UMiG Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Piaseczno, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

Postautor: anuleksa » sob lut 01, 2014 1:18 pm

Majkel racja. Trochę trąci lukrem :wink:
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: wdolinski » sob lut 01, 2014 1:36 pm

anuleksa pisze:Majkel racja. Trochę trąci lukrem :wink:

Jestem przekonany, że następny wywiad będzie jeszcze bardziej słodki.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: Majkel » sob lut 01, 2014 1:41 pm

Im bliżej wyborów, tym bardziej będą słodzili. Niestety nadchodzi okres słodzenia, a ja przestałem słodzić herbatę. ;)
Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

Postautor: wdolinski » sob lut 01, 2014 1:58 pm

Obiecuję a ta obietnica nie ma nic wspólnego z wyborami, że łyżek dziegdziu im nie będę żałować do tej słodyczy.
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Rozmowa z burmistrzem Piaseczna Zdzisławem Lisem

Postautor: Kacperek » pn lut 10, 2014 4:53 pm

Rozmowa z burmistrzem Piaseczna Zdzisławem Lisem

Zadań jest mnóstwo, a ponadto jest to rok wyborczy, co powoduje pewną dodatkową nerwowość - mówi Zdzisław Lis, burmistrz Piaseczna

Jak Pan sądzi, jaki będzie rok 2014 dla pańskiego miasta?

- Rok będzie trudny, bo mamy zaplanowanych kilkadziesiąt zadań inwestycyjnych - w tym niektóre bardzo ambitne - na łączną kwotę 52,3 mln zł. Do tego należy dodać remonty, przede wszystkim drogowe i odwodnieniowe zaplanowane na kwotę 16,9 mln zł.

Jeśli pod uwagę weźmiemy też nasze zakupy inwestycyjne oraz zadania kanalizacyjne realizowane przez nasza spółkę, to łącznie daje to ponad 100 mln zł na rozwój.

Zadań jest mnóstwo, a ponadto jest to rok wyborczy, co powoduje pewną dodatkową nerwowość , bo każdy samorządowiec będzie chciał się w tym ostatnim roku wykazać i zaistnieć.

Niemniej z uwagi na to, że mamy dobrze przygotowane inwestycje, a większość z nich jest kontynuacją poprzedniego budżetu, optymistycznie patrzę na ten rok.

Jak wyglądają tegoroczne plany inwestycyjne miasta?

- Rozpoczęliśmy rozbudowę dwóch szkół: w Zalesiu Górnym i w Józefosławiu. Są to dwa kontrakty na kwotę ok. 17-19 mln zł każdy. Zamierzamy znacznie zintensyfikować prace nad tymi inwestycjami , ponieważ chcemy je zakończyć w 2015 roku.

Mam też nadzieję, że uda nam się wbić łopatę pod budowę nowej szkoły w centrum Piaseczna, której termin oddania planowany jest na 2016 r.

Ze względu na olbrzymie przeciążenie istniejących w tej części miasta szkół ta inwestycja jest konieczna, oczekiwana od lat i stanowi sztandarowy temat zarówno tej kadencji jak i następnej. Jej przygotowanie zajęło ponad trzy lata bo wymagało długotrwałych i kosztownych zabiegów: zmiany planów zagospodarowania, negocjacji z wieloma właścicielami gruntów i ich wykupów za łączną kwotę ok. 7,5 mln zł.

W międzyczasie opracowywaliśmy koncepcje, za chwilę zlecimy projekt a następnie wyłonimy wykonawcę na realizację zadania o wartości blisko 30 mln zł.

Kolejna bardzo ważna dla mieszkańców inwestycja to rewitalizacja dworca PKP. Remont budynku to pierwszy etap większego zadania jakim jest modernizacja całej okolicy dworca wraz z parkingami Poza tym w budżecie na rok 2014 zapisane jest kilkadziesiąt mniejszych i większych zadań drogowych i odwodnieniowych.

Czy uda się wszystko ukończyć w zaplanowanym terminie?

- Element ryzyka istnieje zawsze. Nawet kiedy już jesteśmy na etapie wykonawczym , tj. wybieramy firmę i zlecamy jej realizację zadania - nie mamy pewności, że ona np. nie zbankrutuje.

Taki przypadek mieliśmy w ubiegłym roku, kiedy dwie realizujące gminne inwestycje firmy upadły i musieliśmy szukać nowych, co oczywiście przedłużyło realizację zadań.

Jeżeli więc nie zdarzą nam się żadne tego typu niespodzianki, to z naszej strony nie spodziewam się opóźnień.

Wielokrotnie sięgam do swojego programu, który został przygotowany podczas poprzedniej kampanii wyborczej na okres dziesięciu lat i jeśli chodzi o pierwszy jego etap, to większość zadań, które założyłem, wykonaliśmy. Analizując więc swój program i zawarte w nim zobowiązania nie mam sobie zbyt wiele do zarzucenia.

Oczywiście zdarzały się jakieś drobne potknięcia, ale nawet jeżeli jakieś zaplanowane na te cztery lata zadanie nie zostało wykonane, to jest już w jakimś stopniu zaawansowane, czy to na etapie dokumentacji, czy pozwoleń na budowę.

Tak naprawdę to najdłuższa i najtrudniejsza jest faza projektowo-dokumentacyjna. To w tym okresie wychodzą na jaw różne niespodziewane - często wynikające z zaszłości i wcześniejszych zaniedbań i trudności , głównie dotyczące prawa dysponowania gruntami pod inwestycje.

Jakie zadanie zlecone było największym wyzwaniem dla władz Piaseczna w tej kadencji? I jak miasto sobie z nim poradziło?

- Myślę, że jak dla wszystkich chyba samorządów - było to zadanie dotyczące zmiany zasad gospodarki odpadami. To był "temat ponadprogramowy", a jednocześnie prawdziwa rewolucja, którą mimo wielu napięć udało nam się przeprowadzić naprawdę sprawnie.

Przygotowaliśmy się bardzo starannie, podjęliśmy szereg dobrych decyzji i wypełniliśmy wszystkie formalności, które nałożył na nas ustawodawca. Teraz gospodarka odpadami funkcjonuje bez większych zakłóceń, z czego jestem naprawdę dumny.

Kolejnym olbrzymim wyzwaniem narzuconym nam ustawowo jest zapewnienie miejsc w szkołach sześciolatkom. We wrześniu do pierwszych klas przyjmiemy łącznie prawie 1800 sześciu i siedmiolatków.

Nie wdając się w ocenę samego meritum tej reformy, to stanowi ona arcytrudne zadanie logistyczne nawet dla gminy takiej jak Piaseczno, która dysponuje przecież sporym budżetem i rozwiniętą bazą oświatową.

Z czego jest Pan najbardziej dumny jako burmistrz Piaseczna?

- Mam sportowy rodowód, od najmłodszych lat uprawiałem różne dyscypliny sportowe i dlatego moim oczkiem w głowie jest sport. Nie ukrywam, że jestem dumny z tego, co udało się nam osiągnąć w tej dziedzinie.

Już na samym początku kadencji nabyliśmy od upadającego Klubu Sportowego "Piaseczno" należący do niego obiekt. Dziś teren ten jest sukcesywnie rewitalizowany.

W pierwszym etapie powstało na nim pełnowymiarowe, oświetlone boisko ze sztuczną nawierzchnią z certyfikatem FIFA. Kolejnym krokiem było zawarcie nowatorskiej umowy partnerstwa publiczno-prywatnego, dzięki której tuż obok, na tym samym terenie powstanie boisko pod balonem umożliwiające trenowanie przez cały rok. Będziemy też budowali na stadionie profesjonale zaplecze lekkoatletyczne.

Oczywiście naszą sztandarową inwestycją i jednocześnie symbolem nowego podejścia do komunikacji z młodzieżą jest Skatepark. Pomysł i początki tej inwestycji sięgają poprzedniej kadencji - za co należy się ukłon ówczesnej Radzie Miejskiej - ale to obecna kadencja przyniosła faktyczną decyzję o jego budowie i realizację.

Dziś Piaseczno może się pochwalić jednym z największych i chyba najatrakcyjniejszym Skateparkiem na Mazowszu a może i w Polsce, który w kolejnym etapie będzie zadaszony. Od samego początku włączaliśmy młodzież w proces powstawanie tego obiektu, zarówno przy jego projektowaniu, hucznym otwarciu czy wyborze logo Skateparku.

Czy zamierza Pan kandydować w tegorocznych wyborach samorządowych?

- Bardzo poważnie biorę pod uwagę kandydowanie, jako że przedstawiony przeze mnie i moją grupę program był zakrojony na 10 lat i bardzo chciałbym mieć szansę jego realizacji w całości.

Tym bardziej, że jak już mówiłem wiele zadań jest w tej chwili w ostatniej fazie przygotowań i teraz potrzebny jest już tylko czas na ich wykonanie. Byłbym szczęśliwy - gdybym dzięki woli mieszkańców - mógł dokończyć to, co rozpocząłem.

Dziękujemy za rozmowę.
jc/Serwis Samorządowy PAP
http://www.samorzad.pap.pl/depesza/szab ... ep/134358/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Burmistrz na L4

Postautor: iTV Piaseczno News » czw mar 20, 2014 8:05 am

Obrazek

Burmistrz na L4. Nie komentujemy występów w czasie uroczystego otwarcia części szkoły NR 1 w Piasecznie. Było super. http://www.itvpiaseczno.pl/w-urzedzie-gminy,1,13.15,1533
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Rozmowa z burmistrzem Piaseczna Zdzisławem Lisem

Postautor: Tulipano_0602 » czw mar 20, 2014 8:40 am

Kacperek pisze:
Czy zamierza Pan kandydować w tegorocznych wyborach samorządowych?

- Bardzo poważnie biorę pod uwagę kandydowanie, jako że przedstawiony przeze mnie i moją grupę program był zakrojony na 10 lat i bardzo chciałbym mieć szansę jego realizacji w całości.



Tak, Józefosław, jak można przeczytać w komentarzach, pewnie nad kolejną kandydaturą się pochyli:

http://jozefoslaw24.pl/2014/03/julianow ... efoslawiu/
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Wywiad z burmistrzem Piaseczna

Postautor: iTV Piaseczno News » ndz maja 11, 2014 8:13 pm

Obrazek

10 lat w Unii Europejskiej. Wywiad z burmistrzem Piaseczna. Co z tego ma Gmina? Co przez ten czas zostało zrealizowane ze środków unijnych? Dlaczego został zwolniony pracownik od pozyskiwania środków unijnych? http://www.itvpiaseczno.pl/w-urzedzie-gminy,1,13.15,1561
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Wywiad z Januszem Bielickim

Postautor: iTV Piaseczno News » ndz maja 18, 2014 10:20 am

Obrazek

Wywiad z Januszem Bielickim. Pan Bielicki 11 lat pracował w Urzędzie Gminy w Piasecznie i był odpowiedzialny za pozyskiwanie środków unijnych. Jaki był powód zwolnienia? Jakie środki unijne udało się pozyskać za kadencji obecnego burmistrza? http://itvpiaseczno.pl/wywiady,1,13.17,1567
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Mieszkanie Burmistrz Piaseczna Zdzisława Lisa

Postautor: Filip » pn sie 18, 2014 7:47 pm

Społeczna Kontrola Władzy https://www.facebook.com/47255206951438 ... nt_count=1 pisze:MIESZKANIE BURMISTRZA

Burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis powiększył w 2013 roku swój majątek o mieszkanie o wartości 404.000 złotych! Skąd zdobył środki na zakup mieszkania? To pytanie niezwykle ważne, bo kluczowe jeśli chodzi o działania antykorupcyjne i przejrzystość osób pełniących funkcje publiczne. Na publikację oświadczeń czekaliśmy trzy miesiące, teraz okazuje się, że pytań nadal jest wiele i dotyczą samego Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno. Mieszkańcy po analizie oświadczeń majątkowych z kilku lat odkryli, że Burmistrz nie miał środków z których mógł pokryć, bez kredytu tak duży wydatek. Jednocześnie w oświadczeniu majątkowym nie napisał o żadnym kredycie, a kwota dochodu obejmuje jedynie jego wynagrodzenie za pełnienie funkcji. W jaki sposób i z jakich środków pozyskał więc mieszkanie? Kiedy rozpoczynał kadencję miał dom 240 m2 o wartości 520.000 złotych, działki 1,77 ha oraz 450.000 złotych oszczędności w gotówce. Rok później zmniejszył oszczędności o 50.000 złotych, potem powiększył do wysokości 420.000 złotych, a w 2013 znowu gotówka skoczyła w sumie do 500.000 złotych oszczędności, mimo tego, że nie zbywał żadnych swoich nieruchomości, za to musiał pokryć duży wydatek na mieszkanie (pow. 52 metrów kw.). Burmistrz deklaruje, że ma jedynie dochody z zatrudnienia. Skąd posiadł więc 404.000 złotych wolnych środków poza sumami deklarowanymi w oświadczeniach majątkowych? Jeśli otrzymał spadek lub darowiznę powinien to wyszczególnić. Jeśli tego nie zrobił, złożył nieprawdziwe oświadczenie majątkowe. Czy Burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis wytłumaczy opinii publicznej z jakich środków nabył mieszkanie wartości 404.000 złotych nie zmniejszając swoich oszczędności w gotówce i nie zaciągając kredytu, nie otrzymując spadku i darowizny? Oświadczenia majątkowe wprowadzono, aby monitorować stan majątkowy osób pełniących funkcje publiczne i ograniczyć niebezpieczeństwo korupcji a także wykorzystywania funkcji dla własnych celów. Są dostępne na stronie BIP gminy Piaseczno.
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis

Postautor: Redakcja » pn gru 01, 2014 9:19 am

Komentarz Zdzisława Lisa - Burmistrza Piaseczna - po wygranych wyborach samorządowych 2014 https://www.youtube.com/watch?v=a2poqCRP7rs



Zdzisław Lis 9437:7291 Józef Zalewski. Lis został Burmistrzem Gminy Piaseczno!
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Zdzisław Lis Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno

Postautor: Beata » śr gru 03, 2014 1:27 pm

UMiG Piaseczno http://piaseczno.eu/index.php?&mnu=91&id=7452 pisze:Szanowni Mieszkańcy,

Dziękuję za zaufanie, jakim obdarzyliście mnie, powierzając mi ponownie funkcję burmistrza gminy Piaseczno. Jestem wdzięczny za każdy głos popierający moją osobę. Jednocześnie pragnę podkreślić, że dołożę wszelkich starań, aby przekonać do siebie tych, którzy na mnie nie głosowali.

Szczere wyrazy uznania składam swoim kontrkandydatom, którzy w swoich kampaniach prowadzili uczciwą, merytoryczną debatę.

Wielkie nadzieje pokładam we współpracy z nową Radą Miejską i chcę podkreślić, że problemy miasta i gminy Piaseczno rozwiązywał będę ze wszystkimi radnymi, niezależnie od tego, jakie kluby reprezentują.

Optymizmem napawają mnie również zmiany, jakie zaszły w starostwie powiatowym. Wierzę, że współpraca powiatu z gminami odbywała będzie się na partnerskich zasadach z korzyścią dla lokalnej społeczności.

Z wyrazami szacunku,

Zdzisław Lis
Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis

Postautor: Roberto » śr gru 03, 2014 9:11 pm

Abstrahując od moich PiSiorskich przekonań, to głosowałem tym razem na Lisa i mam nadzieję, że dokonałem dobrego wyboru. Bardzo mnie cieszy koalicja POPiS w powiecie i mam nadzieję, że wreszcie para pójdzie w tłoki, a nie w gwizdek! Wreszcie nie będzie spięć i ambicjonalnych przepychanek między gminą a powiatem i miasto zacznie się zmieniać jeszcze szybciej. Mam taką nadzieję i będę im w tym kibicował. Powodzenia!
Ostatnio zmieniony czw gru 04, 2014 11:38 am przez Roberto, łącznie zmieniany 1 raz
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis

Postautor: Redakcja » czw gru 04, 2014 11:25 am

W piątek 5 grudnia 2014 r. oprócz dokończenia przerwanej 1. sesji, nastąpi też 2. sesja Rady Miejskiej, podczas której odbędzie się m.in. ślubowanie Burmistrza viewtopic.php?p=107421#p107421
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis

Postautor: Redakcja » pt gru 05, 2014 12:06 pm

Obrazek

https://www.facebook.com/permalink.php? ... 4834857226 pisze:[biuro] Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej, w obecności Miejskiej Terytorialnej Komisji Wyborczej, odbyło się ślubowanie Burmistrza Zdzisława Lisa na kolejną kadencje 2014-2018. Gratulacje złożył również Wicestarosta Piaseczyński Arkadiusz Strzyżewski oraz Członek Zarządu powiatu piaseczyńskiego Ksawery Gut. W imieniu Rady Powiatu gratulacje złożył jej przewodniczący Daniel Putkiewicz.
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

PoprzedniaNastępna

Wróć do Piaseczno: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości