UMiG Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Piaseczno, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

Postautor: krawczynskilukasz » pt gru 17, 2010 1:58 pm

Wysokość pensji powinna zależeć od poziomu odpowiedzialności. Należy zauważyć że burmistrz stanowi jednosobowy zarząd gminy. Jest zwierzchnikiem służbowym ponad 200 urzędnikiów i zarządza budżetem ponad 200 mln.
Trudno powiedzieć jak zmierzyć właściwą wysokość. Maksymalna pensja to chyba 19.000 PLN.

pozdr

£
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Inwestycje w oświatę są dla mnie priorytetem

Postautor: Kacperek » pt gru 17, 2010 7:49 pm

Ze Zdzisławem Lisem, nowym burmistrzem Piaseczna, rozmawia Tomasz Wojciuk
http://kurierpoludniowy.pl/?wyd=pno&pag ... ul&id=6576
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

życzenia świąteczne

Postautor: Redakcja » czw gru 23, 2010 10:34 am

Zapraszamy do obejrzenia świątecznych i noworocznych życzeń złożonych przez Burmistrza Zdzisława Lisa:

Obrazek
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Postautor: Piaseczno24.net » sob sty 29, 2011 2:18 pm

Honorata Kalicińska (PiS) od pierwszego marca będzie drugim zastępcą burmistrza Piaseczna - ustalił portal Piaseczno24.net

Miejsce dotychczasowej wiceprzewodniczącej rady miejskiej zajmie Marek Marciniuk z Pilawy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Piaseczno24.net
 
Posty: 37
Rejestracja: sob cze 12, 2010 4:03 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: kondzior78 » sob sty 29, 2011 5:22 pm

Piaseczno24.net pisze:Honorata Kalicińska (PiS) od pierwszego marca będzie drugim zastępcą burmistrza Piaseczna - ustalił portal Piaseczno24.net


Wczoraj juz iTV na stronie podała taką informacje. A tak z innej beczki, ostatnio zauważyłem, że mało aktualizacji serwisu i bierzących informacji takie mam wrażenie, dlaczego?
kondzior78
 
Posty: 92
Rejestracja: sob mar 15, 2008 11:40 pm

Postautor: lipao45 » śr lut 16, 2011 3:21 pm

Cisza przed burzą
Jeśli mierzysz się wysoko, to namierz i TO:7890067

Obrazek
lipao45
 
Posty: 353
Rejestracja: śr lip 16, 2008 1:51 pm

Po co Lisowi pisowski zastępca?

Postautor: Kowal » czw lut 17, 2011 11:02 am

Obrazek

Od marca funkcję wiceburmistrza ma objąć Honorata Kalicińska – radna z listy Prawo i Sprawiedliwość. Decyzja burmistrza Zdzisława Lisa wywołała niemałą konsternację, zarówno w środowisku Platformy, jak i samego PiS.

Po co burmistrzowi pisowski zastępca? Na to pytanie trudno odpowiedzieć jednoznacznie. Wszak Platforma Obywatelska spokojnie może rządzić w gminie bez udziału radnych z Prawa i Sprawiedliwości. Sojusz z PiS-em w ramach powiatu też raczej odpada. PiS pokazał jeszcze przed drugą turą wyborów na burmistrza, że woli rządzić z Janem Dąbkiem niż z Platformą. Dlaczego więc mimo policzka, który PiS wymierzył PO w powiecie, burmistrz zdecydował się nadstawić drugi i z pokorą podzielić się władzą?

Złośliwi mówią, że Platformie skończyły się już kadry i na drugiego wiceburmistrza po prostu nie było już nikogo sensownego.

Niektórzy doszukują się szlachetnych intencji w postępowaniu burmistrza, który dzieląc się władzą wyraża szacunek także dla mieszkańców, którzy swój głos w wyborach samorządowych oddali na kandydatów PiS. Piaseczyńska Platforma Obywatelska niczym starożytni Rzymianie asymilujący dokonania kulturowe podbitych ludów, stara się wykorzystać talent i kompetencje osób z ugrupowań, dla których wybory nie zakończyły się aż tak spektakularnym sukcesem. Może i mądre, może i szlachetne, ale warto pamiętać, że Cesarstwo Rzymskie ostatecznie upadło.

Przez prawie cztery lata kadencji burmistrz Zdzisław Lis pewnie jeszcze nie raz podejmie kontrowersyjną decyzję. Wyznaczając drugiego zastępcę właśnie podjął pierwszą decyzję, która w mniej lub bardziej otwarty sposób jest krytykowana.

Co na to elektorat PiS? Jest równie skonsternowany, co środowisko Platformy. Funkcja wiceburmistrza dla jednej z kluczowych radnych PiS nie przez wszystkich odczytywana jest jako przejaw zaufania czy docenienia kompetencji. Pojawia się też obawa czy wysokie stanowisko nie jest próbą „kupienia” radnej, w konsekwencji prowadzącą do rozbicia szyków piaseczyńskiego PiS. O tym czy decyzja Zdzisława Lisa jest politycznie i strategicznie słuszna przekonamy się pewnie dopiero za kilka miesięcy. Jedno jest pewne, „stołek” drugiego wiceburmistrza może się okazać najbardziej gorącym, spośród tych które obsadzono po wyborach. Z upływem czasu apetyt na to stanowisko może wzrastać w szeregach Platformy, a perspektywa zbliżających się wyborów samorządowych może zaowocować nieodpartą pokusą osłabienia pisowskiego koalicjanta, bez którego spokojnie można się obyć. Wówczas Honorata Kalicińska straci wszystko, bo z chwilą podjęcia pracy na stanowisku wiceburmistrza zrzeknie się mandatu, będącego przejawem zaufania prawicowego wyborcy. Czy wyborca zaufa po raz drugi?

Jarosław Grześciukiewicz
http://www.okolica24.pl/artykuly/viewar ... epca-.html
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

Postautor: Roberto » pt lut 18, 2011 10:01 am

Jarosław Grześciukiewicz pisze:Wówczas Honorata Kalicińska straci wszystko

co straci, życie, rodzine, majątek, zdrowie, ludzki szacunek??????????
Co za tępa bzdura :rozpacz:
Dziewczyna pokazała przede wszystkim, że lubi coś robić, działać i politykierstwo nie jest dla niej ważne. Proponowała jej miejsce na listach PO, proponowało PIS. Zdobyła wielkie poparcie ponad 500 głosów, ludzie ją znają i sznują za to co robi i robiła.
Dobrze świadczy o Lisie, że zaproponował jej tą funkcję, nadaje się jak mało kto do tej pracy.
Artykulik z tezą, że wszyscy są skonsternowani, że interes partyjny PO, że interes partyjny PIS, że idą wybory parlamentarne. A gdzie tu Piaseczno i jego mieszkańcy?
W [cenzura]!!
Ostatnio zmieniony pt lut 18, 2011 7:13 pm przez Roberto, łącznie zmieniany 1 raz
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: wojtek » pt lut 18, 2011 3:33 pm

Witam!

Zgadzam się z Roberto.
Jakie znaczenie ma tu przynależność partyjna?! Jeszcze w sejmie i senacie to jakoś zrozumiałe (choć głupie i szkodliwe dla państwa), że się żrą, ale w samorządzie? Jeśli jest dobra w tym co robi, trzeba ją brać. Faktycznie dobrze to świadczy o burmistrzu i jego zapleczu.
Pozdrawiam
Wojtek
wojtek
 
Posty: 28
Rejestracja: sob lut 28, 2009 12:55 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Karol » sob lut 19, 2011 2:04 am

Imho, tekst napisany dla samego napisania. Jątrzący i szukający dziury w naprawdę spójnym organizmie. Czy naprawdę wyborcy prawicowi są rozczarowani, że kobieta, na którą głosowali została wiceburmistrzem?

Roberto dobrze napisał. Myślę, że daleko tu jeszcze do interesów partyjnych. Osobiście gratuluję i jestem pełen podziwu dla takiej decyzji.
Karol
 
Posty: 378
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 12:11 am

Postautor: Roberto » sob lut 19, 2011 11:23 pm

Mam takie pytanko, szukam w pamięci i jakoś nie mogę sobie przypomniec wcześniejszych dokonań reporterskich pana Jarosława Grzesiukiewicza 8)
Ostatnio zmieniony ndz lut 20, 2011 12:54 pm przez Roberto, łącznie zmieniany 1 raz
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » ndz lut 20, 2011 12:37 am

Kowal pisze:Złośliwi mówią, że Platformie skończyły się już kadry i na drugiego wiceburmistrza po prostu nie było już nikogo sensownego.


No to chyba bardzo złośliwi doszukują się takie powodów :)
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: krawczynskilukasz » ndz lut 20, 2011 10:30 am

Nie znam autora, ale tak się zastanawiam, że ciężko ludziom dogodzić. Jak by Zdzisław od razu wszystkich wyrzucił i wsadzał ludzi z klucza partyjnego to by stwierdzono, że PO robi skok na stołki, jak staramy się wprowadzić nową jakość to też nie dobrze bo pada myśl, że nie mamy kadr...
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Postautor: Roberto » ndz lut 20, 2011 1:11 pm

Postanowiłem wyciąc ostatnie zdanie z mojego ostatniego wpisu (mea culpa), bo po wpisie £ukasza pomyślałem, że to może mąci nie PO ale ktoś kto sie juz witał się z gąską i mu ja zapieprzyli :twisted: i kombinuje bidak jak może, co by się jednak dorwac (a może wrócic) do koryta. Można się domyślac jakie lody goście kręcili, a wsytuacji gdy dogadał się PIS i PO w gminie, wszytko się ucięło :good:
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » ndz lut 20, 2011 7:57 pm

Roberto pisze:stanowiłem wyciąc ostatnie zdanie z mojego ostatniego wpisu (mea culpa), bo po wpisie £ukasza pomyślałem, że to może mąci nie PO ale ktoś kto sie juz witał się z gąską i mu ja zapieprzyli i kombinuje bidak jak może, co by się jednak dorwac (a może wrócic) do koryta. Można się domyślac jakie lody goście kręcili, a wsytuacji gdy dogadał się PIS i PO w gminie, wszytko się ucięło


Szkoda że PIS nie doszedł do takiego samego wniosku w Powiecie.
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Piaseczno: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości