Konkurs fotograficzny Zdjęcie Wakacyjne WRZESIEń 2009

Podforum związane z konkursem fotograficznym ZDJęCIE MIESIĄCA / ZDJęCIE ROKU (regulamin, sponsorzy, poszczególne edycje konkursu foto). Konkurs nie jest już organizowany. Wątki konkursowe są nadal widoczne, aby promować autorów wyróżnionych zdjęć.

Moderator: GTW

Wybieram Zdjęcie Miesiąca - WRZESIEń 2009

ZDJęCIE 1 - Dar morza
7
5%
ZDJęCIE 2 - Zdążyć na EURO 2012
4
3%
ZDJęCIE 3 - Wieczorne spacery po plaży
2
2%
ZDJęCIE 4 - Chwila magiczna
21
16%
ZDJęCIE 5 - Wystarczy tylko wybiec z domu, wsiąść do pociągu nie mówiąc nic nikomu...
1
1%
ZDJęCIE 6 - Samotnik
1
1%
ZDJęCIE 7 - Stoi na stacji lokomotywa, ciężka, ogromna...
5
4%
ZDJęCIE 8 - światełkiem jestem wśród cieni głębokich...
8
6%
ZDJęCIE 9 - Jesień
19
15%
ZDJęCIE 10 - Na grzybobraniu
2
2%
ZDJęCIE 11 - Romantyczny pałacyk
24
19%
ZDJęCIE 12 - Wszyscy jesteśmy zwycięzcami
6
5%
ZDJęCIE 13 - Sięgnąć natury
8
6%
ZDJęCIE 14 - A Ty jakie masz trzy życzenia?
9
7%
ZDJęCIE 15 - Więc pamiętajcie proszę to prócz tych szerokich jeszcze są i kolejarze wąskotorowi.
3
2%
ZDJęCIE 16 - życie to nie mydlana bańka, nie zawsze jest takie kolorowe.
3
2%
ZDJęCIE 17 - Cisza przed burzą
3
2%
ZDJęCIE 18 - Chwilo trwaj - jesteś piękna
3
2%
 
Liczba głosów : 129

Postautor: ola » ndz paź 11, 2009 6:32 pm

i nie ma nawet jednego kota :(
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: jacekwwa » ndz paź 11, 2009 6:35 pm

Witam,

Jeśli prosicie o komentarze to moje obserwacje są następujące:

Tylko dwa ze zdjęć z motywami wody ma proporcje zgodne ze "złotą" zasadą podziału, ponadto tylko na jednej woda "nie wylewa" się na prawą/lewą stronę zdjęcia - zatem wskazówka do autorów: kadrujcie zdjęcia zgodnie z zasadami podziału zdjęć oraz dajcie im lekkiego" kopniaka" w lewo lub prawo, żeby wypoziomować wodę (można to zrobić już na kompie).
Fotka z liściem...pomysł mi się bardzo podoba - do tego: BW czyli tak jak lubię :), jest jednak jedno ale, a może pytanie - na co ostrzył autor ?

Euro - super pomysł na fotkę, tylko dlaczego ten most się tak świeci ? hmmm warto było go troszkę przyciemnić. Zdjęcie dużo zyskałoby na jakości.

Pozostałe fotki są w mojej opinii udane, niektóre lekko przepalone (ktoś już zdążył to zauważyć)- mam jednego faworyta, ale nie będę na razie zdradzał, o które zdjęcie chodzi :)

Pozdrawiam

Jacek
Ostatnio zmieniony ndz paź 11, 2009 11:10 pm przez jacekwwa, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
jacekwwa
 
Posty: 36
Rejestracja: śr paź 07, 2009 9:21 pm
Lokalizacja: Józefosław

Postautor: tutomash » ndz paź 11, 2009 6:38 pm

ZDJęCIE 1 - Dar morza

Fajny kadr i ciekawe oświetlenie, podoba mi się
motyw konarów, oraz czarno-biała kolorystyka.
Może zmieniłbym trochę kadr.

ZDJęCIE 2 - Zdążyć na EURO 2012
Ciekawe zdjęcie nocne, ale nie podoba mi się jendak trochę
przypomina mi zdjęcie z jakiejś gazety, zwłaczsza tytuł kojarzy mi się
że to zdjęcie do jakiejś gazety ma byc. Oprócz tego kadr
jest chyba źle ustawiony, przedstawia most, a powinno byc
skupione chyba na dzwigi z budowy stadiony.

ZDJęCIE 3 - Wieczorne spacery po plaży
Ciepłe kolory i stary oklepany motyw z zachodem słonca,
zdjecie nie jest zle, ale gdzie jest te słonce, czemu osoba
na pierwszym planie jest przecieta na pół, woda z morza zaraz
sie przeleje, kadr jest krzywy, mozna było troche dopracowac zdjecie
wykadrowac i wyrowanac.Oprócz tego ciekawe kolory.

ZDJęCIE 4 - Chwila magiczna

Super kolory, kadr, najbardziej podoba mi sie kolor nieba i czarne
sylwetki osob na pierwszym planie, zdjecie przemyslane i bardzo fajne.

ZDJęCIE 5 - Wystarczy tylko wybiec z domu, wsiąść do pociągu nie mówiąc nic nikomu...

Nie ciekawe zdjecie, przepalone u gory nie widac nieba, rozmyte i slabe kolory
wyglada jakby ktos na szybko chcial uchwicic motyw, ale za bardzo mu sie nie udalo
nie podoba mie sie. Za mało przemyslane i nie dopracowane.

ZDJęCIE 6 - Samotnik

Przy tym zdjeciu miałem dylemat, za bardzo nie wiem o co w nim chodzi. Nie wiem
co autor mial na mysli, oprocz tego wyglada jakby bylo ostro przerobione w jakims
programie, nieostre, nie zrozumialem przeslania, nieciekawe nie podoba mi sie.

ZDJęCIE 7 - Stoi na stacji lokomotywa, ciężka, ogromna...

Oklepany motyw z waskotorowka, ale zdjecie ma swoj urok, jest ostre, dobry kadr,
nie jest mdle, powiedzialbym ciekawe i zrobione z glowa, dobra robota.

ZDJęCIE 8 - światełkiem jestem wśród cieni głębokich...

Fajne zdjecie, ciekawy kadr, super dzieciak, widze ze ten motyw zrobil sie ciekawy,
to dobrze bo zdjecia dzieciakow sa nieraz bardzo fajne, te na pewno jest.

ZDJęCIE 9 - Jesień

Super zjdecie, moj faworyt, podobaja mi sie na tym zdjeciu kolory jak i kadr i ten dzieciak
masakara jest niesamowity, jego mina i sam pomysl na zdjecie super, wielki pozytyw.

ZDJęCIE 10 - Na grzybobraniu

Kolejne zdjecie z dzieckiem, te jednak porownujac do pozostalych jest niedopracowane, zbyt
przeswietlone, szkoda bo motyw jest fajny i kadr, mozna bylo jeszcze na nim posiedziec, poprawic
oswietlenie i bylo by ok.

ZDJęCIE 11 - Romantyczny pałacyk

Widze ze foromiczow urzeklo te zdjecie, mnie tez fajne zdjecie nocne, ciekawy pomysk, przemyslany kadr
najbardziej podoba mi sie rozmyta woda tej fontanny, ostatnio czytalem ksiazke o naswietlaniu i widze
ze ktos musial sie na meczyc zeby uzyskac ten efekt, plus za pomysl i zaangazowanie w wykonanie zdjecia.

ZDJęCIE 12 - Wszyscy jesteśmy zwycięzcami

W końcu jakies zdjecie ktore przedstawia dynamike, ciekawy kadr troche bym go przesunał w prawo,
super kolory, szkoda ze nie jest uchwycony motyw jak kierowa biegnie, ale i tak jest fajne, tak
napisalem w koncu jakies zdjecie przestawiajace ruch, w ktorym czuje sie dynamizm. Duzy plus za to.

ZDJęCIE 13 - Sięgnąć natury

Ciekawy kadr i kolory, czuc cieplo i piekno dnia w ktorym bylo robione, dobre zdjecie.

ZDJęCIE 14 - A Ty jakie masz trzy życzenia?

Super zdjecie rybki, fajne ze pojawia sie motyw z zwierzakami, dobry kadr, moze bym powiekszyl bardziej
na rybke, ale i tak zdjecie jest fajne, ciekawy motyw.

ZDJęCIE 15 - Więc pamiętajcie proszę to prócz tych szerokich jeszcze są i kolejarze wąskotorowi.

Ze wszystkich zdjec, ktore sa w tej edycji konkursu, a sa zwiazane ze pociagami te ma najlepszy kadr
zdjecie przemyslane i ciekawe zrobione, fajny kadr.

ZDJęCIE 16 - życie to nie mydlana bańka, nie zawsze jest takie kolorowe.

Mam wrazenie, ze to juz bylo, czy ktos ma caly folder u siebie z bankami i co miesiac chce nas zachwycac
swoja kolekcja baniek mydlanych. Oprocz tego zdjecie nie jest zle, dobry kadr i ciekawe kolory, ale tak
jak napisalem ten pomysl byl, przez to malo ciekawe.

ZDJęCIE 17 - Cisza przed burzą

Fajne zdjecie, ciekawy kadr,ale wydaje sie ze jest zbyt ciemne, kolory troche nie ciekawe i troche za duzo przedstawionej
jest wody, ale zdjecie nie jest zle.

ZDJęCIE 18 - Chwilo trwaj - jesteś piękna

Kolejne ciekawe zdjecie z dzieciakiem, fajnie ze jest czarnobiale, fajna mine zrobila, plus za pomysl i ciekawy kadr, ale banki
tez juz bylo, mimo to podoba mi sie zdjecie.
Awatar użytkownika
tutomash
 
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 8:19 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Agim6 » ndz paź 11, 2009 9:48 pm

a ja nie wiem na które zdjęcie głosować, jak dla mnie wszystkie jakieś takie ...hmmm..nijakie te zdjęcia. Patrząc na poprzednie edycje wydaje mi się, że na więcej stać osoby wysyłające te zdjęcia.
Oceniam okiem amatora i nie patrząc na "zasady" myślę sobie tak:
Nr 1 Nawet fajne. Dobrze, że autor zrobił je na czarno biało, przez to zdjęcie ma swój klimat. Jako, że kocham morze - większy plus ode mnie ;)

Nr2 Jakieś takie sztuczne mi się wydaje, jakby autor przesadził z obróbką. Dzięki tytułowi mały plusik jest. I zgadzam się, że ten most za jaskrawy jest.

Nr 3 Jakoś mi nie leży. Niebo jakies takie nijakie. CHociaż motyw ogólnie spoko, gdyby nie to, że zdjęcia z zachodem ciągle się powtarzają.No i leci w lewo za bardzo.

Nr 4 Trudno mi cos napisać na temat tego zdjęcia. Wygląda mi jakby któs chciał uchwycić podobny motyw, który pojawił się w poprzedniej edycji( zdjęcie było chyba Izy i znalazło się w pierwszej trójce).

Nr 5 Tu nie będę powtarzać, rozmyte, prześwietlone. Technicznie klapa, aczkolwiek tytuł daje mi coś do myślenia.

Nr 6 Co autor miał na myśli? A samotnik to ten liść na zdjęciu? Jedyny urok tego zdjęcia to kolor, a raczej jego brak. TO tworzy jakiś klimat. Wydaje mi się, że zdjęcie ma jakieś przesłanie, tylko mi trudno je odnaleźć.

Nr 7
Zdjęcie prawidłowe, proste, tylko za mało żywe kolory jak dla mnie. Mogłoby być albo bardziej kolorowe, albo czarnobiałe. Ogólnie ok.

Nr 8
Cudne, jak ze starego albumu rodzinnego. Dzieciaczek słodki :)

Nr 9
To zdjęcie najbardziej mi się podoba, może dzięki kolorystyce.

Nr 10 Jak dla mnie za mało żywe kolory i jakby za dużo światła na nim jest.Ogólnie moze być, dzieci zawsze wpływają pozytywnie na zdjęcia ;)

Nr 11 Zdjęcie ładne, ale ta fontanna na pierwszym planie jakby pyła dorobiona cała w PS. Ogólnie spoko.

Nr 12 Zdjęcie, na którym coś sie dziejei tytuł jak najbardziej adekwatny. Stawiam plusa.

Nr 13 Podoba mi sie kolorystyka no i modelka dodaje uroku temu zdjęciu. :)

Nr 14 Gdyby ta rybka spełniała 3 życzenia mój głos na pewno byłby na to zdjęcie ;)

Nr 15 Zdjęcie ok. Fakt - leci w lewo.

Nr 16
Kolory za mało żywe, ale rozumiem, że ta bańka miała być tu najbardziej kolorowa. Ja zostawiłabym tutaj całe postacie ludzi, niż ucięła tak, że zostały tylko czubki głów. Ogólnie spoko zdjęcie.

Nr 17
Zdjęcie ok, ale czegoś mi na nim brakuje. Plusa jednak dam nawet dużego.

Nr 18
Słodkie zdjęcie, dzieciaczek śliczniasty i zabawa..., ale dlaczego czarno białe? Ogólnie - podoba mi się.

No to tyle ode mnie, może za bardzo pojechałam. Ale były edycje kiedy patrząc na jakies zdjęcie od razu wiedziałam, na które głosować.
Pozdrawiam
A.
Agim6
 
Posty: 673
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Konkurs Fotografia Miesiąca

Postautor: Martin » ndz paź 11, 2009 10:05 pm

Agnieszka i Tomek - cieszę się, że znaleźliście chwilę na skomentowanie konkursowych zdjęć! Zachęcam pozostałych do komentowania konkursowych zdjęć. Wiem, że zajmuje to sporo czasu, ale może znajdziecie wolną chwilę do 20 października, kiedy to zamknięte zostanie głosowanie i ogłoszone najlepsze zdjęcia.


:fotograf:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: daro » ndz paź 11, 2009 10:06 pm

jacekwwa pisze: wskazówka do autorów: kadrujcie zdjęcia zgodnie z zasadami podziału zdjęć


Nie trzymałbym się ślepo tego stwierdzenia :)
Według Mariana Schmidta, który obok Henri Cartier-Bressona uważany jest przez znaczną część świata fotograficznego za mistrza kompozycji obrazu, złota zasada podziału to bzdura. Tak zresztą jak wiele innych zasad wymyślonych po to aby spróbować wtłoczyć twórców w pewne ramy, które służą ograniczeniu horyzontów.
DaRo (Dariusz Kropacz)

mój FOTOBLOG

Obrazek
Awatar użytkownika
daro
 
Posty: 505
Rejestracja: pn sie 10, 2009 7:56 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: jacekwwa » ndz paź 11, 2009 10:34 pm

daro pisze:Według Mariana Schmidta, który obok Henri Cartier-Bressona uważany jest przez znaczną część świata fotograficznego za mistrza kompozycji obrazu, złota zasada podziału to bzdura. Tak zresztą jak wiele innych zasad wymyślonych po to aby spróbować wtłoczyć twórców w pewne ramy, które służą ograniczeniu horyzontów.


Zgoda w 100%. Tylko sam napisałeś, że mówi to człowiek uznawany za mistrza kompozycji.
W mojej opinii uwaga dot. zasady trójpodziału ma w dużej mierze pomagać zwykłemu "zjadaczowi chleba" (jak ja np.) stworzyć kompozycję, którą się będzie miło oglądało. Oczywiście każdy ma wolny wybór i moje uwagi nie mogą być żadnym wyznacznikiem. Zostawmy tą dyskusję na inne wątki ;) lub spotkania :)
Awatar użytkownika
jacekwwa
 
Posty: 36
Rejestracja: śr paź 07, 2009 9:21 pm
Lokalizacja: Józefosław

Postautor: stentonik » ndz paź 11, 2009 10:39 pm

Powiem więcej. £amanie zasad i szukanie własnych dróg w zabawie w foto to cos o czym marzy każdy z nas, wiec te "patrzenie w lewo", "3/4 nieba" itp traktujmy jako umowny aczkolwiek bardzo ważny aspekt zdjęć. Liczy sie dobra zabawa i przekonanie o własnej wartości, odwaga i pokora na krytykę.

Róbmy SHOW z tej zabawy, bo zaczyna byc baaardzo krytycznie.

DZIECIAKI ZAJEBISTE!!!!!!
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: daro » ndz paź 11, 2009 10:57 pm

jacekwwa pisze:W mojej opinii uwaga dot. zasady trójpodziału ma w dużej mierze pomagać zwykłemu "zjadaczowi chleba" (jak ja np.) stworzyć kompozycję, którą się będzie miło oglądało.

W mojej również :) Ważne aby ślepo jej się nie trzymać i pozostawić sobie swobodę.

jacekwwa pisze:Zostawmy tą dyskusję na inne wątki ;) lub spotkania :)

Bardzo chętnie - szczególnie jeśli chodzi o te spotkania :mlemlemle: :piwko: :taniec2:
DaRo (Dariusz Kropacz)

mój FOTOBLOG

Obrazek
Awatar użytkownika
daro
 
Posty: 505
Rejestracja: pn sie 10, 2009 7:56 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: newada » pn paź 12, 2009 8:59 am

Witam Wszystkich.

To mój pierwszy post na tym forum. Ponieważ wśród zdjęć jest też moje, postanowiłem wypowiedzieć się na temat konkurencji :)

Jak wszystkie oceny, moja też jest bardzo subiektywna i całkowicie amatorska, więc proszę o wyrozumiałość. Nie komentuję swojego zdjęcia. Kolejność zdjęć w komentarzach tylko wg numeracji w konkursie.

Zdjęcia in plus
9 - fajna kompozycja zdjęcia, ciekawy kadr
12 - poprawna reporterka, autor zlapał ciekawą chwilę
13 - soczyste kolory


Zdjęcia in minus
2 - kadr ok, ale fatalne przepalenia
6 - trochę mało się na zdjęciu dzieje
17 - naprawdę trudno pokazać ciszę, na tym zdjęciu jej nie widzę. Lepiej było trochę poczekać i pokazać tę burzę

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów, newada
newada
 
Posty: 8
Rejestracja: wt paź 06, 2009 8:35 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Agnieszka_G » pn paź 12, 2009 9:49 am

Nie będę komentować i krytykować, bo znów jakaś nie za dobra dyskusja się wywiąże :lol: 8)

Głosuję na zdjęcie nr. 1 Dar Morza - dlatego, że dobry pomysł, technika, no i z własnych odczuć - tęsknię za widokiem morza, dawno nie byłam.
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

Postautor: daro » pn paź 12, 2009 9:58 am

Agnieszka_G pisze:Nie będę komentować i krytykować, bo znów jakaś nie za dobra dyskusja się wywiąże :lol: 8)


Komentuj, krytykuj, bij, drap, gryź...
Martin zapomniał dopisać, że jest to konkurs dla masochistów więc czym więcej "krytycznych uwag" tym lepsze samopoczucie :):):)
DaRo (Dariusz Kropacz)

mój FOTOBLOG

Obrazek
Awatar użytkownika
daro
 
Posty: 505
Rejestracja: pn sie 10, 2009 7:56 am
Lokalizacja: Piaseczno

Konkurs Fotografia Miesiąca

Postautor: Martin » pn paź 12, 2009 11:09 am

daro pisze:Martin zapomniał dopisać, że jest to konkurs dla masochistów więc czym więcej "krytycznych uwag" tym lepsze samopoczucie

Z tymi masochistami - to może za dużo powiedziane, ale na pewno umieszczając zdjęcie na forum i/lub do konkursu fotograficznego, każdy chętnie zapozna się z uwagami i komentarzami innych osób, które mogą mieć całkowicie inne spojrzenie na temat naszego zdjęcia. ;)
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: jacekwwa » pn paź 12, 2009 2:29 pm

Martin pisze:ażdy chętnie zapozna się z uwagami i komentarzami innych osób

ja z wielką uwagą wysłuchuję krytyki - motywuje mnie to do zmian i ulepszeń
Awatar użytkownika
jacekwwa
 
Posty: 36
Rejestracja: śr paź 07, 2009 9:21 pm
Lokalizacja: Józefosław

Postautor: Agnieszka_G » pn paź 12, 2009 2:40 pm

ola pisze:i nie ma nawet jednego kota :(


no właśnie, mogłam dać foto swojego :P
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

PoprzedniaNastępna

Wróć do Konkurs Fotograficzny ZDJĘCIE MIESIĄCA / ZDJĘCIE ROKU

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron