Konkurs fotograficzny Zdjęcie Wakacyjne SIERPIEń 2009

Podforum związane z konkursem fotograficznym ZDJęCIE MIESIĄCA / ZDJęCIE ROKU (regulamin, sponsorzy, poszczególne edycje konkursu foto). Konkurs nie jest już organizowany. Wątki konkursowe są nadal widoczne, aby promować autorów wyróżnionych zdjęć.

Moderator: GTW

Wybieram Zdjęcie Miesiąca - SIERPIEń 2009

ZDJęCIE 1 - Chwila wakacji - ulotna jak bańka
3
2%
ZDJęCIE 2 - Gdzieś pośrodku drzew
3
2%
ZDJęCIE 3 - Relaks nad stawem
10
7%
ZDJęCIE 4 - Kropelkowo
17
11%
ZDJęCIE 5 - żyjąca Niezapomniana Historia
2
1%
ZDJęCIE 6 - Rozpalamy
3
2%
ZDJęCIE 7 - Górki Szymona
10
7%
ZDJęCIE 8 - Przystań rybacka - czas odpocząć
2
1%
ZDJęCIE 9 - Dzbądzek
1
1%
ZDJęCIE 10 - Wjazd do Piaseczna
8
5%
ZDJęCIE 11 - Słońce zachodzi
2
1%
ZDJęCIE 12 - Desert Rose
20
13%
ZDJęCIE 13 - Toporowa Cyrhla
14
9%
ZDJęCIE 14 - Bałtyckie Impresje
3
2%
ZDJęCIE 15 - Olimpijczyk
1
1%
ZDJęCIE 16 - Społeczeństwo Miasta i Gminy Piaseczno
4
3%
ZDJęCIE 17 - Są takie chwile, w których nie pamięta się o smutkach
23
15%
ZDJęCIE 18 - Kolory lata
2
1%
ZDJęCIE 19 - Kto sieje wiatr, zbiera burzę
8
5%
ZDJęCIE 20 - Okno na świat
8
5%
ZDJęCIE 21 - Popołudnie
6
4%
 
Liczba głosów : 150

Postautor: Schiza » sob wrz 19, 2009 1:37 pm

ola pisze:dzięki za opinie do mojej fotki :)


mam nadzieję że nikogo nie uraziłam, starałam się obiektywnie ocenić.
Awatar użytkownika
Schiza
 
Posty: 1526
Rejestracja: pt maja 08, 2009 5:38 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » sob wrz 19, 2009 1:50 pm

Schiza pisze:mam nadzieję że nikogo nie uraziłam, starałam się obiektywnie ocenić.


do mojej jest dobra :)
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » sob wrz 19, 2009 2:48 pm

To teraz ja. Soory za przydługie komentarze ale fajnie sie przy nich bawiłem i mam nadzieję, że Wy tez potraktujecie je z przymróżeniem oka. Oczywiscie opinie są szczere i subiektywne ;)

Zdjęcie 1 : Na pierwszy rzut oka wydawało mi sie najlepsze. Teraz im dłuzej patrze na fotkę tym podoba mi sie mniej, nie wiem dlaczego. Kadr i pomysł ciekawe, stanowczo za mało głosów. Dziwne, ale gdybym głosował pierwszego dnia wybrałbym te fotkę...tym razem głosuję później ;)

Zdjęcie 2 : Kompozycja kadru widać, że przemyślana i fotka robiona z "premedytacją" aczkolwiek co kto lubi...To co na zdjeciu do mnie akurat nie przemawia, za duzo krzaków, budynek wydaje sie w nich tonąć. Chociaz tytuł sprytnie naprowadza ogladającego na własciwe tory i tym zdjęcie sie broni. Moge sie mylić, ale chyba podczas obróbki przy wyciaganiu swiatła i cienia nalezałoby poprawić promień, bo nad drzewami pojawia sie jasne tzw "halo".

Zdjęcie 3 : Dziwnie obrobione, chyba za dużo kontrastu. Wydaje mi sie, ze źle została ustawiona kompresja w programie graficznym przy zapisywaniu fotki do jpg albo kompresje wali galeria w której fotka jest zauploadowana ;) Założe się, że w kompie autora ta fotka wyglada o wiele bardziej korzystnie.

Zdjęcie 4 : No i mamy kontrowesyjną fotkę na forum. Autor chyba dla przekory umiescił te fotke w konkursie na zasadzie zobaczymy co bedzie ;) I proszę, mamy zdjecie z prawie największą ilością głosów na kilka dni przed końcem edycji. Nie mozna powiedzieć, że takie głosowanie to wynik przesytu widza fotkami z Górek Szymona ;), bo zdjęcie jest bardzo ładne i poprawne. Kto próbował robić podobne zdjecia, ten wie, że to nie takie proste dlatego zdjecie jest w mojej trójce faworytów mimo iż niewiele ma wspólnego z wakacjami czy Piasecznem.

Zdjęcie 5 : Jak dla mnie to zła obróbka cyfrowa. "Halo" nad drzewami i dachem budynku, wściekłe kolory nie pomagają w oglądaniu tego zdjęcia. Autor chciał dobrze ale wyszło słabo. Ale domek wart fotografowania - to pewne.

Zdjęcie 6 : Kompozycja kadru wiadomo - za duzo luzu z lewej. Mnie sie fotka nie podoba bo widziałem juz podobne dużo lepsze. Dłuższy czas wyostrzyłby tych kolesi troche bardziej ale iskry dostałyby gługich ogonków i zdjecie byłoby zamazane (moze fajniejsze?) A tak, mamy normalna słabą fotkę, której ja bym akurat w ten sposób nie zrobił. Ilość głosów oddanych na fotke potwierdza to co mówię.

Zdjęcie 7 : Wiem jak trudno jest zrobić dobrą fotkę plenerową bo sam próbuje ostatnimi czasy cos zdziałać. To zdjecie jest oczywiście świetne i bardzo ładne, ale zaczynam bac sie otwierać lodówki zeby mi fotka z Górek Szymona nie wyskoczyła. Jedno z trzech najlepszych moim zdaniem zdjęć...Ilość głosów swiadczy o przesycie zdjęć z górek (???) ale to dobrze, bo pojawia sie szansa na wygraną dla tych, którzy nie wierzyli ze mozna wygrać z górkowymi pejzażami. Z drugiej strony, nie wyobrazam sobie konkursu bez tych pejzaży bo są zajebiste...a idzie jesień o zimie nie wspominając ;)

Zdjecie 8 : Ja lubie zdjecia które coś mówią. Bardzo dobrze dopasowany tytuł, rzeczywiście zdjęcie może byc ciekawe i relaksujące. Gdyby jeszcze zdjać te niebieskości, poprawić balans kolorów i zdecydować się co ostrzyć..a tak słabo

Zdjęcie 9 : Najsłabsze zdjęcie konkursu. Wiele można by wymieniać wad, począwszy od tego że krzywe a skończywszy na niezrozumiałym tytule. Dla autora mam jedna radę aby fotkę poprawić. Poszukac przycisku "Delete" i kliknąć bez wahania.

Zdjecie 10 : Dlaczego autor nie był z nami na nocnej wyprawie na zdjęcia? Kilka uwag Via i ta fotka byłaby najlepsza w tym konkursie. A tak, niestety słabo. Efekt samochodów jest, ale wystarczy spojrzeć na neony i reklamy po bokach, że zdjęcie jest albo poruszone albo czas był za krótki. Statyw, czas na najdłuższy i zdjecie do poprawki. Albo ustawiac manualnie ISO na 100 i maksymalnie otworzyć przesłonę...ale to już Via wie jak sie robi. Mmmm narobiłem sobie smaku na podobną fotkę z tego miejsca :)

Zdjęcie 11 : Hmmm, w sumie to nawet fajne.Podoba mi się aczkolwiek nie będę na to zdjęcie głosował.

Zdjecie 12 : Dla mnie numer jeden. Mam od cholery skojarzeń kiedy patrze na te fotkę zaczynając od erotycznych fantazji , poprzez bajke o Guliwerze kończąc na skałach Wielkiego Kanionu lub na widokach skalistego wybrzeża Rodos gdzie nagrywano sceny do filmu Działa z Nawarony. Jednym słowem znakomita fotka.

Reszta jutro . Pa.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: daro » sob wrz 19, 2009 11:52 pm

Opinie, które przedstawiłem są moimi osobistymi odczuciami. Nie jestem profesjonalistą więc nie potrafię ocenić wszystkiego. Widzę to tak jak napisałem. Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi - w końcu to tylko zabawa.
Chciałem opinię umieścić już wcześniej, ale w związku z licznymi uwagami krytycznymi, które mam stwierdziłem, że może pozostawić ją dla siebie. Wczoraj rozmawiałem z kilkoma osobami na temat konkursu i doszedłem do wniosku, że upublicznię swój pogląd. W sumie jeżeli ktoś o moim zdjęciu napisze - fajne itd. to cieszy ale nie rozwija. Jeżeli ktoś napisze - nieciekawe bo... to mam szanse na poprawę. Tak więc:

ZDJęCIE 1 - Chwila wakacji - ulotna jak bańka
Ciekawy pomysł. Dobre wykonanie, szkoda że bańka gdzieś ucieka :) Podoba mi się.
ZDJęCIE 2 - Gdzieś pośrodku drzew
Niewątpliwie dużo zieleni, ale zdjęcie do mnie nie przemawia. Zapewne dla autora wiąże się z jakimś przeżyciem i dlatego zdecydował się je tu umieścić, ale dla mnie jako odbiorcy nie ma w nim nic ciekawego.
ZDJęCIE 3 - Relaks nad stawem
Po zmianie tytułu przez autora zdecydowanie zyskało na wartości. Nie myślałem, że tytuł może mieć tak duży wpływ na odbiór :) Wynika z tego, że oprócz wyboru zdjęcia warto chwilę pomyśleć nad tytułem. Nie zmienia to jednak faktu, że nie ma w tym zdjęciu tego czegoś co by mnie ujęło. Fajne drzewko...
ZDJęCIE 4 - Kropelkowo
Nie wiem co inni widzą w tym zdjęciu, dlatego też chętnie przeczytam opinie tych, którzy na nie głosowali. Dla mnie takie sobie. Trudno zrobić ciekawe zdjęcie z wykorzystaniem makro (mam na myśli poprawne technicznie, a jednocześnie coś wyrażające). Tu widać trochę kropelek i tyle...
ZDJęCIE 5 - żyjąca Niezapomniana Historia
Przesadzona obróbka. Faktycznie czarno białe, bez dodatkowych efektów mogłoby być ciekawsze. Poza tym światło wpadło z prawej strony fotki i trochę przeszkadza. To chyba nie był zamierzony efekt autora.
ZDJęCIE 6 - Rozpalamy
Ciekawy pomysł. Szkoda że zdjęcie nieprawidłowo wykadrowane, przez co z lewej strony 1/3 kadru przestała istnieć, a z prawej nie ma miejsca dla spadających iskier. Poza tym ok.
ZDJęCIE 7 - Górki Szymona
Ciekawe, ładne, dobre światło i kolory. Autor ma szeroki kąt i przez to może uzyskać ciekawy efekt. Wyczekał odpowiedni moment (słońce). Zdjęcie profesjonalne jak z albumu. Jest jedno ale. Mam wrażenie jakby było to kolejne z serii tych samych zdjęć. Trochę to już monotonne...
ZDJęCIE 8 - Przystań rybacka - czas odpocząć
Fajna fotka, szczególnie dzięki tym łańcuchom na pierwszym planie. Szkoda, że niebo takie zwyczajne - gdyby było takie jak w zdjęciu numer 7, byłoby jeszcze ciekawiej.
ZDJęCIE 9 - Dzbądzek
Nie podoba mi się. Nie ma w nim nic co mogłoby mnie zainteresować. Dodatkowo wali się i jest prześwietlone.
ZDJęCIE 10 - Wjazd do Piaseczna
Dla mnie bez rewelacji.
ZDJęCIE 11 - Słońce zachodzi
Są takie fotki, o których trudno coś napisać. Faktycznie słońce zachodzi, jakiś krzaczek na pierwszym planie. Dla mnie nieciekawie.
ZDJęCIE 12 - Desert Rose
Jak dla mnie jeden z faworytów na podium i to na I miejsce. Niesamowita magia i erotyzm. Lubię zdjęcia, które oprócz widoczku coś wnoszą. To jest dla mnie inspirujące. Naprawdę dobra fota.
ZDJęCIE 13 - Toporowa Cyrhla
Fajna panoramka, tyle że tu nie widać jej pełnego uroku. Podejrzewam, że w wydaniu oryginalnym wygląda ciekawie. W pomniejszeniu nie robi takiego wrażenia.
ZDJęCIE 14 - Bałtyckie Impresje
Fajne niebo. Ciekawy kolor morza. Podejrzewam, że robione z jakimś filtrem, ale jeszcze nie znam się na tym na tyle żeby ocenić. Może być z tego widokówka.
ZDJęCIE 15 - Olimpijczyk
Jak dla mnie niepoprawnie ustawiona ostrość, chyba że był to celowy efekt autora, ale nie sądzę. Mnie się nie podoba.
ZDJęCIE 16 - Społeczeństwo Miasta i Gminy Piaseczno
Przypominają się czasy kroniki filmowej i kolejek - sentymentalne...
ZDJęCIE 17 - Są takie chwile, w których nie pamięta się o smutkach
Nostalgia. Szkoda, że wakacje już się skończyły. Zdjęcie ciekawe tylko jak dla mnie za dużo na nim jest elementów i nie do końca mogę się zdecydować na co mam zwracać uwagę, gdy na nie patrzę.
ZDJęCIE 18 - Kolory lata
Ciemność widzę - nie podoba mi się.
ZDJęCIE 19 - Kto sieje wiatr, zbiera burzę
Przemyślany tytuł.
ZDJęCIE 20 - Okno na świat
Bardzo zwyczajne.
ZDJęCIE 21 - Popołudnie
Ma swój klimat. Nie wiem gdzie to było wykonywane ale przypominają mi się uliczki we Włoszech, gdzie leniwie toczy się życie i czas zdaje się zwalniać. £adne - podoba mi się.
DaRo (Dariusz Kropacz)

mój FOTOBLOG

Obrazek
Awatar użytkownika
daro
 
Posty: 505
Rejestracja: pn sie 10, 2009 7:56 am
Lokalizacja: Piaseczno

Konkurs fotograficzny Zdjęcie Wakacyjne SIERPIEń 2009

Postautor: Martin » ndz wrz 20, 2009 12:31 am

Jak miło czyta się Wasze opinie do zdjęć! Dzięki Wam za poświęcenie swojego czasu do skomentowania konkursowych zdjęć!

:good:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Klima » ndz wrz 20, 2009 6:43 pm

Tak czytam i podziwiam, że aż wyrażę własną opinie ;)

Zdjęcia które przypadły mi do gustu, to nr 4, 7, 20

W zdjeciu 4, strasznie podoba mi się głębia ostrości. Piękne, bajkowe tło.

7 z kolei chyba ze względu na sentyment to Górek Szymona ;) I chyba zdjęcie było robione od strony stawów hodowlanych ;]

a 20 za tytuł :D pasuje idealnie :D nie mówiąc już o widoku ;)
świat jest pełen pozytywnych emocji

Piaseczno miasto niemałe,
ze swoją lokomotywą wspaniałe,
gdzie samoloty latają na Okęcie,
a olbrzym obraca się na pięcie.
Franków Szwajcarskich nie mamy,
ale pracę w Piasecznie uwielbiamy.
Wbijamy gwoździe, puszki zbieramy i pożary ugaszamy.
Całe miasto z pochodniami maszeruje,
a higiena się z niczym nie rymuje.
Klima
 
Posty: 19
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:19 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne

Postautor: ola » ndz wrz 20, 2009 7:52 pm

to ja napisze cos od siebie, raczej nie lubie oceniać zdjec innych, bo sama za dobrych nie robie ale cos napisa


ZDJęCIE 4 - Kropelkowo
Nie wiem co inni widzą w tym zdjęciu, dlatego też chętnie przeczytam opinie tych, którzy na nie głosowali. Dla mnie takie sobie. Trudno zrobić ciekawe zdjęcie z wykorzystaniem makro (mam na myśli poprawne technicznie, a jednocześnie coś wyrażające). Tu widać trochę kropelek i tyle...


Nie zgodze sie z ta opinia, bo zdjecie dla mnie uosabia lato, i kojarzy mi sie z wakacjami na wsi. Jest fajne i podoba mi sie


ZDJęCIE 7 - Górki Szymona
Ciekawe, ładne, dobre światło i kolory. Autor ma szeroki kąt i przez to może uzyskać ciekawy efekt. Wyczekał odpowiedni moment (słońce). Zdjęcie profesjonalne jak z albumu. Jest jedno ale. Mam wrażenie jakby było to kolejne z serii tych samych zdjęć. Trochę to już monotonne..


to zdjęcie też mi sie podoba, i moim zdaniem żadne dobre zdjęcie nie jest monotonne...
daro pisze:ZDJęCIE 12 - Desert Rose
Jak dla mnie jeden z faworytów na podium i to na I miejsce. Niesamowita magia i erotyzm. Lubię zdjęcia, które oprócz widoczku coś wnoszą. To jest dla mnie inspirujące. Naprawdę dobra fota.


o całkowicie sie zgadzam. Nie wiem czy fotka jest dobra technicznie (bo sie nie znam na tym) ale jest niesamowita,,, ta uchwycona chwila

daro pisze:ZDJęCIE 13 - Toporowa Cyrhla


na mnie zrobiło to zdjęcie ogromne wrażenie.
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: daro » pn wrz 21, 2009 12:12 am

ola pisze:
ZDJęCIE 7 - Górki Szymona
Ciekawe, ładne, dobre światło i kolory. Autor ma szeroki kąt i przez to może uzyskać ciekawy efekt. Wyczekał odpowiedni moment (słońce). Zdjęcie profesjonalne jak z albumu. Jest jedno ale. Mam wrażenie jakby było to kolejne z serii tych samych zdjęć. Trochę to już monotonne..


to zdjęcie też mi sie podoba, i moim zdaniem żadne dobre zdjęcie nie jest monotonne...


Ola nie napisałem nigdzie, że zdjęcie jest monotonne. Dodam jeszcze, że też mi się podoba i podziwiam autora - sam chciałbym pstrykną taką fotkę :D . Problem jednak w tym, że jest to kolejne podobne zdjęcie, tak jakby ktoś zrobił całą serię i co miesiąc wysyłał jedno na konkurs. Mam dokładnie te same odczucia co Stentonik
zaczynam bac sie otwierać lodówki zeby mi fotka z Górek Szymona nie wyskoczyła

z tym że nie dotyczą może samych Górek Szymona, a pewnej konwencji w której fotka jest zrobiona...
DaRo (Dariusz Kropacz)

mój FOTOBLOG

Obrazek
Awatar użytkownika
daro
 
Posty: 505
Rejestracja: pn sie 10, 2009 7:56 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » pn wrz 21, 2009 8:07 am

daro pisze:Ola nie napisałem nigdzie, że zdjęcie jest monotonne. Dodam jeszcze, że też mi się podoba i podziwiam autora - sam chciałbym pstrykną taką fotkę



ale to nie był zarzut :) łatwiej było mi odnieść sie do Twoich opinii :)
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Agnieszka_G » wt wrz 22, 2009 11:46 am

Zagłosowałam na Kropelkowo, bo:
kończy się lato i zamienia w babie lato, więc na pajęczynach, których jest bardzo dużo, zawsze jest rosa, przypomina to moją wioskę i trasę poranną do pociągu, jak jest mgła i właśnie takie pajęczyny (teraz już ich coraz mniej), cudny widok jak do tego słońce zaświeci.

Nie rozumiem zupełnie zachwytów nad Desert Rose - może zdjęcie technicznie dobre i przyciąga uwagę ale nie kojarzy mi się z latem tylko z jakąś z sesją fotograficzną dla magazynu dla panów.

Jeszcze na uwagę zasługuje Toporowa Cyrhla z racji ciekawego ujęcia panoramicznego.
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

Wjazd do Piaseczna

Postautor: teresa » wt wrz 22, 2009 12:20 pm

ZDJęCIE 10 - Wjazd do Piaseczna

Zdjęcie 10 te jest ciekawe!
:good:
Teresa
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: daro » wt wrz 22, 2009 12:20 pm

Agnieszka_G pisze:nie kojarzy mi się z latem tylko z jakąś z sesją fotograficzną dla magazynu dla panów.


Agnieszka - a czy musi kojarzyć się z latem?
W regulaminie znajduje się następujący zapis:
REGULAMIN pisze: Tematyka zdjęć jest dowolna np.: portret, krajobraz, architektura, transport, zwierzęta itd...


Edycja wakacyjna polega na tym, że

REGULAMIN pisze:19. W związku z ograniczeniem w pkt. 7 - organizowana jest edycja specjalna konkursu: ZDJęCIE WAKACYJNE, która będzie organizowana w sierpniu, wrześniu oraz w październiku każdego roku (edycja lipiec, sierpień, wrzesień). Do wakacyjnej edycji, będą przyjmowane zdjęcia wykonane podczas naszych wakacji i nie ma ograniczeń terytorialnych.


Zauważyłem, że wiele osób komentując zdjęcia odnosi się do tego, że fotka nie kojarzy się z latem czy też z wakacjami. Jeśli dobrze zrozumiałem te zapisy to wcale nie musi się z tym kojarzyć i równie dobrze może to być fotka, która pokazuje np. silnik mojego samochodu. Czy tak jest w rzeczywistości? Może moja interpretacja jest błędna?
DaRo (Dariusz Kropacz)

mój FOTOBLOG

Obrazek
Awatar użytkownika
daro
 
Posty: 505
Rejestracja: pn sie 10, 2009 7:56 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Agnieszka_G » wt wrz 22, 2009 1:13 pm

daro pisze:Agnieszka_G napisał:
nie kojarzy mi się z latem tylko z jakąś z sesją fotograficzną dla magazynu dla panów.

Agnieszka - a czy musi kojarzyć się z latem?


nie musi ale tematyka jest wakacyjna i tak mi się kojarzy, a to zdjęcie akurat wywołuje takie a nie inne moje odczucia, ja Twoich nie krytykuję jakby co.

daro pisze:Jeśli dobrze zrozumiałem te zapisy to wcale nie musi się z tym kojarzyć i równie dobrze może to być fotka, która pokazuje np. silnik mojego samochodu.


to byłaby Twoja interpretacja wakacji a odczucia innych to już inna sprawa, dlatego jest konkurs 8)
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

Postautor: stentonik » wt wrz 22, 2009 3:34 pm

Na czym to ja skończyłem...aa ;)

Zdjęcie 13 : Najmniejsza fotka z największych w tym konkursie. Szkoda, ze taka mała ;). Na moim nówka sztuka panoramicznym monitorku 22" nie wygląda imponująco, więc muszę się mocno schylać i wpatrywać. A jest w co. Super kolory, głębia ostrości, kadr cudowny wyważony. Szkoda, że nie mozna głosować na więcej niż jedną fotkę w konkursie...Nie moge sie doczekac prezentacji w pełnym rozmiarze.

Zdjecie 14 : Dziwnie obrobione zdjęcie, nie podoba mi sie ten kolor wody, w niektórych miejscach jest za ciemno, za duży kontrast. Za duzo sie chyba naoglądałem w necie galerii z turkusowym morzem, pieknym niebem i spienionymi falami

Zdjęcie 15 : Słabiutkie, nieostre.

Zdjęcie 16 : Pomysł na pewno był przemyslany ale ja nie zrozumiałem. Poproszę jesli można te 4 osoby które głosowały o napisanie kilku słów, co widzą w tej fotce i co spowodowało, ze głosowały. Moze sie czegos ciekawego dowiem, człowiek całe życie się uczy ;)

Zdjecie 17: Pierwszy rzut oka i wiedziałem od razu czyje to zdjęcie, chociaż pewnosci nadal mieć nie mogę ;) A dlaczego? A dlatego bo układa mi sie w pewną całość, w kolejną opowieść w kolejnym konkursowym miesiącu. Opowieść o chwili, tęsknocie, miłości, szczęściu, rodzinie...Ja na to zdjęcie patrzę z perspektywy kilku konkursów i zdjeć widzianych wczesniej. I jesli sie nie pomylę, to wpisuje sobie w dowodzie znak szczególny: "wrażliwy na uczucia" bo w tym zdjęciu ja widzę cos więcej niż fajnie dobrany kontrast i kolory...

Zdjęcie 18 : Fotka jak malowana, ładna, podoba mi się jednak mogłaby byc lepsza. na pewno autor w nastepnej edycji pokaże na co go stać bo ja widzę wielkie mozliwości. Tej fotce nie pomoże już nic, a mógłby statyw...Po prawej tuz na drzewem chyba wylazła plama na matrycy albo to ptak...

Zdjęcie 19 : Ależ fajny kadr. Za wrażenia artystyczne daję wysoka ocenę, za technike juz troche mniej. Szkoda, ze fotka jest przepalona z prawej bo byłaby naprawdę fajna. Może poziomami i krzywymi dałoby się podciągnąc, bo aż żal mi jest takiej pieknej scenerii...

Zdjęcie 20 : Fajna wakacyjna fotka z rodzinnego albumu, jednak niczym szczególnym sie nie wyróżnia jesli chodzi o konkurs. Skałki ładne faktycznie ale jak dla mnie za mało kontrastu, należałoby fotkę wyprostować (horyzont leci w prawo), pobawic sie balansem kolorów i tu i tam podostrzyć. Jestem pewien, ze ta fotka przy lepszej obróbce może być niebanalna.

Zdjęcie 21 : Fajna temperatura kolorów. Zdjęcie ciekawe (dokąd prowadzi ta droga w dół?) jednak ja bym troche bardziej podostrzył ale to juz takie moje zboczenie jest ;).Podoba mi się.

Reasumując: Według mnie Bardzo dobry poziom konkursu, zdaję sobie sprawę, że nie jest łatwo zrobic zajebiste zdjecie ale wszyscy pokazali charakter i bardzo sie cieszę, że pozwoliliście mi skomentować Wasze fotki bo dużo sie od Was uczę również ( a może przede wszystkim) na Waszych błędach i oglądanie WSZYSTKICH WASZYCH zdjec to dla mnie wielka przyjemność.
Głosuje na fotkę nr 12 - Desert Rose.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: daro » wt wrz 22, 2009 8:04 pm

Agnieszka_G pisze:
daro pisze:Agnieszka_G napisał:
nie kojarzy mi się z latem tylko z jakąś z sesją fotograficzną dla magazynu dla panów.

Agnieszka - a czy musi kojarzyć się z latem?


nie musi ale tematyka jest wakacyjna i tak mi się kojarzy, a to zdjęcie akurat wywołuje takie a nie inne moje odczucia, ja Twoich nie krytykuję jakby co.

daro pisze:Jeśli dobrze zrozumiałem te zapisy to wcale nie musi się z tym kojarzyć i równie dobrze może to być fotka, która pokazuje np. silnik mojego samochodu.


to byłaby Twoja interpretacja wakacji a odczucia innych to już inna sprawa, dlatego jest konkurs 8)


Nie chodzi mi teraz o to kto co krytykuje, tylko o wyjaśnienie. Może ja po prostu źle zinterpretowałem zasady konkursu i nie odnoszę się tu tylko do Twoich wypowiedzi, a napisałem, że wiele osób odnosi się do wakacji. Zresztą teraz powtórzyłaś, że tematyka jest wakacyjna - a ja nigdzie nie znalazłem takich informacji. Chodzi mi tylko o to, że jeśli faktycznie tak jest to do następnego konkursu podeślę zdjęcie o tematyce wakacyjnej. Dla wyjaśnienia "desert rose" nie jest moja, a szkoda...
DaRo (Dariusz Kropacz)

mój FOTOBLOG

Obrazek
Awatar użytkownika
daro
 
Posty: 505
Rejestracja: pn sie 10, 2009 7:56 am
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Konkurs Fotograficzny ZDJĘCIE MIESIĄCA / ZDJĘCIE ROKU

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron