STOP janosikowe w Piasecznie

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Piaseczno, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

STOP janosikowe w Piasecznie

Postautor: Martin » śr lip 27, 2011 5:23 pm

Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

STOP janosikowe w Piasecznie

Postautor: Kucyk » śr lip 27, 2011 5:36 pm

W związku z akcją proponuję konkurs:

Obrazek

Obawiam się jednak, że najintensywniej myśli jakby ów domiar dalej przywalać.
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

STOP Janosikowe w Piasecznie - poprzyj akcję na Facebooku!

Postautor: JanJanosikowy » ndz lut 12, 2012 2:09 pm

Mieszkańcy Piaseczna i powiatu piaseczyńskiego!
Zachęcamy do poparcia akcji społecznej STOP Janosikowe na facebooku.


Powiat piaseczyński płaci rocznie aż 37 mln zł janosikowego! To więcej niż Katowice (ponad 30 mln zł) czy Gdańsk ( 32 mln zł)! To są Wasze pieniądze!

Wejdź na http://www.facebook.com/STOPJanosikowe i kliknij "Lubię to!" - musimy pokazać, że nasza akcje cieszy się jak największym poparciem społecznym!!!

Obrazek

Jeśli w życie wszedłby obywatelski projekt ustawy, zakładający redukcję janosikowego o 20%, to w kasie gminy Piaseczno zostałoby ponad 1,5 mln złotych, a w kasie starostwa piaseczyńskiego ponad 8 milionów.

Akcja STOP Janosikowe ma na celu racjonalizację przepisów regulujących podatek janosikowy, który obecnie jest niesprawiedliwie wysoki, m.in. dla mieszkańców Piaseczna i okolic.

Pamiętaj! Nie chcemy likwidować podatku janosikowego - lepiej prosperujące samorządy dalej będą dzielić się z biedniejszymi -chcemy po prostu, aby janosikowe nie powodowało, że po jego zapłaceniu wszystkie samorządy stają się biedne!

Akcja społeczna STOP Janosikowe zebrała ponad 157 tys. podpisów pod obywatelskim projektem ustawy zmniejszającym janosikowe. Obecnie nasza ustawa obywatelska czeka w Sejmie gdzie, 15 lutego 2012 odbędzie się pierwsze czytanie.
Naszą akcję poparło wiele autorytetów i instytucji; popiera nas m.in. Związek Powstańców Warszawy, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Rada Miasta St. Warszawy.
JanJanosikowy
 
Posty: 2
Rejestracja: pt lut 10, 2012 10:46 pm

STOP janosikowe w Piasecznie

Postautor: wdolinski » ndz lut 12, 2012 4:43 pm

A tak patrząc na problem z innej strony to gdyby nie było janosikowego jakie byłyby premie dla urzędników np w Warszawie czy Piasecznie? http://wiadomosci.wp.pl/kat,24915,title ... omosc.html
Ta akcja przypomina mi znaną z filmu z Kijewskim akcję zbierania stonki. Gdzie nasza Solidarność narodowa z 1980r? A czy przypadkiem nie jestesmy na prostej drodze by w niedługiej przyszłości sami czekać na janosikowe? Ja napewno nie wesprę tej żebraniny o głosy i kasę, byście jej jeszcze więcej mogli zmarnować.

EDYT:

Nowym świeckim zwyczajem wpis udostępniłem organizatorom akcji na fejsie.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

STOP janosikowe w Piasecznie

Postautor: Kuchnia Polowa » ndz lut 12, 2012 4:51 pm

A ja wesprę. Nie chcę płacić na mazurskie, czy świętokrzyskie samorządy, gdyż przybyszy z tych terenów u nas ci dostatek, a wręcz przesyt - miejsca pracy zabierają, miejsca w przedszkolach publicznych zabierają i podatki też zabierają.....do siebie.

Ania S.
Anna i Ernest
Awatar użytkownika
Kuchnia Polowa
 
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 14, 2012 5:08 pm
Lokalizacja: Stara Iwiczna/Piaseczno

STOP janosikowe w Piasecznie

Postautor: wdolinski » ndz lut 12, 2012 5:05 pm

Ernest pisze:A ja wesprę. Nie chcę płacić na mazurskie, czy świętokrzyskie samorządy, gdyż przybyszy z tych terenów u nas ci dostatek, a wręcz przesyt - miejsca pracy zabierają, miejsca w przedszkolach publicznych zabierają i podatki też zabierają.....do siebie.

Ania S.


Mamy demokrację, każdy robi jak uważa a ja uważam, że pod przykrywką tej akcji jest próba mocniejszego nas dymania z kasy z myślą o sobie i najbliższych. Co do przyjezdnych po zastanowieniu się wykasowałem pierwotną treść ich dotyczącą uznając, że i tak życie mocniej ich bije po tyłku. Może nauczą się kiedyś naszych standardów.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

STOP janosikowe w Piasecznie

Postautor: JanJanosikowy » ndz lut 12, 2012 5:30 pm

Panie Woytazo!
Pana wątpliwości co do tego, kto i jak wykorzysta pieniądze z budżetu np. Piaseczna, czy Warszawy są oczywiście zasadne i trudno z tym polemizować. Problem polega jednak na tym, że bez względu na to które opcja polityczna jest u władzy, społeczeństwo zawsze będzie miało jej za złe, że koszty administracyjne są zbyt wysokie - r0zumiem Pana frustrację słysząc o przyznawanych nagrodach dla urzędników gdy podobno mamy kryzys....

Co jednak problem janosikowego oznacza dla zwykłego obywatela?
Wywołane zbyt wysokim janosikowym podwyżki cen czynszów, biletów, opłat za wodę czy opłat za żłobki czy przedszkola uderzają najmocniej zwykłych ludzi, nie w polityków czy urzędników.

Zapewniam Pana, że każda opcja polityczna, która dojdzie do władzy będzie chciała szukać pieniędzy w kieszeni obywatela, poprzez podwyżki (czyli - jak to Pan określił - dymać obywatela z kasy). Dlatego akcja STOP Janosikowe jest inicjatywą społeczną, skierowaną do wszystkich obywateli, bez względu na sympatie polityczne. Władza się zmienia a wadliwe prawo trzeba po prostu zmienić dla dobra obywateli.

Jeśli chodzi o problem tzw. przyjezdnych - każdy ma prawo mieszkać i pracować np. w Warszawie - studiować, korzystać ze służby zdrowia, z komunikacji miejskiej, posyłać dziedzi do żłobków czy przedszkoli - nie jest to problem. Problem polega na tym, że wiele z tych osób, nie płaci podatków tam gdzie pracuje tylko w miejscowości rodzinnej. Np. dla Warszawy oznacza to, że ok. 300-400 tys. osób które korzystają w pełni z możliwości jakie daje im Warszawa odbiera jej ponad 1 mld zł rocznie. To więcej, niż Warszawa płaci janosikowego, na rzecz najczęściej tych samych miejscowości czy wsi, z których te osoby przyjechały.

Co ważne, nasza akcja zakłada, że Warszawa, Poznań, Gdańsk czy Piaseczno dalej będą dzielić się pieniędzmi z potrzebującymi samorządami - chcemy po prostu uwzględnić w sposobie naliczania wysokości janosikowego m.in. faktyczną ilość osób zamieszkujących dany powiat czy miasto na prawach powiatu. Chcemy także, aby pieniądze z janosikowego były bardziej efektywnie wydawane - inwestowane tak, aby przynosiły konkretne korzyści na biedniejszych regionów - nie chcemy aby były przejadane.

Wszystkich racjonalnie myślących, odrzucających spiskową teorię dziejów, zachęcamy do poparcia akcji STOP Janosikowe na facebooku:
http://www.facebook.pl/stopjanosikowe

Pozdrawiam,
Jan
JanJanosikowy
 
Posty: 2
Rejestracja: pt lut 10, 2012 10:46 pm

STOP janosikowe w Piasecznie

Postautor: Kuchnia Polowa » ndz lut 12, 2012 5:31 pm

Ale może być i tak:
http://nasygnale.pl/kat,1025343,title,Z ... omosc.html
"wnuczki" są z Mazowsza i w jednej z knajp piaseczyńskich wydali kasę, która w części wpłynęła do naszego budżetu ( podatki ) i zaraz potem w postaci janosikowego powędrowała do Elbląga i została wypłacona przez OPS jako zapomoga okradzionej "babci" :D
Anna i Ernest
Awatar użytkownika
Kuchnia Polowa
 
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 14, 2012 5:08 pm
Lokalizacja: Stara Iwiczna/Piaseczno

STOP Janosikowe w Piasecznie

Postautor: wdolinski » ndz lut 12, 2012 9:58 pm

JanJanosikowy pisze:Wywołane zbyt wysokim janosikowym podwyżki cen czynszów, biletów, opłat za wodę czy opłat za żłobki czy przedszkola uderzają najmocniej zwykłych ludzi, nie w polityków czy urzędników.


Kolego Janie Janosikowy zwykły obywatel ma zupełnie inne problemy niż janosikowe bo władza go utwierdza tylko w tym ile i co planuje by w przyszłości żyło mu się lepiej a nie tu i teraz, licząc, że na obłudzie dotrwa do końca kadencji. Dla mnie to temat zastępczy, są sprawy zdecydowanie ważniejsze. Trzeba koniecznie pomóc biedniejszym, bo kto to ma zrobić jak nie my bogatsi? Temat janosikowego to bardzo egoistyczne podejście ale życzę Koledze powodzenia, by dla dobra Narodu oczywiście zapeszyć.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

JANOSIKOWE W SEJMIE

Postautor: iTV Piaseczno News » śr lut 15, 2012 9:26 pm

15 lutego to ważny dzień dla Mazowsza. W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu obywatelskiego "Stop janosikowe". Projekt został skierowany do prac Komisji Finansów Publicznych oraz Komisji Samorządu Terytorialnego iPolityki Regionalnej. Tego samego dnia właśnie Komisja Samorządu Terytorialnego iPolityki Regionalnej rozpoczęła prace nad projektem przygotowanym przez Zarząd Województwa Mazowieckiego i Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Posłowie zadecydowali, że projekt ten będzie traktowany jako projekt poselski. Oba projekty są zbliżone i mają ten sam cel " zmianę ustawy o "janosikowym". Dwutorowe działania zwiększają szansę na przeforsowanie zmian w Sejmie. Obradom posłów przysłuchiwali się przedstawiciele Samorządu Województwa Mazowieckiego.http://www.itvpiaseczno.pl/aktualnosc-pierwsze-czytanie-janosikowe-w-sejmie,2,709.html
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: STOP janosikowe w Piasecznie

Postautor: via » śr lut 15, 2012 10:37 pm

Ernest pisze:A ja wesprę. Nie chcę płacić na mazurskie, czy świętokrzyskie samorządy, gdyż przybyszy z tych terenów u nas ci dostatek, a wręcz przesyt - miejsca pracy zabierają, miejsca w przedszkolach publicznych zabierają i podatki też zabierają.....do siebie.

Ania S.


Mało tego, w myśl tej zasady proponuję rozszerzyć akcję o rezygnację ze wszelkiej maści "dofinansowań" w ramach Unii Europejskiej, które mają na celu "wyrównanie szans". Proponuję również napiętnowanie tych, którzy z naszego powiatu/gminy wyjeżdżają "na zachód" do pracy zabierając ją innym "tamtejszym".
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

STOP Janosikowe w Piasecznie

Postautor: argrabi » śr lut 15, 2012 10:42 pm

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

STOP Janosikowe w Piasecznie

Postautor: Kuchnia Polowa » czw lut 16, 2012 9:14 pm

via z dotacji nie korzystam, na zachód nie wyjechałam i mogę sobie "nie chcieć" a przepisy i tak stanowią jak stanowią, ale ponieważ to mi się nie podoba postanowiłam, ze w tym roku nie zapłacę ani grosza podatku. Ot co. :lol: :lol: :lol:

Ania S.
Anna i Ernest
Awatar użytkownika
Kuchnia Polowa
 
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 14, 2012 5:08 pm
Lokalizacja: Stara Iwiczna/Piaseczno

STOP Janosikowe w Piasecznie

Postautor: via » pt lut 17, 2012 5:29 am

Ernest pisze:z dotacji nie korzystam


Korzystasz, korzystasz... np. z oczyszczalni ścieków, kanalizacji, sieci wodociągowej, dróg itp. inwestycji dofinansowywanych w ramach pomocy w UE. Rozejrzyj się ile stoi niebieskich tablic informujących o tym, że dana inwestycja została zrealizowana dzięki środkom unijnym.

Ernest, nie piję do Ciebie, tak sobie zażartowałem akurat pod Twoim postem bo... zwróciła moją uwagę kwestia, pomijając to jak skonstruowane jest janosikowe, że temu systemowi który ma na celu pomoc bogatszych biednym mówimy stanowcze NIE podczas gdy sami chętnie z takiej pomocy korzystamy np. w ramach programów unijnych.
No ale temu to my się już nie sprzeciwiamy, a nawet więcej.... popieramy takie słuszne inicjatywy :)
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

STOP Janosikowe w Piasecznie

Postautor: Kuchnia Polowa » pt lut 17, 2012 7:52 am

via napisałeś "w ramach pomocy', a czyż pomoc nie powinna być bezinteresowna i nieprzymusowa?
Anna i Ernest
Awatar użytkownika
Kuchnia Polowa
 
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 14, 2012 5:08 pm
Lokalizacja: Stara Iwiczna/Piaseczno

Następna

Wróć do Piaseczno: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości