Konkurs fotograficzny Zdjęcie Wakacyjne SIERPIEń 2009

Podforum związane z konkursem fotograficznym ZDJęCIE MIESIĄCA / ZDJęCIE ROKU (regulamin, sponsorzy, poszczególne edycje konkursu foto). Konkurs nie jest już organizowany. Wątki konkursowe są nadal widoczne, aby promować autorów wyróżnionych zdjęć.

Moderator: GTW

Wybieram Zdjęcie Miesiąca - SIERPIEń 2009

ZDJęCIE 1 - Chwila wakacji - ulotna jak bańka
3
2%
ZDJęCIE 2 - Gdzieś pośrodku drzew
3
2%
ZDJęCIE 3 - Relaks nad stawem
10
7%
ZDJęCIE 4 - Kropelkowo
17
11%
ZDJęCIE 5 - żyjąca Niezapomniana Historia
2
1%
ZDJęCIE 6 - Rozpalamy
3
2%
ZDJęCIE 7 - Górki Szymona
10
7%
ZDJęCIE 8 - Przystań rybacka - czas odpocząć
2
1%
ZDJęCIE 9 - Dzbądzek
1
1%
ZDJęCIE 10 - Wjazd do Piaseczna
8
5%
ZDJęCIE 11 - Słońce zachodzi
2
1%
ZDJęCIE 12 - Desert Rose
20
13%
ZDJęCIE 13 - Toporowa Cyrhla
14
9%
ZDJęCIE 14 - Bałtyckie Impresje
3
2%
ZDJęCIE 15 - Olimpijczyk
1
1%
ZDJęCIE 16 - Społeczeństwo Miasta i Gminy Piaseczno
4
3%
ZDJęCIE 17 - Są takie chwile, w których nie pamięta się o smutkach
23
15%
ZDJęCIE 18 - Kolory lata
2
1%
ZDJęCIE 19 - Kto sieje wiatr, zbiera burzę
8
5%
ZDJęCIE 20 - Okno na świat
8
5%
ZDJęCIE 21 - Popołudnie
6
4%
 
Liczba głosów : 150

Konkurs fotograficzny Zdjęcie Wakacyjne SIERPIEń 2009

Postautor: Martin » pt wrz 11, 2009 12:53 pm

Na prośbę autora zdjęcia - zmieniony został tytuł zdjęcia nr 3
:pisze:

Sugeruję Wam, aby komentować podobnie jak zrobił to w poprzedniej edycji Grzesiek (stentonik), co możecie przeczytać w jego wypowiedzi w wątku:
http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... 3&start=15
Dzięki temu, jest szansa, że autor każdego zdjęcia przeczyta Wasze cenne uwagi...


:fotograf:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Nataszka » pt wrz 11, 2009 1:10 pm

Nataszka, pokrywa się nam opinia na temat 12 i 17

Bo mają coś w sobie te zdjęcia :) Jeśli chodzi o 17-stke to myślę, że to też zasługa trafionego tytułu :)
Awatar użytkownika
Nataszka
 
Posty: 173
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 2:20 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Nataszka » pt wrz 11, 2009 1:12 pm

Martin pisze:Sugeruję Wam, aby komentować podobnie jak zrobił to w poprzedniej edycji Grzesiek (stentonik),

Jak bym się znała na sprawach technicznych typu migawki, ostrości i inne to nie ma problemu :)
A tak to jestem szarym, obserwującym laikiem :wink:
"W życiu piękne są tylko chwile"
Awatar użytkownika
Nataszka
 
Posty: 173
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 2:20 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: krystian » pt wrz 11, 2009 1:40 pm

Martin pisze:Na prośbę autora zdjęcia - zmieniony został tytuł zdjęcia nr 3

Teraz tytuł bardziej pasuje i nie wiem dlaczego tak wiele osób zwraca uwagę na podpis zdjęcia a nie na samo zdjęcie? :) Przy ocenie zdjęć powinno się patrzeć na kadr, kompozycję, jakość, pomysł, dodatkowy wydźwięk, ukryte uczucia i przekaz itp.
Nataszka pisze:Bo mają coś w sobie te zdjęcia

Zgadzam się :mrgreen:
Nataszka pisze:Jak bym się znała na sprawach technicznych typu migawki, ostrości i inne to nie ma problemu Smile
A tak to jestem szarym, obserwującym laikiem

Wczytaj się wypowiedzi stentonika z poprzedniej edycji, to nie są oceny techniczne zdjęć.
Awatar użytkownika
krystian
 
Posty: 141
Rejestracja: wt sie 21, 2007 3:07 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Marcin KANIA » pt wrz 11, 2009 2:05 pm

Głosowałem :good:
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Schiza » pt wrz 11, 2009 2:25 pm

Mi się osobiście pierwsze zdjęcie podoba-dynamiczne dzięki diagonalom. Fajnie uchwycony moment i niezły pomysł. Zastanawiam się tylko czy to nie są kamieniczki na rynku Wrocławskim?? :wink:
Awatar użytkownika
Schiza
 
Posty: 1526
Rejestracja: pt maja 08, 2009 5:38 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: daro » pt wrz 11, 2009 11:05 pm

Schiza pisze:Mi się osobiście pierwsze zdjęcie podoba-dynamiczne dzięki diagonalom. Fajnie uchwycony moment i niezły pomysł. Zastanawiam się tylko czy to nie są kamieniczki na rynku Wrocławskim?? :wink:


Według mnie to Długa w Gdańsku - ale mogę się mylić. Podejrzewam jednak, że autor fotki będzie pamiętał gdzie ją pstryknął :)
DaRo (Dariusz Kropacz)

mój FOTOBLOG

Obrazek
Awatar użytkownika
daro
 
Posty: 505
Rejestracja: pn sie 10, 2009 7:56 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: daro » pt wrz 11, 2009 11:09 pm

via pisze:
W bazie urlopowej widzę, że Ty na urlopie jesteś.... to co Ty robisz na forum... sio.... odpoczywać :mrgreen:


Nic innego nie robię :D
Przeglądanie forum piaseczyńskiego to także forma wypoczynku - można nacieszyć oko nową porcją fotek na przykład :)
DaRo (Dariusz Kropacz)

mój FOTOBLOG

Obrazek
Awatar użytkownika
daro
 
Posty: 505
Rejestracja: pn sie 10, 2009 7:56 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Amon » sob wrz 12, 2009 7:17 am

Martin pisze:Sugeruję Wam, aby komentować podobnie jak zrobił to w poprzedniej edycji Grzesiek (stentonik), co możecie przeczytać w jego wypowiedzi w wątku:
http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... 3&start=15
Dzięki temu, jest szansa, że autor każdego zdjęcia przeczyta Wasze cenne uwagi...


z chęcią, ale co ma zrobić 21 osób, których zdjęcia są zgłoszone do konkursu? nie oceniać swojego zdjęciac/oceniać je pozytywnie/oceniać je negatywnie?
"aparat nie ma znaczenia, każdym jestem w stanie zrobić złe zdjęcie"
Amon
 
Posty: 574
Rejestracja: pn lip 06, 2009 4:22 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Schiza » sob wrz 12, 2009 7:37 am

Amon pisze:z chęcią, ale co ma zrobić 21 osób, których zdjęcia są zgłoszone do konkursu? nie oceniać swojego zdjęciac/oceniać je pozytywnie/oceniać je negatywnie?

nie pisać o swoim zdjęciu-bo i po co, w końcu z jakiegoś powodu każdy z 21 uczestników zdecydował się na dane zdjęcie. Poza tym uważam że uwagi na temat zdjęć są jak najbardziej potrzebne-taki element edukacyjny :)

Stentonik konkretnie podszedł do tematu oceny wszystkich zdjęć, swojego również nie ominął , "12. Ogólnie kaszanka tylko fajny dzieciak " :D.. Dlatego uważam że to czy będziemy pisać o swoich zdjęciach, zależy przede wszystkim od autorów, aczkolwiek z założenia konkurs powinien być anonimowy.
Awatar użytkownika
Schiza
 
Posty: 1526
Rejestracja: pt maja 08, 2009 5:38 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: via » sob wrz 12, 2009 7:40 am

Schiza pisze:nie pisać o swoim zdjęciu-bo i po co


Choćby po to, że jak każdy oceni wszystkie poza swoim to będzie wiadomo które kogo jest.... a konkurs z założenia jest anonimowy ;)
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Amon » sob wrz 12, 2009 7:41 am

Schiza, tylko jak na 21 nagle skomentujesz 20, to można podejrzewać, że to 21sze jest Twoje.
"aparat nie ma znaczenia, każdym jestem w stanie zrobić złe zdjęcie"
Amon
 
Posty: 574
Rejestracja: pn lip 06, 2009 4:22 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: daro » sob wrz 12, 2009 8:10 am

Schiza pisze:Poza tym uważam że uwagi na temat zdjęć są jak najbardziej potrzebne-taki element edukacyjny :)


Uważam, że komentarze do zdjęć są jak najbardziej potrzebne. Dzięki temu każdy może dowiedzieć się co w jego zdjęciu podoba się/nie podoba się innym. Tym bardziej jest to przydatne dla osób, które dopiero rozpoczynają wielką przygodę z fotografią.

Schiza pisze:nie pisać o swoim zdjęciu-bo i po co, w końcu z jakiegoś powodu każdy z 21 uczestników zdecydował się na dane zdjęcie.


Faktycznie trudno z tego wybrnąć. Jeżeli nie napiszemy nic o swoim to będzie wiadomo, że to nasz twór. Może oceniać tak jak pozostałe i pisać o nim zostawiając gdzieś z tyłu głowy emocje, które z taką fotką na pewno się wiążą. Potraktować swoje zdjęcie jak zrobione przez kogoś innego, tak jakbyśmy widzieli je po raz pierwszy. Wiadomo, że taka ocena będzie mało obiektywna, ale coż - jakieś wyjście dobrze byłoby znaleźć.
DaRo (Dariusz Kropacz)

mój FOTOBLOG

Obrazek
Awatar użytkownika
daro
 
Posty: 505
Rejestracja: pn sie 10, 2009 7:56 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: via » sob wrz 12, 2009 8:23 am

Uważam, że komentarze do zdjęć są jak najbardziej potrzebne. Dzięki temu każdy może dowiedzieć się co w jego zdjęciu podoba się/nie podoba się innym. Tym bardziej jest to przydatne dla osób, które dopiero rozpoczynają wielką przygodę z fotografią.


Prawda.... ale do tego nie potrzebny jest konkurs ;) Można przecież w tym celu umieszczać swoje fotografie w wątku fotograficznym. Ja bym widział taką dyskusję po zakończonym konkursie, gdzie omawiamy wszystkie prace.


daro pisze:Faktycznie trudno z tego wybrnąć


Dokładnie tak...


daro pisze:Może oceniać tak jak pozostałe i pisać o nim zostawiając gdzieś z tyłu głowy emocje, które z taką fotką na pewno się wiążą. Potraktować swoje zdjęcie jak zrobione przez kogoś innego, tak jakbyśmy widzieli je po raz pierwszy. Wiadomo, że taka ocena będzie mało obiektywna, ale coż - jakieś wyjście dobrze byłoby znaleźć.


Każdy kij ma dwa końce... można w ten sposób krytykować nie swoje prace i sugerować innym aby nie głosowali na nie ;) Więc zalecałbym tu dużą ostrożność i rozwagę.
Ostatnio zmieniony sob wrz 12, 2009 8:25 am przez via, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Amon » sob wrz 12, 2009 8:24 am

daro pisze:Potraktować swoje zdjęcie jak zrobione przez kogoś innego, tak jakbyśmy widzieli je po raz pierwszy.


To się chyba tak nie da ;).

via - co Ty tak ciągle minutę przede mną te posty piszesz? :)
Amon
 
Posty: 574
Rejestracja: pn lip 06, 2009 4:22 pm
Lokalizacja: Warszawa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Konkurs Fotograficzny ZDJĘCIE MIESIĄCA / ZDJĘCIE ROKU

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron