Twój pierwszy raz w konkursie

Podforum związane z konkursem fotograficznym ZDJęCIE MIESIĄCA / ZDJęCIE ROKU (regulamin, sponsorzy, poszczególne edycje konkursu foto). Konkurs nie jest już organizowany. Wątki konkursowe są nadal widoczne, aby promować autorów wyróżnionych zdjęć.

Moderator: GTW

Twój pierwszy raz w konkursie

Postautor: awygas » ndz paź 11, 2009 11:04 pm

Nowym osobom radziłbym przejrzeć poprzednie miesiące / edycje konkursu... (ja nie zdążyłem) i żałuję... bo unikalność (nie uniwersalność :? ) zdjęcia to chyba połowa sukcesu... :P

Zdjęcie właśnie wtedy jest fajne, gdy pokazuje to COś czego jeszcze nie było.. lub co ciężko uchwycić...

Fajne robicie zdjęcia.. można się bardziej zarazić...
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pn paź 12, 2009 6:20 pm przez awygas, łącznie zmieniany 1 raz
awygas
 
Posty: 2
Rejestracja: sob paź 10, 2009 8:34 pm

Twój pierwszy raz w konkursie

Postautor: ola » ndz paź 11, 2009 11:09 pm

awygas pisze:bo uniwersalność zdjęcia to chyba połowa sukcesu...


ale uniwersalne zdjęcia nie zawsze pokazują :
awygas pisze:to COś czego jeszcze nie było.. lub co ciężko uchwycić...


dla mnie to sie wzajemnie kłóci
albo coś jest uniewersalne albo pokazuje to coś czego nikt jeszcze nie uchwycił

ale może czepiam się :)
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Twój pierwszy raz w konkursie

Postautor: jacekwwa » ndz paź 11, 2009 11:11 pm

ola pisze:dla mnie to sie wzajemnie kłóci

hmmm też tak to odebrałem.

awygas możesz nam troszkę rozjaśnić ?

Acha no i chyba Martin nas przerzuci do innej kategorii z tą pogaduszką ?? :shock:
Awatar użytkownika
jacekwwa
 
Posty: 36
Rejestracja: śr paź 07, 2009 9:21 pm
Lokalizacja: Józefosław

Twój pierwszy raz w konkursie

Postautor: Martin » pn paź 12, 2009 8:18 am

Ci co byli na kręglach, mieli możliwość poznać kolegę osobiście. Tam też, zgadaliśmy się na temat naszych aparatów i wspomniałem Arkowi o organizowanym na forum konkursie fotograficznym, tak więc jedynie zdążył zapoznać się z regulaminem i przesłał zdjęcie. Dopiero po Waszych komentarzach pod zdjęciami w wątku WRZESIEń 2009, zdał sobie sprawę, że powinien zapoznać się ze zdjęciami z poprzednich edycji, aby przesłać bardziej oryginalny i nie powtarzający się motyw na zdjęciu. Między innymi jego wypowiedź:
awygas pisze:Nowym osobom radziłbym przejrzeć poprzednie miesiące / edycje konkursu... (ja nie zdążyłem) i żałuję... bo uniwersalność zdjęcia to chyba połowa sukcesu.

Zastanawiałem się, czy przenosić temat do wskazówki, opinie, ale wtedy może zatraciłoby się połączenie wątku z konkursem fotograficznym?

Jest co prawda wątek Konkurs Fotografia Miesiąca, ale może taka ilość podstron, może kogoś nowego przerazić i nie zapozna się z uwagami odnośnie pierwszego razu w konkursie. Może w tym wątku umieścimy, najważniejsze uwagi skierowane do osób, które planują pierwszy raz zgłosić zdjęcie do konkursu. Przepraszam osoby, których wypowiedzi usunąłem, ale chciałbym zachować zrozumiałą formę wypowiedzi w tym wątku, która będzie zrozumiała dla każdego, kto pierwszy raz wejdzie i przeczyta ten wątek. Jeżeli ktoś ma jakieś uwagi do osób, które po raz pierwszy będą zgłaszały zdjęcie do konkursu, to niech napisze o tym w tym wątku.
Ostatnio zmieniony pn paź 12, 2009 8:49 am przez Martin, łącznie zmieniany 3 razy
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

kilka wskazówek

Postautor: Martin » pn paź 12, 2009 8:19 am

KILKA WSKAZÓWEK ODE MNIE DLA TYCH, CO PLANUJĄ WYS£Ać SWOJE ZDJęCIE

Koresponduję z kilkoma osobami, które wysłały zdjęcie i z uwagi na powtarzający się problem, informuję o tym na forum, żeby była jasność w kilku punktach, na które nie zwracają uwagi niektóre osoby:

Regulamin http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... php?t=2420

1. Konkurs "Zdjęcie Miesiąca" jest otwarty dla wszystkich zarejestrowanych na niniejszym forum.

Niektórzy założyli konto kilka miesięcy temu, wysłali zdjęcie a w między czasie robione były porządki w bazie użytkowników i wszystkie osoby, które miały konto a nie udzielały się na nim - już go nie mają. Nieaktywni i nie udzielający się użytkownicy, których nie kojarzyłem - byli usuwani z bazy. Skoro zainteresował Was konkurs fotograficzny, to zachęcam nie tylko do rejestracji, ale również udzielania się, chociażby na podforum fotograficznym.

3. Każdy z autorów, może nadesłać 1 zdjęcie w danej edycji.

Do konkursu proszę przesyłać 1 zdjęcie. Niektórzy wysyłają po kilka zdjęć, jednak nie jestem od wybierania Wam najlepszego zdjęcia. To Wy sami decydujecie, które zdjęcie chcecie wysłać na konkurs fotograficzny.

6. Przesyłamy zdjęcia w formacie JPG. Maksymalna szerokość 900 pix, maksymalna wysokość 700 pix, maksymalna objętość 300kB. Bez ramek i podpisów.

Proszę zwracać uwagę na rozmiary przesyłanych zdjęć, bo niektórzy przesyłają do mnie 5 MB zdjęcia o rozmiarach kilkukrotnie przekraczających maksymalną szerokość, lub maksymalną wysokość. Niektórzy przesyłają śliczne zdjęcia, ale nie jestem od tego, aby zmieniać rozmiary Waszych zdjęć. Będę wdzięczny za zwrócenie na to Waszej uwagi.

9. Do przesłanego zdjęcia, należy dołączyć:
- datę i miejsce wykonania zdjęcia,
- tytuł zdjęcia,
- nick z forum.

Proszę dołączać do zdjęcia wymagane informacje, ponieważ nie znam Was po adresach mailowych, a do konkursu zgłaszają się cały czas nowe osoby, które raczej nie są aktywne na forum, więc proszę o wyrozumiałość i wysyłanie swoich nicków a przede wszystkim tytuły do zdjęć. Jak się okazało przy poprzedniej edycji - osoby oceniające, dużą uwagę zwracają uwagę na tytuły zdjęć :)

:fotograf:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: awygas » pn paź 12, 2009 6:23 pm

Chodziło oczywiście o ... unikalność (nie uniwersalność).. post poprawiony.
awygas
 
Posty: 2
Rejestracja: sob paź 10, 2009 8:34 pm


Wróć do Konkurs Fotograficzny ZDJĘCIE MIESIĄCA / ZDJĘCIE ROKU

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron