Photographer
23
17%
ZDJęCIE 9 - Uciekając od miejskiej dżungli
14
10%
ZDJęCIE 10 - Czas na grzybobranie
24
18%
ZDJęCIE 11 - Jesień bezdeszczowa to zima wiatrowa
6
4%
 
Liczba głosów : 134

Postautor: Schiza » pt lis 20, 2009 1:42 pm

"Człowiek, który zgadza się ze wszystkim, nie zasługuje na to, by ktokolwiek zgadzał się z nim"

a komu tym razem chcesz dopiec??
weź może napisz coś na temat zdjęć, albo po prostu się nie udzielaj, bo zaczynasz być nudny-oj Kania Kania :mrgreen:
Awatar użytkownika
Schiza
 
Posty: 1526
Rejestracja: pt maja 08, 2009 5:38 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: looky » pt lis 20, 2009 6:12 pm

Schiza pisze:może napisz coś na temat zdjęć, albo po prostu się nie udzielaj, bo zaczynasz być nudny-oj Kania Kania

Zaczynam wyczuwać w postach podobieństwo do P. spamera Piechocińskiego... :mrgreen:
Pozdrawiam
£ukasz Rakowski


GG: 1195018

Drodzy Ludzie Tego świata,
Nie chcę zabrzmieć dziwkarsko, ale korzystajcie ze mnie kiedy chcecie.

Z poważaniem,
Gramatyka
Awatar użytkownika
looky
 
Posty: 1886
Rejestracja: czw lis 29, 2007 7:36 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: teqilaa » pt lis 20, 2009 8:26 pm

looky pisze:
Schiza pisze:może napisz coś na temat zdjęć, albo po prostu się nie udzielaj, bo zaczynasz być nudny-oj Kania Kania

Zaczynam wyczuwać w postach podobieństwo do P. spamera Piechocińskiego... :mrgreen:


skończył sie sezon grzybobrania i Kania poczuł sie pewniej :roll: :mrgreen:

a wracając do konkursu, nie raz juz mówiłam że dla mnie te wszystkie komentarze fachowców amatorów tylko odstraszają chętnych, dla mnie zdjęcie jest ciekawe jeśli moge dopisac do niego jakas historię, moge coś o nim powiedziec od siebie. To czy przepalone, czy nieodostrzone, czy coś tam jeszcze, to nie ma znaczenia ważny jest temat nie dane techniczne. Via kiedyś udowodnił że jesli ma sie cos do powiedzenia/pokazania to nawet komórką można cos super stworzyć mimo iz jakies tam parametry ma niekoniecznie ok. Zagłosowałam na 2, to zdjęcie żyje pomimo tego że na pierwszy rzut oka wydaje sie zdjęciem rupieciarni :lol: można by wiele historii opowiedziec patrząc na to zdjęcie i to mi sie podoba!!! w [cenzura] mam parametry techniczne, wazne sa emocje, oko i temat i to tylko oceniam reszta to rzemiosło które można opanowac, jak sie chce oczywiście hehehehe
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Schiza » pt lis 20, 2009 9:07 pm

teqilaa pisze:Zagłosowałam na 2, to zdjęcie żyje pomimo tego że na pierwszy rzut oka wydaje sie zdjęciem rupieciarni Laughing można by wiele historii opowiedziec patrząc na to zdjęcie i to mi sie podoba!!!

Też na nie zagłosowałam, chce się patrzyć mimo chaosu reszta takaś nijakaś.z resztą pisałam, a moze to po prostu wina pogody-nie chce się łazić z aparatem :)
Awatar użytkownika
Schiza
 
Posty: 1526
Rejestracja: pt maja 08, 2009 5:38 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: photozoner » pt lis 20, 2009 9:11 pm

W zdjęciach pejzażowych nie ma miejsca na błędy techniczne. Trzeba porządnie skadrować i jak najlepiej technicznie pokazać, takie jest moje zdanie.
Natomiast jeśli chodzi o zdjęcia z tzw. klimatem, historią - to już inna sprawa. Tam pożądane jest niedopowiedzenie, jakaś tajemniczość i pewne niedostatki (szumy, nieostrości, przepalenia) są czasami wręcz pożądane.
Nie można tych dwóch kategorii zdjęć wrzucać do jednego worka.

A zdanie, że komentarze fachowców amatorów tylko odstraszają chętnych trochę mnie dziwi, bo w końcu chcemy się czegoś nauczyć, czy nie?
Ludzie dają zdjęcia na portale foto i często czekają wręcz na uwagi bardziej doświadczonych. A ci "jadą" po nich tak, jak jeszcze nikt tu nawet w połowie nie "pojechał" po żadnym zdjęciu.
Jeśli się nie załamią i mają odrobinę talentu to w krótkim czasie potrafią zrobić ogromny skok w technice robienia zdjęć i spojrzeniu na fotografię.
Awatar użytkownika
photozoner
 
Posty: 752
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:23 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » pt lis 20, 2009 9:53 pm

teqilaa pisze:te wszystkie komentarze fachowców amatorów tylko odstraszają chętnych,


Chyba chętnych na nagrody, bo pasjonatów fotografii na pewno nie odstraszą.

Mnie cieszy to, ze nasze zdjecia wywołują coraz wiecej emocji, czesto skrajnych. Dzieki temu kazdy z nas zyska jesli zechce. Ja kiedy chcę połechtac swoja próznosc to wrzucam fotke na naszą klasę i mam kilka fantastycznych opinii w kilka godzin. I tym, którzy sa przeciwni komentowaniu (często ostremu, ale chyba chodzi o to, zeby pisać szczerze) radze zamieszczać fotki na Naszej Klasie i bedzie git. A tym, którzy chca sie czegos nauczyć na tym forum i przy okazji sprawdzic się w którejś edycji konkursowej doradzam przyjmować komentarze na klatę i samemu pisać na temat fotek jak najwięcej.

Tu jak widzę ludzie pytaja o ocenę, proszą o komentarze więc chcą sie czegos nauczyć. Kupujemy coraz lepsze aparaty, obiektywy, wybieramy sie w plenery, chcemy sie rozwijać i komentujemy nawzajem swoje prace, czy to źle??? A jesli komentarze kogos zniechęcają do dalszej pracy, to soory, ale droga wolna, watków na forum jest bez liku, politycznych też ;) Katastrofą byłoby, gdybyśmy komentowali sobie zdjecia jak na NK lub na fotosiku...
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: Schiza » pt lis 20, 2009 10:08 pm

stentonik pisze:Katastrofą byłoby, gdybyśmy komentowali sobie zdjecia jak na NK lub na fotosiku...

no daj komcia :stentonik:
Awatar użytkownika
Schiza
 
Posty: 1526
Rejestracja: pt maja 08, 2009 5:38 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » pt lis 20, 2009 10:34 pm

Schiza pisze:no daj komcia :stentonik:


Podoba mi sie Twój kubek :schiza:
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: Schiza » pt lis 20, 2009 10:41 pm

stentonik pisze:Podoba mi sie Twój kubek Schiza

kiedy masz urodziny :piwko: ??
Awatar użytkownika
Schiza
 
Posty: 1526
Rejestracja: pt maja 08, 2009 5:38 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » pt lis 20, 2009 10:54 pm

Schiza pisze:kiedy masz urodziny :piwko: ??


Dopiero w kwietniu :hejnal:
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - PAŹDZIERNIK 2009

Postautor: Martin » pt lis 20, 2009 11:36 pm

Zamykamy i podsumowujemy głosowanie w październikowej edycji konkursu:

Obrazek

Miejsce 1 - Czas na grzybobranie (24 głosy)
Miejsce 2 - Night Photographer (23 głosy)
Miejsce 3 - Sjesta (22 głosy)


GRATULUJę AUTOROM ZDJęć, KTÓRYCH ZDJęCIA ZAJę£Y 3 PIERWSZE MIEJSCA!

:brawoo:

Na pierwszej stronie umieściłem zwycięskie zdjęcia i podpisałem je nickami / imionami autorów.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Poprzednia

Wróć do Konkurs Fotograficzny ZDJĘCIE MIESIĄCA / ZDJĘCIE ROKU

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron