Konkurs Fotografia Miesiąca

Podforum związane z konkursem fotograficznym ZDJęCIE MIESIĄCA / ZDJęCIE ROKU (regulamin, sponsorzy, poszczególne edycje konkursu foto). Konkurs nie jest już organizowany. Wątki konkursowe są nadal widoczne, aby promować autorów wyróżnionych zdjęć.

Moderator: GTW

Konkurs Fotografia Miesiąca

Postautor: Martin » pn lis 02, 2009 11:25 pm

W związku z wypowiedzią £ukasza w wątku DOBRY KLIMAT
dobry klimat pisze:Uprzejmie informuję, że "dobry klimat" zostaje zamknięty na sezon zimowy. Za utrudnienia wszystkich zainteresowanych wizytą, lub zamówieniem przepraszamy.
Wrócimy razem z wiosną.

Do czasu, ponownego otwarcia lokalu, przy 3 miejscu na razie nie będzie nagrody:
b) posiłek dla 2 osób, w którego skład będzie wchodził naleśnik i dowolny napój
(sponsor: LOKAL DOBRY KLIMAT).

Może w między czasie znajdę tymczasowego sponsora, jednak do tego czasu 3 miejsce jest bez nagrody gastronomicznej.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Konkurs Fotografia Miesiąca

Postautor: Martin » wt lis 10, 2009 10:18 am

Przypominam, że dziś 10 listopada upływa termin przesyłania zdjęć, które zrobiliście w październiku.
Zachęcam wszystkich, do przyłączenia się do konkursu fotograficznego.
http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... php?t=3328
Ostatnio zmieniony wt lis 10, 2009 10:22 am przez Martin, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Konkurs Fotografia Miesiąca

Postautor: Martin » wt lis 10, 2009 10:19 am

Zaczynam się zastanawiać, czy ograniczenie terytorialne w tym konkursie fotograficznym ma sens?
Przy edycjach wakacyjnych, gdzie nie było tego ograniczenia, było o wiele więcej zgłoszeń :)
Może wypowiecie się na ten temat?
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » wt lis 10, 2009 10:46 am

no ale taki był zamysł że promowany jest region, wiec moim zdaniem nie ma sensu tego zmieniac.
Bo jest to szansa na różne podjeście do tego samego tematu
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » wt lis 10, 2009 10:59 am

Myśle, że zdjecia z Mazowsza powineneś dopuszczać skoro mało fotek ludzie wysyłają...Góry, morze, mazury oczywiscie nie. Ale proiorytetowo fotki z powiatu.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: Agim6 » wt lis 10, 2009 11:25 am

stentonik pisze:Myśle, że zdjecia z Mazowsza powineneś dopuszczać skoro mało fotek ludzie wysyłają...Góry, morze, mazury oczywiscie nie. Ale proiorytetowo fotki z powiatu.

zgadzam sie ze stentonikiem i wiadomo dlaczego ;)
Ale co na to inni?
Pozdrawiam
A.
Agim6
 
Posty: 673
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Agim6 » wt lis 10, 2009 11:29 am

ola pisze:no ale taki był zamysł że promowany jest region, wiec moim zdaniem nie ma sensu tego zmieniac.
Bo jest to szansa na różne podjeście do tego samego tematu

zastanawiam się jeszcze co ze zdjęciami np. potraw, jakie były w poprzednich edycjach. One raczej nie promują regionu ;)
Pozdrawiam
A.
Agim6
 
Posty: 673
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Martin » wt lis 10, 2009 12:03 pm

no ale taki był zamysł że promowany jest region, wiec moim zdaniem nie ma sensu tego zmieniac.
Bo jest to szansa na różne podjeście do tego samego tematu

Sporo zdjęć przychodzi zrobionych w górach, nad morzem i w innych pięknych miejscach na terenie Polski, a jak odpisuję, że promujemy na zdjęciach tereny powiatu piaseczyńskiego i okolic np: Wilanowa, Powsina, Warszawy itp to otrzymuję odpowiedź, że takich zdjęć nie mają... :roll:

stentonik pisze:Myśle, że zdjecia z Mazowsza powineneś dopuszczać skoro mało fotek ludzie wysyłają...

Mazowsze jest dopuszczane, bo sam powiat piaseczyński może wiele osób ograniczać, bo nie wiem dlaczego, ale większość osób przesyłających zdjęcia to osoby z Warszawy a nie z naszego powiatu - czy tak mało mieszkańców powiatu piaseczyńskiego robi zdjęcia? Czy osoby, które spotykam z aparatami w Parku przy Chyliczkowskiej lub w innych częściach Piaseczna i okolicach to osoby z Warszawy? Cieszy zainteresowanie mieszkańców Warszawy i że zaglądają na okoliczne fora internetowe, ale jak trafić i zachęcić również mieszkańców powiatu piaseczyńskiego do przesyłania swoich zdjęć?


Agim6 pisze:zastanawiam się jeszcze co ze zdjęciami np. potraw, jakie były w poprzednich edycjach. One raczej nie promują regionu

Tematyka jest dowolna, jednak właśnie pozostaje kwestia tego typu tematyki, jak potrawy, portret, makro roślin, zwierzęta... itp, co ciężko sprawdzić pod kątem miejsca wykonania zdjęcia.

Warto to jakoś wspólnie doprecyzować... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: via » wt lis 10, 2009 12:12 pm

Martin pisze:Sporo zdjęć przychodzi zrobionych w górach, nad morzem i w innych pięknych miejscach na terenie Polski, a jak odpisuję, że promujemy na zdjęciach tereny powiatu piaseczyńskiego i okolic np: Wilanowa, Powsina, Warszawy itp to otrzymuję odpowiedź, że takich zdjęć nie mają...


Tym się właśnie różnią amatorzy od pasjonatów :) Ci pierwsi pstrykają zazwyczaj podczas wypadów. I to ich przede wszystkim ograniczają ustalone reguły konkursu. Przynajmniej takie odnoszę wrażenie.

Martin pisze:Mazowsze jest dopuszczane, bo sam powiat piaseczyński może wiele osób ograniczać, bo nie wiem dlaczego, ale większość osób przesyłających zdjęcia to osoby z Warszawy a nie z naszego powiatu - czy tak mało mieszkańców powiatu piaseczyńskiego robi zdjęcia? Czy osoby, które spotykam z aparatami w Parku przy Chyliczkowskiej lub w innych częściach Piaseczna i okolicach to osoby z Warszawy?


Jeżeli osoby takie biorą udział w spotkaniach w Piasecznie (czy to imprezach, czy photowolka'ch) to nie widzę problemu. Oby tylko zdjęcia mieściły się w tematyce konkursowej.

Tematyka jest dowolna, jednak właśnie pozostaje kwestia tego typu tematyki, jak potrawy, portret, makro roślin, zwierzęta... itp, co ciężko sprawdzić pod kątem miejsca wykonania zdjęcia.


Może właśnie tędy droga ? Edycje tematyczne, np. mój zwierzak czy coś w ten deseń.
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » wt lis 10, 2009 12:41 pm

popieram :)
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Agim6 » wt lis 10, 2009 1:01 pm

via pisze:Może właśnie tędy droga ? Edycje tematyczne, np. mój zwierzak czy coś w ten deseń.

ja też popieram :)
Pozdrawiam
A.
Agim6
 
Posty: 673
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: stentonik » wt lis 10, 2009 4:41 pm

Trzy razy tak

Zebrać przez burze mózgów w odpowiednim wątku powiedzmy 3-5 tematów i głosować w szybkiej ankiecie (sondzie) . Temat z największa ilościa głosów wygrywa. I tak co miesiąc ale juz bez tematu wykorzystanego wczesniej.

Moja propozycja na grudzień:

1. Jesień w mieście
2. Portret plenerowy
3. Makro w kolorze


Moja propozycja na styczeń:

1. świąteczne miasto
2.Zima w plenerze
3. czarno-białe inspiracje

Cos w ten deseń.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Konkurs Fotografia Miesiąca

Postautor: Martin » wt lis 10, 2009 6:03 pm

Podoba mi się Wasz pomysł! Czy Wasze propozycje tematycznych konkursów, traktujecie jako zamiennik obecnego konkursu ZDJęCIE MIESIĄCA, czy jako dodatkowy pomysł do wykorzystania i przeprowadzania dodatkowych konkursów wśród osób umieszczających swoje zdjęcia w tematycznych wątkach konkursu?
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » czw lis 12, 2009 6:22 pm

I jeszcze jedno. Moim zdaniem za szybko sa zamykane tematy konkursowe z kazdego miesiąca. Brakuje mi dyskusji pokonkursowych, komentarzy do komentarzy itd. Ja raczej chłodno oceniam zdjecia i wiem, ze sporo osób chciałoby sie obronic...jakos cięzko jest komentowac komentarze podczas trwania konkursu, bo sie wyda czyje jest zdjęcie. A zamkniecie wątka w dniu ogłoszenia wyników praktycznie pozbawia szans na dyskusję o zdjeciach.

pzdr/G
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Konkurs Fotografia Miesiąca

Postautor: Martin » czw lis 12, 2009 10:18 pm

stentonik pisze:Moim zdaniem za szybko sa zamykane tematy konkursowe z kazdego miesiąca. Brakuje mi dyskusji pokonkursowych, komentarzy do komentarzy itd.

W odpowiedzi na Twoją słuszną uwagę / sugestię: komentarze do komentarzy.


Pozdrawiam
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Konkurs Fotograficzny ZDJĘCIE MIESIĄCA / ZDJĘCIE ROKU

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron