Reforma systemu gospodarki odpadami w Gminie Piaseczno

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Piaseczno, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW



Reforma systemu gospodarki odpadami w Gminie Piaseczno

Postautor: Kacperek » pn lip 01, 2013 10:50 am

Niech firmy od razu zaczną jeździć po okolicznych lasach, bo już wielu moich znajomych zapowiedziało, że przy tak rzadkich terminach odbioru śmieci będą je wywozić do lasów, a jak będzie jeszcze gorzej, to wkrótce będą je przywozić pod UMiG Piaseczno. Miesiąc się dopiero zaczyna, kilka dni trzeba czekać do terminu odbioru, a u ludzi zalegają śmieci na posesjach. Co mają z nimi robić?
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Reforma systemu gospodarki odpadami w Gminie Piaseczno

Postautor: DominikaK » pn lip 01, 2013 2:27 pm

W Spółdzielni Jedność były zbierane oświadczenia, kto chce segregować śmieci. Okazało się, że większość zaznaczyła segregację i Spółdzielnia przyjęła segregację, jako wytyczną dla wszystkich mieszkańców w Spółdzielni. Co teraz będzie, jak osoby które zaznaczyły na oświadczeniu, że nie będą segregować śmieci, będą wrzucać je nie posegregowane? Czy Spółdzielnia zapłaci karę, czy za jakiś czas wszyscy i tak będziemy płacić większą cenę, przez osoby, które i tak nie będą segregowały odpadów? Jak do tego podejdzie firma odbierająca śmieci oraz UMiG Piaseczno?
DominikaK
 
Posty: 128
Rejestracja: śr cze 19, 2013 7:19 am

Re: Reforma systemu gospodarki odpadami w Gminie Piaseczno

Postautor: Jacenty » pn lip 01, 2013 6:26 pm

Kacperek pisze:Niech firmy od razu zaczną jeździć po okolicznych lasach, bo już wielu moich znajomych zapowiedziało, że przy tak rzadkich terminach odbioru śmieci będą je wywozić do lasów, a jak będzie jeszcze gorzej, to wkrótce będą je przywozić pod UMiG Piaseczno. Miesiąc się dopiero zaczyna, kilka dni trzeba czekać do terminu odbioru, a u ludzi zalegają śmieci na posesjach. Co mają z nimi robić?


A co do tej pory robili?
Jakie były terminy odbioru śmieci?

U mnie przerwa w odbiorze śmieci wyniesie dwa tygodnie czyli tyle ile do tej pory.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Re: Reforma systemu gospodarki odpadami w Gminie Piaseczno

Postautor: k.kasprzycki » wt lip 02, 2013 8:49 am

Kacperek, niepotrzebnie się unosisz i zapieniasz. śmieci do tej pory odbierano codziennie? Co drugi dzień ? Poczekajmy chwilę na jej całkowite wdrożenie, ok 2 -4 tyg. Teraz zróbmy wszystko, by na ile to możliwe płynnie wprowadzić ją w życie.

W przypadku braku worków, co może mieć miejsce w sektorze I, należy sieci segregować do dotychczasowych worków. Wykonawca zobowiązał się w początkowej fazie odbierać wszystkie. I piszcie na adres go@piaseczno.eu podając dokładny adres i tel kontaktowy.

W przypadku braku odbioru śmieci zg z harmonogramem piszcie na adres go@piaseczno.eu DW kasprzycki@piaseczno.eu. Będziemy działać natychmiastowo. (Moją wspólnotę wczoraj ominięto, ale miałem niezwykłe szczęście bo sie dodzwoniłem po n-tym razie i zabrali).

Przygotowania trwały długo. wykonawcy dostali listę adresów, objechali każdy adres jednak drobne wpadki mogą się zdarzyć. Czekamy na sygnały od Was, bo tylko dzięki temu możemy sprawnie zarządzić systemem w pierwszych dniach.

Jeżeli mimo wysiłków wielu osób, coś nie zagrało w pierwszych dniach tak jak powinno to szczerze przepraszam. Poprawimy się :)
k.kasprzycki
 
Posty: 82
Rejestracja: pn cze 25, 2012 2:24 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Reforma systemu gospodarki odpadami w Gminie Piaseczno

Postautor: kobalt » wt lip 02, 2013 9:32 am

W sektorze II worki jeszcze nie dotarły, w każdym razie u mnie nie ma. Zobaczymy jak wypali odbiór
kobalt
 
Posty: 49
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 5:36 am
Lokalizacja: Zalesie Dolne

Re: Reforma systemu gospodarki odpadami w Gminie Piaseczno

Postautor: k.kasprzycki » wt lip 02, 2013 12:27 pm

czuwamy, worki wczoraj wykonawca rozwoził do 2 w nocy. Dziś kolejna akcja "workowania" Piaseczna. Do tego czasu wszyscy możecie prowadzić zbiórkę odpadów w standardowych workach.
k.kasprzycki
 
Posty: 82
Rejestracja: pn cze 25, 2012 2:24 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Reforma systemu gospodarki odpadami w Gminie Piaseczno

Postautor: kobalt » wt lip 02, 2013 2:54 pm

Tak też czynię ;)
kobalt
 
Posty: 49
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 5:36 am
Lokalizacja: Zalesie Dolne

Reforma systemu gospodarki odpadami w Gminie Piaseczno

Postautor: Roberto » śr lip 03, 2013 9:52 am

U mnie na osiedlu (przy ul. Szkolnej) w śmietnikach nie ma żadnych pojemników tylko hałdy śmieci. Przy tej temperaturze jaką mamy nie trudno się domyśleć jak to pachnie i jakie stanowi zagrożenie sanitarne. Ciekaw jestem kto teraz uprzątnie te śmietniki aby (ewentualnie) wstawić tam pojemniki. No i ciekaw jestem jak zostanie rozwiązany problem segregacji w sytuacji gdy do jednego śmietnika są przypisane np trzy wspólnoty, dwie wielkie i jedna mała i zgodnie z przepisami każda segreguje śmiecie co oznacza, że każda będzie miała kilka pojemników??
Do tej pory mieściło się tam 5 pojemników "bobrów" i były zabierane dwa razy w tygodniu, a i tak mnóstwo śmieci leżało na podłodze bo nie mieściły się w pojemnikach.
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

4.07 - odbiór odpadów komunalnych ze wszystkich ulic Zalesia

Postautor: Redakcja » śr lip 03, 2013 12:02 pm

W dniu jutrzejszym 4 lipca (czwartek) nastąpi odbiór odpadów komunalnych ze wszystkich ulic Zalesia Dolnego. Prosimy wystawić pojemniki oraz worki do godz. 7.00.

Odbiorem objęty będzie teren:

*1/2 ZALESIE DOLNE - 11 Listopada, Akacjowa, Aleja 3 Maja, Aleja Kasztanów, Aleja Lipowa, Aleja Pokoju, Aliny, Anhellego, Anny Jagiellonki, Asnyka, Balladyny, Batorego, Beniowskiego, Borowa, Bukowa, Cicha, Czarnieckiego, Czeremchowa, Daleka, Dębowa, Długosza, Generała Zajączka, Głogowa, Główna, Gojawiczyńskiej, Gołkowska, Grabowa, Graniczna, Gwalberta, Jałowcowa, Jaremy, Jarzębinowa, Jasna, Jaworowa, Jodłowa, Karłowicza, Kmicica, Kochanowskiego, Konarskiego, Konopnickiej, Kopernika, Kordeckiego, Kordiana, Krasińskiego, Królowej Jadwigi, Księcia Józefa, Księdza Marka, Kurcewiczówny, Kwiatowa, Lechitów, Leśna, Longinusa, Matejki, Miła, Modrzewiowa, Moniuszki, Norwida, Noskowskiego, Ogrodowa, Okrężna, Orzechowa, Osikowa, Parkowa, Piaskowa, piękna, Plac Wolności, Pod Bateriami, Podleśna, Polna, Południowa, Pomorska, Pułaskiego, Redutowa, Różana, Sienkiewicza, Skrzetuskiego, Słoneczna, Słowackiego, Sobieskiego, Sosnowa, Spokojna, Stokrotek, Stołeczna, Sułkowskiego, śląska, Traugutta, Wenedów, Wesoła, Wiejska, Wilanowska, Wita Stwosza, Wołodyjowskiego, Wyspiańskiego, Zachodnia, Zagłoby, Zaleśna, Zielna, żółkowskiego

*2/2 ZALESIE DOLNE - Orężna, Liliowa, Waniliowa, Zielony Krąg, Kwiatów Polskich, Balińskiego, Bratków, Laurowa, Bławatków, Maków, Berberysowa, Astrów, Irysów, Krzywe, Brzechwy, Wybickiego, Partyzantów, Andersena, Leśmiana, Herberta, Hemara, Wyczółkowskiego, Derdowskiego, Kajki, Morcinka, Gałczyńskiego, Gojawiczyńskiej, Dunikowskiego, Paderewskiego, Tuwima, Kruczkowskiego, Modrzejewskiej, Broniewskiego, Chełmońskiego, Reymonta, Reja, Baczyńskiego, Kasprowicza, Nikifora, Przerwy-Tetmajera

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

skarga na ustawę śmieciową - żart

Postautor: Artur N. » śr lip 03, 2013 2:31 pm

Reforma śmieciowa z poczuciem humoru

Obrazek
Awatar użytkownika
Artur N.
 
Posty: 852
Rejestracja: sob lut 28, 2009 11:43 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: kobalt » śr lip 03, 2013 8:30 pm

Nie mieszkam w Zalesiu Dolnym, choć część ulicy na której mieszkam należy do Zalesia. Worków do dziś nie mam a w zamian dziś informację do skrzynki wrzucono, że jutro od 7 rano mam wystawić śmiecie do zabrania :shock:
kobalt
 
Posty: 49
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 5:36 am
Lokalizacja: Zalesie Dolne

Postautor: Roberto » czw lip 04, 2013 7:55 am

We wspomnianym przeze mnie śmietniku hałda śmieci zaczyna się już nie mieścić, smród jak cholera, ciekaw jestem co będzie dalej i kiedy w biały dzień pojawią się pierwsze szczury!
W tych trzech blokach do tego śmietnika zameldowanych jest około 1000 osób, tyle co spora wieś, jestem ciekaw na co czekamy?
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: skarga na ustawę śmieciową - żart

Postautor: Roberto » czw lip 04, 2013 7:58 am

Artur N. pisze:Reforma śmieciowa z poczuciem humoru

Obrazek


Tylko gdzie tu humor?...
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Piaseczno: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron