Konkurs Fotografia Miesiąca

Podforum związane z konkursem fotograficznym ZDJęCIE MIESIĄCA / ZDJęCIE ROKU (regulamin, sponsorzy, poszczególne edycje konkursu foto). Konkurs nie jest już organizowany. Wątki konkursowe są nadal widoczne, aby promować autorów wyróżnionych zdjęć.

Moderator: GTW

Re: nowa idea...

Postautor: nemo » pn kwie 20, 2009 11:46 pm

mac.pit pisze:
majster pisze:Przyjaciele,

Idea wspóldzielenia się fotkami jest ok.
Idea konkursu nie jest ok.

Konkurs = współzawodnictwo = jeden_wygrany
Jeżeli nie mamy sponsora z Audi A6 full_wypas to trudno będzie zmotywować i przyciągnąć autorów.
I ugrzęźniemy w regulaminach, procedurach, komisjach…



Ale to ma być zabawa, a nie na zasadzie, że jak nie wygram to się powiesze, albo, że jak nie wygram conajmniej audi a6 to palcem nie kiwne... autorzy sami się znajdą, wątek fotograficzny chyba jest jednym z najczęściej odwiedzanych. Regulamin ma być najprostszy z możliwych, żadnych procedur, komisji itp., krótko mówiąc zgłoszenia, głosowanie przez ankiete, symboliczna nagroda :D


zgadzam się z przedmówcą - przejdźmy od słów do czynów... :D
choć rzadko się udzielam na Forum, to je regularnie przeglądam i pomysł z konkursem jak dla mnie jest ok. Jak najmniej formalności (choć ogólne zasady muszą jakieś być), jak najwięcej zabawy. Sam pewnie też coś podrzucę do konkursu chociaż wiem, że z większością z Was nie mam szans. Ale nawet jak zajmę ostatnie miejsce i nie otrzymam statuetki :-( to - jak kolega mac.pit - też się wieszać nie będę tylko złapię aparat i będę więcej zdjęć robił, żeby się któreś na podium zmieściło...
nemo
 
Posty: 15
Rejestracja: wt gru 16, 2008 11:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

REGULAMIN KONKURSU

Postautor: photozoner » wt kwie 21, 2009 3:33 pm

Oto moje wstępne propozycje dotyczące zasad:

1. Konkurs jest otwarty dla wszystkich zarejestrowanych na niniejszym forum.
2. Autor, przesyłając pracę, oświadcza jednocześnie, że jest jej autorem oraz że posiada do niej wszelkie prawa autorskie.
3. Każdy z autorów może nadesłać 1 fotografię w danej edycji.
4. Prace należy nadsyłać poczta elektroniczną na adres info@powiat-piaseczynski.info
Zdjęcia należy przesyłać od 1 do 10 dnia miesiąca kolejnego. Np. Zdjęcie na konkurs "Zdjęcie miesiąca - maj 2009" przesyłamy na w/w adres elektroniczny w dniach od 1 do 10 czerwca 2009 roku.
5. Przesyłamy zdjęcia w formacie JPG. Maksymalna szerokość 900pix, maksymalna wysokość 700pix, maksymalna objętość 300kB. Bez ramek i podpisów.
6. Tematyka oraz technika wykonania prac jest dowolna.
7. Zdjęcia powinny być wykonane w terminie zgodnym z nazwą konkursu. Zdjęcie nadsyłane na konkurs "Zdjęcie miesiąca - maj 2009" powinny być wykonane w maju 2009.
8. Do przesyłanej pracy należy dołączyć datę i miejsce wykonania zdjęcia oraz nick z forum.
9. Zdjęcia są publikowane anonimowo. Po zakończeniu konkursu przy zdjęciach, które zajęły miejsca I, II i III, pojawią się podpisy ich autorów.
10. Zdjęcia są oceniane przez forumowiczów poprzez głosowanie.
11. Najlepsze zdjęcia poszczególnych miesięcy automatycznie zostają poddane głosowaniu na koniec roku w kategorii "Zdjęcie Roku".


To tyle ode mnie tak na szybko, zmieniajcie co chcecie, byle się jakoś dogadać, bo inaczej nigdy nie zaczniemy.
Ostatnio zmieniony wt kwie 21, 2009 6:17 pm przez photozoner, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
photozoner
 
Posty: 752
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:23 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » wt kwie 21, 2009 3:52 pm

Photozoner - jak dla mnie miód malina! Dokładnie tak sobie wyobrazałem zasady tego konkursu.
No, może tylko myslałem o 3 zdjęciach. Ale za to po jednym zdjęciu podniesie poziom i nie bedzie bałaganu, więc...

...ja jestem za!

Jeszcze bym dodał: temat prac dowolny. Z niepisanym lekkim naciskiem na akcent piaseczyński...miejsce wykonania, temat, itp. Ale tu już na luzie, jak kto woli.

G.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: Jacenty » wt kwie 21, 2009 4:21 pm

photozoner pisze:Oto moje wstępne propozycje dotyczące zasad:

1. Konkurs jest otwarty dla wszystkich mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, zarejestrowanych na niniejszym forum


Ja bym zmienił na "Konkurs jest otwarty dla wszystkich zarejestrowanych użytowników niniejszego forum".
Na forum są też osoby spoza powiatu.

Z tym jedynym zdjęciem też dobry pomysł.
Steto przyśle trzy samoloty,ja jedną kolejkę i w ten sposób ma większe szanse :-D

No to co,zaczynamy od maja ze "zdjęciem kwietnia" ? :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Postautor: photozoner » wt kwie 21, 2009 6:18 pm

zmienione :)
Awatar użytkownika
photozoner
 
Posty: 752
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:23 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Konkurs Fotografia Miesiąca

Postautor: Martin » wt kwie 21, 2009 6:49 pm

photozoner pisze:Oto moje wstępne propozycje dotyczące zasad

Według mnie zasady są proste i jasne!
To co zaczynamy od MAJA 2009?

:fotograf:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Konkurs Fotografia Miesiąca

Postautor: via » wt kwie 21, 2009 7:13 pm

Jeszcze jeden mały szczegół który pozostaje do ujęcia w regulaminie, a dotyczący głosowania na zdjęcia.

Czy autorzy zgłoszonych do konkursu zdjęć mogą głosować na swoje bądź nieswoje zdjęcie ?

Poza tym jest ok i wydaje mi się, że możemy zaczynać od maja 2009.

pzdr
VIA
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Konkurs Fotografia Miesiąca

Postautor: Martin » wt kwie 21, 2009 7:19 pm

via pisze:Czy autorzy zgłoszonych do konkursu zdjęć mogą głosować na swoje bądź nieswoje zdjęcie ?

Uważam, że każda osoba na forum, również autorzy zdjęć - MAJĄ PRAWO G£OSU NA ZDJęCIA. Przy skrypcie ankiet, jaki jest dostępny na tym forum - każdy zarejestrowany użytkownik na forum, może tylko RAZ zagłosować w ankiecie podpiętej pod dany wątek. Tak więc, każdy będzie mógł zagłosować tylko raz w danej edycji konkursu. Konkurs na forum, ma być dobrą zabawą i mam nadzieję, że taki pozostanie przez wszystkie edycje jego trwania. ;)

Czy określamy minimum zgłoszeń w danej edycji, aby mógł odbyć się konkurs danego miesiąca? PRZYK£AD: przy jednym przesłanym zdjęciu, nie ma sensu robić głosowania. Może określmy, że musi być przynajmniej 3 zgłoszone zdjęcia (3 osoby) do danej edycji?

:pisze:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Konkurs Fotografia Miesiąca

Postautor: Jacenty » wt kwie 21, 2009 7:40 pm

Tak.
Określenie minimum przy jakim się odbędzie edycja konkursu to podstawa.
Ja bym jeszcze zawarł paragraf,mówiący o tym,że administartor ma prawo do odmówienia publikacji zdjęcia w konkursie lub usunięcia jego w trakcie konkursu (gdyby wyszło na jaw,że autorem zdjecia jest ktoś inny).

Nagrody są symboliczne,więc mam nadzieję że będzie dla nas to dobra zabawa a nie jakiś wyścig :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Re: Konkurs Fotografia Miesiąca

Postautor: stentonik » wt kwie 21, 2009 8:06 pm

via pisze:Czy autorzy zgłoszonych do konkursu zdjęć mogą głosować na swoje bądź nieswoje zdjęcie ?


Na nieswoje oczywiście tak. Szkoda, że nie można zablokować mozliwości głosowania na SWOJE zdjęcie...ale, jak kazdy kliknie na swoje to bedzie po jednym głosie i po równo, nie? hehehe

Martin, to może ten regulamin spisać jeszcze raz ładniutko i ogłosic wszem i wobec na forach o starcie zabawy, żeby ludzi pozyskac i konkurencyjności dodać? Dasz radę?

G.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Konkurs Fotografia Miesiąca

Postautor: Martin » wt kwie 21, 2009 9:05 pm

Jacenty pisze:Określenie minimum przy jakim się odbędzie edycja konkursu to podstawa

Określę to w końcowym regulaminie.
Jacenty pisze:Ja bym jeszcze zawarł paragraf,mówiący o tym,że administartor ma prawo do odmówienia publikacji zdjęcia w konkursie lub usunięcia jego w trakcie konkursu (gdyby wyszło na jaw,że autorem zdjecia jest ktoś inny).

Określę to w zasadach konkursu.
Jacenty pisze:Nagrody są symboliczne,więc mam nadzieję że będzie dla nas to dobra zabawa a nie jakiś wyścig

Liczę na to ;)
stentonik pisze:Martin, to może ten regulamin spisać jeszcze raz ładniutko i ogłosic wszem i wobec na forach o starcie zabawy, żeby ludzi pozyskac i konkurencyjności dodać? Dasz radę?

Już to opracowałem i stworzyłem nowy wątek na forum, który jest przyklejony i w którym jest regulamin oraz informacja o nagrodach. Jeżeli będa uwagi i sugestie, to będziecie mi to zgłaszać, a przy braku uwag - zacznę umieszczać informację na temat konkursu na łamach innych for dyskusyjnych, aby zachęcić innych do wystartowania w kolejnych edycjach. Mam nadzieję, że konkurs będzie fajną zabawą.

:arrow: REGULAMIN I NAGRODY W KONKURSIE ZDJęCIE MIESIĄCA

Do informacji o nagrodach wziąłem pod uwagę te wypowiedzi:
tvpiaseczno pisze:Konkurs bez nagród? Nie. Chcę ufundować nagrodę dla zwycięzcy miesiąca w formie odbitek na papierze fotograficznym w formacie 13x18cm w ilości 50 szt. w FOTO EXPRESS KUJASZEWSKI 05-500 PIASECZNO UL. SIERAKOWSKIEGO 12c tel 022 756 29 99, a dla zwycięzcy zdjęcia roku czekam na propozycje.

stentonik pisze:Jest drugi sponsor.
Statuetka dla zwycięzcy każdej edycji z wygrawerowaną tabliczką z nazwą konkursu i nazwiskiem lub nickiem autora.

Martin pisze:ze swojej strony, zwycięzcę i zarazem autora fotografii miesiąca - będę promował w wyróżnionej informacji na stronie głównej www.powiat-piaseczynski.info tak, aby każdy mógł się zapoznać z najciekawszym zdjęciem i poznać autora fotografii. Jeżeli autor, będzie chciał rozbudować swój opis i zarazem zareklamować swoje usługi fotograficzne, to oczywiście będzie taka możliwość.

Jeżeli, ktoś chce coś zmienić, lub ktoś jeszcze chce coś sponsorować to proszę o kontakt.

Zgłaszajcie swoje uwagi i sugestie. Jeżeli nie będzie uwag, to zaczniemy konkurs od edycji: "Zdjęcie Miesiąca - Kwiecień 2009", do której będą przyjmowane zgłoszenia w okresie od 1 do 10 maja, a zdjęcia muszą być wykonane w kwietniu 2009 roku.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Konkurs Fotografia Miesiąca

Postautor: stentonik » wt kwie 21, 2009 9:49 pm

Marcin, zawodowo!
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Konkurs Fotografia Miesiąca

Postautor: mac.pit » śr kwie 22, 2009 12:36 am

Fajnie, że spodobała Wam się idea konkursu na tym forum, wszystko ładnie pięknie, ale ja bym się zastanowił nad terminem robienia zdjęć, bo skoro zgłoszenia na maj mogą być w przedziale 1-10 to zostaje 10 dni na zrobienie i dodanie zdjęcia, skoro zdjęcie musi być wykonane w danym miesiącu, sporo osób chcących się wspólnie zabawić może nie znaleść czasu na jakiś "plener" pisałem na samym początku coś takiego, żeby zdjęcia przyjmowane na konkurs w danym miesiący były zrobione przez cały miesiąc poprzedzający do 10 danego miesiąca, w którym odbywa się konkurs.
Trash the PC and get a MAC.
mac.pit
 
Posty: 86
Rejestracja: śr mar 11, 2009 9:38 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Konkurs Fotografia Miesiąca

Postautor: Martin » śr kwie 22, 2009 5:53 am

mac.pit pisze:ja bym się zastanowił nad terminem robienia zdjęć, bo skoro zgłoszenia na maj mogą być w przedziale 1-10 to zostaje 10 dni na zrobienie i dodanie zdjęcia, skoro zdjęcie musi być wykonane w danym miesiącu

Napisane jest w regulaminie, że: od 1 do 10 maja zacznie się edycja "Zdjęcie Miesiąca - Kwiecień 2009" i w tym okresie, trzeba przesłać jedno zdjęcie zrobione w kwietniu. Będzie 10 dni w maju, na przesłanie mailem zdjęć zrobionych przez cały kwiecień, tak więc myślę że każdy zdąży w ciągu ~30 dni coś ciekawego sfotografować? Edycja kwiecień ze zdjęciami z kwietnia będzie ogłoszona w maju, edycja maj ze zdjęciami z maja, będzie w czerwcu, natomiast edycja czerwiec ze zdjęciami z czerwca, będzie rozstrzygana w lipcu... itd.... Określają to punkty w regulaminie:
REGULAMIN I NAGRODY W KONKURSIE ZDJęCIE MIESIĄCA pisze:5. Zdjęcia należy przesyłać od 1 do 10 dnia miesiąca kolejnego.
Przykład: zdjęcie na konkurs "Zdjęcie Miesiąca - Kwiecień 2009" przesyłamy na w/w adres mailowy w dniach od 1 do 10 maja 2009 roku.

oraz
REGULAMIN I NAGRODY W KONKURSIE ZDJęCIE MIESIĄCA pisze:8. Zdjęcia powinny być wykonane w terminie zgodnym z nazwą konkursu.
Przykład: zdjęcie nadsyłane na konkurs "Zdjęcie Miesiąca - Kwiecień 2009" w maju, powinno być wykonane w kwietniu 2009 roku.

a także napisałem to powyżej:
Martin pisze:Jeżeli nie będzie uwag, to zaczniemy konkurs od edycji: "Zdjęcie Miesiąca - Kwiecień 2009", do której będą przyjmowane zgłoszenia w okresie od 1 do 10 maja, a zdjęcia muszą być wykonane w kwietniu 2009 roku.

:fotograf:
mac.pit pisze:Fajnie, że spodobała Wam się idea konkursu na tym forum

Jasne, że się spodobała. Oby tylko chętnych nie zabrakło w kolejnych edycjach. Liczę również, że w między czasie pojawią się kolejni sponsorzy i zasponsoruja jakieś fajne gadżety, aby jeszcze bardziej zachęcić mieszkańców i użytkowników forum do uczestnictwa w tej fotograficznej zabawie. Muszę skontaktować się z kilkoma firmami - zobaczymy jak zareagują.
Pozdrawiam pomysłodawców, sponsorów oraz potencjalnych uczestników konkursu fotograficznego na tym forum.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Konkurs Fotografia Miesiąca

Postautor: Tomasz » śr kwie 22, 2009 6:18 am


Widzę, że już regulamin opracowany i nie pozostało nic innego jak w maju zacząć konkurs i później głosować na zdjęcia. Sam może wystartuję w którejś edycji tego konkursu, bo latem to i mi wychodzą czasami fajne zdjęcia ale nie dorównam do poziomu niektórych, jednak to ma być zabawa więc dlaczego nie... ;)
Tomasz z Henrykowa
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 451
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 8:59 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Konkurs Fotograficzny ZDJĘCIE MIESIĄCA / ZDJĘCIE ROKU

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron